Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pojecia o alarmach - jak i o szerzej pojetym budownictwie :wink: - nie mam, wiec zdalam sie na specjaliste. Skontaktowalam sie z naszym nieocenionym _Zbych_em - dostalam szybko profesjonalne oferty, mnostwo bezcennych rad i bardzo szybka i sprawna realizacje pierwszego etapu. Jestem pod wrazeniem i zyczylabym sobie, zebym tylko z takimi firmami miala do czynienia. A sam _Zbych_ jest przesympatycznym i bardzo zyczliwym fachowcem, ktory doradzi nie tylko w kwestii alarmow. Dziekuje.

 

Bardzo dziękuję za uznanie :D

Masz małą ilość postów na forum, więc pewnie zaraz znajdzie się jakiś podejrzliwy, co mnie posądzi o autoreklamę... :-? :lol: :lol: :lol:

Tylko, dlaczego, cholerka jasna jest z Warszawy :cry: ja juz zwariuje z tym alarmem, mam kwadratowa głowe, po przeczytaniu wszystkich Waszych postów :-? i na dodatek ,po rozmawie z fachowcem od alarmu, przez Zbycha, mam ciagły niedosyt :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, o radę:

-Gdzie wkręcić wkręcik w drewniane skrzydło okna z okuciami WK2, którym przykręcam magnes pastylkowy (czy wykorzystać wkręcik od okuć czy trochę z boku, we fragment drewna)?

-Gdzie umieścić na dole kontaktron? Centralnie pod taśmą z okuciami czy bliżej uszczelki zewnętrznej?

:roll:

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, a co myslisz o centralce Esprit 4748?

Gosiu, ten model Paradox-a, to dosyć wiekowa konstrukcja. Ponad to Paradox ma kiepski serwis.

Polecam Satel CA 64 lub Satel INTEGRA 64.

 

koejny fachman mi ja zaproponował, ale jak go przepytywałam, to był wyraznie zirytowany :evil: i znudzony, moim nagabywaniem, kazał zadzwonic za 2 tyg, bo zajety :roll:

No wiesz, kobieta mądrzejsza do fachoFca, to i fachoFiec się irytuje... :lol: :lol: :lol:

 

Tak sobie pomyślałem, że do Satela masz blisko. Może zapytaj ich o dobrego fachowca. Namiary znajdziesz na http://www.satel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, o radę:

-Gdzie wkręcić wkręcik w drewniane skrzydło okna z okuciami WK2, którym przykręcam magnes pastylkowy (czy wykorzystać wkręcik od okuć czy trochę z boku, we fragment drewna)?

-Gdzie umieścić na dole kontaktron? Centralnie pod taśmą z okuciami czy bliżej uszczelki zewnętrznej?

przekrój okna: http://www.warman.com.pl/~jarek/forum/okno.jpg :roll:

Dzieki.

 

W Twoim przypadku najlepiej wykorzystać wkręt od okucia. Kontaktron centralnie pod okuciem.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/okno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, a co myslisz o centralce Esprit 4748?

Gosiu, ten model Paradox-a, to dosyć wiekowa konstrukcja. Ponad to Paradox ma kiepski serwis.

Polecam Satel CA 64 lub Satel INTEGRA 64.

 

koejny fachman mi ja zaproponował, ale jak go przepytywałam, to był wyraznie zirytowany :evil: i znudzony, moim nagabywaniem, kazał zadzwonic za 2 tyg, bo zajety :roll:

No wiesz, kobieta mądrzejsza do fachoFca, to i fachoFiec się irytuje... :lol: :lol: :lol:

 

Tak sobie pomyślałem, że do Satela masz blisko. Może zapytaj ich o dobrego fachowca. Namiary znajdziesz na http://www.satel.pl

Zbychu, kolejna klapa :evil: tego fachowca, co mi poleca Esprita, polecili w sklepie z alarmai Satela :o podobno facet dobry i od lat sie zajmuje alarmami, to ten co był wyraznie wkurzony, jak mu odczytywałam z kartki co chce miec :-? Tak naprawde, juz go nie lubie :evil: ale myslałam ze jak dobry to sie przemecze, ale jak piszesz ze chce mi wcisnac g......to niech spada, ja mu podałam ze chce Satela Ca 64, CA 10, to mi wtedy wyjechał z tym Espritem, ze lepszy i tanszy :evil: a ja go akurat o kase nie pytałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu nie przejmuj się.

