Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Z miesiąc temu pisałem że moduł GPRS T1 przestał symulować linię telefoniczną. Wysłałem moduł do serwisu, wrócił z adnotacją "brak usterki". Podłączyłem i okazało się że działał. Ale po mniej więcej dwóch tygodniach znowu to samo. Po telefonie do serwisu Satela serwisant powiedział że mam odesłać moduł plus centralkę :(. Niestety tego nie chcę zrobić bo nie zostawię domu bez ochrony w momencie jak mam materiały budowlane. Odczekałem parę tygodni i podłączyłem moduł spowrotem. Znowu działa. Ciekawe jak długo. Wygląda na to że jak zejdzie napięcie z kondensatorów to się odblokowuje. Czy ktoś już się z czymś takim spotkał?

Drugie pytanie jak zrobić żeby podczas uzbrajania alarmu naruszenie z czujki, która widzi manipulator nie powodowało konieczności potwierdzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No czyli dobrze zrozumialem, jak ciachnie kabel i poda sygnal na zyly sygnalizacyjne to od razu ja wylaczy.

 

Fantom

Szansa, że przyjdzie do ciebie duet Kwinto-Duńczyk jest zerowa.

Moze przeleciec praktycznie z automatu po wszytskich, bo odwrotne czy nieprawidlowe 'dotkniecie' nic mu nie zepsuje.

 

Fantom

 

Złodzieje na ogół mają dużo ciekawsze i lepiej płatne zajęcia

Np. takie

Oczywiście mogli to zrobić bardziej profesjonalnie np najpierw odciąć syreną a później bawić się kabelkami.

No ale montaz (miejsce) raczej zawsze jest w 'problematycznym' miejscu, widoczny przez sasiadow, no i tez posiada antysabotaz itp - tez powyje chwile. A w domu mozna szalec :)

 

Fantom

Wtedy oczywiście mają czas aby rąbnąć Ci kolekcję Picassa, Rembrandta czy zabrać diamenty i biżuterię rodową żony z sejfu.

 

Za dużo filmów kolego.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja jest taka: sygnalizator jest po to, żeby patrol monitoringu wiedział gdzie jechać. Nikogo innego on nie interesuje, o ile nie ma wprost widcznych śladów włamania (a i w takim wypadku to sygnalizator zadziała raczej jako odstraszacz na świadków). Z tego płyną trzy wnioski:

1) Jeśli złodziej nie dba o "zachowanie pozorów" (jak na filmiku od dendrytusa), to sygnalizator mu nie przeszkadza

2) Jeśli złodziej zadba by włamanie nie było zbyt oczywiste (czyli drzwi otworzy i za sobą zamknie, zamiast je wyważać), to sygnalizator mu nie przeszkadza

3) Jeśli nie ma powiadamiania (z sensownym czasem reakcji), albo to powiadamianie łatwo unieszkodliwić (spotkałem się z sytuacją gdzie nadajnik GSM był w pomieszczeniu z czujką opóźnioną czasem na wejście) to cały alaram jest w zasadzie zbędny.

 

Podsumowując: sygnalizator to tylko sygnalizator. Ma pokazać, że alarm w ogóle jest zamontowany, a w razie potrzeby przyspieszyć dojazd ekipy "porządkowej". Niczego więcej bym się po nim nie spodziewał (choć często pełni jeszcze rolę darmowej reklamy firmy ochroniarskiej, ale to już jakby nie koniecznie z woli właściciela budynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jak zrobić żeby podczas uzbrajania alarmu naruszenie z czujki, która widzi manipulator nie powodowało konieczności potwierdzania?

 

Odznacz dla tej czujki "Kontrolowane przy załączeniu czuwania" oraz być może "PRZEGLĄD NARUSZONYCH/ZABLOKOWANYCH WEJŚĆ PRZED ZAŁĄCZENIEM CZUWANIA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kontrolowanie ..." mam odznaczone a nawet gdyby było, to spowoduje to tylko blokadą możliwości załączenia alarmu jeśli jest naruszenie i nie wyświetli się opcja potwierdzenia.

"PRZEGLĄD NARUSZONYCH/ZABLOKOWANYCH WEJŚĆ PRZED ZAŁĄCZENIEM CZUWANIA" wyłączenie spowoduje że nie będę miał kontroli nad pozostałymi czujkami np. kontaktronami w oknie. Ja chcę tylko ignorować naruszenie na tej czujce na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przegląd wejść" pokazuje wszystkie naruszone lub zablokowane wejścia, jeśli to odznaczysz, to pokazuje tylko wejścia blokujące uzbrojenie, czyli te z zaznaczoną opcją "Kontrolowanie przy uzbrajaniu". W każdym razie tak mi się wydaje ;-) Ale jest też szansa, że coś jeszcze trzeba wyklikać, tylko już nie pamiętam co. Za to wiem, że instrukcje Satela są mega nieczytelnie napisane (jakby nie chcieli by ktokolwiek się nauczyl z nich czegokolwiek) i niektóre funkcje po prostu trzeba sprawdzić, żeby wiedzieć jak działają, bo nie da się tego dowiedzieć z dokumentacji :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie mogę poradzić sobie z konfiguracją Integry załączenia wyjścia przez wejście na określony czas, ale nie częściej niż co xx minut.

Prześledziłem rożne pomysły w tym wątku oraz w Google, ale nie znalazłem nic co by mi w tym pomogło.

 

Chodzi o sterowanie pompą CWU.

