Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Z tym zostawianiem garnków na gazie w czasie wychodzenia z domu, to różnie bywa, niestety...

 

A co do czujek - ja również teoretyk jestem, więc niech moje porady może zweryfikują fachowcy, ale:

- czujkę w kuchni zainstalowałbym na szczycie tej ścianki flankującej ciąg kuchenny od wejścia,

- w pokoju 103 wysuń trochę tą czujkę z kąta, tak, żeby była bardziej npko okna, tam gdzie jest, ci ją meble mogą zasłonić z czasem.

- sień/hall - też dałbym tam normalną czujkę na ścianie npko wejścia. Nawiasem mówiąc nie wydzielasz wiatrołapu?

- na poddaszu właściwie wszędzie wieszasz czujki w skosach. Będą więc nisko, łatwe do zasłonięcia i rzucające się w oczy.

- czujka 360stopni na poddaszu też moim zdaniem do zastąpienia zwykłą

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Integra 64 to dobry wybór jesli nie chcesz nic poza alarmem z nią robić , ja jednak bym kupił integrę 128.Garaż -kompletnie nie rozumiem stwierdzenia ze nie jest połączony z domem to nie potrzeba klawiatury ,bedziesz musiał najpierw wejść do domu , wyłaczyć alarm i dopiero wjechać do garażu.O kontraktronach się już nie wypowiadam -twój dom.Pozbawiasz się jednak dosyć istotnego typu czujnika i to dosyć taniego. Zastanów się nad tymi czujnikami 360 stopni o ile w garażu ma jeszcze jakis sens to raczej bezsensowny jest na piętrze i wejściu , nie ma chyba potrzeby wieszać czujnika dookólnego jeśli w każdym pomieszczeniu obok jest czujnik.

Zastanów się czy poradzisz sobie z montażem sam -może rozejrzyj się w okolicy za jakimś instalatorem.?

 

Dzieki za zainteresowanie. Dlaczego wlasnie integra 128? Czy do integry 128 nie bede musial juz innych klawiatur (w sensie ze drozszych?)

 

Co do garazu to mysle ze da sie zyc bez klawiatury ale masz racje - to kwestia zastanowienia.

 

Kontaktrony - myslalem o tym rodzaju zabezpiecznia ale staram sie nie wiercic okien. czy montaz na samoprzylepna tasme badz inny sposob poza wierceniem wchodzi w gre? Co myslisz zatem o inercyjnych?

 

360 stopniowa na gorze mysle ze masz racje - majac PIRy w pokojach nie ma zbytniego sensu jeszcze pchac dookolnej czujki na pietro.

 

Jakie byloby najlepsze rozwiazanie na zabezpieczenie okna na klatce schodowej - jest okno wysokie na 3.7m - nie otwiera sie wiec kontaktron odpada - czy inercyjna czujka (moze dwie - gora i dol okna) wystarczy?

 

Rowniez jak zabezpieczac okna dachowe - mam ich 5 + wlaz na dach.

 

Szukam kogos kto pomoze mi ten system zainstalowac - polozyc kable etc... mam kilka wycen ale odbiegaja one mojej wizji - jedna nawet zalaczylem juz wczesniej w tym watku gdzie firma zaproponowala mi w kazdym pomieszczeniu 360 stopniowe czujki, nic na okna, magnetyczne na drzwi i satela verse bodajze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak bardzo nie chcesz wiercić okien? Przecież to ich nie osłabia, nie szpeci, na gwarancję w ogromnej większości przypadków nie ma wpływu, a montaż takiego kontaktronu to jest naprawdę "5 minut".

Kontaktrony zewnętrzne (w sensie: montowane na zewnątrz profila) na pewno można kleić do okien, ale one są... zewnętrzne. Widoczne.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zostawianiem garnków na gazie w czasie wychodzenia z domu, to różnie bywa, niestety...

 

A co do czujek - ja również teoretyk jestem, więc niech moje porady może zweryfikują fachowcy, ale:

- czujkę w kuchni zainstalowałbym na szczycie tej ścianki flankującej ciąg kuchenny od wejścia,

- w pokoju 103 wysuń trochę tą czujkę z kąta, tak, żeby była bardziej npko okna, tam gdzie jest, ci ją meble mogą zasłonić z czasem.

