Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czujniki inercyjne montuje się na ramie okna, wg mnie jest to duże lepsze rozwiązanie niz czujnik stłuczeniowy.

Popieram :)

Czujki inercyjne na każdym oknie (z wyjątkiem okien połaciowych), a przynajmniej na parterze oraz na drzwiach i bramie garażowej. Droższe rozwiązanie, ale obecnie najskuteczniejsze! Alarm zostaje wywołany już przy próbie wyłamania okna, a nie dopiero po jego otwarciu, czy wybiciu szyby. Naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujki nie powinny być od okna w kierunku pomieszczenia? Wtedy będzie nieczuła na to co dzieje się za oknem, okno chronią kontaktrony wraz z inercją. W ten sposób przy dużym szczęściu coś za oknem może uruchomić czujkę.

Pasywna czujka podczerwieni nie działa przez ściany czy szyby. Analiza cyfrowa i filtr światła białego niwelują wpływ słońca. Nie ma obaw, że przy takim usytuowaniu czujek coś z zewnątrz może wywołać fałszywy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Czy satel integra 64 obsłuży te czujki Aritech GS 711 http://alarmy-kamery.info/czujka-ine...tech-p-78.html

Po rozmowie z instalatorem wyszło, że mogą być z nimi problemy i tu doradza centralę Dialoga do nich. Na w/w stronie jest coś o jakimś analizatorze, proszę o pomoc co to jest ?

Nowe Integry teoretycznie posiadają wejścia wibracyjne (zliczające impulsy), ale pewnie nikt jeszcze w praktyce nie testował, jak to działa z czujką Aritech-a

Może chcesz być pierwszy ? http://www.zbychdom.republika.pl/_Smile/Oczko.gif

 

Czy w Satelu tworząc kilka stref - przy uzbrajaniu alarmu trzeba uzbrajać każdą strefę osobno ? bo ponoć w Dialogu jedek klik i całość jest uzbrojona?

W Integrze też da się zaprogramować na kod + jeden klik http://www.zbychdom.republika.pl/_Smile/usmiech.gif

Edytowane przez _ZBYCH_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Integry teoretycznie posiadają wejścia wibracyjne (zliczające impulsy), ale pewnie nikt jeszcze w praktyce nie testował, jak to działa z czujką Aritech-a

Może chcesz być pierwszy ? http://www.zbychdom.republika.pl/_Smile/Oczko.gif

 

petervdo, ZBYCH dzięki za odp.

no może potestuję ale trochę się boję żeby nie było niespodzianek, czekam na zestawienie z centralą Satela i Dialoga-która to niby te czujki obsługuje bez problemu ale znowu cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petervdo, ZBYCH dzięki za odp.

no może potestuję ale trochę się boję żeby nie było niespodzianek, czekam na zestawienie z centralą Satela i Dialoga-która to niby te czujki obsługuje bez problemu ale znowu cena...

Miej na uwadze, że to nie jest popularna centrala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze, że to nie jest popularna centrala...

Z tego co pamiętam to sprzedaje to Tecnocom ze Szczecina a cena nie jest jakaś atrakcyjna, pozatym to chyba włoskiej produkcji jest .

Dodatkowo większość systemów alarmowych nie dostaje do Integry pod względem modułów komunikacyjnych (ETHM , GSM), a jeśli juz można je podłączyć to cena jest 5 -krotnie większa jak w satelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petervdo, ZBYCH dzięki za odp.

no może potestuję ale trochę się boję żeby nie było niespodzianek, czekam na zestawienie z centralą Satela i Dialoga-która to niby te czujki obsługuje bez problemu ale znowu cena...

Nie brnij dalej w ten temat, gs711 to nie jest jakaś atrakcja, w podobnej cenie masz sprawdzone czujki Texecom impaq , satel vd1, rokonet- czujniki mają już wbudowane analizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij dalej w ten temat, gs711 to nie jest jakaś atrakcja, w podobnej cenie masz sprawdzone czujki Texecom impaq , satel vd1, rokonet- czujniki mają już wbudowane analizatory.

O widzisz, oglądałem nawet te czujki vd1, tylko arm.pl co daje ten analizator? bez tego nie zabangla?

Upieram się cały czas przy centrali satela (no i to co powiedział Zbych, że ten Dialog jest mało znany) ale cykam czy ten zestaw z tymi czujkami wibracyjnymi z wbudowanym kontaktronem zadziała bez problemu czy będzie się krzaczyło (z drugiej strony połączenie centrali satel z czujkami satel powinno śmigać bezproblemowo w moim przekonaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, oglądałem nawet te czujki vd1, tylko arm.pl co daje ten analizator? bez tego nie zabangla?