Ja mam to zrealizowane w ten sposób:

 

Wyjścia:

1. "Ruch w korytarzu": 14 - naruszenie wejść powodujących włączenie cyrkulacji, polaryzacja +, czas 1sek.

2. "Blokada cyrkulacji": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja -, czas 11min. (czas blokady)

3. "Start cyrkulacji": 46 - iloczyn wyjść "1" i "2", polaryzacja +

4. "Cyrkulacja wy": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja +, czas 1min. (czas załączenia)

 

Wejścia:

1. "Start cyrkulacji": 8 - wg wyjścia "3" ("Start cyrkulacji")

 

Mam nadzieję, że opis jest wystarczający. Pompkę podłączamy oczywiście do wyjścia nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie takie wylaczenie ja traktuje jako mozliwe dla kazdego wiesniaka :)

 

Fantom

Każdy wieśniak z instynktem samozachowawczym, wbije się na chama, ukradnie wszystko co wpadnie mu w łapy i po 60 sek już go nie ma. Nikt przy zdrowych zmysłach, nie bawi się w odcinanie sygnalizatorów zewnętrznych, a później w zwieranie kabelków, bo a nuż się syrena wyłączy.

Tak samo można teoretyzować na temat różnych urządzeń z błyskającymi cyferkami podłączanymi do szyfratorów, a służących od odczytywania kodu. Ulubiony gadżet wszystkich filmowych włamywaczy.

Żeby było jeszcze śmieszniej, to najwięcej włamań jest do domów leniwych właścicieli, którzy nie włączają alarmu bo wyjeżdżają tylko na 15-20 min do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ominięcie sygnalizatora przez zwieranie przewodów jest tak samo mało prawdopodobne, jak ominięcie kontaktronu...

W praktyce zdecydowana większość włamań ma taki przebieg, jak wyżej przedstawił kolega dendrytus.

 

Dlatego warto jest inwestować w antywłamaniowe okna i obwodowy system alarmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to zrealizowane w ten sposób:

 

Wyjścia:

1. "Ruch w korytarzu": 14 - naruszenie wejść powodujących włączenie cyrkulacji, polaryzacja +, czas 1sek.

2. "Blokada cyrkulacji": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja -, czas 11min. (czas blokady)

3. "Start cyrkulacji": 46 - iloczyn wyjść "1" i "2", polaryzacja +

4. "Cyrkulacja wy": 14 - naruszenie wejścia "Start cyrkulacji", polaryzacja +, czas 1min. (czas załączenia)

 

Wejścia:

1. "Start cyrkulacji": 8 - wg wyjścia "3" ("Start cyrkulacji")

 

Mam nadzieję, że opis jest wystarczający. Pompkę podłączamy oczywiście do wyjścia nr 4.

 

Dziękuję w końcu i u mnie zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja poproszę o radę:

w garażu kontaktrony i pir, jak je ustawić, aby po otwarciu bramy z pilota (sterowanie bramy z wyjścia satela) czujniki nie wywoływały akcji alarmowej, natomiast przy włamaniu poprzez okno/bramę była natychmiastowa akcja alarmowa?

Blokowanie określonych wejść (piry, kontaktrony w garażu i na drodze do manipulatora) na pewien czas (u mnie aktualnie 3min.) w reakcji na naciśnięcie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w końcu i u mnie zadziałało :)

Cieszę się że pomogłem, całą moją wiedzę na temat alarmów czerpałem głównie z tego wątku. Teraz jest okazja spłacić dług.

Jeszcze taka mała errata: u mnie wyjście "3" jest iloczynem jeszcze jednego wyjścia - bistabilnego, przełączanego z manipulatora. W ten sposób mogę wyłączyć cyrkulację. W zasadzie to niepotrzebne, zrobiłem to głównie do testów - jak spadnie komfort przy wyłączeniu, ile więcej prądu pójdzie na cyrkulację, itp. Aktualnie włączone na stałe, ale konfiguracji zostawiłem - na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mocno zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale ostatecznie stwierdziłem że dla mnie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wyzwalanie z czujek ruchu.

Natomiast w przyszłości chcę zmodyfikować swoje obecne rozwiązanie w ten sposób, że sterowanie nie opierałoby się na czasie, lecz na temperaturze.

Czyli zamiast cyklu 1min. pracy/10min. przerwy odbywałoby się to na zasadzie praca aż temp. wzrośnie do XX, przerwa tak długo dopóki temperatura utrzymuje się powyżej YY. Oczywiście dalej wszystko wyzwalane z czujek ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed dylematem wyboru bariery podczerwieni. Może ktoś mi podpowie która lepsza lub poleci jakąś inną na 30m wokół posesji.

Pierwsza to G30 YOTOGI 2 wiązki cena ok 478zł http://www.volta.com.pl/pl/produkty/p,347,zewnetrzny-tor-podczerwieni.html

Drugi to AN900-B50 3- wiązki cena ok 319zł http://sklep.delta.poznan.pl/bariera-podczerwieni-an900-b50-3-wiazki_c513_p4211.html?ps_session=bb8f9523763cea2cad655ebbcc484554

 

Dziwi mnie też cena obudowy (fajnie wygląda i pomysłowa) ale ... 2300zł :(((( http://www.alarmowesystemy.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5_36_152&products_id=554

może ktoś znalazł coś innego do zamaskowania ???

 

Znalazłem też rodzimą myśl techniczną całkiem ciekawą -brak tylko opinni instalatorów.

http://www.ramar.com.pl/sklep/category.php?id_category=28

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaldar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...