- sień/hall - też dałbym tam normalną czujkę na ścianie npko wejścia. Nawiasem mówiąc nie wydzielasz wiatrołapu?

- na poddaszu właściwie wszędzie wieszasz czujki w skosach. Będą więc nisko, łatwe do zasłonięcia i rzucające się w oczy.

- czujka 360stopni na poddaszu też moim zdaniem do zastąpienia zwykłą

 

J.

 

Rozumiem z kuchnia oraz z pokojem 103. Co do wiatrolapu - to niestety zostal zlikwidowny - byl w originalnym projekcie ale gdyz cenimy sobie przestrzen postanowilismy zrobic jeden wielki holl. dlatego tez 360 stopniowa czujka po srodku ale widze rowniez zwykla w rogu npko drzwi wejsciowych. Co do poddasza to moj blad... masz racje wiekszosc czujek zapodalem na skosach - co myslisz aby powiesic je nad drzwiami???? Zostawic holl na pietrze bez czujki wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak bardzo nie chcesz wiercić okien? Przecież to ich nie osłabia, nie szpeci, na gwarancję w ogromnej większości przypadków nie ma wpływu, a montaż takiego kontaktronu to jest naprawdę "5 minut".

Kontaktrony zewnętrzne (w sensie: montowane na zewnątrz profila) na pewno można kleić do okien, ale one są... zewnętrzne. Widoczne.

 

J.

 

Jarek nie to ze nie chce ich wiercic - byc moze bedzie to jedyne wyjscie ale nie wiem czy moge sobie zaufac nawiercajac okna... rozumiem ze sa spece od tego i tak jak mowisz nie bedzie to w ogole widoczne i sprawdzi sie super... Dwie oferty ktore otrzymalem od firm z okolic wroclawia - zadna z nich nie posaida kontraktonow... czy to o czyms swiadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiatrołapu - przestrzeń przestrzenią, ale wiatrołap pełni użyteczna i dość ważną funkcję, zwłaszcza w naszym klimacie i zwłaszcza wobec grożącego nam od kilku lat "globalnego ocieplenia", objawiającego się zwłaszcza podczas ostatnich zim, szczerze mówiąc podejrzewam, że będziecie decyzji o jego likwidacji żałować.

 

Co do czujek na poddaszu - w 203 wystarczy czuję cofnąć z metr w stronę drzwi, w 202 i 204 to samo, a w łazience możnaby ją powiesić na obudowie komina od strony kanałów wentylacyjnych. Nie będzie to idealnie zgodnie ze sztuką, bowiem "sztuka" zakazuje montażu instalacji na kominach, ale tu, w tym wypadku (kanały wentylacyjne) byłaby to jedynie sztuka dla sztuki.

 

Kontaktrony - nie wiem, może firmom się nie chce? Idą na łatwiznę? Z ich punktu widzenia o wiele prościej chyba machnąć same czujki. Fachowiec montujący takie rzeczy na pewno sobie poradzi, ale i sam byś dał radę, jeśli masz choć odrobinę drygu do samodzielnych prac - o sposobach montażu wpuszczanych kontaktronów było tu już dużo napisane, wystarczy poczytać :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiatrołapu - przestrzeń przestrzenią, ale wiatrołap pełni użyteczna i dość ważną funkcję, zwłaszcza w naszym klimacie i zwłaszcza wobec grożącego nam od kilku lat "globalnego ocieplenia", objawiającego się zwłaszcza podczas ostatnich zim, szczerze mówiąc podejrzewam, że będziecie decyzji o jego likwidacji żałować.

 

Co do czujek na poddaszu - w 203 wystarczy czuję cofnąć z metr w stronę drzwi, w 202 i 204 to samo, a w łazience możnaby ją powiesić na obudowie komina od strony kanałów wentylacyjnych. Nie będzie to idealnie zgodnie ze sztuką, bowiem "sztuka" zakazuje montażu instalacji na kominach, ale tu, w tym wypadku (kanały wentylacyjne) byłaby to jedynie sztuka dla sztuki.

