Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Jak dla mnie za dużą .Zdecydowanie mogli zrobić to ładniejsze i mniejsze a tak mamy na ścianę olbrzymi kawałek drogiego wyświetlacza. I niestety traci urok po podłączeniu zasilania.

A jak na klawiaturę sensoryczną.... hm może mam niezgrabne palce.... ale niektóre klawisze muszę naciskać mocniej aby jednak zadziałało:( ( albo dwa razy)

co do braków... pewnie je dopracują kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak połączyc dwie klawiatury typ SZW-02 aby uzbrajały i rozbrajały niezależnie centralke ? Czy centralka musi miec możliwość podłączenia kilku klawiatur czy to klawiatury muszą mieć możliwość wspólpracy między sobą ?

SZW-02 to zamek szyfrowy . By dwa działały niezależnie każdy z nich trzeba wykorzystać jako chwilowy styk NC. Jednak wówczas trzeba opracować system sygnalizacji uzbrojenia i rozbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem dwa kołki szybkiego montażu długości 200mm, a zamiast trzeciego kołka wkręciłem w styropian "ślimaczka" typu "Moly" służącego co prawda do mocowania różności w płytach GK, ale do styropianu też się dało wkręcić. Moja syrena lekka (bez akumulatora, uznałem że syrena z własnym zasilaniem nie ma sensu), więc w zasadzie mogłem ją powiesić tylko na tych ślimaczkach, kołki zostały dane, żeby było lepiej.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie macie sposoby montażu syreny alarmowej do ocieplenia.

 

Ja mam 15cm ocieplenia. Jak to tego zamocować syrenę alarmową.

 

 

idzie się do sklepu:) kupuje kołek fi 10 długości 180- 200 mm

najlepiej 200

wierci dziurki :) a dokręcając uważa aby nie uszkodzić ocieplenia:)

 

ewentualnie kiedyś przedstawiciel PATEXA przekonywał mnie że ich kleje idealnie przytwierdzają do podłoża .... uchwyty do kamer... sygnalizatory .. obudowy

ale jakoś nie miałem ochoty próbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie się do sklepu:) kupuje kołek fi 10 długości 180- 200 mm

najlepiej 200

wierci dziurki :) a dokręcając uważa aby nie uszkodzić ocieplenia:)

 

ewentualnie kiedyś przedstawiciel PATEXA przekonywał mnie że ich kleje idealnie przytwierdzają do podłoża .... uchwyty do kamer... sygnalizatory .. obudowy

ale jakoś nie miałem ochoty próbować:)

 

Do 3 kg do mocowania w styropianie są takie specjalne "wkręty-kołki" ale tam znowu wchodzi mały wkręt.

 

Przy klejeniu demontażu pewnie skończyłby się uszkodzeniem elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem zamocowania sygnalizatora do ocieplonej ściany to wklejenie bloczka suporeksu o grubości styro[pianu w trakcie montażu ocieplenia . Warto o tym pamiętać . Wszelkie próby mocowania sygnalizatora na styropian może zawsze skończyć się popękaniem warstwy kleju z tynkiem co w przyszłości zaowocuje zniszczeniem warstwy ochronnej elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem zamocowania sygnalizatora do ocieplonej ściany to wklejenie bloczka suporeksu o grubości styro[pianu w trakcie montażu ocieplenia . Warto o tym pamiętać . Wszelkie próby mocowania sygnalizatora na styropian może zawsze skończyć się popękaniem warstwy kleju z tynkiem co w przyszłości zaowocuje zniszczeniem warstwy ochronnej elewacji.

 

Ale jak wklejenie bloczka suporexu. Na czym ma się ten bloczek trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się pięknie... po raz pierwszy tutaj.

Może o tym już było, ale nie za bardzo mam czas szperać: bardzo proszę o Wasze uwagi na temat czujek next pet i next duo od Visonic, oraz LC od DSC. Które będą odpowiedniejsze przy wszędobylskich kotach. Poradźcie.

Dziękuję za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie macie sposoby montażu syreny alarmowej do ocieplenia.

 

Ja mam 15cm ocieplenia. Jak to tego zamocować syrenę alarmową.

Bodajże technox produkuje kołki o długości 220 mm , zazwyczaj wystarczają drugim sposobem jest wkręcenie ręta nagwintowanego w kołek i przykęcenie sygnalizatora na nakrętki (to już na naprawdę grube ocieplenie) Chodzi mi o takie pręty o długości zazwyczaj około metra . musiasz je sobie uciąc na potrzebny wymiar.

Sygnalizator trzeba mocowac z wyczuciem a nic z ociepleniem nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm... pytanie czy ty też masz w tej klawiaturze takie zaciski ... że nie idzie tego otworzyć?

mam w ręce i już sie boje jak będzie z otwarciem gdy do ściany przykręce:(

tak też miałem "duszę na ramieniu" że się połamie ale narzaie trzyma- pomysł jest jednak beznadziejny, nie wiem dlaczego nie zastostosują dwóch śrub mocujących zamiast tych zatrzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem zamocowania sygnalizatora do ocieplonej ściany to wklejenie bloczka suporeksu o grubości styro[pianu w trakcie montażu ocieplenia . Warto o tym pamiętać . Wszelkie próby mocowania sygnalizatora na styropian może zawsze skończyć się popękaniem warstwy kleju z tynkiem co w przyszłości zaowocuje zniszczeniem warstwy ochronnej elewacji.

