Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Kolejny instalator który ogłosi plajtę ? Na te kilka godzin pracy składa się również praca przygotowawcza , szkolenia , pieniądze wydane na zapoznanie sprzętu , koszty prowadzenia działalności czyli - opłaty za telefon , amortyzacja narzędzi, eksploatacja i amortyzacja samochodu , koszty utrzymania lokalu, koszty księgowości i wiele innych które można wyliczać bardzo długo . Jeśli ktoś tego wszystkiego nie wkalkuluje w koszt usług, prędzej czy później będzie uciekał jak szczur przed wierzycielami i bankami.

Masz rację. Są jednak i tacy "instalatorzy", którzy nie przygotowują się i nie szkolą. Po prostu z braku innego zajęcia zostają instalatorami alarmów. Nawet nie znają podstaw elektrotechniki, poczytają trochę w necie o alarmach, mają byle jaką wiertarkę, a o specjalistycznych narzędziach i urządzeniach tylko czytali (albo i nie czytali). Nie utrzymują lokalu, nie mają księgowej. Często nawet nie posiadają laptopa. Zamontują prosty systemik nawet nie wiedząc, na jakiej zasadzie działa pasywna czujka podczerwieni i co się z tym wiąże, czy że np. akumulator trzeba dobrać wg bilansu prądowego.

Dzięki temu są konkurencyjni cenowo. Alarm działa - klient zadowolony.

Podobną grupą instalatorów są elektrycy wykonujący instalacje elektryczne i przy okazji montujący systemy alarmowe, anteny, itp. czy pracownicy agencji ochrony dorabiający po godzinach na fuchach.

 

Szkoda gadać (pisać)...

 

Ten rynek jest niestety mocno zepsuty :( Chyba tylko licencje mogłyby tu troszkę uporządkować temat, ale nie mam na myśli tych licencji wydawanych przez Policję, tylko takie potwierdzające kwalifikacje - z egzaminem państwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

..........................

 

Ten rynek jest niestety mocno zepsuty :( Chyba tylko licencje mogłyby tu troszkę uporządkować temat, ale nie mam na myśli tych licencji wydawanych przez Policję, tylko takie potwierdzające kwalifikacje - z egzaminem państwowym.

 

Obawiam się że egzaminy państwowe mogłyby być kolejną okazją do nabicia kabzy i tylko tyle.... . Moim zdaniem chorą sytuację tej branży może rozwiązać egzekwowanie skutecznych zabezpieczeń przez firmy ubezpieczeniowe. Chcesz się ubezpieczyć przed kradzieżą ? - załóż profesjonalne zabezpieczenie spełniające odpowiednie warunki do występujących zagrożeń. Puki co zawsze znajdą się zwolennicy alarmu na tzrech czujkach PIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że egzaminy państwowe mogłyby być kolejną okazją do nabicia kabzy i tylko tyle.... . Moim zdaniem chorą sytuację tej branży może rozwiązać egzekwowanie skutecznych zabezpieczeń przez firmy ubezpieczeniowe. Chcesz się ubezpieczyć przed kradzieżą ? - załóż profesjonalne zabezpieczenie spełniające odpowiednie warunki do występujących zagrożeń. Puki co zawsze znajdą się zwolennicy alarmu na tzrech czujkach PIR.

Pewnie tak, ale czy obecna licencja pracownika zabezpieczenia technicznego nie jest fikcją? Też kosztuje nie mało, a może ją uzyskać każdy nie karany i z wykształceniem technicznym (elektrycznym lub elektronicznym). Może ustawodawca powinien uzupełnić ten bubel o egzamin z kwalifikacji kandydata?

Kiedyś sprawnie działała selekcja Techomu i ich autoryzacja zakładów technicznej ochrony mienia. Teraz generalnie Techom nie ma już takiego poważania.

