Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli jak jestem pewien, ze tylko ja znam hasla admina, dostep serwisu jest wylacozny (mimo ze seriws zna haslo) i tylko ja znam hasla uzytkownikow, to nikt sie do systemu nie dostanie z klawiatury itp ?

ravbc napisal, ze mozliwe sa jakies kombinacje omijajace to.

 

Fantom

Jeśli jest tak jak piszesz to nie ma możliwości rozbrojenia systemu, kasowania alarmu z klawiatury [system Satel]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jestem pewien, ze tylko ja znam hasla admina, dostep serwisu jest wylacozny (mimo ze seriws zna haslo) i tylko ja znam hasla uzytkownikow, to nikt sie do systemu nie dostanie z klawiatury itp ?

ravbc napisal, ze mozliwe sa jakies kombinacje omijajace to.

 

Fantom

 

ravbc pisał o możliwości rozbrajania systemu przy pomocy wejścia - można np. zaprogramować wejście manipulatora jako typ: 81 - Wyłączenie czuwania

i podłączyć do niego kontaktron ukryty np. pod manipulatorem, czujką, czy gdziekolwiek indziej. Zwarcie tego wyjścia rozbraja alarm.

 

Zaufany instalator, to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravbc pisał o możliwości ........................... alarm.

 

Zaufany instalator, to podstawa :)

Tylko informacja, że system został wyłączony przez takie wejście znajduję się w historii zdarzeń, co umożliwi zlokalizowanie takiego "kontaktronu". Niestety po fakcie, ale za to jednoznacznie pokazujące, że instalator maczał w tym palce.

PS.

Czyżbyś stosował takie rozwiązania?

Opisywanie takich bzdur, może podsuwać gotowe rozwiązania "tanim instalatorom", którzy po jakimś czasie odbiorą sobie z nawiązką wcześniejszą "promocję" przy instalacji alarmu

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko informacja, że system został wyłączony przez takie wejście znajduję się w historii zdarzeń, co umożliwi zlokalizowanie takiego "kontaktronu". Niestety po fakcie, ale za to jednoznacznie pokazujące, że instalator maczał w tym palce.

Oczywiście, pod warunkiem, że po fakcie rozbrojenia systemu w taki sposób centrala się nie zdematerializuje ;)

 

PS.

Czyżbyś stosował takie rozwiązania?

Opisywanie takich bzdur, może podsuwać gotowe rozwiązania "tanim instalatorom", którzy po jakimś czasie odbiorą sobie z nawiązką wcześniejszą "promocję" przy instalacji alarmu

Nie jestem tanim instalatorem i nie stosuję promocji przy instalacji alarmu :)

To nie są bzdury, tylko odpowiedź na pytanie. Wystarczy przeczytać instrukcję centrali - żadna to wiedza tajemna...

A co do podsuwania gotowego rozwiązania "tanim instalatorom", no to cóż - napisałem przecież, że zaufany instalator, to podstawa. Jak ktoś bierze instalatora z łapanki, to i niech się liczy z ewentualnością sprzedania jego domu złodziejom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pod ........ domu złodziejom :(

 

Można i tak. Wdawać się w pyskówkę i próbować uzasadnić swój błąd, zamiast skasować treść do poprawnej.

Czy wiedza tajemna? Ziemia krążyła wokół słońca od 4 md lat, ale dopiero Kopernik to wytłumaczył, a przecież wystarczyło spojrzeć w niebo......

Tak samo z "uczciwymi inaczej" instalatorami. Może by wpadł, może nie, a tak podsuwasz mu 2 rozwiązania na gotowo.

To że są instalatorzy sprzedający namiary na bogatych klientów jest faktem, ale dlaczego pomagać przestępcom.

Zrobisz jak uważasz, ja bym wykasował i to szybko.

PS.

