Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Elektrozawór podłączyć musisz przez przekaźnik sterowany z wyjścia centrali. Tylko pamiętaj, że aby się zamknął będzie potrzebowal zasilania, więc warto by zadbać o jego zasilanie awaryjne (albo jednak wybrać zawór NC), żeby w razie utraty zasilania w wyniku zalania się nie otworzył ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elektrozawór podłączyć musisz przez przekaźnik sterowany z wyjścia centrali. Tylko pamiętaj, że aby się zamknął będzie potrzebowal zasilania, więc warto by zadbać o jego zasilanie awaryjne (albo jednak wybrać zawór NC), żeby w razie utraty zasilania w wyniku zalania się nie otworzył ;-)

 

Do jakiego wyjścia w centrali należy podłączyć ten przekaźnik? Jaki kabel położyć między centralą, a elektrozaworem? Może jednak wybrać elektrozawór 12 V DC? Wtedy w przypadku braku zasilania będzie podtrzymywany przez akumulator centrali. Jakie są jeszcze różnice między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia drzwi tarasowych , to nieraz jak jest potrzeba stosuję jeszcze listwy barierowe zewnętrzne.Absolutnie nie chodziło mi że jak centrala i czujniki sa jednego producenta to nie będzie problemów .Firmy które wymieniłeś sa jak najbardzej ok. Mi chodziło że jak na czujkę w takiej cenie jak np aqua + satela to przynajmniej u mnie jako czujka podstawowa się sprawdza znakomicie. Zawsze mam wątpliwości do montażu kontraktronów wpuszczanych przez firmę od okien, zazwyczaj traktują to jako dodatkowy zarobek i to znaczny a ich praca pozostawia wiele do zyczenia (ale nie chcę uogólniać). Okna będziesz miał plastikowe czy drewniane?

 

Mysle ze kontaktron + czujka inercyjna wystarcza. Jak sie ktos bedzie chcial dostac to i tak sie dostanie a nie chce tez zbudowac twierdzy.

 

Czy montaz takich listew barierowych to duzy koszt?

 

O montaz kontaktronow przez firme to tylko zapytanie - koszt rzedu 210 PLN przy 12 oknach.

 

Co do okien to beda drewniane.

 

Pzdr

 

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi by się na ten przykład przydała średnica 32, ale to w sumie nie istotne. Gorzej, że w przypadku tego zaworu rzeba by go jakoś kontorlować, żeby mieć jako takie szanse, że zadziała kiedy będzie potrzebny. Ale wygląda na to, że (przynajmniej INSBUD) nie ma lepszego rozwiązania, bo ichnie zawory klapowe NC mają zalecenia by nie pozostawały otwarte (zasilane) przez dłużej niż 24h. No a zamykanie wody codziennie jest słabe, zwłaszcza jak ktoś ciągle w domu siedzi (np. w weekend, zwłaszcza długi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1" słabo Ci podlewanie chodzi, to albo masz coś z tą instalacją nie tak, albo mówimy o podlewaniu hektarów dalekosiężnymi deszczownicami bądź czymś w tym stylu.

No blisko, oszczędzam na zaworach do podlewania. Praktycznie całą działkę podlewam dwoma obiegami. Wiem co mówią firmy od nawadniania (pół cala styknie, a 3/4 to już luksus), ale im nie wierzę, bo to ja muszę za ten sprzęt płacić. ;-)

PS. Chyba odbiegliśmy trochę od tematu wątku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia sterowania. Do podlewania może się otwierać. Mnie bardziej zależy, żeby jak wykryję zalanie zamknąć dopływ wody tak blisko przyłącza jak się tylko da. IMHO ten zawór głównie do ochrony przed zalaniem ma być.

 

A gdzie Ty chcesz czujki zalania robic ktore maja zamykac ten elektrozawor ? Bo jezeli to ma miec sens to z 8 ich w domu bedzie.

Ja zamykam (bede zamykac) tylko w przypadku wyjscia z domu (wlaczenia alarmu)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak się ma instalacje zrobioną. Faktycznie tych czujek przydało by sie pewnie więcej, ale to tylko kwestia kosztu. U mnie jednak głównym problemem pozostaje piwnica, bo z niej nie mam grawitacyjnego odpływu i jakby mi ją zaczęło zalewać (a jest tam duuużo miejsc, które mogą "przeciekać"), to całkiem dużo wody się mi tam nazbiera. I tak, instalację nawadniania też mam w piwnicy wpiętą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...