Dlaczego twierdzisz że zawsze kończy się to popękaniem ocieplenia? Trochę wyczucia jest potrzebne i nic się nie stanie . Wiadomo że jak wciśniesz sygnalizator kołkami w ocieplenie to popęka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się pięknie... po raz pierwszy tutaj.

Może o tym już było, ale nie za bardzo mam czas szperać: bardzo proszę o Wasze uwagi na temat czujek next pet i next duo od Visonic, oraz LC od DSC. Które będą odpowiedniejsze przy wszędobylskich kotach. Poradźcie.

Dziękuję za Wasze opinie.

Prawdopodobnie żadne z tych czujek się nie sprawdzą ,ile masz tych kotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zacząłem się rozglądać za instalacją alarmową, na arzie mam jedną ofertę z Solidu ale mam pewne wątpliwości. Oferta wygląda następująco:

 

1. Centrala RP 116 MA ilość 1, koszt 650

2. Czujnik PIR NEXT K9- 85, ilość 6 koszt 810

3. Czujnik dualny NEXT DUO K9- 85, ilość 3, koszt 570

4. Czujnik EXODUS, ilość 1, koszt 250

5. Czujnik OSD- 23, ilość 1, koszt 170

6. Klawiatura RP- 128 KPO 100 A, ilość 1, koszt 480

7. Klawiatura RP- 128 KCL, ilość 2, koszt 800

8. Piloty DWB 100 HT, ilość 1, koszt 55

9. Radiolinia antynapadowa DWB 100 H 1, koszt 75

10.Sygnalizator zewn. TSZ-4, ilość 1, koszt 150

11.Moduł rozszerzenia RP- 128 EZ - 8, ilość 1, koszt 190

 

Razem po upustach, promocjach etc, wychodzi 3.370,00zł z vatemm. Cena dotyczy wyżej wymienionych urządzeń plus kable plus usługa zainstalowania wszystkiego. Dom parterowy z użytkowym poddaszem, instalacja powinna zakładać obecność psa do 30kg. Mam 3 pytania:

1. czy cenowo jest to akceptowalne

2. który z tych elementów jest słaby i warto by go zastąpić czymś innym, jeśli tak to czym, np. sygnalizator zewn. TSZ-4 chyba jest cienki

3. zastanawia mnie brak kontraktonów i czy przypadkiem nie wynika to z chęci złapania klienta na tańszą ofertę, bo zakładam że dodanie kontraktronów podniosłoby jednak wycenę. Przy okazji jakie kontraktrony proponujecie

4. Nie mam pojęcia co to za centrala i jakie ma możliwości, zakładam jednak że bez problemu mógłbym do niej podłączyć np. kontraktrony i czujniki zbicia szyby.

5. Zastanawiam się też na zainstalowanie kamery na zewnątrz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zacząłem się rozglądać za instalacją alarmową, na arzie mam jedną ofertę z Solidu ale mam pewne wątpliwości. Oferta wygląda następująco:

 

1. Centrala RP 116 MA ilość 1, koszt 650

2. Czujnik PIR NEXT K9- 85, ilość 6 koszt 810

3. Czujnik dualny NEXT DUO K9- 85, ilość 3, koszt 570

4. Czujnik EXODUS, ilość 1, koszt 250

5. Czujnik OSD- 23, ilość 1, koszt 170

6. Klawiatura RP- 128 KPO 100 A, ilość 1, koszt 480

7. Klawiatura RP- 128 KCL, ilość 2, koszt 800

8. Piloty DWB 100 HT, ilość 1, koszt 55

9. Radiolinia antynapadowa DWB 100 H 1, koszt 75

10.Sygnalizator zewn. TSZ-4, ilość 1, koszt 150

11.Moduł rozszerzenia RP- 128 EZ - 8, ilość 1, koszt 190

 

Razem po upustach, promocjach etc, wychodzi 3.370,00zł z vatemm. Cena dotyczy wyżej wymienionych urządzeń plus kable plus usługa zainstalowania wszystkiego. Dom parterowy z użytkowym poddaszem, instalacja powinna zakładać obecność psa do 30kg. Mam 3 pytania:

1. czy cenowo jest to akceptowalne

2. który z tych elementów jest słaby i warto by go zastąpić czymś innym, jeśli tak to czym, np. sygnalizator zewn. TSZ-4 chyba jest cienki

3. zastanawia mnie brak kontraktonów i czy przypadkiem nie wynika to z chęci złapania klienta na tańszą ofertę, bo zakładam że dodanie kontraktronów podniosłoby jednak wycenę. Przy okazji jakie kontraktrony proponujecie

4. Nie mam pojęcia co to za centrala i jakie ma możliwości, zakładam jednak że bez problemu mógłbym do niej podłączyć np. kontraktrony i czujniki zbicia szyby.

