Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbych jakiego producenta czujek typu PIR oraz PIR+MF mozesz śmiało polecić.

 

Podaj czy IR-100B czy Aqua jest godna uwagi.

 

Proszę o pomoc musze cos wybrać.

Nie stosowałem jeszcze czujek Satela i nie wiem, jak one się zachowują.

Ja stosuję czujki DSC, OPTEX oraz BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - mam pytanko

czy w satelu ca10 jest możliwe zazbrojenie systemu przy naruszonym kontaktronie. jestem świeżo po założeniu alarmu i niezbyt podoba mi się że muszę zazbroić alarm, dopiero otworzyś bramę garażową z kontaktronem) i wyjechać z garażu

Oczywiście, musi być dla danej linii wyłączona opcja "Kontrola przy załączeniu czuwania (PRIORITY)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - mam pytanko

czy w satelu ca10 jest możliwe zazbrojenie systemu przy naruszonym kontaktronie. jestem świeżo po założeniu alarmu i niezbyt podoba mi się że muszę zazbroić alarm, dopiero otworzyś bramę garażową z kontaktronem) i wyjechać z garażu

 

O! To ja się dołączę z tym samym pytaniem w CA64. Przecież też będę miał taki problem.

Tak samo jest w CA 64. Musi być wyłączona opcja "Kontrola przy załączeniu czuwania (PRIORITY)". Dodatkowo można włączyć opcję "Alarm po czasie na wyjście". Wówczas jeśli po zakończeniu czasu na wyjście brama garażowa nadal jest otwarta, to centrala wywołuje alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ZBYCH_, widzę że już odpowiadasz seriami :lol: Dzięki!

 

Z tego co rozumiem, wyłączona "kontrola przy załączeniu" spowoduje, że manipulator pozwoli na włączenie czuwania nawet gdy jest naruszona czujka. Super jeśli będzie to czujka bramy garażowej (bo o nią mi chodzi), ale co gdy będzie to niezamknięte okno w drugim końcu domu? :-?

 

Najlepiej by było, gdyby manipulator nie reagował tylko na wybraną czujkę i pozwalał włączyć czuwanie przy otwartej bramie garażowej, ale nie pozwalał na to gdy jest naruszona inna czujka (okno).

 

Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, wyłączona "kontrola przy załączeniu" spowoduje, że manipulator pozwoli na włączenie czuwania nawet gdy jest naruszona czujka. Super jeśli będzie to czujka bramy garażowej (bo o nią mi chodzi), ale co gdy będzie to niezamknięte okno w drugim końcu domu? :-?

To się ustawia dla każdej czujki oddzielnie a nie globalnie dla centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, wyłączona "kontrola przy załączeniu" spowoduje, że manipulator pozwoli na włączenie czuwania nawet gdy jest naruszona czujka. Super jeśli będzie to czujka bramy garażowej (bo o nią mi chodzi), ale co gdy będzie to niezamknięte okno w drugim końcu domu? :-?

To się ustawia dla każdej czujki oddzielnie a nie globalnie dla centralki.

 

Mówisz o blokowaniu linii? Ale ja nie chcę blokować linii na stałe, tylko na czas włączania alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, wyłączona "kontrola przy załączeniu" spowoduje, że manipulator pozwoli na włączenie czuwania nawet gdy jest naruszona czujka. Super jeśli będzie to czujka bramy garażowej (bo o nią mi chodzi), ale co gdy będzie to niezamknięte okno w drugim końcu domu? :-?

To się ustawia dla każdej czujki oddzielnie a nie globalnie dla centralki.

 

Mówisz o blokowaniu linii? Ale ja nie chcę blokować linii na stałe, tylko na czas włączania alarmu.

Slaw ma rację. Nie jest tu mowa o blokowaniu linii, tylko o parametrze ustawianym dla każdej linii osobno (przy programowaniu systemu). Taki parametr ustawia się dla czujników w drzwiach wejściowych, garażowych oraz ew. czujek ruchu w tym obszarze.