Oczywiście masz rację odnośnie ubezpieczycieli. Wiele autorytetów w dziedzinie technicznej ochrony mienia już podnosiło ten temat i... cisza.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ubezpieczyciele nie interesują się tą sprawą. Przecież ich to nic nie kosztuje, a zyskają wszyscy - no może poza "instalatorami" - partaczami ;)

Edytowane przez _ZBYCH_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ubezpieczyciele nie interesują się tą sprawą. Przecież ich to nic nie kosztuje, a zyskają wszyscy - no może poza "instalatorami" - partaczami ;)

A jaki byś miał powód podniesienia stawek w kolejnych latach? Możliwe, że z danych posiadanych przez zakłady ubezpieczeniowe, alarmy na trzech pirach spełniają swoje zadanie.

Skoro są klienci korzystający z usług słabych instalatorów, to w czym problem? Nie każdy chce i stać go na nowe BMW i wystarczy mu 10 letnia fabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki byś miał powód podniesienia stawek w kolejnych latach? Możliwe, że z danych posiadanych przez zakłady ubezpieczeniowe, alarmy na trzech pirach spełniają swoje zadanie.

Skoro są klienci korzystający z usług słabych instalatorów, to w czym problem? Nie każdy chce i stać go na nowe BMW i wystarczy mu 10 letnia fabia.

 

Tyle że zarówno BMW jak i fabia to samochody wykonane zgodnie z zasadami i w 100% spełniające swoją funkcję . Nie mozna tego powiedzieć o instalacjach alarmopodobnych preparowanych przez radosnych twórców . Klienci przekonują sie o tym dopiero po wizycie nieproszonych gości ale wtedy, mogą mieć żal tylko do siebie, bo po "twórcy" przeważnie ślad ginie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych : fakt że licencja niewiele znaczy . Jednak przynajmniej daje gwarancję że delikwent nie miał konfliktu z prawem . Ilu prywatnych inwestorów poprosiło Cię o pokazanie takiej licencji ? - mnie do dziś tylko jeden .

Co do poziomu instalacji SSWiN co powiesz na fakt że poważny market RTV-AGD przesyła mi prośbę o kosztorys na system SSWiN który należy wykonać wg. projektu na którym jako jedyne zabezpieczenie widnieją dwa kontaktrony zamocowane na drzwiach wejściowych frontowych i tylnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych : fakt że licencja niewiele znaczy . Jednak przynajmniej daje gwarancję że delikwent nie miał konfliktu z prawem . Ilu prywatnych inwestorów poprosiło Cię o pokazanie takiej licencji ? - mnie do dziś tylko jeden .

Mnie też tylko jeden...

 

Co do poziomu instalacji SSWiN co powiesz na fakt że poważny market RTV-AGD przesyła mi prośbę o kosztorys na system SSWiN który należy wykonać wg. projektu na którym jako jedyne zabezpieczenie widnieją dwa kontaktrony zamocowane na drzwiach wejściowych frontowych i tylnych ?

Niezłe. A co powiesz na takie zapisy w ofercie Solidu:

"PO ZAMONTOWANIU SYSTEMU MOŻE OKAZAĆ SIĘ ŻE NIEZBĘDNE BĘDZIE DOŁOŻENIE DODATKOWEGO ZASILACZA BUFOROWEGO WSPOMAGAJĄCEGO SYSTEM ALARMOWY PODCZAS BRAKU STAŁEGO ZASILANIA . ZASILACZ ZA-15 1 X 270 ZŁ- 25%

 

ZE WZGLĘDU NA ZAINSTALOANIE REKUPERATORA MOŻLIWE ŻE BĘDZIE KONIECZNE WYMIENIENIE SOCZEWEK W CZUJNIKACH NA DUALNE 1 SZT 48,75 ZŁ NETTO."

Oferta podpisana przez kierownika (nie napisał kierownik czego...).

 

Przepraszam za te woły, ale pisownia oryginalna.

 

Jak konkurować z takimi debilami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zarówno BMW jak i fabia to samochody wykonane zgodnie z zasadami i w 100% spełniające swoją funkcję ..