5. Zastanawiam się też na zainstalowanie kamery na zewnątrz

 

Pozdrawiam

Ad1.Z własnego doświadczenia wiem juz że w 90 % przypadków oferta solidu jest najtańsza, niestety coś kosztem czegoś. Najpierw winduje się ceny aby potem dać np 30 % rabatu na co my niezalezni instalatorzy nie możemy sobie pozwolić. Co do sprzętu to ja osobiście nie jestem zwolennikiem rokoneta , poniewaz za porównywalne pieniądze można mieć system dużo nowocześniejszy i dający o wiele więcej możliwości.Co do samej oferty to do tej centrali raczej juz kontraktronówn nie dołączysz poniewaz obsługuje tylko 16 lini -konieczna byłaby wymiana płyty na większą.

Ad3. Brak kontraktronów wynika z tego że prawdopodobnie chciałbyś kontraktrony wpuszczane a te juz trzeba umieć zamontować. Ja montuje kontraktrony Bosch c-mini

ad4. Zastanów się nad satelem Integra 64 i kontraktronami + czujniki inercyjne

ad5 Bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 kg do mocowania w styropianie są takie specjalne "wkręty-kołki" ale tam znowu wchodzi mały wkręt.

 

Przy klejeniu demontażu pewnie skończyłby się uszkodzeniem elewacji.

 

Odaro wybacz.... ale mały kamień i sygnalizator spada. Sygnalizator ma się trzymać. A jak nie masz jeszcze monitoringu lub powiadomienia to jest to jedyne zródło informacji że coś sie na obiekcie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.Z własnego doświadczenia wiem juz że w 90 % przypadków oferta solidu jest najtańsza, niestety coś kosztem czegoś. Najpierw winduje się ceny aby potem dać np 30 % rabatu na co my niezalezni instalatorzy nie możemy sobie pozwolić. Co do sprzętu to ja osobiście nie jestem zwolennikiem rokoneta , poniewaz za porównywalne pieniądze można mieć system dużo nowocześniejszy i dający o wiele więcej możliwości.Co do samej oferty to do tej centrali raczej juz kontraktronówn nie dołączysz poniewaz obsługuje tylko 16 lini -konieczna byłaby wymiana płyty na większą.

Ad3. Brak kontraktronów wynika z tego że prawdopodobnie chciałbyś kontraktrony wpuszczane a te juz trzeba umieć zamontować. Ja montuje kontraktrony Bosch c-mini

ad4. Zastanów się nad satelem Integra 64 i kontraktronami + czujniki inercyjne

ad5 Bardzo dobry pomysł.

 

ej nie wprowadzajmy klienta w błąd:) RP 116 MA nie jest zła owszem nie jest to RP 128 MA czy klasyk RP296 ( szkoda ze jej już nie ma)

Wiem że pęd na Polskie jest ale Prosys robi dobre centrale:)

 

mnie jedynie zastanawia fakt jak czyjnik Visonica poradzi sobie z tym pieskiem:) ale myślę że autor za jakiś czas nam to opisze.

Co do ceny jaka praca taka płąca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew

 

...

Ad3. Brak kontraktronów wynika z tego że prawdopodobnie chciałbyś kontraktrony wpuszczane a te juz trzeba umieć zamontować. Ja montuje kontraktrony Bosch c-mini

Nie mam pojęcia z czego to wynika, po prostu taką dostałem propozycję po wizji lokalnej. Dopiero potem poszperałem w necie i znalazłem, że jest coś takiego jak kontraktron. Nie mam zupełnie pojęcia na czym polega kontraktron wpuszczany? w ramę okna? Rozumiem, że ten Bosch mini to jakoś się przykleja na okno?

 

ad4. Zastanów się nad satelem Integra 64 i kontraktronami + czujniki inercyjne

Dzięki, pomyślę o tym. Rozumiem, że jak sobie zrobię alarm po swojemu to potem nie będę miał problemów z podpisaniem umowy na ochronę z jakąś firmą?

 

ad5 Bardzo dobry pomysł.

A może jakaś propozycja? Buduję z dom z drzewa i tempo prac mam dosyć expresowe, od jakiegoś czasu siedzę nocami w necie i się dokształcam, ale czasu na wszystko nie starcza.

 

 

...

mnie jedynie zastanawia fakt jak czyjnik Visonica poradzi sobie z tym pieskiem:) ale myślę że autor za jakiś czas nam to opisze.

Co do ceny jaka praca taka płąca:)

Pieska na razie nie mam, mam małe dzieci więc zakładam, że kiedyś zechcą mieć pieska więc to tak prowizorycznie. I jeśli będzie to raczej do 10kg bo i jeśli dziecie mnie nie zmiękczą to będę trzymał go na dworze :)

 

Rozumie, że cena niska i jakoś adekwatnie taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...