Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

8 stówek

 

to się ceni kolega nieźle jak za parę godzin pracy :)

 

ale nie powiem że chętnie też bym tyle wziął

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Rozpocznij działalność gospodarczą w tej branży (bez dotacji państwa) i spróbuj się utrzymać. Zobaczymy, jak szybko zmienisz punkt widzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Rozpocznij działalność gospodarczą w tej branży (bez dotacji państwa) i spróbuj się utrzymać. Zobaczymy, jak szybko zmienisz punkt widzenia :D

 

To już nic nie wiem z tego :p dużo w końcu chce czy normalnie :D

co powiecie w ogóle o centralach versa ? lepiej się sprawują niż serii CA ?

nie będzie z tym cudem żadnych problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nic nie wiem z tego :p dużo w końcu chce czy normalnie :D

co powiecie w ogóle o centralach versa ? lepiej się sprawują niż serii CA ?

nie będzie z tym cudem żadnych problemów :D

Normalna stawka. Możesz szukać taniej, tylko żeby później nie było na forum wołania o pomoc...

Oczywiście patrząc oczami laika, 800 zł za dzień pracy, czyli 100 zł/h to dużo, ale przecież instalator nie zarabia miesięcznie 100 zł x 8 h x 20 dni...

Tak samo jak lekarz, czy prawnik.

Odnośnie Versy, to generalnie następca wysłużonej centrali CA10. Jeśli nie masz jakiś specjalnych wymagań, to do takiego małego systemu, jak Twój, może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście patrząc oczami laika, 800 zł za dzień pracy, czyli 100 zł/h to dużo, ale przecież instalator nie zarabia miesięcznie 100 zł x 8 h x 20 dni...

Informatyk (pewnie nie jest informatykiem z wykształcenia) odsubiekta 120 zł+VAT za godzinę + dojazd.. Wchodzi do firmy i włącza stoper. Nie zdarzyło się żeby był krócej niż 1,5h.

Stomatolog 300-500 zł za godzinę.

Prosty murarz bez kwalifikacji 10-15 zł.

 

Jakiś czas temu wymieniałem u klienta klawiatury w integrze na sensoryczne. 100 za sztukę +VAT (świetnej kawy, której się opiłem, nie liczę). Stare (1,5 roku) w idealnym stanie dostałem w prezencie.

Nie stać kogoś nich idzie do tańszego.

Jak się nie będziesz cenił, to nikt nie będzie cię cenił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

mam pytanie do fachowców na forum, instaluje sam sobie alarm i

czy takie podłączenie czujnika dualnego zewnetrznego rokonet watch out będzie poprawne :

http://mar231.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9BVVDv5ENAO

Edytowane przez mar231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łącz masy zasilania i wejścia. Ponad to po co Ci czujka z antymaskingiem, skoro go nie podłączasz?

Ta czujka ma jeszcze wykrywanie zabrudzonej soczewki (wyjście DUST) - ważne w czujkach zewnętrznych i też warto to podłączyć.

 

Tak wiem, tylko moje pytanie czy potrzebuje na to osobne wejście w centrali czy może podłączyć pod to samo ?

a tak ogólnie to co narysowałem dobrze ;>

co możecie powiedzieć o tych czujnikach, sprawdzają się dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tylko moje pytanie czy potrzebuje na to osobne wejście w centrali czy może podłączyć pod to samo ?

a tak ogólnie to co narysowałem dobrze ;>

co możecie powiedzieć o tych czujnikach, sprawdzają się dobrze ?

Do antymaskingu i sygnalizacji zabrudzenia soczewki należy użyć osobne wejście.

Odnośnie czujek WatchOut, to generalnie bardzo dobre czujki, ale wymagają przy instalacji sporej wiedzy i praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do antymaskingu i sygnalizacji zabrudzenia soczewki należy użyć osobne wejście.

Odnośnie czujek WatchOut, to generalnie bardzo dobre czujki, ale wymagają przy instalacji sporej wiedzy i praktyki.

 

Czyli rozumiem ze takie podłączenie będzie poprawne :

http://mar231.wrzuta.pl/obraz/1O6p237K99I/bez_tytulu

 

mam pytanie jeszcze odnosnie zaszykowania centrali pod nadajnik agencji ochrony, a mianowice rozumiem że jest on wyzwalany wyjściami centrali OC, czyli programuje te wyjscia np. alarm włamaniowy, pożarowy i to wszystko czy musze dawać jakiś przekaźnik pośredniczący między centralą a nadajnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na etapie wyboru systemu alarmowego do domu jednorodzinnego. Będzie 6 kontraktonów i 7 czujek. Planowane max 3 strefy, powiadamianie GSM. Nie przewiduję specjalnego sterowania automatyką bo takiej nie ma.

Praktycznie byłem zdecydowany na Satela Versa 15 ale wpadła mi w ręce oferta ROPAM NEO z panelem dotykowym, zintegrowanym tel przemysłowym. Maksymalnie podobno 20 wejść. Koszt podobny do Versy.

Mam pytanie do znawców produktu ewentualnie użytkowników. Czy warto rozpatrywać ten system? Jak z funkcjonalnością, awaryjnością, programowaniem?

Na internecie bardzo mało opinii nt ROPAMa.

pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcę zainstalować tani i prosty układ alarmowy w moim domku, okablowanie już mam, co sądzicie o takim zestawie http://allegro.pl/tani-system-alarmowy-satel-ca-5p-led-3-czujki-as02-i1733901451.html , czy można go rozbudowac do dwóch manipulatorów-mam dwa wejścia zewn.?

 

Ręce i nogi opadają jak czyta się coś takiego. Jasne że się nadaje. Ostatnio mój sąsiad zastanawiał się czy kupić samochód czy hulajnogę . Wszak jednym i drugim da się jeździć a hulajnoga jednak znacznie tańsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 stówek

 

to się ceni kolega nieźle jak za parę godzin pracy :)

 

ale nie powiem że chętnie też bym tyle wziął

 

Kolejny instalator który ogłosi plajtę ? Na te kilka godzin pracy składa się również praca przygotowawcza , szkolenia , pieniądze wydane na zapoznanie sprzętu , koszty prowadzenia działalności czyli - opłaty za telefon , amortyzacja narzędzi, eksploatacja i amortyzacja samochodu , koszty utrzymania lokalu, koszty księgowości i wiele innych które można wyliczać bardzo długo . Jeśli ktoś tego wszystkiego nie wkalkuluje w koszt usług, prędzej czy później będzie uciekał jak szczur przed wierzycielami i bankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...