Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Mam taki trochę nietypowy problem. Chcę zabezpieczyć rynny miedziane /a w zasadzie ich rury spustowe/ przed kradzieżą.

Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł? Nie chodzi mi o np. całodobową obserwację przez CCTV czy ochronę zewnętrzną terenu wokół obiektu. System miałby działać w przypadku próby demontażu / np. odrywania, cięcia itp/. Dopuszczam nawet, że złodziej oderwie /odetnie/ kawałek rury i wówczas nastąpi detekcja zdarzenia.

 

przyznam szczerze, że nie słyszałem żeby komuś rynny ukradli, ale... :D

 

może je lepiej podłączyć pod wysokie napięcie - lepszy będzie efekt:p

 

sorry, nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dopuszczam nawet, że złodziej oderwie /odetnie/ kawałek rury i wówczas nastąpi detekcja zdarzenia.

 

Więc może potraktujmy te rury jako część obwodu alarmowego? Do wylotu każdej rury spustowej przewód, u góry drugi, przez całość przepuszczamy nieduży (ale i nie za mały, inaczej upływy nam zbyt mocno zakłócą sprawę) prąd i wystarczy kontrolować, czy ten prąd wciąż płynie. Do zrobienia.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I możesz spać spokojnie, nikt Van Goga i Koh-i-noor nie buchnie.

Swoją drogą to świetny pomysł i ekonomicznie uzasadniony, aby proponować komuś zewnętrzny system do budżetowego alarmu.

 

Zapomniałeś podać cenę modułu IO 8we/8wy.

A kolega chciał sobie założyć tani alarm na integrze 32.

 

 

Dziękuję za podjęcie tematu. Jestem laikiem w dziedzinie alarmu, tak więc proszę w miarę jaśniej akurat dla mnie.

 

Chciałem zapytać czy z ekonomicznego punktu widzenia Integra 64 jest bardziej właściwym rozwiązaniem niż Integra 32. Alarm swój chciałem oprzeć na kontaktronach w oknach, czujkach pir, czujka dymu , czujka gazu, zastanawiam się również nad powiadomieniem na telefon ale nie wykonaniem wiadomości sms tylko wykonaniem połączenia.

 

Tak więc do takiego rozwiązania nie jest wystarczająca Integra 32?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczniejszy będzie pilot.

kontaktron(y) + udarowa, na poddaszu przy połaciowych: kontaktron + zbicia szkła

 

pozdrawiam

 

Czyli zamiast zwykłej czujki PIR polecasz czujkę udarową, mam tak rozumieć?

 

Schodząc z piętra do kuchni, jedyna czujka jakie mnie złapie to czujka w jadalni, która skierowana jest w okno w kuchni i jadalni. Czy stosując czujkę udarową będę mógł swobodnie poruszać się po kuchni? Czy jeszcze jakieś rozwiązanie mógłbym zastosować, oczywiście nie obciążając znacznie budżetu przeznaczonego na alarm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podjęcie tematu. Jestem laikiem w dziedzinie alarmu, tak więc proszę w miarę jaśniej akurat dla mnie.

 

Chciałem zapytać czy z ekonomicznego punktu widzenia Integra 64 jest bardziej właściwym rozwiązaniem niż Integra 32. Alarm swój chciałem oprzeć na kontaktronach w oknach, czujkach pir, czujka dymu , czujka gazu, zastanawiam się również nad powiadomieniem na telefon ale nie wykonaniem wiadomości sms tylko wykonaniem połączenia.

 

Tak więc do takiego rozwiązania nie jest wystarczająca Integra 32?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Oczywiście integra 32 wystarczy ale podłączysz do niej 8 czujek żeby podłączyć więcej musisz kupić moduł CA64E który powiększa o kolejne 8

z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca sie integra 64 która ma już 16 wejść a cenowo wyjdzie podobnie.

 

pozdr,

Mariusz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś podać cenę modułu IO 8we/8wy.

A kolega chciał sobie założyć tani alarm na integrze 32.

 

Moduł CA64E kosztuje ok 130pln netto

Integra 32 - 356 pln netto

Integra 64- 514 pln netto

 

Wychoodzi ze moduł + integra 32 to koszt 486 pln netto detal

a Integra 64 - 514 netto detal

 

Różnicy mamy więc 28 pln netto a więc według mnie bardziej opłaca sie Integra 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje czujek obecności ale nie takich wykorzystywanych w systemach alarmowych ale do sterowania oświetleniem.

 

Berker i Gira mają takie czujki obecności w swojej ofercie ale na 230V a ja poszukuje na niskie napięcie.

 

Napotkaliście może takie czujki obecności. Nie chodzi mi o czujki ruchu ale czujki obecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie co do kontaktronów(satel). Instalator powiedział mi, że jest to marnowanie pieniędzy, ponieważ złodziej otwiera takie okno w kilka sekund przystawiając elektromagnes lub śrubokręt z elektromagnesem na końcu co powoduje, że alarm widzi okno nadal jako zamknięte. zamiast tego zaproponował mi czujki dualne i czujki pir. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pewnie że tak. Podobnie jak ominięcie PIRów (duale też się da "obejść", ale to już wymaga poważniejszych "narzędzi"). Jeśli bardzo się boisz zawsze możesz zainstalować kontaktrony spolaryzowane (tylko one ponoć drogie), albo po prostu umieścić dwa (lub więcej) kontaktrony blisko siebie, tak by Twój magnes zwierał tylko jeden z nich. Wtedy przy próbie zablokowania podstawowego kontaktronu jest duża szansa (albo nawet pewność, w zależności od sposobu montażu pary kontaktronów), że złodziej naruszy ten drugi kontaktron (NO). Oczywiście to Cię nie uratuje przed ordynarnym wybiciem okna ;-)

Generalnie każdy system alarmowy da się obejść. Czasem wymagana jest do tego wiedza o jego konstrukcji, czasem da się i "na czuja". Dostosuj zabezpieczenia do spodziewanego ryzyka i tyle (bo im lepsze zabezpieczenia, tym większa cena). No i wykup ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie co do kontaktronów(satel). Instalator powiedział mi, że jest to marnowanie pieniędzy, ponieważ złodziej otwiera takie okno w kilka sekund przystawiając elektromagnes lub śrubokręt z elektromagnesem na końcu co powoduje, że alarm widzi okno nadal jako zamknięte. zamiast tego zaproponował mi czujki dualne i czujki pir. Czy to możliwe?

 

Nie sztuka przystawić, ale wiedzieć gdzie. A z tym złodziej będzie miał już problem, zbliżony do trafienia 6 w totolotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi:) wiadomo, że każdy alarm jest do obejścia, zależy mi na tym, aby system alarmowy nie był tak prosty do zneutralizowania:) Aby złodziej mało ogarnięty w temacie nie był w stanie tak łatwo wejść do domu np. przystawiając elektromagnes. Zainteresowały mnie te bariery podczerwieni. czy możesz przybliżyć orientacyjnie jaki jest koszt jednej bariery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...