 

Kontaktrony - nie wiem, może firmom się nie chce? Idą na łatwiznę? Z ich punktu widzenia o wiele prościej chyba machnąć same czujki. Fachowiec montujący takie rzeczy na pewno sobie poradzi, ale i sam byś dał radę, jeśli masz choć odrobinę drygu do samodzielnych prac - o sposobach montażu wpuszczanych kontaktronów było tu już dużo napisane, wystarczy poczytać :)

 

J.

 

Z czasem zobaczymy jak to bedzie bez wiatrolapu - zawsze moge postawic cos na zewnatrz pod zadaszeniem - takie male szklane patio sluzace jako tzw wiatrolap. Beda cieple drzwi oraz dobra izolacja wiec mamy nadzieje ze jakos uda nam sie wszystko przezyc.

 

Poprzemieniam czujki w pokojach i zapodam schemat jeszcze raz wieczorem.

 

Co do kontaktronow to mysle ze dalbym rade... nie mam dwoch lewych raczek i mysle ze bym sie w to mogl pobawic - czytalem o tym duzo i mam jakas tam juz ogolnikowa wiedze na ten temat.

 

Jak bys natomiast zabezpieczyl Veluxy? Czy inercyjne w ogole maja sens przy zainstalowanych kontaktronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przewertowałem ten dosyć grubasny temat i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moj problem:

 

Posiadam Integre 128 oraz moduł komuniacyjny LT-2S. Udało mi się skutecznie stworzyć połączenie dzieki ktoremu centrala powiadamia mnie smsami i wdzwanianiem na telefon. Niestety w takiej konfiguracji zawsze otrzymuję smsa z tą samą treścią niezależnie od zródła naruszenia. Czy dysponując tym sprzętem jestem w stanie stworzyć układ, który poinformuje mnie co zostało naruszone?

Próbowałem uaktywnić monitoring z CIDami i jako stację monitorującą podałem moduł LT-2S i

- połączyłem TIP i RING centrali z T1 i R1

- wpisałem numer stacji 3333 (ten sam numer wpisałem w centrali dla stacji 1)

- zaznaczyłem "Monitorowanie zdarzeń z linii tel. tylko jako SMS"

- wpisałem nr stacji w "Monitorowanie SMS" w formacie +48663426510

- ustawiłem format SMS tak aby wysyłał kod zdarzenia.

 

W centrali natomiast:

- uaktywniłem monitorowanie

- wpisałem numer stacji 3333

- ustawiłem format CID (wszystkie kody)

 

Przy naruszeniu pojawia sie komunikat: Błąd połączenia ze stacja monitorujacą...

 

Czy ten układ ma prawo zadziałać?

Niestety instrukcja jest dosyc zagmatwana i naprawde trudno mi zrozumieć pewne zawiłości ale mam nadzieję, że ten monitoring może zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalaczeniu poprawione rysunki ze zmianami przez Was zaproponowanymi.

 

Co o tym teraz sadzicie?

 

Dodalem klawiature w garazu + pozmienialem kilka czujek i dodalem kontaktrony.

 

Powiedzcie mi prosze jeszcze ktora centrala najbardziej by tutaj pasowala? (Optymalnie) Chce dodatkowo miec GSM + radiowa linie z dwoma pilotami.

 

Nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo ale wazne aby spelnialo swoja role.

 

parter_alarm.jpgpoddasze_alarm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przewertowałem ten dosyć grubasny temat i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moj problem:

 

Posiadam Integre 128 oraz moduł komuniacyjny LT-2S. Udało mi się skutecznie stworzyć połączenie dzieki ktoremu centrala powiadamia mnie smsami i wdzwanianiem na telefon. Niestety w takiej konfiguracji zawsze otrzymuję smsa z tą samą treścią niezależnie od zródła naruszenia. Czy dysponując tym sprzętem jestem w stanie stworzyć układ, który poinformuje mnie co zostało naruszone?

Próbowałem uaktywnić monitoring z CIDami i jako stację monitorującą podałem moduł LT-2S i

- połączyłem TIP i RING centrali z T1 i R1

- wpisałem numer stacji 3333 (ten sam numer wpisałem w centrali dla stacji 1)

- zaznaczyłem "Monitorowanie zdarzeń z linii tel. tylko jako SMS"

- wpisałem nr stacji w "Monitorowanie SMS" w formacie +48663426510

- ustawiłem format SMS tak aby wysyłał kod zdarzenia.