Dla tego w cytatach są kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dendrytus: myślałem dotąd, że to ja mam wysoce rozwiniętą paranoję związaną z bezpieczeństwem, ale Ty mnie chyba jeszcze przebijasz... ;-)

 

PS. Jeśli jakikolwiek instalator jest w stanie ze zrozumieniem przeczytać instrukcję Satela (w zasadzie którąkolwiek), to znaczy że jest dość inteligentny by sobie takie rozwiązanie samodzielnie wymyślić. ;-) Może znów to ja jestem "inteligetny inaczej", ale dla mnie Satelowe instrukcje przypominają trochę tworzone kiedyś przez rosyjskojęzycznych piratów, teoretycznie w języku polskim, instrukcje do anglojęzycznych programów przez nich "piratowanych". ;-)

 

PPS. Też uważam, że zaufany instalator to faktycznie podstawa. Dlatego swój sytem programuję sam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dendrytus: myślałem dotąd, że to ja mam wysoce rozwiniętą paranoję związaną z bezpieczeństwem, ale Ty mnie chyba jeszcze przebijasz... ;-)

Chyba coś ci się po.... Nie mam paranoi, ale wiem, że cwaniaczki nie należą do bystrzaków i na pewne rozwiązania by nie wpadli.

Po co mieliby czytać instrukcję. Alarm i tak założony jest tylko po to, aby go można łatwo ominąć. Użytkownik wchodzi - alarm wyje i jest OK. sprawdzony. Kasa wypłacona. A po jakimś czasie włamanko i powstaje mit, że alarmy są bez sensu, bo złodzieje je przechodzą. Przechodzą, bo sami je zakładają.

Jakoś nie rozpisuję się jak otworzyć samochód bez kluczyka mimo, iż posiadam taką umiejętność. Skąd posiadam? Z internetu, bo nigdy nie chciałoby mi się kombinować jak otworzyć zamek w samochodzie.

Opisanie sposobów typu Backdoor jest delikatnie mówiąc dużą nieodpowiedzialnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się po.... Nie mam paranoi, ale wiem, że cwaniaczki nie należą do bystrzaków i na pewne rozwiązania by nie wpadli.

Po co mieliby czytać instrukcję. Alarm i tak założony jest tylko po to, aby go można łatwo ominąć. Użytkownik wchodzi - alarm wyje i jest OK. sprawdzony. Kasa wypłacona. A po jakimś czasie włamanko i powstaje mit, że alarmy są bez sensu, bo złodzieje je przechodzą. Przechodzą, bo sami je zakładają.

Jakoś nie rozpisuję się jak otworzyć samochód bez kluczyka mimo, iż posiadam taką umiejętność. Skąd posiadam? Z internetu, bo nigdy nie chciałoby mi się kombinować jak otworzyć zamek w samochodzie.

Opisanie sposobów typu Backdoor jest delikatnie mówiąc dużą nieodpowiedzialnością.

A może to Tobie coś się po... ???

Tak sobie czytam od jakiegoś czasu Twoje wypowiedzi...

Może to TY nie masz racji???

Może nie jesteś wszechwiedzący i najmądrzejszy???

Może...

Może czas zmienić ton i styl wypowiedzi...

Może dzięki opisaniu sposobów typu Backdoor klienci są bardziej świadomi???

 

Zastanów się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się po.... Nie mam paranoi, ale wiem, że cwaniaczki nie należą do bystrzaków i na pewne rozwiązania by nie wpadli.

Po co mieliby czytać instrukcję. Alarm i tak założony jest tylko po to, aby go można łatwo ominąć. Użytkownik wchodzi - alarm wyje i jest OK. sprawdzony. Kasa wypłacona. A po jakimś czasie włamanko i powstaje mit, że alarmy są bez sensu, bo złodzieje je przechodzą. Przechodzą, bo sami je zakładają.

Jakoś nie rozpisuję się jak otworzyć samochód bez kluczyka mimo, iż posiadam taką umiejętność. Skąd posiadam? Z internetu, bo nigdy nie chciałoby mi się kombinować jak otworzyć zamek w samochodzie.

