Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Manipulator (nie centralka) w garażu jest przydatny. Czujki garażowe programujesz z opużnieniem, i po otwarciu bramy garażowej pilotem wjeżdżasz do garażu, wyłączasz alarm i spokojnie udajesz się do domu.

Bez manipulatora w garażu musisz zostawić samochód przed garażem, wejść do domu, wyłączyć alarm i dopiero otworzyć garaż.

Tak samo przy wyjeżdzie. Bez manipulatora w garażu musisz wyjechać samochodem, zamknąć garaż, iść do domu załączyć alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam poszukuję fachowca od alarmów, który by do rozprowadzonych kabelków podłączył czujniki inercyjne i kontaktrony w oknach, 2 czujki ruchu i parę innych rzeczy coby system pracował.

Zależy mi na kimś kto to już robił ale nie chciałbym zostać po tej operacji zupełenie golutki :D

Jeśli ktoś zna takową osobę proszę o namiary. Acha budowa w Wawrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, a jak proponujesz rozwiązać problem z mozliwością schodzenia w nocy do kuchni?

Czy przy obydwu powyższych centralkach mozliwa jest np taka opcja aby wieczorem wychodząc na poddasze uzbroić cały parter za wyjątkiem np kuchni i holu na parterze? Wtedy mógłbym prosto z klatki schodowej wejśc do kuchni i ugasić pragnienie :wink: a reszta domu byłaby strzeżona.

Jeszce jedno. Czy warto montować centralkę przy w garażu? jesli tak to diodową czy z wyświetlaczem?

Przy zastosowaniu Integry lub CA 64 można oprogramować system w taki sposób, aby po naruszeniu czujki np. na schodach, blokowały się automatycznie na określony czas wybrane czujki na parterze.

Z drugiej strony patrząc, to ile razy zdarza się Tobie schodzić w nocy do kuchni? :wink: :lol:.

Mnie się nie chce chodzić i biorę sobie picie do sypialni :lol:.

 

Bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż pragnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulator (nie centralka) w garażu jest przydatny. Czujki garażowe programujesz z opużnieniem, i po otwarciu bramy garażowej pilotem wjeżdżasz do garażu, wyłączasz alarm i spokojnie udajesz się do domu.

Bez manipulatora w garażu musisz zostawić samochód przed garażem, wejść do domu, wyłączyć alarm i dopiero otworzyć garaż.

Tak samo przy wyjeżdzie. Bez manipulatora w garażu musisz wyjechać samochodem, zamknąć garaż, iść do domu załączyć alarm.

Można też włączać opóźnienie na czujki w garażu pilotem i wyłączać alarm z klawiatury w domu, albo wydzielić osobną strefę w garażu i sterować nią przy pomocy pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu oraz inni - dzieki wielkie :D

Czy może ktoś z was znajdzie chwilkę aby zobaczyć na mój domek (Archon+ "Dom pod kasztanem") i zaproponować mi np 2 rozwiąznia alarmu w wersji taniej i troszke droższej na Satelu wg moich wczesniejszych wytycznych.

Przewody poprowadzono do wszystkich niemalże pomieszczeń

Domek troche powiększyłem (dom dłuższy o 1m i garaż szerszy o 1m). Troszke zmienił sie układ pomieszczeń 5 i 8 na parterze (ale to szczegół), dodałem przejście z garażu do domu, dodatkowe okno w salonie (koło stołu)

parter:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m3f0189cacbfe2&rodzaj=rzuty2&intra=1c05949a475b221871f98b949ff52802&crc=bcfb64236a63982061e21522a539a0cc&lang=plpoddasze

poddasze:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m3f0189cacbfe2&rodzaj=rzuty4&intra=1c05949a475b221871f98b949ff52802&crc=6865e23e1f433613c3ea4bccdfdab9e2&lang=plBędę wdzięczny za pomoc

Zbychu - może coś podobnego jak zrobiłes dla Tomka_J

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13001&postdays=0&postorder=asc&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do Zbycha: jak czujka z elementem mikrofalowym i czujką podczerwieni widzi lepiej: czy obiekt zbliżający się do niej, czy przesówający się w poprzek w stosunku do jej czoła. Dopadła mnie amnezja, kiedyś wiedziałem na pewno a teraz "tylko wydaje mi się" że lepiej widzi obiekt poruszający się w jej kierunku lub przeciwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu znowu do Ciebie pytanie.

Mam alarm w oparciu o DSC 5020. Na dole czujki PIR, w oknach kontaktrony i czujki stłuczeniowe szkła, na schodach PIR a na piętrze w pokojach PIR i kontaktrony w oknach.