Upieram się cały czas przy centrali satela (no i to co powiedział Zbych, że ten Dialog jest mało znany) ale cykam czy ten zestaw z tymi czujkami wibracyjnymi z wbudowanym kontaktronem zadziała bez problemu czy będzie się krzaczyło (z drugiej strony połączenie centrali satel z czujkami satel powinno śmigać bezproblemowo w moim przekonaniu)

Chodzi o układ regulacji i zliczania impulsów, do tej czujki aritecha musisz coś atkiego dokupić , do vd1 i impaqa nie musisz, jest to wbudowane w czujnik.

Poza instalacja zajmujemy się również handlem i Integry sprzedają się najlepiej , Integra zadziała dobrze i z czujnkami satela i z każdymi innymi wyposażonymi w wyjście NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym się nie odważył napisać pod takim rysunkiem, że czujki ruchu wyglądają OK. Z całą pewnością wszystkie są zlokalizowane maksymalnie źle (tak można je zlokalizować, jeśli nie rozumie się sensu ich działania). Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie pracy przy systemach alarmowych fachowcom. Źle zaprojektowany system może być bardzo uciążliwy dla otoczenia. Dobry projekt wymaga dłuższej rozmowy, której celem jest analiza potrzeb i oczekiwanych funkcji. O doborze rodzajów czujek jak i ich lokalizacja decyduje tak dużo czynników, że nie widzę innych możliwości jak kurs i szkolenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym się nie odważył napisać pod takim rysunkiem, że czujki ruchu wyglądają OK. Z całą pewnością wszystkie są zlokalizowane maksymalnie źle (tak można je zlokalizować, jeśli nie rozumie się sensu ich działania). Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie pracy przy systemach alarmowych fachowcom. Źle zaprojektowany system może być bardzo uciążliwy dla otoczenia. Dobry projekt wymaga dłuższej rozmowy, której celem jest analiza potrzeb i oczekiwanych funkcji. O doborze rodzajów czujek jak i ich lokalizacja decyduje tak dużo czynników, że nie widzę innych możliwości jak kurs i szkolenia.

Chętnie zawsze wysłuchamy mądrzejszego kolegi po szkoleniach i kursach, mogę prosić o wytłumaczenie dlaczego tak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie wzboru instalacji alarmowej.

Przewiduję 2 strefy, jedna pomieszczenia mieszkalne a druga garaż, chodzi o to żeby w momencie otwierania pilotem garażu rozbrajał się alarm tylko w garażu albo żeby była zwłoka na tyle długa żebym zdążył wysiąść i przejść do pomieszczenia obok i rozkodować alarm. W późniejszym czasie równiez chciąłbym stworzyć 3 strefę - oddzielny budynek (garaż) i żeby jego rozkodowywac tylko z klawiatury.

Chciałbym zabezpieczyć dom czujkami ruchu

napisałem do jednego ze sklepów z alarmami i dostałem taką oto specyfikację:

Urządzenia systemowe:

Płyta główna centrali INTEGRA 64

2x Manipulator Integra KLCD

INT-RX - Ekspander obsługi pilotów 433 MHz (2 piloty)

-----------------------------

Czujniki:

6x AQUA Plus - Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni

3x Czujka dualna COBALT

DG-1 CO - czujka czadu (tlenku węgla)

OSD-23AR - Czujka dymu z autoresetem

Czujnik gazu ziemnego DG1 ME

-----------------------------

Sygnalizatory:

Sygnalizator zewnętrzny SP-4003

Sygnalizator wewnętrzny SPW100

-----------------------------

Powiadomienie GSM:

Moduł GSM LT-1S

ANT-OBU-S - Antena do modułu GSM

-----------------------------

Elementy dodatkowe:

RP501-het - Radiopowiadomienie (garaż)

Z500 - Zasilacz impulsowy 12V/500mA

AWO256 - Obudowa central Ca64, INTEGRA

Akumulator 18Ah/12V

Przewód YTDY6x0,5mm

 

Cena tego zestawu - 4 tyś.

 

Czy ten zestaw będzie odpowiedni i czy cena jest ok.

Proszę o pomoc....

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie wzboru instalacji alarmowej.

Przewiduję 2 strefy, jedna pomieszczenia mieszkalne a druga garaż, chodzi o to żeby w momencie otwierania pilotem garażu rozbrajał się alarm tylko w garażu albo żeby była zwłoka na tyle długa żebym zdążył wysiąść i przejść do pomieszczenia obok i rozkodować alarm. W późniejszym czasie równiez chciąłbym stworzyć 3 strefę - oddzielny budynek (garaż) i żeby jego rozkodowywac tylko z klawiatury.

