Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może rzeczywiście niejasno napisałem.

To jest sygnalizacja, że listonosz coś wrzucił. W domu ten fakt jest sygnalizowany przez LED, ma działać niezależnie od uzbrojenia alarmu, a LED ma się zapalać po pierwszym podniesieniu klapki i świecić do czasu ręcznego wyłączenia. A chodzi mi o jak najmniej skomplikowane wyłączenie, albo przez manipulator bez użycia hasła ( bo wyłączanie z hasłem to mam teraz), albo wyłączenie realizowane przez chwilową aktywację jakiegoś wejścia.

Spróbuj użyć lini typ 83 kasująca , możesz jeśli masz wolną linie w klawiaturze podłączuć jakis mały przycisk i naciśnięcie go spowoduje skasowanie alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam najnowszą wersję instrukcji programowania integry, v.1.08 z sierpnia'10. Czyżby skończyły się kombinowania ze sterowaniem oświetlenia przez czujkę ruchu ? Chodzi mi o nową opcję cyt.

Aktywne podczas naruszenia – opcja dotyczy wyjść typu 24. PRZEŁĄCZNIK MONO. Jeżeli

jest włączona, wyjście jest aktywne przez cały czas, gdy naruszone jest wejście sterujące,

a czas działania wyjścia odliczany jest dopiero po zakończeniu naruszenia.

 

Czy jeżeli skończy się czas naruszenia wejścia i MONO zacznie odliczać swój czas, a w tym czasie wystąpi ponowne naruszenie wejścia, czy to wyzeruje odliczanie MONO i rozpocznie ponowne odliczanie dopiero po ustaniu naruszenia?

Czy ktoś to przetestował?

Edytowane przez Witalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego masz ustawione CID ?

Przy ademco express możesz sobie dowolnie wybierać kody które są wysyłane do stacji

Jakoś nie widzę różnicy pomiędzy AE a CID, z opisu wynika że możliwości są dokładnie takie same. Ja miałem na centrali CID (wszystkie kody) a w konfiguracji GPRS-T1 konfigurowałem dla jakich kodów ma być wysyłany SMS. Zaletą CID jest to, że jest fajne okienko z listą wszystkich kodów, więc nie trzeba ich znać.

Aktualnie mam CID (wybrane kody) z tego względu, że jeśli jest więcej niż jedna strefa uzbrajana w danym czasie, to przychodził SMS dla każdej z nich, czego chciałem uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam CID (wybrane kody) z tego względu, że jeśli jest więcej niż jedna strefa uzbrajana w danym czasie, to przychodził SMS dla każdej z nich, czego chciałem uniknąć.

 

wszystko fajnie tylko nie wiem w jaki sposób zmusiłeś moduł GSM T1 pracujący w systemie CID do odebrania kodu z numerem strefy lub numerem czujki z której był alarm , teraz akurat tą funkcję masz wyłączoną ale twierdzisz ze się to da .

ta lista to bardzo fajna sprawa tylko ze tam jest wszystko ogólnie napisane a nam chodzi o jak największą ilość kodów bardzo szczegółowych

 

a dla mnie najlepsze moduły i tak robi polski elmes a dodatkowo mamy możliwość sterowania 4 przekażnikami przez smsa lub CLIP (cena mniejsza od GPRS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko nie wiem w jaki sposób zmusiłeś moduł GSM T1 pracujący w systemie CID do odebrania kodu z numerem strefy lub numerem czujki z której był alarm

normalnie, zaznaczyłem opcję "Dodaj do SMS numer strefy/użytk./wejścia". Polecam zerknięcie do dokumentacji modułu ;)

 

a dla mnie najlepsze moduły i tak robi polski elmes a dodatkowo mamy możliwość sterowania 4 przekażnikami przez smsa lub CLIP (cena mniejsza od GPRS)

Najlepszy to jest moduł wbudowany w WRL, niestety cena powala, ale jak komuś na tym zależy, to warto (ja akurat mam GPRS-T1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie, zaznaczyłem opcję "Dodaj do SMS numer strefy/użytk./wejścia". Polecam zerknięcie do dokumentacji modułu

no zgadza się - nie wiedziałem ze versa potrafi takie szczegóły wysłać

 

załóżmy mam wpisane w versa nazwy wejść " wejście 10" - kuchnia

 

a jak zaznaczymy tą opcje o której wspominasz to mamy smsa

(alarm włamaniowy ) wejście 10

czy alarm włamaniowy - kuchnia

w smsie przychodzącym ?

 

gdyby przychodził taki sms to możliwości były by wtedy ogromne - a na pewno większe od AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się - nie wiedziałem ze versa potrafi takie szczegóły wysłać

 

załóżmy mam wpisane w versa nazwy wejść " wejście 10" - kuchnia

 

a jak zaznaczymy tą opcje o której wspominasz to mamy smsa

(alarm włamaniowy ) wejście 10

czy alarm włamaniowy - kuchnia

w smsie przychodzącym ?