Mój fachowiec też patrzył na mnie dziwnie jak mówiłem o mojej koncepcji alarmu i instalacji elektrycznej. A później znajomy mi opowiadał że wiele rzeczy zrobił u niego "bo tak Damian ma" :D

 

To że polecił go sklep sprzedający Satele to nie jest jakaś super zaleta. Jakby Ci go polecił zadowolony znajomy, to co innego.

 

Z jednymi fachowcami można się dogadać, inni zawsze robią po swojemu (bo wiedzą lepiej co jest dobre dla klienta). Ja wolę tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu nie przejmuj się.

Łatwo Ci mówic, własnie zamknełam drzwi za kolejnym Fachmanem, projekt domu, nie, nie potzrebny mi, Pani sobie zostawi :o Kontaktrony połaczymy szeregowo, spolaryzowane, e nie, przeciez Pani nie ma banku :evil:Satel, hhmm, teraz moze i dobry ale długo musieli sie uczyc od instalatorów, co wyprodukowali :o czujki zbicia szyby, no, nie pzreciez Pani chce fortece z domu zrobic :evil: :evil: :evil: Ja chce Zbycha, plizzzz, dlaczego nie mieszkasz w 3 miescie albo chociaz malutkiego klona nie masz :cry: Żaden nie zadał mi pytania ile bede m iała dóbr osobistych, nikogo nie interesowało jakie mam samochody, nie zapytał nawet o zwierzaki :roll: chociaz kot wlazl mu na kolana!a pies obwachiwał.Rany, znowu wychodzi, ze to ja jestem upierdliwa, a ja chce miec TYLKO poczucie BEZPIECZENSTWA I DOBREGO ALARMU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, wreszcie przeczytałem, czas goni. Pytań mam wiele ale zacznę od tego, co cisnęło mi się cały czas, jak czytałem ten wątek. Wielu forumowiczów pisze o kładzeniu kabli i dozbrajaniu ich w miarę przypływu środków. W przypadku okien, kable wiadomo, zostawiamy pod parapetem i nikomu one nie przeszkadzają. Co jednak zrobić w przypadku kabli do czyjek np. dualnych, mocowanych na ścianie, jak je zamaskować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, wreszcie przeczytałem, czas goni. Pytań mam wiele ale zacznę od tego, co cisnęło mi się cały czas, jak czytałem ten wątek. Wielu forumowiczów pisze o kładzeniu kabli i dozbrajaniu ich w miarę przypływu środków. W przypadku okien, kable wiadomo, zostawiamy pod parapetem i nikomu one nie przeszkadzają. Co jednak zrobić w przypadku kabli do czyjek np. dualnych, mocowanych na ścianie, jak je zamaskować?

Sa takie malutkie puszeczki pt wyglada to jak malutka lodeczka z plastyku. Ta puszeczka ma dekielek ktorym mozna przykryc puszke i prawie nic nie widac. Do plyt GK sa takie male okragle puszeczki srednicy okolo 3 cm rowniez z dekielkiem. Swoja droga kazdy wypust w scianie instalacji elektrycznej (najczesciej do kinketow) powinien w te puszeczki byc wyposazony wyposazony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktos poda przyblizoną cenę za centralę Satel Integra ?

dzieki.

 

ale którą Integrę?

 

Integra 24 Płyta główna centrali od 4 do 24 wejść 263,00

Integra 32 Płyta główna centrali od 8 do 32 wejść 351,00

Integra 64 Płyta główna centrali od 16 do 64 wejść 519,00

Integra 128 Płyta główna centrali od 16 do 128 Wejść 570,00

Integra LCD Klawiatura LCD 348,00

Integra LED-S Klawiatura strefowa 135,00

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Specjanie dla tego wątku się zarejestrowałem, choć czytam wszystkie. Na prawde pouczający i wartościowy. Szczególny szacunek dla ZBYCHA.

Mam jednak pare pytań uzupełniających:

moja instalacja bedzie dość rozbudowana ze względu na ilośc czujek. Właśnie jestem na etapie rozmów z elektrykiem co do projektu.

Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 13 okien na parterze, dwoje drzwi, 4 połaciowe na górze. Chcę uzyc centrali Satela Inegra 64 (m.in. ze względu na ilość kabli). W oknach i drzwiach kontaktrony, w pokojach czujki na zbicie szyb, szyby P4, dwie czujki dualne w domu, na bramie garażowej dodatkowo czujka inercyjna, później czujnik gazu i dymu.

 

1. w oknach kontaktrony: Czy aby uniknąć nadmiernego rozbudowania sieci kabli można/czy zaleca się łączenie szeregowe dwóch czujek w danym oknie, a każde okno oczywiście osobno do centrali? I jak wtedy z sabotażem?

