Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanka :

1) da sie jakos zrobi automatyczne uzbrojenie systemu w ten sposb, ze jak po zadzialaniu jednej z czujek (otwarcie/zamknieci drzwi wejsciowych) np przez 5 min zadna inna czujka nie zostanie naruszona, to system zostanie uzbrojony ?

Taki pomaganie we wlaczeniu alarmu jak sie wychodzi z domu :)

2) Jak odzyskac haslo serwisanta ? W administratorze znalazlem tylko wlaczenie odtsepu serwisu, ale za nic nie pamietam ich hasla :(

 

Fantom

ps. Integra 128

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie do specjalistów, sam jakoś nie mogę prawidłowo połączyć. Chodzi o podłączenie sygnalizatora aritech as 500 do centralki DSC 5020. Sygnalizator jest bez baterii. Czy zasilanie poprowadzić z AUX centralki czy z Bell? co z pozostałymi połączeniami. Bardzo prosze o pomoc jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie. całą instalację położyłem i podłączyłem a sygnalizator mnie dobił ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czujki są godne polecenia? Chodzi mi o sprzęt wysokiej klasy.

Jeden znajomy polecał mi o firmę OPTEX, przejrzałem katalog i faktycznie mają dosyć zaawansowany osprzęt ale może coś jeszcze byście polecali?

 

Czy ktoś z specjalistów może wypowiedzieć się na temat czujki pożarowej BOSCH FAP-520 ?

http://products.boschsecuritysystems.pl/pl/PL/products/bxp/SKUPFT5870400651.P1.F.01U.510.149-CATMef4f14492fcfbf5f9dd3256ad3fbea66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę doposażyć swoją instalację alarmową w czujki zalania.

Zbych kiedyś polecał tutaj jeśli dobrze pamiętam czujki Volty.

Ale teraz mają trochę inne...

http://volta.com.pl/pl/produkty/125,czujki-dymu-i-inne_czujki-inne.html

 

Czy ktoś tego używa(ł) i może polecić?

I jeśli tak - to czy wystarczyłaby jedna czujka WD1000 gdzieś przy centrali alarmowej i kilka (potrzebowałbym 5 szt.) sond SWD1000 we właściwych miejscach narażonych na wycieki i zalanie? Odległości typowo domowe - kilka-kilkanaście metrów od centrali do każdego miejsca, z tym że wyszłoby to w gwiazdę (choć jeśli potrzeba to magistralę też dałoby się uzyskać wykorzystując wolne żyły, tylko odległości wzrosną x2). Zaznaczam, że całość na jednym wejściu centrali jest dla mnie wystarczająca - nie potrzebuję wiedzieć gdzie jest wyciek, i tak trzeba powiadomić i zakręcić elektrozawór.

Edytowane przez civic9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK praktycznie wszystkie czujki zalania pracują na zasadzie wykrywania zwarcia (zmainy rezystancji) obwodu, powodowanego przez wodę zalewającą dwa końce "sondy" (cała ta sanoda to de facto dwa sztywne, ciut oddalone druty, z uchwytem do mocowania). Czyli połączenie w gwiazdę powinno być spokojnie do zrealizowania i to nawet bez tych "sond" ;-) Osobiście używam czujki Satela FD-1, ale Satel się wycwanił i sondę (jedną) daje w komplecie z czujką, nie wspominając w instrukcji o możliwości wpięcia wiekszej ich liczby (no i samych "sond" też nie sprzedaje). Natomiast problem może być z odległościami, aczkolwiek przy kilkunastu metrach też bym raczej nie panikował, choć tego bez testów raczej nie sprawdzisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czujki są godne polecenia? Chodzi mi o sprzęt wysokiej klasy.

Jeden znajomy polecał mi o firmę OPTEX, przejrzałem katalog i faktycznie mają dosyć zaawansowany osprzęt ale może coś jeszcze byście polecali?