Opisanie sposobów typu Backdoor jest delikatnie mówiąc dużą nieodpowiedzialnością.

Czytam Twoje chamskie odpowiedzi, ale ta po prostu przebija i pokazuje Twój niski poziom, ktoś zakładający alarm miałby nie czytać instrukcji, a jeszcze osoba która chce sobie backdoor zrobić?? Coś Ci się miesza w główce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to Tobie coś się po... ???

Tak sobie czytam od jakiegoś czasu Twoje wypowiedzi...

Może to TY nie masz racji???

Może nie jesteś wszechwiedzący i najmądrzejszy???

Może...

Może czas zmienić ton i styl wypowiedzi...

Może dzięki opisaniu sposobów typu Backdoor klienci są bardziej świadomi???

 

Zastanów się...

 

Jasne. I bez problemu odnajdą backdoor'y. Gratuluję dobrego samopoczucia.

 

Czytam Twoje chamskie odpowiedzi, ale ta po prostu przebija i pokazuje Twój niski poziom, ktoś zakładający alarm miałby nie czytać instrukcji, a jeszcze osoba która chce sobie backdoor zrobić?? Coś Ci się miesza w główce :(

 

Jasne najwybitniejsze umysły zostają włamywaczmi. OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chciał bym wam przerywać dyskusji ale pomoże ktoś z was odnośnie mego pytania?

Problem z uzbrojeniem poprzez timer

Witam posiadam centralę integra 64, w niej mam ustawione 4 strefy. Niestety nie mogę poradzić sobie ze strefą 1(parter) jest to strefa ustawiona, jako Sterowana Timerem.

Podczas uzbrajania nocnego o godz. 23: 00 do 06: 00 timer 4 uzbraja mi, jako 1-(Pełne + blokady) czas na wyjście z tej strefy mam ustawione na 20s., Jeśli nie wyjdę oznacza to, że jestem w domu i zostaną zablokowane wejścia (3szt) bym mógł poruszać się po domu bez wywołania alarmu i jest ok tak jak chcę.

Gdy Rano wyjdziemy do pracy System załącza tą strefę po naszym wyjściu około 1 godzinypo wyjściu (timerem nr 5(0-Pełne załączanie) i tu jest problem nie uzbraja mi całej strefy, (bo nie ma sygnału z czujki wyjścia i myśli, że jesteśmy w domu i wprowadza blokadę na te 3 pomieszczenia. Jak zrobić by na noc załączał, jako z blokadą a na dzień załączał pełne czuwanie Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Czas wyjścia ze strefy ustawiony na 20 s jeśli wprowadzę 0 s to jest ok ale w nocnej porze nie blokuje mi tych 3 pokojów bym mógł poruszać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chciał bym wam przerywać dyskusji ale pomoże ktoś z was odnośnie mego pytania?

Problem z uzbrojeniem poprzez timer

Ja mam tak, że mam strefy "fizyczne" i "wirtualne" - nazewnictwo moje, nie szukać w instrukcji ;)

Fizyczne to takie, które faktycznie oznaczają strefy domu - parter obwód, parter środek, centrala, itp. Do tego mam dwie strefy wirtualne: "całość" i "noc". Wszystkie fizyczne są zależne od tych wirtualnych, tzn. uzbroić mogę tylko strefy "całość" i "noc", a razem z uzbrojeniem tych stref uzbrajają się odpowiednie strefy fizyczne: uzbrojenie strefy "całość" uzbraja wszystkie strefy fizyczne, a strefy "noc" wszystkie bez środka. Trochę to skomplikowane,ale odpowiada.

Zalety: uzbrajam co chcę zależnie od typu uzbrojenia. Dodatkowo mogę zmienić funkcję niektórych czujek, np. w strefie "noc" kontaktron w drzwiach wejściowych jest ustawiony jako "obwodowa", czyli alarm bez czasu na wejście. Natomiast gdy jest uzbrojona strefa "całość" wejście to jest jako "wejściowa", z czasem na wejście.

