Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Czy IR120C można powiesić w łazience ?

wilgotność (EN 60721) < 95% wzgl.

kategoria ochronna obudowy (EN 60529, EN 50102) IP 41 / IK (4 - Wnikanie ciał obcych o średnicy 0,5mm 1- przede wnikaniem woby kapiącej)

 

Czy silikon można używać do uszczelnienia otowru ? Silikon wydziela podczas twardnienia oparu powodujące korozję ścieżek. Ale one praktycznie zawsze są zabezpieczone lakierem. :sick:

 

Jak poradzić z efektem "klaustrofobii" pomieszczenie 2,5/2,5 m ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobra to może i mi ktoś coś poradzi

wymagania

centalka z gsm dla

dół

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut1.jpg

góra

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut2.jpg

zastanawiam się czy dać po 1 w każdym pokoju czy też jeden na holu

bez wodotrysków ma być solidnie

czujki na kablach

2 klaw lcd dół/góra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy IR120C można powiesić w łazience ?

wilgotność (EN 60721) < 95% wzgl.

kategoria ochronna obudowy (EN 60529, EN 50102) IP 41 / IK (4 - Wnikanie ciał obcych o średnicy 0,5mm 1- przede wnikaniem woby kapiącej)

 

Czy silikon można używać do uszczelnienia otowru ? Silikon wydziela podczas twardnienia oparu powodujące korozję ścieżek. Ale one praktycznie zawsze są zabezpieczone lakierem. :sick:

 

Jak poradzić z efektem "klaustrofobii" pomieszczenie 2,5/2,5 m ???

napewno uda ci się znależć silikon który jest tak "ekologiczny" że wogóle nie wydziela oparów :)

Edytowane przez ar***pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może i mi ktoś coś poradzi

wymagania

centalka z gsm dla

dół

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut1.jpg

góra

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut2.jpg

zastanawiam się czy dać po 1 w każdym pokoju czy też jeden na holu

bez wodotrysków ma być solidnie

czujki na kablach

2 klaw lcd dół/góra

ale co chcesz dac po jednym Kontraktronie czy czujnku ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie

 

Specjalistą od alarmów nie jestem, ale przebrnąłem przez cały ten wątek, wynotowując sobie najważniejsze informacje.

Jestem aktualnie na etapie planowania umiejscowienia wszystkich czujników alarmowych, określania ilości żył w kablach biegnących w poszczególne miejsca domu i ustalania ilości wejść, które będą potrzebne na płycie i modułach.

 

W jednym z postów w tym wątku, było podane ile kabelków trzeba podprowadzić do poszczególnych czujników. I tak (ilości bez zapasów):

- kontaktron - 2

- czujka dualna - 4

- czujka inercyjna - 4

 

Przypuszczałem, że PIR też potrzebuje 4, więc zaglądnąłem w necie do instrukcji montażu takiego Siemensa IR-120C i też wychodzi, że 4 (przynajmniej dla 2EOL_NC).

 

Czy czujki:

1) zbicia szyby

2) dymu

3) gazu ziemnego

4) gazu usypiającego

z racji tego, że potrzebują zasilanie też potrzebują po 4 żyły?

 

Bo taki przycisk napadowy, nie potrzebujący żadnego zasilania to potrzebuje już tylko 2, prawda?

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie

 

Specjalistą od alarmów nie jestem, ale przebrnąłem przez cały ten wątek, wynotowując sobie najważniejsze informacje.

Jestem aktualnie na etapie planowania umiejscowienia wszystkich czujników alarmowych, określania ilości żył w kablach biegnących w poszczególne miejsca domu i ustalania ilości wejść, które będą potrzebne na płycie i modułach.

 

W jednym z postów w tym wątku, było podane ile kabelków trzeba podprowadzić do poszczególnych czujników. I tak (ilości bez zapasów):

- kontaktron - 2

- czujka dualna - 4

- czujka inercyjna - 4

 

Przypuszczałem, że PIR też potrzebuje 4, więc zaglądnąłem w necie do instrukcji montażu takiego Siemensa IR-120C i też wychodzi, że 4 (przynajmniej dla 2EOL_NC).

 

Czy czujki:

1) zbicia szyby

2) dymu

3) gazu ziemnego

4) gazu usypiającego

z racji tego, że potrzebują zasilanie też potrzebują po 4 żyły?

