Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mysle ze firma badz jakis indywidualny instalator jezeli takiego znajde :) L

 

Słusznie, z tym że sugerowałbym min 3 oferty zebrać. Na bank każda będzie inna, a najwięcej o proponowanych rozwiązaniach dowiesz się z uzasadnienia o jakie poprosisz każdą firmę/ instalatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, z tym że sugerowałbym min 3 oferty zebrać. Na bank każda będzie inna, a najwięcej o proponowanych rozwiązaniach dowiesz się z uzasadnienia o jakie poprosisz każdą firmę/ instalatora..

 

No bede sie staral zorganizowac wiecej niz jedna :) Domyslam sie beda one rozjechane i cenowo i ogolnie co do urzadzen. Napewno sie odezwe i zapytam co znawcy o tym wszystkim sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak bez szukania zadam pytanie, wcześniej jak cały wątek przeglądałem to odpowiedzi nie kojarzę, mianowicie, jedna czujka inercyjna Impaq+ wypada w części łazienki przeznaczonej na prysznic, w jaki sposób zabezpieczyć tą czujkę przed wilgocią? Woda nie będzie się oczywiście na nią lała strumieniem, ale zawsze to jakieś dla niej zagrożenie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Andrzej_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos w skrocie co jest potzrebne aby moc zarzadzxac Integra 64 poprzez siec komputerowa oraz telefon komorkowy ? Czyli po pierwsze widze stan systemu, moge go programowac itp. Po drugie otrzymuje na telefon alarmy, moge je wylaczyc itp.

Potrzebne jest do tego ETHM-1 i ... ktory modul GSM ? GPRS ? Chcialbym cos takiego gdzie wloze zwykla karte np play i tyle.

 

Bo przegladam te moduly i nie czaje o co biega. NAwet nie wiem czy to ma byc GSM czy GPRS. Co sie normalnie stosuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cale zycie informatyka i telekomunikacja - to jakos tak glupio cala obsluge przez klawiature robic :) No ale mam jakies dane wyjsciowe to bede ogladal co i jak z tym mozna porobic.

Nie wyobrazam sobie, ze np jak bede na wakacjach jakas czujka mi zwariuje i bedzie sasiadow terroryzowac. A tak dostane info na komorke, zadzwonie do sasiada i zneutalizuje alarm zdalnie

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No klawiatury juz wisza i wkurzaja mnie pikaniem na razie :)

Jakos sobie nie potrafie wyobrazic urlopu bez wiedzy stanu alarmu w domu ;) I moze nawet nie dla samego wlamania, ale sam wiem jak wkurzjace jest ciagle wycie syreny u sasiadow.

Wymagania malutkie, ale wlasnie po to w koncu powstaly te moduly.Rozumiem, ze ten GPRS1 umozliwia komunikacje dwustronna ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewentualnie moge sie polaczyc komorka do sieci i tam ze swoja centraljka dopiero ? A nie moge np wyslac smsa lub po prostu puscic strzalke na karte sim w module GSM/GPRS aby np rozbroic czy uzbroic system ?

 

Fantom

No Panowie jak zwykle od końca kombinujecie, jeśli myślałeś o takiej funkcjonalności integry to trzeba było wybrać integrę 128wrl i z tego co mi się wydaje to najsensowniej by było spienieżyć obecnie posiadana płyte Integry (64 ,128?) , dołożyć troche kasy i zakupić Integrę 128 wrl, wtedy będziesz posiadał wszystkie wymagane przez siebie opcje. Dokupienie modułu LT1 lub LT2 nic ci tu nie da poza tym że moduły te powiadmią cię 64 róznymi sms o zaistniałym zdarzeniu.

Generalnie jesli chodzi o rozwiązania satela to :

-Lt1 i lt2 są modułami gsm które sa w stanie wysłać 64 rózne sms (lt1) lub 64+ 4wej (lt2) ale nie są w stanie odebrac sms i np uzbroić /rozbroić system.

-Gprs T1 to konwerter monitoringu z telefonicznych kodów na sms/gprs

-Gprs t2 to moduł z 5 wejściami i jednym wyjściem (to najtańszy moduł satela który możesz wykorzystać aby zdalnie sms uzbrajac /rozbrajac system.)

Są oczywiście jeszcze moduły gsm innych producentów, ale najsensowniejsza w tym przypadku jest Integra 128WRL ma mozliwośc wysłania do ciebie 64 sms i masz możliwość wysłania około 24 (albo i więcej ) poleceń do niej np blokada, wyłaczenie aktywacja wyjścia np: oswietleniowego.

Sorry za ten wywód

i jeszcze jedna sprawa dla osób które chcą obsługiwać system za pomoca komórki z aplikacją java lub laptopa: Pamiętajcie aby router od internetu miał zasilanie awaryjne , jak nie bedzie w domu prądu bedzie brak połączenia

Edytowane przez ar***pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moduł GSM-4S nie spełnia tych wymaganych funkcji?

 

Spełnia 'prawie". Tzn. możliwości i tak ma mniejsze niż Integra128WRL. No a ar***pl ma troche racji, bo WRL kosztuje podobnie co ETHM-1 + GSM-4S.

A tak na boku dodam, że mnie tam jakoś pomysł ze sterowaniem alarmu przez telefon całkiem nie przekonuje... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia 'prawie". Tzn. możliwości i tak ma mniejsze niż Integra128WRL. No a ar***pl ma troche racji, bo WRL kosztuje podobnie co ETHM-1 + GSM-4S.

A tak na boku dodam, że mnie tam jakoś pomysł ze sterowaniem alarmu przez telefon całkiem nie przekonuje... ;-)

czasami sie przydaje i to w najmniej spodziewanych sytuacjach, przykładowa funkcja to zapytanie o stan systemu : czy lub która strefa jest uzbrojona jesli nie jesteśmy pewni czy np dziecko wychodząc do szkoły uzbroiło system itp. uzbrojenie jeśli w pospiechu zapomnielismy to zrobić wychodząc. Osobiście nie "wiszę" codziennie na telefonie ale musze przyznać że u mnie się sprawdza. i swoim klientom polecam to rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd i sterowanie systemu uzyskasz spokojnie przy zastosowaniu ETHM-1 i to zarówno poprzez komórke jak i komputer. Warunek- łącze internetowe z publicznym adresem IP przy centrali. Wg. mnie sterowanie za pomocą klawiatury systemowej umieszczonej w telefonie jest dużo wygodniejsze niż sterowanie za pomocą sms-ów. GPRS-T1 to doskonały wybór pomiędzy cena a funkcjonalnością. 32 sms -y pozwalają dość precyzyjnie informować o działaniu systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...