 

W centrali natomiast:

- uaktywniłem monitorowanie

- wpisałem numer stacji 3333

- ustawiłem format CID (wszystkie kody)

 

Przy naruszeniu pojawia sie komunikat: Błąd połączenia ze stacja monitorujacą...

 

Czy ten układ ma prawo zadziałać?

Niestety instrukcja jest dosyc zagmatwana i naprawde trudno mi zrozumieć pewne zawiłości ale mam nadzieję, że ten monitoring może zadziałać.

Pomyliłeś pojęcia , ty nie programujesz stacji monitorowania tylko zakładkę powiadamianie tel , wyłacz to wszystko co zrobiłeś skonfiguruj dane operatora w lt2 zaprogramuj te swoje 3333 w okienku "nr stacji pager" .W centrali wchodzisz w powiadamianie tel uaktywaniasz je a numery telefonów powinny mieć format np 333348501501501 dla nr tel 501501501. Sms wpisujesz w tym samym module 'powiadamianie tel" w zakładce pager/sms pózniej numer konkretmego sms wpisujesz w zakładce "przydział zdarzeń" w kolumnie pager/sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie to ze nie chce ich wiercic - byc moze bedzie to jedyne wyjscie ale nie wiem czy moge sobie zaufac nawiercajac okna... rozumiem ze sa spece od tego i tak jak mowisz nie bedzie to w ogole widoczne i sprawdzi sie super... Dwie oferty ktore otrzymalem od firm z okolic wroclawia - zadna z nich nie posaida kontraktonow... czy to o czyms swiadczy?
Swiadczy to o tym że albo się im nie chce tego robić albo nieumieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem zobaczymy jak to bedzie bez wiatrolapu - zawsze moge postawic cos na zewnatrz pod zadaszeniem - takie male szklane patio sluzace jako tzw wiatrolap. Beda cieple drzwi oraz dobra izolacja wiec mamy nadzieje ze jakos uda nam sie wszystko przezyc.

 

Poprzemieniam czujki w pokojach i zapodam schemat jeszcze raz wieczorem.

 

Co do kontaktronow to mysle ze dalbym rade... nie mam dwoch lewych raczek i mysle ze bym sie w to mogl pobawic - czytalem o tym duzo i mam jakas tam juz ogolnikowa wiedze na ten temat.

 

Jak bys natomiast zabezpieczyl Veluxy? Czy inercyjne w ogole maja sens przy zainstalowanych kontaktronach?

 

Uważaj z montażem inercyjnych na połaciowych, każda większa burza, grad i ostry deszcz będzie problemem, myślę że kontraktrony wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalaczeniu poprawione rysunki ze zmianami przez Was zaproponowanymi.

 

Co o tym teraz sadzicie?

 

Dodalem klawiature w garazu + pozmienialem kilka czujek i dodalem kontaktrony.

 

Powiedzcie mi prosze jeszcze ktora centrala najbardziej by tutaj pasowala? (Optymalnie) Chce dodatkowo miec GSM + radiowa linie z dwoma pilotami.

 

Nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo ale wazne aby spelnialo swoja role.

 

jak bierzesz pod uwagę montaż gsm to chyba od razu trzeba by się zastanowić nad integrą 128wrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z montażem inercyjnych na połaciowych, każda większa burza, grad i ostry deszcz będzie problemem, myślę że kontraktrony wystarczą.

 

I dlatego tutaj siedze i czytam, nie pomyslalbym ze deszcz, grad moze wzbudzic inercyjna... Kontaktrony zatem w Veluxy. Czy warto sie kontaktowac z Veluxem z zapytanie gdzie nawiercac, etc. zeby bylo to z ich normami, ktore domniemam sie oni maja????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadczy to o tym że albo się im nie chce tego robić albo nieumieją.

Niestety - taka prawda. Prościej wcisnąć klientowi system na czujkach ruchu, niż wykonać porządny system obwodowy.

Montaż wpuszczanych czujników kontaktronowych wymaga wiedzy, pewnej ręki i zdolności manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...