 

Bo taki przycisk napadowy, nie potrzebujący żadnego zasilania to potrzebuje już tylko 2, prawda?

 

:bye:

tak te czujki potrzebują minimum 4 żyły 2 liniowe i 2 zasilające ale musisz zawsze dołożyć minimum dwie żyły na "stłuczkę" nigdy nie wiadomo co się stanie a zapas się przydaje.Osobiście nie stosuję przewodów mniejszych niż 6x0,5 , problematycznie się je układa i łatwo uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te czujki potrzebują minimum 4 żyły 2 liniowe i 2 zasilające ale musisz zawsze dołożyć minimum dwie żyły na "stłuczkę" nigdy nie wiadomo co się stanie a zapas się przydaje.Osobiście nie stosuję przewodów mniejszych niż 6x0,5 , problematycznie się je układa i łatwo uszkodzić

 

Tak, tak... :yes: Tego już się z tego wątku nauczyłem :D Najważniejsze jest jednak minimum, które trzeba zabezpieczyć czujce, bo wielkość zapasu, to już chyba częściej wynika z "mania" akurat jakiegoś typu kabla.

 

:bye:

Edytowane przez Jarek EM08
Brak kropki na końcu zdania. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby instalator poczytał Wasze opinie, to chyba zostalibyście wyzwani na pojedynek ;-) Już raz się denerwował, jak serwisant producenta systemu stwierdził, że źle podłączył zasilanie. (było totalnie skopane, musiałem z pomocą serwisanta producenta systemu przebudowac zasilanie na 24 V z podtrzymaniem i skonczyły sie alarmy z powodu "sabotażu"). W kazdym razie opisałem podane przez Was przyczyny problemów z czujkami w kolejnym mailu do instalatora, ale oczywiście brak odzewu.

 

Ta przy balkonie jest pochylona jakieś 45 st., ale to nie ona daje najwiecej fałszywych alarmów, ale te na froncie budynku. Czy jak je wyprostuję do pochylenia max. 10 st. to sie sytuacja poprawi? Mam zdjąć te przesłony na duże zwierzęta? Nadal będą niestety zbyt wyskoko. Elewacja jest zrobona na gotowo, nie ma mozliwości puszczenia przewodów z wnętrza budynku na inej wysokości. Jedyne, co możliwe, to ewentualnie obniżenie czujek, które także bedzie się wiązało z ryciem bruzdy w tynku, łączeniem przewodu pod tynkiem i łataniem tynku potem. Przewiesić w inne miejsca raczej sie nie da. To byłaby totalna demolka elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę możesz pochylić na tyle na ile pozwala na to producent. W opisie instalacji IR-120C stoi jak wół

 

W przypadku montażu na wysokości 3m lub wyższej, czujka musi być odchylona od pionu o 2° aby wykrywać czołgającego się intruza i zapewnić

zasięg detekcji

Pochylenie 10° to 5 razy więcej niż przewiduje Siemens dla tej czujki - czyli proszenie się o kłopoty. Pewnie, że można... Ale wtedy można się też spodziewać różnych efektów ubocznych, czego doświadczyłeś już na własnej skórze...

 

A co pisze na temat pochylenia producent Twojej czujki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę możesz pochylić na tyle na ile pozwala na to producent. W opisie instalacji IR-120C stoi jak wół

 

Pochylenie 10° to 5 razy więcej niż przewiduje Siemens dla tej czujki - czyli proszenie się o kłopoty. Pewnie, że można... Ale wtedy można się też spodziewać różnych efektów ubocznych, czego doświadczyłeś już na własnej skórze...

 

A co pisze na temat pochylenia producent Twojej czujki?

Tu nie ma problemu z czujką siemensa tylko z zewnętrzną DSC w grę wchodzą plątające się zwierzęta, przy czujce ir-120 zamontowanej w środku bedą inne niedogodności .

Edytowane przez ar***pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby instalator poczytał Wasze opinie, to chyba zostalibyście wyzwani na pojedynek ;-) Już raz się denerwował, jak serwisant producenta systemu stwierdził, że źle podłączył zasilanie. (było totalnie skopane, musiałem z pomocą serwisanta producenta systemu przebudowac zasilanie na 24 V z podtrzymaniem i skonczyły sie alarmy z powodu "sabotażu"). W kazdym razie opisałem podane przez Was przyczyny problemów z czujkami w kolejnym mailu do instalatora, ale oczywiście brak odzewu.