I pytanie czy dałoby sie zaprogramować pir w salonie i kuchni (te się uaktywniają jak wędruję z góry do kuchni powiedzmy do lodówki) aby nie działały przez określony czas po naruszeniu czujki na schodach, po to żeby skorzystać np. z zasobów lodówki bez potzeby wyłączania alarmu w nocy. obecnie pir salon i kuchnia są zdefiniowane jako 03. Czujka na schodach chroni oprócz komunikacji, okno połaciowe doświetlające klatkę schodową.

A może inne wyjście, poza tym, że można zabrać butelkę wody mineralnej ze sobą na noc (będzie ciepła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - mam pytanko

czy w satelu ca10 jest możliwe zazbrojenie systemu przy naruszonym kontaktronie. jestem świeżo po założeniu alarmu i niezbyt podoba mi się że muszę zazbroić alarm, dopiero otworzyś bramę garażową z kontaktronem) i wyjechać z garażu

 

O! To ja się dołączę z tym samym pytaniem w CA64. Przecież też będę miał taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu oraz inni - dzieki wielkie :D

Czy może ktoś z was znajdzie chwilkę aby zobaczyć na mój domek (Archon+ "Dom pod kasztanem") i zaproponować mi np 2 rozwiąznia alarmu w wersji taniej i troszke droższej na Satelu wg moich wczesniejszych wytycznych.

Przewody poprowadzono do wszystkich niemalże pomieszczeń

Domek troche powiększyłem (dom dłuższy o 1m i garaż szerszy o 1m). Troszke zmienił sie układ pomieszczeń 5 i 8 na parterze (ale to szczegół), dodałem przejście z garażu do domu, dodatkowe okno w salonie (koło stołu)

parter:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m3f0189cacbfe2&rodzaj=rzuty2&intra=1c05949a475b221871f98b949ff52802&crc=bcfb64236a63982061e21522a539a0cc&lang=plpoddasze

poddasze:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m3f0189cacbfe2&rodzaj=rzuty4&intra=1c05949a475b221871f98b949ff52802&crc=6865e23e1f433613c3ea4bccdfdab9e2&lang=plBędę wdzięczny za pomoc

Zbychu - może coś podobnego jak zrobiłes dla Tomka_J

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13001&postdays=0&postorder=asc&start=60

Aktualnie to niestety nie możliwe. Nie mam na to czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przymocowac sygnalizator (Satel SPL-2010) do sciany zewnetrznej z 15 cm styropianu ocieplenia? Czy sa kołki na 20cm, czy moze jest inny sprytny sposob?

Ja mocuję na gwintowanych prętach fi 5 lub fi 6, wkręconych w plastikowe kołki fi 8 - 10, które są wbite w ścianę. Gwintowane pręty są do nabycia w każdym markecie budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do Zbycha: jak czujka z elementem mikrofalowym i czujką podczerwieni widzi lepiej: czy obiekt zbliżający się do niej, czy przesówający się w poprzek w stosunku do jej czoła. Dopadła mnie amnezja, kiedyś wiedziałem na pewno a teraz "tylko wydaje mi się" że lepiej widzi obiekt poruszający się w jej kierunku lub przeciwnym.

"Pasywna czujka podczerwieni ma największą czułość w kierunku prostopadłym do osi wiązki. Z kolei czujka mikrofalowa jest najbardziej czuła na ruch wzdłuż osi emitowanego promieniowania. Skutkiem takiej kombinacji jest zwiększenie czułości czujki. Ponadto w takim połączeniu prawdopodobieństwo wygenerowania fałszywego alarmu zostaje 100-krotnie zredukowane" AVAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu znowu do Ciebie pytanie.

Mam alarm w oparciu o DSC 5020. Na dole czujki PIR, w oknach kontaktrony i czujki stłuczeniowe szkła, na schodach PIR a na piętrze w pokojach PIR i kontaktrony w oknach.

I pytanie czy dałoby sie zaprogramować pir w salonie i kuchni (te się uaktywniają jak wędruję z góry do kuchni powiedzmy do lodówki) aby nie działały przez określony czas po naruszeniu czujki na schodach, po to żeby skorzystać np. z zasobów lodówki bez potzeby wyłączania alarmu w nocy. obecnie pir salon i kuchnia są zdefiniowane jako 03. Czujka na schodach chroni oprócz komunikacji, okno połaciowe doświetlające klatkę schodową.

A może inne wyjście, poza tym, że można zabrać butelkę wody mineralnej ze sobą na noc (będzie ciepła).

Niestety oprogramowanie DSC nie umożliwia ustawienia takiej konfiguracji. Programiści DSC dbają o zdrowie użytkowników i o zasoby lodówki :wink: :lol: :lol:

 

Tak poważnie, to programowo nie da się tego zrobić, ale jeśli jest zapas przewodów do czujek ruchu oraz są wolne dwa wyjścia programowalne, to odpowiednia kombinacja sprzętowa załatwiła by temat (naruszenie czujki na schodach uruchamia zewnętrzny moduł timera, który na określony czas blokuje wybrane czujki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...