Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

To raczej nie o to mi tutaj chodzi, nie bardzo rozumiem jakby miało to pomóc w moim przypadku.

 

Z tego co widzę w logu, jest wpis o powrocie zasilania, ale nie jest on wysyłany do stacji monitorującej.

Obstawiam tutaj dwa ustawienia:

1. Na tym wejściu powinna być ustawiona opcja Kod powrotu po alarmowaniu - "kod końca naruszenia wejścia zostanie wysłany do stacji monitorującej dopiero po zakończeniu sygnalizacji alarmowej". Tyle że to raczej mówi o momencie wysyłania, a nie o tym czy wysłać lub nie. Tyle że może po prostu opis jest zły.

2. W ustawieniach monitorowania muszę wysyłać także "Koniec naruszenia" dla tego wejścia (Monitorowanie -> Kody zdarzeń -> Ident. 1). Tyle że to wejście nie zgłasza naruszenia, tylko brak zasilania, ale może to działa właśnie w ten sposób.

 

Przetestuję i dam znać.

 

Sorki pomyliłem wejście z wyjściem i nie do końca zrozumiałem o co ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przypominam się z prośbą dot Integry 128:

 

- jeśli wejście WE1 przez pewien czas (np 15 minut) nie zostało naruszone daj jeden impuls (zapal na chwilę np na 0.5sek i zgaś ) na wyjście WY1

- jeśli wyjście WY1 zostało uaktywnione nie rób z nim nic aż do ponownego naruszenia wejście WE1

- jesli wejście WE1 zostało naruszone przed zadanym czasem licz czas od nowa

Edytowane przez hojnorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

jakis czas temu zainstalowalem u siebie centrale Integra 64 versja softu 1.6.

Wszystko dziala jak nalezy.

Od tego czasu pojawilo sie kilka nowych wersji oprogramowania.

 

Ciekaw jestem waszego zdania czy warto aktualizowac system do najnowszej wersji?

Nie mam na razie potrzeby wykorzystywania nowych funkcji, ale moze to nowe oprogramowanie zawiera jakies poprawki.

 

Czy po aktualizacji system bedzie "dziewiczy"? tzn. trzeba bedzie odtworzyc ustawienia?

Jeszcze jedno - czy mozna aktualizacje wykonac przez siec (ETHM-1)?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem waszego zdania czy warto aktualizowac system do najnowszej wersji?

Nie mam na razie potrzeby wykorzystywania nowych funkcji, ale moze to nowe oprogramowanie zawiera jakies poprawki.

 

Może zawierać nowe poprawki, ale równie dobrze może zawierać też nowe błędy.

Pierwsze, Święte prawo każdego inżyniera brzmi: nie poprawiaj czegoś, co działa dobrze!

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.09

tak ustawiłem:

...

Dziwna sprawa, u mnie to działa, ale jak spróbowałem ponownie zaprogramować taką zależność we/wy, to nie chciało zadziałać. Spróbowałem jeszcze raz i zadziałało. Jak to w Satelu...

Może ważna jest kolejność wykorzystywanych wejść/wyjść. Nie mam czasu teraz tego badać, ale może popróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam się z prośbą dot Integry 128:

 

- jeśli wejście WE1 przez pewien czas (np 15 minut) nie zostało naruszone daj jeden impuls (zapal na chwilę np na 0.5sek i zgaś ) na wyjście WY1

- jeśli wyjście WY1 zostało uaktywnione nie rób z nim nic aż do ponownego naruszenia wejście WE1

- jesli wejście WE1 zostało naruszone przed zadanym czasem licz czas od nowa

Chyba za wiele wymagasz. To centrala alarmowa, a nie sterownik PLC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

jakis czas temu zainstalowalem u siebie centrale Integra 64 versja softu 1.6.

Wszystko dziala jak nalezy.

Od tego czasu pojawilo sie kilka nowych wersji oprogramowania.

 

Ciekaw jestem waszego zdania czy warto aktualizowac system do najnowszej wersji?

Nie mam na razie potrzeby wykorzystywania nowych funkcji, ale moze to nowe oprogramowanie zawiera jakies poprawki.

 

Czy po aktualizacji system bedzie "dziewiczy"? tzn. trzeba bedzie odtworzyc ustawienia?

Jeszcze jedno - czy mozna aktualizacje wykonac przez siec (ETHM-1)?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Po aktualizacji softu zyskasz np. funkcję trwałej blokady wejść (w starym sofcie są tylko blokady czasowe, czyli na jednokrotne uzbrojenie systemu).

Po aktualizacji wszystkie dotychczasowe ustawienia pozostają.