Przy takim ustawieniu system wykazuje gotowość do załączenia, mimo naruszenia wybranych czujek, a w przypadku naruszenia innej czujki (bez ustawionego parametru kontroli przy załączeniu czuwania) system nie włączy się i wyświetli nazwę otwartej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ZBYCH_, slaw, dzięki wielkie! Mój system wciąż wymaga pewnych korekt, które mają zrobić instalatorzy. Na razie nie miałem czasu dowiedzieć się od nich więcej niż jak włączyć i wyłączyć alarm :-?, nie mówiąc już o konfiguracji. Przycisnę ich jak się teraz pojawią - powinno być więcej czasu żeby "na spokojnie" sobie porozmawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie czujek. :D

A mianowicie zastanawiam się czy powinienem zamontować czujki dualne w poniższych pomieszczeniach:

 

1. Kuchnia - dwa okna naświetlone od strony południowej i południowo zachodniej, słońce przez cały dzień w kuchni?

2. Pomieszczenie z piecem gazowym 1fun + zasobnik oraz pralką - jedno małe okienko, ale jest otwór wywiewny do gazy propan przy podłodze oraz kratka wentylacyjna w kominie niedaleko czujki.

3. Łazienka - wanna + jedno okno od strony pd./zachodniej.

4.Garaż w bryle budynku - brama segmentowa, garaż ogrzewany.

5.Salon + jadalnia - bez kominka duże okno tarasowe.

 

Prosze o pomoc w których pomieszczeniach mam zamontować czujke dualną, a w których zwykłą PIR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie czujek. :D

A mianowicie zastanawiam się czy powinienem zamontować czujki dualne w poniższych pomieszczeniach:

 

1. Kuchnia - dwa okna naświetlone od strony południowej i południowo zachodniej, słońce przez cały dzień w kuchni?

2. Pomieszczenie z piecem gazowym 1fun + zasobnik oraz pralką - jedno małe okienko, ale jest otwór wywiewny do gazy propan przy podłodze oraz kratka wentylacyjna w kominie niedaleko czujki.

3. Łazienka - wanna + jedno okno od strony pd./zachodniej.

4.Garaż w bryle budynku - brama segmentowa, garaż ogrzewany.

5.Salon + jadalnia - bez kominka duże okno tarasowe.

 

Prosze o pomoc w których pomieszczeniach mam zamontować czujke dualną, a w których zwykłą PIR?

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że czujka dualna konieczna jest w garażu (nagrzany silnik) i ewentualnie w kotłowni, w zależności na co "patrzy". W pozostałych pomieszczeniach chyba wystarczy zwykły PIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

tez zastanawiam sie nad instalacja alarmowa

czy czujki na oknach sa konieczne?

nie wystarcza czujki ruchu?

 

gdzie mozna kupic elementy alarmu?

czy poddasze tez wziac pod uwage?

 

pozdrawiam

Ja bym raczej spytał, czy czujki ruchu są konieczne, czy nie wystarczą czujki na oknach? :)

 

Elementy alarmu można kupić w specjalistycznych sklepach. Najlepiej pogooglaj podając nazwę elementu który cię interesuje.

 

Poddasze też warto zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zainstalowania wstępnego centrali Integra 128.

 

Ale patrzę, że płyta główna jest zasilana napięciem AC 20V. U siebie w hurtowni mogę nabyć transformatory na 16V albo 24V.

 

Czy Integra 128 "pojedzie" na zasilaniu AC 24V?

 

Czy jednak muszę szukać transformator na 20V?

Szaruś, śmiało możesz zastosować trafo o napięciu 24V. Satel w instrukcjach go kilku swoich central podaje, że max napięcie zasilania centrali, to 24V. Pamiętaj jednak o odpowiedniej wydajności prądowej transformatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...