Chciałbym zabezpieczyć dom czujkami ruchu

napisałem do jednego ze sklepów z alarmami i dostałem taką oto specyfikację:

Urządzenia systemowe:

Płyta główna centrali INTEGRA 64

2x Manipulator Integra KLCD

INT-RX - Ekspander obsługi pilotów 433 MHz (2 piloty)

-----------------------------

Czujniki:

6x AQUA Plus - Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni

3x Czujka dualna COBALT

DG-1 CO - czujka czadu (tlenku węgla)

OSD-23AR - Czujka dymu z autoresetem

Czujnik gazu ziemnego DG1 ME

-----------------------------

Sygnalizatory:

Sygnalizator zewnętrzny SP-4003

Sygnalizator wewnętrzny SPW100

-----------------------------

Powiadomienie GSM:

Moduł GSM LT-1S

ANT-OBU-S - Antena do modułu GSM

-----------------------------

Elementy dodatkowe:

RP501-het - Radiopowiadomienie (garaż)

Z500 - Zasilacz impulsowy 12V/500mA

AWO256 - Obudowa central Ca64, INTEGRA

Akumulator 18Ah/12V

Przewód YTDY6x0,5mm

 

Cena tego zestawu - 4 tyś.

 

Czy ten zestaw będzie odpowiedni i czy cena jest ok.

Proszę o pomoc....

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ciężko coś powiedzieć , nie widziałem nawet podkładów budowlanych, ale nie wiem dlaczego nie stosujesz żadnych czujników otwarcia (kontraktronów) tylko same czujniki ruchu?

Czy nie ma mozliwości puszczenia przewodu do garażu ?

Wolałbym zastosować centralę Integra wrl , ma wbudowany gsm , dużo większe możliwości w sterowaniu systemem , wbudowany moduł ABAX ( mozliwośc zastosowania pilotów APT i jeśli się już uprzesz nad rozwiązniem bezprzewodowym to montujesz w garażu moduł expandera bezprzewowdowego acx 201 i masz pełny nadzór nad urządzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym samodzielnie wykonać instalacje alarmu w moim domu który buduję (na centrali Integra32, czujki Satel Aqua plus i Cobalt , Impaq plus, Bosch OD850).

Dom jest parterowy z poddaszem użytkowym, na poddaszu jest taras, na parterze i poddaszu po dwoje drzwi balkonowych. Na niebiesko zaznaczyłem wentylację grawitacyjną, na czerwono kominek oraz kuchnię.

Mogę Was prosić o uwagi, rady do rozmieszczenia czujek które wymyśliłem ?

 

Bardzo dziękuję

parter..jpg

poddasze..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym samodzielnie wykonać instalacje alarmu w moim domu który buduję (na centrali Integra32, czujki Satel Aqua plus i Cobalt , Impaq plus, Bosch OD850).

Dom jest parterowy z poddaszem użytkowym, na poddaszu jest taras, na parterze i poddaszu po dwoje drzwi balkonowych. Na niebiesko zaznaczyłem wentylację grawitacyjną, na czerwono kominek oraz kuchnię.

Mogę Was prosić o uwagi, rady do rozmieszczenia czujek które wymyśliłem ?

 

Bardzo dziękuję

 

 

Pierwsze co bym ci odradzał to zastosowanie centrali integra 32, integra 64 to minimum,

W pokoju 1 przenióśłbym czujnik w inne miejsce tak żeby lepiej widział okno, wejście czy drzwi będziesz miał tak nieszczelne że zastosowałeś czujniki dualne? Nie ma chyba sensu dawać czujek stłuczeniowych mając w pomieszczeniu kontraktron, czujnik inercyjny i dodatkowo ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za uwagi.

 

Tak sobie liczę, że faktycznie Interga 32 za mała jest. Z drugiej strony zastanawiałem się czy jest to dozwolone aby łączyć szeregowo kontaktron z czujką inercyjną w oknie (włączenie czujki lub kontaktronu da alarm, a sabotaż chyba można rezystorami ustawić w tej sytuacji (?), bo kontaktron nie ma chyba oporu gdy ma zamknięty obwód) ?

 

Czujkę przestawię w pokoju, rozumiem że czujka stłuczeniowa jest zbędna, dziękuję.

Aha, zapomniałem dopisać, chciałbym by kot siedział w holu na parterze gdy alarm będzie uzbrojony. Wstawiłem tam czujki dualne sądząc, że czasem mogą być tam większe zmiany temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...