Czy z zasadami? W BMW zawsze jest więcej poduszek powietrznych i lepiej wypadają w testach zderzeniowych. BMW ma lepsze hamulce i lepsze właściwości trakcyjne. No ale skoro dla ciebie 10 letnie skoda i nowe BMW są identyczne, to zostawię to bez komentarza.

Nie mozna tego powiedzieć o instalacjach alarmopodobnych preparowanych przez radosnych twórców . Klienci przekonują sie o tym dopiero po wizycie nieproszonych gości ale wtedy, mogą mieć żal tylko do siebie, bo po "twórcy" przeważnie ślad ginie......

Więc o co chodzi?

 

Zbych : fakt że licencja niewiele znaczy . Jednak przynajmniej daje gwarancję że delikwent nie miał konfliktu z prawem .

Ciekawa teoria. A jeśli gość współpracuje z przestępcami lub został przestępcą po zrobieniu licencji albo był przestępcą ale na tyle sprytnym, że policja go nie złapała. Znam przypadek instalatora z firmy ochroniarskiej, który sprzedawał adresy złodziejom, gdzie się warto włamać.

Co do poziomu instalacji SSWiN co powiesz na fakt że poważny market RTV-AGD przesyła mi prośbę o kosztorys na system SSWiN który należy wykonać wg. projektu na którym jako jedyne zabezpieczenie widnieją dwa kontaktrony zamocowane na drzwiach wejściowych frontowych i tylnych ?

No i co z tego? Należało ich poinformować, że na ścianie będzie wisiał Picaso a w salonie na kominków 20 karatowy brylant.

I co to znaczy poważny market? I od kiedy pracownicy marketów dysponują jakąkolwiek poważniejszą wiedzą na temat produktów które sprzedają

Jak konkurować z takimi debilami?

Ja nie konkuruję, bo to nie moja liga. Nie sądzę aby BMW, audi przejmowało się tym co zrobi kia czy skoda.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dendrytus - mam wrażenie że masz poważne kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem . Szkoda . Nigdzie nie napisałem że BMW i Fabia są identyczne napisałem, że każdy jest wykonany wg. norm i w swoim zakresie spełniają wszystkie funkcje. W temacie licencji też nie dotarło, że poruszyłem kwestię iż inwestorzy nie pytają o licencję która daje jakiś stopień pewności, że instalator to nienotowany w kartotekach złodziej.

No i co z tego? Należało ich poinformować, że na ścianie będzie wisiał Picaso a w salonie na kominków 20 karatowy brylant.

I co to znaczy poważny market? I od kiedy pracownicy marketów dysponują jakąkolwiek poważniejszą wiedzą na temat produktów które sprzedają

Kogo poinformować ? projektanta systemu ? Cz Ty też wykonałbyś taki projekt w obiekcie handlowym o wysokim stopniu ryzyzka włamania ( statystyki ubezpieczeniowe .) Ja też nie konkuruję z firmami ochroniarskimi, jednak uważam że na takie fakty trzeba ludziom zwracać uwagę. Dopóki inwestorzy więcej będą płacić za sracz niż za alarm dopóty będą doświadczać traumatycznych przeżyć związanych z utratą dobytku a czasami zdrowia .

Edytowane przez todaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dendrytus - mam wrażenie że masz poważne kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem .

Faktycznie ktoś ma problem ze zrozumieniem przeczytanego tekstu., ale nie jestem nim ja.

Szkoda . Nigdzie nie napisałem że BMW i Fabia są identyczne napisałem, że każdy jest wykonany wg. norm i w swoim zakresie spełniają wszystkie funkcje.

Tani alarm założony przez amatora, też spełni swoje zadanie. Jeden zakłada alarm dla dobrego samopoczucia inny z potrzeby zabezpieczenia swojego majątku.

W temacie licencji też nie dotarło, że poruszyłem kwestię iż inwestorzy nie pytają o licencję która daje jakiś stopień pewności, że instalator to nienotowany w kartotekach złodziej.