 

Ta przy balkonie jest pochylona jakieś 45 st., ale to nie ona daje najwiecej fałszywych alarmów, ale te na froncie budynku. Czy jak je wyprostuję do pochylenia max. 10 st. to sie sytuacja poprawi? Mam zdjąć te przesłony na duże zwierzęta? Nadal będą niestety zbyt wyskoko. Elewacja jest zrobona na gotowo, nie ma mozliwości puszczenia przewodów z wnętrza budynku na inej wysokości. Jedyne, co możliwe, to ewentualnie obniżenie czujek, które także bedzie się wiązało z ryciem bruzdy w tynku, łączeniem przewodu pod tynkiem i łataniem tynku potem. Przewiesić w inne miejsca raczej sie nie da. To byłaby totalna demolka elewacji.

Z tego co pisałeś masz system nexwella , jesli system sprzedał ci instalator to spróbuj zadzwonić do producenta, może oni spróbuja się z nim porozumieć, wygląda na firmę której zależy na jakości więc może z nim pogadają. jeśli chodzi o przesunięcie czujek w pionie o kilkadziesiąt centymetrów to można spróbować przeciągnąć przewód pod kolorem w styropianie , kilka razy zdarzyło mi się to robić, pozostanie znak po starym miejscu czujnika ale zawsze bruzdy nie będzie. Najpierw wypadałoby sprawdzić jak bedzie się zachowywała w tym miejscu na obniżonej wysokości , postarj się zdjąć jedną i zamocować prowizorycznie niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kupiłem od Nexwella, ale instalator go tylko instalował. Producent, tak samo jak ja, nie ma żadnego wplywu na instalatora. Styropianu też nie mam, więc pozostaje tylo kucie tynku. Stąd własnie moja niechęć do zmieniania usytuowania czujek - będzie demolka i zniszczona niedwracalnie elewacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: w domu jest dwie kondygnacje 1.Parter+garaż , 2.Piętro /sypialnie/. Chcę pilotem 2-kanałowym sterować tymi dwoma strefami w integrze 64 tak , aby móc : 1. załączyć tyko kondygnację 1 /gdy śpię na górze/-przycisk A , 2. załączyć obie kondygnacje gdy wychodzę z domu- przycisk B. Póki co rozwiązałem to tak trochę mało elegancko, separując diodami dwa odpowiednio zaprogramowane wejścia centrali i zwierając je do com stykami odbiornika pilotów. Ale jest to rozwiązanie takie trochę jak już napisałem nieeleganckie, w centrali zaawansowanej programowo. Może ktoś ma inny / programowy/ sposób. Domy obecnie budowane są bardzo często dzielone na takie 2 strefy : dzienną i nocną i być może komuś by się takie rozwiązanie jeszcze przydało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: w domu jest dwie kondygnacje 1.Parter+garaż , 2.Piętro /sypialnie/. Chcę pilotem 2-kanałowym sterować tymi dwoma strefami w integrze 64 tak , aby móc : 1. załączyć tyko kondygnację 1 /gdy śpię na górze/-przycisk A , 2. załączyć obie kondygnacje gdy wychodzę z domu- przycisk B. Póki co rozwiązałem to tak trochę mało elegancko, separując diodami dwa odpowiednio zaprogramowane wejścia centrali i zwierając je do com stykami odbiornika pilotów. Ale jest to rozwiązanie takie trochę jak już napisałem nieeleganckie, w centrali zaawansowanej programowo. Może ktoś ma inny / programowy/ sposób. Domy obecnie budowane są bardzo często dzielone na takie 2 strefy : dzienną i nocną i być może komuś by się takie rozwiązanie jeszcze przydało.

Nie za bardzo rozumiem w czym masz problem? jeśli masz piloty dwukanałowe i chcesz uzyskać tą funkcjonalność p której piszesz to łączysz wyjścia przekaznikowe odbiornika pilotów z wejściami centrali, programujesz linie 1 jako załączająca czuwanie strefy 1 a drugą jako załaczającą grupę stref 1i 2 i bedzie działać, nie wiem po co stosowałeś diody i gdzie tu brak elegancji.?Pozatym można taką konfigurację zrobic bez dzielenia na strefy , czujki na piętrze mogą byc w strefie 1 i mieć właczoną opcję blokowania przy braku wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...