Niestety przychodzą tylko kody stref/wejść/użytkowników, czyli "alarm włamaniowy 010/01" (wejście i strefa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale dalej nie wiem

 

Format CID

 

110 Alarm pożarowy

123 Alarm napadowy głośny (z man)

122 Cichy alarm napadowy

130 Włamanie

134 Włamanie z linii

137 Sabotaż

137x Koniec sabotażu

301 Brak zasilania

301x Koniec braku zasilania

302 Rozładowany Akumulator

302x Koniec rozładowanego akumulatora

303 Błąd pamięci RAM

304 Błąd pamięci ROM

308 Wyłączenie zasilania systemu

309 Bąłd testu akumulatora

312 Przeciążenie zasilania

401 Załączono czuwanie

406 Skasowano alarm

408 Załączenie czuwania szybkie

625 Utrata zegara

 

Czy należy jeszcze coś ustawić w gprs-t1 ???

Może ktoś ma jakeś uwagi z praktyki.

 

Czy ktoś wie czy wybrany format danych wpływa w zauwazalny sposób na szybkość wysyłanych danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie powinien byc zamontowany czujnik inercyjny na segmentowej bramie garażowej? U mnie instalator zamontował na stelażu bramy wewnątrz garazu, dośc daleko od samej bramy. Wydaje mi sie, za w przyadku ataku na bramę, to jest to zbyt daleko, aby czujnik ten tak wykrył. Na samej bramie sie podobno nie da, bo czujnik musiałby jeździć razem z bramą. Zastanawiałem się nad przymocowaniem do obudowy prowadnicy przy samej bramie. Będę wdzieczny za dobre pomysły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o prawidłowy montaż czujek inercyjnych na oknie. Ostatnio zamontowałem czujki IMPAQ+ (na górze po środku framugi tak jak w dołączonej instrukcji, każda czujka przykręcona 3 wkrętami długości 12mm, czujki ustawione poziomo). Niestety mam problem czułością czujek. Nawet po ustawieniu największej czułości na pokrętle nie jestem w stanie wywołać alarmu. Nawet przy mocnym uderzeniu w okno, dioda co najwyżej zaczyna świecić na zielono, co oznacza, że czułość jest zbyt mała i czujka coś wykrywa ale sygnał jest zbyt słaby, żeby wywoływać alarm. Jak mogę zwiększyć czułość? Czy użycie dłuższych wkrętów tak, żeby wkręcić je do tego metalowego profilu we framudze pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o prawidłowy montaż czujek inercyjnych na oknie. Ostatnio zamontowałem czujki IMPAQ+ (na górze po środku framugi tak jak w dołączonej instrukcji, każda czujka przykręcona 3 wkrętami długości 12mm, czujki ustawione poziomo). Niestety mam problem czułością czujek. Nawet po ustawieniu największej czułości na pokrętle nie jestem w stanie wywołać alarmu. Nawet przy mocnym uderzeniu w okno, dioda co najwyżej zaczyna świecić na zielono, co oznacza, że czułość jest zbyt mała i czujka coś wykrywa ale sygnał jest zbyt słaby, żeby wywoływać alarm. Jak mogę zwiększyć czułość? Czy użycie dłuższych wkrętów tak, żeby wkręcić je do tego metalowego profilu we framudze pomoże?

Okno jest duże? dwuskrzydłowe czy pojedyńcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zarówno z oknami dwuskrzydłowymi (180 x 120 cm) jak i jedno skrzydłowymi (90 x 120). Efekt ten sam - zbyt mala czułość.

 

Można by przenieść czujniki bliżej klamki w oknie pojedyńczym, a w podwójnym jeśli się zmieści na słupek pionowo.Tam gdzie zamontowałeś na górze okna jest dosyć mało podatne na wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy kontaktron K-2 2E wpuszczany z sabotażem 2EOL 1.1k będzie współpracował z centralą DSC 2EOL 5,6k. Czy też należy w tym przypadku zastosować zwykły S-2 i rezystory 5,6 zamontować na obwodzie?
Musisz zastosować zwykłe kontraktrony i rezystory 5,6k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z centralą Satela CA-5 a mianowicie :

- podłaczone są 2 czujki Paradox w kofiguracji EOL

- podłączony manipulator LED

- załączony jest cichy alarm w instrukcji jest napisane jak załączyć a nic nie ma jak wyłączyć

i nie potrafię załączyć systemu :(. Na manipulatorze cały czas się świecą diody 3, 4, 5 . Uklad antysabotażowy działa czyli jak ściągnę obudowe czujki lub manipulatora to włącza się alarm , po wyłączeniu kodem wszystko ładnie sie kasuje ale diody cały czas świecą. W instrukcjach nic na ten temat niema lub nie doczytałem ( a czytałem od deski do deski).Czy ktos miał taki przypadek i jak z tego wybrnąć???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...