Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

No zakladajac, ze jeszcze jedna zyla sie znajdzie :) Przepikam dzisiaj i bedzie jasne.

 

1) Tak swoja droga powinienem kupic INT-RX (expander) czy np RX-4K (sterownik radiowy) ??

 

2) I ktory pilot jest lepszy ? P4 czy T4 ? Ten pierwszy sporo mniejzy, ale chyba starsza

technologia ? Czy w srodku siedzi w obu to samo ?

 

3) A czy modul przekaznikow nie podpina sie pod ta sama szybe co modul manipulatora ? Czyli przy tym manipulatorze moglbym podpiac przekazniki i z nich sterowac napedem bramy ?

 

Fantom

Może z innej strony można to zrobić , jlo kanałowe masz te piloty od bramy? Może wystarczy wymienić na 4 kanałowe i dokupic dwukanałowy odbiornik który podłaczysż do centrali.Zaleta że masz to nadal w jednym pilocie i bez kombinacji z kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie co do działania PIRów (zwykłych). Czy stosowanie automatycznych włączników światła podczas załączonego alarmu z PIRami nie będzie dawać fałszywych alarmów ?

 

Przykład : wychodzimy z rana, uzbrajamy system z PIRami. O 15 automatyczny timer włącza światło w pokoju z PIRem na powiedzmy 8h - wiadomo lampa się nagrzewa - więc dla PIRa to potencjalne źródło wyzwolenia (obudowa lampy gorąca), lecz obiekt się nie porusza.

 

Czy taka sytuacja wyzwoli alarm (fałszywy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy bramie garażowej. Mam centrale 128 wrl satela, moduł INT-IORS. Do wyjsc przekaznikowych wpiete rownolegle przewody z przelacznikow klawiszowych. I teraz pytanie czy jesli przelacze klawiszami to jakis prad pojdzie na przekaznik? Edytowane przez ArKaMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy bramie garażowej. Mam centrale 128 wrl satela, moduł INT-IORS. Do wyjsc przekaznikowych wpiete rownolegle przewody z przelacznikow klawiszowych. I teraz pytanie czy jesli przelacze klawiszami to jakis prad pojdzie na przekaznik?

prąd popłynie przez klawisz, przekaźnik będzie miał przecież styki rozwarte, więc nim nic nie popłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Takie pytanko : czy centralki Satela lub inne, posiadajac cos w stylu 'tylnego wejscia' ? Mialem kiedys sytuacje, ze przyjechala firma ochroniarska do wyjacego alarmu (nie u mnie) i wylaczyla go z klawiatury. I sie zastanawiam, czy po prostu ktos nie zmienil tam defaultowego hasala serwisu, czy tez sa jednak obejscia systemu dla wtajemniczonych.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta firma montowała alarm, to chyba logiczne, że znają też hasło? Choć akurat do wyłączenia wyjca nie jest potrzebny kod serwisowy (który nota bene zwykle i tak nie zadziala, przynajmniej w Satelu), a jedynie użytkownik o odpowiednich uprawnieniach. A "tylne wejście" zrobić można zawsze jak się ma dostęp do instalacji. Dlatego swój system alarmowy wolę konfigurować samodzielnie. ;-) Żeby tylko instrukcje Satela nie były tak beznadziejnie nieczytelne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba montowala ten system firma ochroniarska, ale nie powinno miec to zwiazku. Czyli tak naprawde wlasciciel sprzetu nawalil ? Bo u mnie po prostu dostep serwisu jest wylaczony i tyle.

A jak mozna sobie zrobic 'tylne wejscie' ? Tylko dodoajac usera (co mozna sobie sprawdzic) czy jest inna mozliwosc (mocno ukryta dla usera) ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko : czy centralki Satela lub inne, posiadajac cos w stylu 'tylnego wejscia' ? Mialem kiedys sytuacje, ze przyjechala firma ochroniarska do wyjacego alarmu (nie u mnie) i wylaczyla go z klawiatury. I sie zastanawiam, czy po prostu ktos nie zmienil tam defaultowego hasala serwisu, czy tez sa jednak obejscia systemu dla wtajemniczonych.

Fantom

 

Bez obaw, bez znajomości właściwego kodu (użytkownika, administratora lub serwisu) nie jest możliwe rozbrojenie systemu.

W Satelu administrator systemu może wyłączyć obsługę przy pomocy kodu serwisowego i instalator nie ma dostępu.

W DSC kod serwisowy działa zawsze i nie jest wyłączalny przez administratora (użytkownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z uzbrojeniem poprzez timer

Witam posiadam centralę integra 64, w niej mam ustawione 4 strefy. Niestety nie mogę poradzić sobie ze strefą 1(parter) jest to strefa ustawiona, jako Sterowana Timerem.

Podczas uzbrajania nocnego o godz. 23: 00 do 06: 00 timer 4 uzbraja mi, jako 1-(Pełne + blokady) czas na wyjście z tej strefy mam ustawione na 20s., Jeśli nie wyjdę oznacza to, że jestem w domu i zostaną zablokowane wejścia (3szt) bym mógł poruszać się po domu bez wywołania alarmu i jest ok tak jak chcę.

Gdy Rano wyjdziemy do pracy System załącza tą strefę po naszym wyjściu około 1 godzinypo wyjściu (timerem nr 5(0-Pełne załączanie) i tu jest problem nie uzbraja mi całej strefy, (bo nie ma sygnału z czujki wyjścia i myśli, że jesteśmy w domu i wprowadza blokadę na te 3 pomieszczenia. Jak zrobić by na noc załączał, jako z blokadą a na dzień załączał pełne czuwanie Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Czas wyjścia ze strefy ustawiony na 20 s jeśli wprowadzę 0 s to jest ok ale w nocnej porze nie blokuje mi tych 3 pokojów bym mógł poruszać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do kodów to w satelu są trzy Instalator, Administrator, Urzytkownik.

Dostęp instalatora umożliwia administrator na określony czas.

Jeśli nie przekazano urzytkownikowi hasła Administratora [często praktykowany zwyczaj] to jest możliwe rozbrojenie systemu.

Często też serwisant robi sobie własne chasła urzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...