 

Czy ktoś z specjalistów może wypowiedzieć się na temat czujki pożarowej BOSCH FAP-520 ?

http://products.boschsecuritysystems.pl/pl/PL/products/bxp/SKUPFT5870400651.P1.F.01U.510.149-CATMef4f14492fcfbf5f9dd3256ad3fbea66

 

Montowałem tą

http://dhpolska.pl/admin/wyswig/pliki/esklep1//oferta/2-6-0-0__M12.pdf

ale nie dawno to nie wiem jak z awaryjnością

wcześniej http://www.polon-alfa.com.pl/kupno/?p=productsMore&iProduct=13

ale są mniej estetyczne choć sprawdzone

Te pierwsze ciekawe ze względu na wielosensorowość [optyczna dymu, termiczna, termiczno-optyczna]

Boscha też miałem w użyciu ale nie ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem tą

http://dhpolska.pl/admin/wyswig/pliki/esklep1//oferta/2-6-0-0__M12.pdf

ale nie dawno to nie wiem jak z awaryjnością

wcześniej http://www.polon-alfa.com.pl/kupno/?p=productsMore&iProduct=13

ale są mniej estetyczne choć sprawdzone

Te pierwsze ciekawe ze względu na wielosensorowość [optyczna dymu, termiczna, termiczno-optyczna]

Boscha też miałem w użyciu ale nie ten typ.

bez przesady adr20 to i tak w miarę ładna czujka dymu , montowałeś osd 23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz miernik, ustawiasz na zakresie omomierz (symbol omega), na najniższym zakresie, lub jak masz w mierniku tester dzwiękowy, taki symbol diody prostowniczej i dźwięku, i teraz z jednej strony przewodu zwierasz dwie końcówki ze sobą, idziesz na drugi koniec przewodu i dotykasz tych samych końcówek sondami miernika, jak pokaże koło 0 lub kilku omów jest dobrze (tester dźwiękowy powinien brzęczeń), jak będzie 1 czyli nieskończoność to te żyły uszkodzone .

I tak po kolei wszystkie pary w przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaznaczam, że całość na jednym wejściu centrali jest dla mnie wystarczająca - nie potrzebuję wiedzieć gdzie jest wyciek, i tak trzeba powiadomić i zakręcić elektrozawór.

 

Stosowanie czujników zalania bez elektrozaworów jest nieporozumieniem. Co Ci po wiedzy że woda zalewa jak nie ma kto zakręcić kurka . Praktycznie każda czujka się sprawdzi, plus dla czujnika Volty to mozliwość dokupienia osobno dodatkowych sond , bardzo przydatne w rozległych pomieszczeniach z krzywymi bądź nieprofilowanymi posadzkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz miernik, ustawiasz na zakresie omomierz (symbol omega), na najniższym zakresie, lub jak masz w mierniku tester dzwiękowy, taki symbol diody prostowniczej i dźwięku, i teraz z jednej strony przewodu zwierasz dwie końcówki ze sobą, idziesz na drugi koniec przewodu i dotykasz tych samych końcówek sondami miernika, jak pokaże koło 0 lub kilku omów jest dobrze (tester dźwiękowy powinien brzęczeń), jak będzie 1 czyli nieskończoność to te żyły uszkodzone .

I tak po kolei wszystkie pary w przewodach.

 

Opisany sposób to sprawdzenie ciągłości żył , trzeba jednak pamiętać że również mogą występować zwarcia pomiędzy żyłami ( nie koniecznie w parach) czyli miernik będzie wykazywał rezystancję przy rozwartych końcówkach przewodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany sposób to sprawdzenie ciągłości żył , trzeba jednak pamiętać że również mogą występować zwarcia pomiędzy żyłami ( nie koniecznie w parach) czyli miernik będzie wykazywał rezystancję przy rozwartych końcówkach przewodów .

 

słuszna uwaga, czyli z jednej strony rozwarte wszystkie przewody, a z drugiej miernikiem wszystkie kombinacje par czy nie ma zwarcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge liczyc na jakas pomoc ?

 

Pytanka :

1) da sie jakos zrobi automatyczne uzbrojenie systemu w ten sposb, ze jak po zadzialaniu jednej z czujek (otwarcie/zamknieci drzwi wejsciowych) np przez 5 min zadna inna czujka nie zostanie naruszona, to system zostanie uzbrojony ?

Taki pomaganie we wlaczeniu alarmu jak sie wychodzi z domu :)

2) Jak odzyskac haslo serwisanta ? W administratorze znalazlem tylko wlaczenie odtsepu serwisu, ale za nic nie pamietam ich hasla :(

 

Fantom

ps. Integra 128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge liczyc na jakas pomoc ?

Ad.pk.1. Zrobić się da, tylko nie będziesz miał jak wejść do domu bez alarmu, chyba, że alarm ma być włączany i wyłączany przez otwarcie drzwi.

Ad. pkt.2. Instrukcja instalatora lub programowania dokładnie opisuje procedurę "odzyskania" hasła instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...