Są też wady: strefy wirtualne nie mogą być uzbrajane jednocześnie, więc jak się uzbraja hasłem, to trzeba wybrać odpowiednią strefę, a nie wybierać opcję "wszystkie". Dlatego żeby się nie pomylić uzbrajamy skrótami. Manipulator na dole uzbraja strefę "całość", a ten u góry "noc".

Myślę że w ten sposób rozwiążesz też swój problem, choć być może jest prostszy sposób.

Tak na marginesie uzbrajanie timerem uważam za bezsensowne, po prostu uzbrajanie musi wejść w nawyk i tyle. To tak jak zamknięcie drzwi - przecież jakoś nikt nie zapomina że trzeba zamknąć drzwi po wyjściu (chociaż czasem się zdarza). Przy uzbrajaniu timerem trzeba pamiętać, że jak impreza, to zablokować, poza tym przez godzinę po wyjściu dom jest niezabezpieczony - też bez sensu. No ale każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jestem pewien, ze tylko ja znam hasla admina, dostep serwisu jest wylacozny (mimo ze seriws zna haslo) i tylko ja znam hasla uzytkownikow, to nikt sie do systemu nie dostanie z klawiatury itp ?

ravbc napisal, ze mozliwe sa jakies kombinacje omijajace to.

 

Fantom

jeśli masz hasło admina to przejrzyj sobie wszystkie kody kody które masz w systemie i wykasuj te które nie są twoje, czasami klient sam prosi o zaprogramowanie takich kodów np dla hydraulioka, elektryka , itp i potem o nich zapomina.Zwróć jeszcze uwagę na instalacje wykonywane przez duże agencje ochrony :jak często zmieniają się pracownicy , serisant za prawie każdym razem jest inny i poznaje twój dom i system alarmowy, kod instalatora na praktycznie każdym obiekcie jest taki sam .W nowszych programach integry w opcjach trzeba wyłaczyć również funkcję: serwis włacza i wyłacza system.Pozatym to co pisał zbych: jeśli instalator będzie chciał wykonac sobie furtkę to ją wykona ale nie można popadac w paranoję. Działąm w tej branży od prawie 20 lat i rózne rzeczy widziałem ale jak większośc kolegów staram, sie wykonac dobrze swoją pracę i nie wypada każdego traktować jak złodzieja. Niektórzy z klientów są na tyle pojętni że sami sobie system zaprojektują i wykonają ale ile popełnią błędów przy doborze czujek i ich rodzajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w ten sposób rozwiążesz też swój problem, choć być może jest prostszy sposób.

Tak na marginesie uzbrajanie timerem uważam za bezsensowne, po prostu uzbrajanie musi wejść w nawyk i tyle. To tak jak zamknięcie drzwi - przecież jakoś nikt nie zapomina że trzeba zamknąć drzwi po wyjściu (chociaż czasem się zdarza). Przy uzbrajaniu timerem trzeba pamiętać, że jak impreza, to zablokować, poza tym przez godzinę po wyjściu dom jest niezabezpieczony - też bez sensu. No ale każdy robi jak uważa.

Na początku kolorado dziękuje za podpowiedź Utworzyłem strefę wirtualną i tam przełożyłem te czujki które chciałem blokować i ustawiłem sobie według Timera, zrezygnowałem z opcji blokuj przy wyjściu z obiektu.Ja uważam że timer to dobra sprawa obydwoje z żoną wychodzimy do pracy o różnych godzinach a Timer załączy jak by dziecko zapomniało uzbroić system.Tak że dla Mnie Timer to super sprawa dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie domu i mienia, zacząłbym od ochrony obwodowej, są już na rynku bariery mikrofalowe o wąskiej strefie detekcji - nikt nie podejdzie pod dom. Rozwiązanie jest doskonałe dla bawiących się dzieci pod domem. Bariery mikrofalowe ukryte w lampach ogrodowych działają po obwodzie - alarm włączony i nikt nie wejdzie na teren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...