Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Dyrdymaus, dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa. Ty jako ekspert w wielu dziedzinach wszystko wiesz najlepiej. Szkoda czasu :)

 

Dajcie spokój Dyrdymausowi. Widać przecież ,że chłopisko znerwicowane. To forum jest dla Niego taką kozetką u psychoanalityka. Dajmy mu więc tu leczyć swoje kompleksy i nie podejmujmy merytorycznej dyskusji z jego postami.Jak widać prowadzi to na manowce tematyki tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Pytanie do kolegów ekspertów ile mieliście włamań do obiektów przez was zabezpieczanych.

 

Ja się nie uważam za eksperta (bo człowiek całe życie się uczy i umiera głupim) ale w zeszłym roku miałem włamanie do mojego klienta. Alarm założony (kontaktrony, czujki ruchu i monitoring do stacji powiadamiania - nic specjalnego) a złodzieje, przepraszam chciałem napisać chuligani przyszli o 3 w nocy i przez drzwi wejściowe nie udało im się wejść to sforsowali bramę segmentową i ... włączył się alarm. Za kilkanaście minut był patrol. Nic nie ukradli a tylko zdemolowali bramę i drzwi.

Kolejny przykład to jakieś 2,5 roku temu w ciągu 3 dni, w godzinach 11-15 w południe jeździł samochód z napisem przeprowadzki i ... wchodzili do domów gdzie nie było alarmu. Obskoczyli kilkanaście domów.

 

Innych przypadków znam jeszcze kilka ale raczej to byli amatorzy a nie fachowcy - złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów ekspertów ile mieliście włamań do obiektów przez was zabezpieczanych.

 

Przykład 1- Komfortowy dom letniskowy , system alarmowy wyposażony w strefę obwodową wewmętrzną i zewnętrzną . strefa zewnętrzna uruchamiała rejestrator oraz wysyłała SMS szczegółowy do użytkownika. Wewnątrz czujniki ruchu wyposażone w kamery. Czas dojazdu właściciela około 25 minut. Po sforsowaniu bardzo solidnej okiennicy ( zmarnowali trochę czasu)weszli do środka . Zdażyli przygotowac do wyniesienia sprzety RTV . Uciekli na widok zbliżającego się samochodu.

Okazało się ze byli to okoliczni " renciści" .

Przykład 2- po włamaniu w którym łupem padł nowy samochód zamontowano system z strefą zewnętrzną na barierach listwowych i czujnikach PIR , strefę wewnętrzną na czujnikach udarowo kontaktronowych ABAX oraz czujnikach PIR. Kolejna próba skończyła się ucieczką , zdarzenie nagrały kamery zewnetrzne.

Przykład 3- Sklep RTV- czujniki PIR zaklejone folią ( prawdopodobnie przez pracownika ) nie przewidział że mają antymasking - pomysł włamu poszedł w diabły

Przykład 4. System "ekonomiczny" ( trzy piry na krzyż ) - chałupę skroili , system nie drgnął. Można by podać jeszcze kilka ale szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów ekspertów ile mieliście włamań do obiektów przez was zabezpieczanych.

Nie wiedziałem, że to pytanie będzie się cieszyło tak ciekawym oddźwiękiem i nie mówię tego złośliwie.

Ale skro już zadałem pytanie, nie licząc na odpowiedź, to teraz chciałbym je może rozszerzyć,

1. Ile mieliście włamań do obiektów przez was zabezpieczanych?

2. Ile kosztował system zabezpieczeń? Chodzi o rząd wielkości.

3. Jakiej wysokości były straty?

4. Jaki jest stosunek ilości obiektów wykonanych przez kolegów, do ilości obiektów z włamaniem/próbą włamania?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 1. Ile mieliście włamań do obiektów przez was zabezpieczanych?...

Przedstawiłem wyżej.

 

... 2. Ile kosztował system zabezpieczeń? Chodzi o rząd wielkości...

Coś około 4,4k zł.

 

... 3. Jakiej wysokości były straty?...

Uszkodzone 2 panele bramy garażowej (około 2k) plus drzwi tymczasowe.