A ja wykazałem, że licencja niczego nie gwarantuje. Pominąłem przypadek, że można sobie taki dokument samemu wykonać.

Kogo poinformować ? projektanta systemu ? Cz Ty też wykonałbyś taki projekt w obiekcie handlowym o wysokim stopniu ryzyzka włamania ( statystyki ubezpieczeniowe .)

Tylko jakim cudem hipermarket wysłał ci coś takiego?

Ja też nie konkuruję z firmami ochroniarskimi, jednak uważam że na takie fakty trzeba ludziom zwracać uwagę. Dopóki inwestorzy więcej będą płacić za sracz niż za alarm dopóty będą doświadczać traumatycznych przeżyć związanych z utratą dobytku a czasami zdrowia .

Jasne alarm zapobiegnie utracie zdrowia.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też tylko jeden...

 

 

Niezłe. A co powiesz na takie zapisy w ofercie Solidu:

"PO ZAMONTOWANIU SYSTEMU MOŻE OKAZAĆ SIĘ ŻE NIEZBĘDNE BĘDZIE DOŁOŻENIE DODATKOWEGO ZASILACZA BUFOROWEGO WSPOMAGAJĄCEGO SYSTEM ALARMOWY PODCZAS BRAKU STAŁEGO ZASILANIA . ZASILACZ ZA-15 1 X 270 ZŁ- 25%

 

ZE WZGLĘDU NA ZAINSTALOANIE REKUPERATORA MOŻLIWE ŻE BĘDZIE KONIECZNE WYMIENIENIE SOCZEWEK W CZUJNIKACH NA DUALNE 1 SZT 48,75 ZŁ NETTO."

Oferta podpisana przez kierownika (nie napisał kierownik czego...).

 

Przepraszam za te woły, ale pisownia oryginalna.

 

Jak konkurować z takimi debilami?

 

Nie wiedziałem że wystarczy wymienić tylko soczewki?

A tak na serio to nie ma się co dziwić jak się podłącza na starcie 10 czujek zewnętrznych i 20 wewnętrznych do integry 32 i wymienia się płytę co miesiąc nie wyciągając żadnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to tak:

- jedno wyjście wirtualne jako przełącznik mono z czasem jaki ma być odliczany pomiędzy brakiem naruszeń i wybranymi czujkami

- jedno wejście wirtualne jako typ 8 (wg. wyjścia), gdzie czułość jest numerem wyjścia wirtualnego. Typ reakcji ustawiasz na 80 (Zał. czuwanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostajesz zapytanie np do przetargu od dużego klienta to "kóltularnie" odpowiaasz im w ten sposób?

Faktycznie. Moja odpowiedź byłaby bardziej dyplomatyczna. W odpowiedzi najprawdopodobniej zawarłbym myśl, że skoro zadawane jest takie pytanie, to projekt przekracza możliwości wykonawcze pytającego i szkoda naszego cennego czasu.

 

PS.

Dyplomata- człowiek który powie ci spie**alaj, ale w taki sposób, że poczujesz się jakbyś wybierał się w podróż swojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do praktyków - gdzie zamontować kontaktrony w oknie?

Wiem że jeśli na dole to będzie można uchylić okno, jeśli na górze to wtedy wyłapuje i uchył i rozwarcie. A może można jakoś zrobić z rezystorami żeby sparametryzować komplet tak żeby centrala (Integra 64) wykrywała stan.

Chociaż najbardziej by mi pasowała kontrola położenia klamki bo w powyższym przypadku gdy zostawimy okno rozwarte, a ono się samo domknie np. pod wpływem przeciągów, wtedy kontaktrony wykażą okno zamknięte a kontrola położenia klamki ostrzeże o faktycznym stanie.

I teraz pytanie drugie czy do okuć Active Pilot Winkhausa jest coś takiego jak kontrola położenia klamki?

Generalnie chodzi mi o to żeby system alarmowy wiedział czy okno jest zamknięte/rozwarte/uchylone.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...