2. Czy w oknie dwuskrzydłowym bez słupka (jedna klamka) wystarczy jeden kontaktron w części z klamką? Czy też lepiej zamontować dwa?

3. Czy montaż kontaktronów (a w szczególności kabli do nich na odcinku od ściany do ramy okna) można dokonać już po zainstalowaniu okna i parapetu?

4. Czy rozsądne jest połaczenie 3 czujek do centrali kablem 10 żyłowym? (czy takie cztery zapasowe to nie za mało?)

5. Ile przewodów jest potrzebnych do połączenia centrali z klawiaturą obsługującą?

6. Czy sama czujka dualna na etapie budowy ochroni przed kradzieżą okien (cały system będzie rozbudowywany stopniowo), no dobra - czy chociaż utrudni ich kradzież :)? (oczywiście z centralką i wyjcem)

7. Czy czujki dualne i zbicia szyb instalować na widoku czy lepiej żeby złodziej nie widział ich z okna?

 

Bedę wdzięczny za wskazówki, mam nadzieję że 7 pytań to nie za dużo :oops:

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale którą Integrę?

 

Integra 24 Płyta główna centrali od 4 do 24 wejść 263,00

Integra 32 Płyta główna centrali od 8 do 32 wejść 351,00

Integra 64 Płyta główna centrali od 16 do 64 wejść 519,00

Integra 128 Płyta główna centrali od 16 do 128 Wejść 570,00

Integra LCD Klawiatura LCD 348,00

Integra LED-S Klawiatura strefowa 135,00

Pozdr.

 

ja wybrałem Integrę 64 dlaczego ?, bo ma najwięcej wejść i wyjść w standardzie i nie muszę dokupywać zaraz dodadkowych ekspanderów, ma wejść i wyjść tyle samo co Integra 128, różnice miedzy tymi centralami są jak dla mnie nie do wykorzystania jedna obsługuje 190 haseł , druga 240, a dla mnie potrzeba max. 5 haseł, jedna obsługuje 22tyś zdarzeń, druga 6tyś, a dla mnie wystarczy max 20 zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji z innym problemem:

Podłączyłem CA64 do mojego komputera przez RS232 oryginalnym kabelkiem satela. Włączyłem przez mainpulator opcję Donwloading, na komputerze odpalam dload64 i w prawym górnym rogu mam zieloną kropkę przy napisie COM1. Ale wszelkie próby odczytu danych z centrali dają komunikat: "Brak komunikacji z centralą".

Jak w konfiguracji zmieniam na COM2, to mam czerwoną kropkę (racja bo tam nie jest podpięta centrala), więc tak jakby coś przez ten COM1 szło, ale nie do końca.

 

Macie jakieś pomysły? Spędziłem wczoraj cały wieczór na eksperymentach i nic...

W satelu powiedzieli, żeby spróbować jeszcze czy program flash się skomunikuje, a jak nie to żeby przysłać do serwisu. Oczywiście spróbuję to wieczorem, ale nie chciałbym niepotrzebnie słać centrali do serwisu.

 

Acha, kiedyś takie połączenie działało, bo instalator programował centralę ze swojego laptopa.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w oknach kontaktrony: Czy aby uniknąć nadmiernego rozbudowania sieci kabli można/czy zaleca się łączenie szeregowe dwóch czujek w danym oknie, a każde okno oczywiście osobno do centrali? I jak wtedy z sabotażem?

5. Ile przewodów jest potrzebnych do połączenia centrali z klawiaturą obsługującą?

6. Czy sama czujka dualna na etapie budowy ochroni przed kradzieżą okien (cały system będzie rozbudowywany stopniowo), no dobra - czy chociaż utrudni ich kradzież :)? (oczywiście z centralką i wyjcem)

 

ad1: można tak podłączyć, przy wykorzystaniu rezystorów, parę stron wcześniej jest dokładny opis takiego podłączenia

 

ad5: przy centralach Satel wystarczy 4, ale trzeba ze 2 żyły na zapas dać i w przypadku większych odległości manipulatora od centrali daje się czasam więcej żył (np. podwójnie)

 

ad6. aby zadziałała czujka trzeba wejść w jej pole, teoretycznie można wyjąć okno nowo zamontowane bez wchodzenia do wnetrza domu, ale wymaga to czasu, a samo zamontowanie alarmu odstrasza, bo przecież nie ma pewności, jak kąt działania ma czujka i czy zaraz nie przyjedzie brygada od monitoringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...