Aktualizacji nie przeprowadzisz przez ETHM - musisz się podłączyć bezpośrednio przez RS-232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam się z prośbą dot Integry 128:

 

- jeśli wejście WE1 przez pewien czas (np 15 minut) nie zostało naruszone daj jeden impuls (zapal na chwilę np na 0.5sek i zgaś ) na wyjście WY1

- jeśli wyjście WY1 zostało uaktywnione nie rób z nim nic aż do ponownego naruszenia wejście WE1

- jesli wejście WE1 zostało naruszone przed zadanym czasem licz czas od nowa

 

Do czego taka "ciekawa" funkcja jest potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sterowania oświetleniem :)

oświetlenia mam zrobione na F&F bis-412

plan był taki że:

jak kogoś nie ma w pomieszczeniu przez jakiś czas to światła się gaszą

jak uzbrajam daną strefę to wszystkie pomieszczenia w strefie sie gaszą

jak strefa zostanie naruszona to część oświetlenia się zapala

 

kumpel zrobił to co ja chcę na satelu, ale on włączniki ma podpięte pod wejścia centrali. ja mam włączniki podpięte pod F&F'y stąd potrzebuję teraz inny algorytm :(

 

mam rozwiązanie tylko bazuje na czasie po którym czujka ma zgłosić awarię. nie podoba mi sie ono bo klawiatury świecą awariami :(

Edytowane przez hojnorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) jakie wady ma poniższe rozwiązanie??

 

WY11 - przełącznik mono na 5 minut odwrotna polaryzacja

WY12 - przełącznika mono na 5 minut i 2 sekundy - polaryzacja tradycyjna

oba wyzwalana z wejścia WE1

WY13 jako iloczyn logiczny WY11 i WY12

 

podczas krótkich testów ja nie widzę efektów ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu (SATEL) pojawił się komunikat NO CLK (brak CLK) oraz przerywany sygnał dzwiękowy. Musiałem odłączyc alarm od zasilania. Centralkę mam na strychu. Czy ta "awaria" może by wynikiem mrozów. Proszę o odpowiedź.
Generalnie wsystko jest możliwe, zależy jaka temperatura jest na strychu, spróbuj zrobić tak jak napisał kolega powyżej , sprawdzić podłączenia w samej klawiaturze (chyba że jest kilka). W dalszej kolejności podłączyć bezpośrednio klawiaturę pod zaciski centrali, jeśli dalej będzie żle to niestety centrala do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wsystko jest możliwe, zależy jaka temperatura jest na strychu, spróbuj zrobić tak jak napisał kolega powyżej , sprawdzić podłączenia w samej klawiaturze (chyba że jest kilka). W dalszej kolejności podłączyć bezpośrednio klawiaturę pod zaciski centrali, jeśli dalej będzie żle to niestety centrala do serwisu.

 

Lub klawiatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub klawiatura.
Zależy ile jest tych klawiatur ,jak jedna to oczywiście możliwe że i klawiatura.Ale sam wałkowałem taki temat przez 2 tygodnie i wkońcu centrala poszła do serwisu ,na jej miejscu zainstalowałem nową i było ok.Miesiąc temu centrala wróciła z serwisu coś tam wymienili ale problem w tym ż eusterka objawiała się dwa-trzy dni od podłączenia zasilania więc stwierdzili że jest ok i mi oddali.Centrale powiesiłem u następnego klienta (jako używaną) i wytrzymała znów 2 dni i padła (kurcze akurat w nocy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Pytanie do fachowców...otóż mam neostrade i router tp link td w8901g do którego jest podłączony ethm-1.

W Dloadx Adres IP serwera wpisuje IP komputera zewnętrzne czy wewnętrzne ?

W maska podsieci te wartości jakie mam w komputerze czyli 255.255.255.0 czy na stronie jak zaloguje się do routera czyli 255.255.255.255 ?

W brama to adres IP routera ?

I co wpisać w polu serwer dns ?

 

Proszę o pomoc ponieważ nie mogę sobie z tym poradzić, wpisuje na różne sposoby i cały czas zryw połaczenie.

Konto założyłem na no-IP i utworzyłem hosta, nazwę wpisuje w zakladce hasła i numery tel. w polu adres IP serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest za routerem ma adresacje prywatna, wpisujesz dowolny ip z klasy prywnej, bramka i dns ma wskazywac na router, na routerze musisz zrobic przekierowanie na port na ktorym pracuje dane urzadzenie sieciowe..

 

Może robię coś źle z przekierowaniem, wcodzę na strone routera loguje się następnie Advenced setup-NAT-virtual server i mam następujące rubryki do wypełnienia:

-Application: w tym mam kilka opcji do zaznaczenia i nie wiem które: HTTP_Server, FTP, SSH, TELNET, SMTP, POP3, HTTPS, VNC ?

-protocol: tutaj mam TCP chyba że zaznaczyć ALL ?

-start port: 7090

-end port: 7090

-local IP address: i tutaj mam wpisać ip modułu ethm czy routera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może robię coś źle z przekierowaniem, wcodzę na strone routera loguje się następnie Advenced setup-NAT-virtual server i mam następujące rubryki do wypełnienia:

-Application: w tym mam kilka opcji do zaznaczenia i nie wiem które: HTTP_Server, FTP, SSH, TELNET, SMTP, POP3, HTTPS, VNC ?

-protocol: tutaj mam TCP chyba że zaznaczyć ALL ?

-start port: 7090

-end port: 7090

-local IP address: i tutaj mam wpisać ip modułu ethm czy routera ?

ethm domyślnie odpowiada na porcie 80 - standardowym dla serwerów http://WWW...

więc na routerze wybierz opcje HTTP_Server

protokół powinien Ci wskoczyć na 80

local iP adress: wpisujesz IP modułu ethm, który mu nadałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...