 

...4. Jaki jest stosunek obiektów wykonanych przez kolegów, do obiektów z włamaniem/próbą włamania?

Dziwne pytanie. Ja zawsze będę powtarzał by chociażby powiesić sam sygnalizator - to już sporo daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie. Ja zawsze będę powtarzał by chociażby powiesić sam sygnalizator - to już sporo daje ;)

 

Tak samo błyskająca diodka w samochodzie jest więcej warta, niż super, hiper GPS alarm bez diodki.

 

A wracając do czwartego pytania chodziło mi o stosunek ilości zainstalowanych alarmów do ilości włamań do nich. W moim przypadku to około 100, a włamań poważnych było 15(głównie sklepy, straty około 20-50 tys. Czas trwania włamania do 90 sek).

Kilka prób do tego samego obiektu poprzez wybicie dziury w ścianie lub w podłodze. Mimo przechwałek miejscowych "Henryków Kwinto", nie dali rady. Ciekawostką było, że przychodzili osobiście i odradzali montaż czegokolwiek, bo i tak sobie z zabezpieczeniami poradzą.

Wszelkie straty pokryły zakłady ubezpieczeń.

 

PS.

Poprawiłem treść pytania 4.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem: światło w holu uruchamiane jest poprzez czujkę ruchu, jako naruszenie wejścia z czasem 2min, wkurzające jest że po odliczeniu czasu światło gaśnie i zapala się ponownie dopiero jak się naruszy czujkę, będąc oczywiście cały czas w holu i ją naruszając. Czy da się ustawić to tak, żeby każde naruszenie dodawało 2 min. do już odliczonego czasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Niestety w Integrze jest to trochę rzeźba. Ale gdzieś w czeluściach tego wątku przewinęło sie nawet rozwiązanie. No chyba że się mylę ;)

 

BTW: Osobiście znam w miarę tylko Satelową Integrę, ale ponoć to jeden z bardziej uniwersalnych systemów. Nurtuje mnie jednak pytanie czy wszystkie systemy alarmowe mają tak pokopaną konfigurację? Ja rozumiem, że to jest jednak głównie system alarmowy i pewnie przez to jakieś tam przyzwyczajenia instalatorów kultywuje. Ale mam wrażenie, że połowę funkcjonalności Integry to Satel chyba celowo zamotał. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że cały ten bałagan trzeba programować przeklikując się przez masakrycznie niewygodny windowsowy interfejs dloadx-a... To se pomarudziłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem: światło w holu uruchamiane jest poprzez czujkę ruchu, jako naruszenie wejścia z czasem 2min, wkurzające jest że po odliczeniu czasu światło gaśnie i zapala się ponownie dopiero jak się naruszy czujkę, będąc oczywiście cały czas w holu i ją naruszając. Czy da się ustawić to tak, żeby każde naruszenie dodawało 2 min. do już odliczonego czasu?

 

odpowiedź jest w tym linku http://www.todaks.pl/_private/swiatlo_integra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety podany sposób nie spełnia tego wymagania, światło gaśnie po upływie czasu

 

Sprawdzałeś ? czy myślisz że wiesz ? Sposób jest sprawdzony. Każde pobudzenie czujnika przedłuża czas załączenia o kolejne 2 minuty ( bez wygaszania) . Po ostanim naruszeniu odlicza 2 minuty i wyłącza wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ? czy myślisz że wiesz ? Sposób jest sprawdzony. Każde pobudzenie czujnika przedłuża czas załączenia o kolejne 2 minuty ( bez wygaszania) . Po ostanim naruszeniu odlicza 2 minuty i wyłącza wyjście.

 

todaks - Twoja informacja jest niepełna. Zapomniałeś dodać w swojej informacji, że trzeba zaznaczyć opcję: "Aktywne podczas naruszenia". Jeżeli jest włączona, wyjście jest aktywne przez cały czas, gdy naruszone jest wejście sterujące, a czas działania wyjścia odliczany jest dopiero po zakończeniu naruszenia.

Ponad to zapomniałeś dodać, że ta opcja została wprowadzona dopiero w oprogramowaniu 1.08, więc jeśli kolega kulca ma starsze oprogramowanie, to nie ma w ogóle takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...