Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Paskudne to fakt też nie wiem co klijentowi zaproponować?

Jak masz dużo kasy lub pomysł zaangażować włamaniówkę do automatyki to montuj jeśli nie to nie wiem co miałby ukraść włamywacz w łazience

a jeśli wejdzie na korytaż i dalej to wywoła alarm[ przyjmując że ominie kontaktron okienny]

Jeśli masz ochotę i fundusze to lepiej daj czujki wibracyjne z kontaktronem.

Na bramie garażowej zakładaj wibracyjną. Sygnalizator nie jest zły tylko przy rozładowanym aku prądożerny.

Koniecznie wykonaj bilans prądowy dla zasil.centrali i aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie, piec gazowy z zamkniętą komorą spalania, ale ciepło na pewno będzie wydzielał :D

 

I dzięki za komentarze. Rzeczywiście do garażu wstawię kontaktron najazdowy (np. Bosch ISN-CMET-4418) i dwie dualne (np. Satel Cobalt Plus) Do wyliczeń bilansu prądowego jeśli przyjmę pobór przez kontaktrony 0 to wychodzi ok. 1600mA, natomiast przy np. 20mA dla jednego to ok. 2050mA przy dodatkowym założeniu - prąd ładowania aku 400mA i załączony sygnalizator 400mA. Dodawać drugi transformator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, piec gazowy z zamkniętą komorą spalania, ale ciepło na pewno będzie wydzielał :D

 

I dzięki za komentarze. Rzeczywiście do garażu wstawię kontaktron najazdowy (np. Bosch ISN-CMET-4418) i dwie dualne (np. Satel Cobalt Plus) Do wyliczeń bilansu prądowego jeśli przyjmę pobór przez kontaktrony 0 to wychodzi ok. 1600mA, natomiast przy np. 20mA dla jednego to ok. 2050mA przy dodatkowym założeniu - prąd ładowania aku 400mA i załączony sygnalizator 400mA. Dodawać drugi transformator?

Trafo to jedno a aku drugie. Policz zużycie prądu przez płytę główną, klawiatury, czujki PIR, czujki pożarowe, modóły takie jak radiolinia, sygnalizator, ładowanie aku sygnalizatora itp...

Kontaktron pobór 0mA ale już wibracyjna+kontaktron nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak policzyłem (razem):

Sygnalizator: 400mA

Czujki PIR: 72mA

Czujka gazu: 50mA

Czujki czadu: 40mA

Ładowanie aku: 400mA

Eskpandery: 280mA

Manipulatory: 294mA

Ekspander pilotów: 30mA

Czujki dymu: 100mA

Czujki dualne: 40mA

Integra: ?

 

Bez centrali wychodzi 1706mA. W takim wypadku jeden zasilacz (transformator) wystarczy? Akumulator zastosować o pojemności 7Ah czy lepiej większy np. 18Ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem eksperci od łamania zabezpieczeńm, którzy między innymi złamali keeloqa twierdzą.

 

Oni tam piszą o złamaniu szyfru, a dokładniej o wydobyciu klucza używanego do szyfrowania. A ja pisałem o ataku polegającym na powtórzeniu sygnału raz już nadanego przez uprawniony nadajnik. Domyślam się, że nie widzisz różnicy, ale zapewniam Cię że jest bardzo duża - na tyle wielka, że pozwala niemal garażowymi metodami "oszukać" system alarmowy. A jedyne co do udanego ataku jest na prawdę potrzebne to, jak już pisałem, trochę szczęścia (lub wytrwałość) i dobre wyczucie czasu (choć to akurat można zautomatyzować).

 

Może powinieneś dołączyć do ekipy i pokazać im, że kompletnie się mylą.

 

Ależ to o czym ja piszę jest opisane nawet na cytowanej przez Ciebie Wikipedii:

Individual "code hopping" implementations are also often vulnerable to a replay attack exploited by jamming the channel while intercepting the code, since code hopping is done by incrementing the IV on each use instead of using the current time.

Zaczyna docierać, czy mam przetłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Faktycznie na końcu instrukcji jest taka informacja. Nie pozostaje nic innego jak dorzuć ekspander z zasilaczem - suma maxymalnych poborów prądu jest ponad 2A.

 

Zwykły transformator Satela 40VA ma określone maksymalne natężenie jako 2,22A to rozumiem, że do ekspandera z zasilaczem należy podpiąć drugi transformator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Faktycznie na końcu instrukcji jest taka informacja. Nie pozostaje nic innego jak dorzuć ekspander z zasilaczem - suma maxymalnych poborów prądu jest ponad 2A.

 

Zwykły transformator Satela 40VA ma określone maksymalne natężenie jako 2,22A to rozumiem, że do ekspandera z zasilaczem należy podpiąć drugi transformator?

Do centrali raczej zastosuj tr 60 do modułu raczej też, pozatym do modułu z zasilaczem trzeba zastosować drugi akaumulator.

Jeszcze jedno niektórzy koledzy próbują stoswac akumulatory 18ah z moich doświadczeń wynika że akumulatory te (akurat sprawdzaqłem technocela a alarmteca nie mają wiecej jak 12-13 ah jako nowe a 17 europowera ma swoje deklarowane 17Ah więc trochę ściem,nają z tymi 18Ah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamontować czujki dymu/czadu/gazu/zalania wodą? Czujki będą podpięte do Integry 128. Pomieszczenia w domu to:

1. kuchnia z kuchenką indukcyjną

2. garaż z wejściem do domu

3. pomieszczenie z kotłem gazowym

4. w salonie kominek z DGP (rozprowadzenie na 3 pomieszczenia na poddaszu użytkowym)

5. reszta pomieszczeń(łazienki, pokoje)

Czujkę zalania to na pewno w kuchni w najniższym miejscu. Czujki dymu na stryszku i na klatce schodowej w najwyższych punktach. A gdzie dać resztę czujek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyczną dymu - strych i Klatka schodowa.

Tlenku węgla h ~ 1,5m nie bliżej niż 2m od kominka, kotła - salon, kotłownia.

Gazu - kotłownia

Zalania - łazienka piętro, kuchnia+łazienka parter.

Jeśli chcesz to w kuchni, salonie, kotłowni - termiczna - nadmiarowo-różniczkowa

Edytowane przez Pawlo111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o ataku polegającym na powtórzeniu sygnału raz już nadanego przez uprawniony nadajnik. Domyślam się, że nie widzisz różnicy, ale zapewniam Cię że jest bardzo duża - na tyle wielka, że pozwala niemal garażowymi metodami "oszukać" system alarmowy. A jedyne co do udanego ataku jest na prawdę potrzebne to, jak już pisałem, trochę szczęścia (lub wytrwałość) i dobre wyczucie czasu (choć to akurat można zautomatyzować).

Po raz kolejny dowiodłeś tylko, że jesteś ignorantem niemającym bladego pojęcia o keeloqu.

Numerek z nagrywaniem kodu pilota działa tylko na filmach i w systemach z kodem stałym. Nie działa z żadnym kodem dynamicznym.

Czy znasz znaczenie słowa jamming?

Kolejna próba wykazania się ignoranta. Po prostu żal.pl.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dowiodłeś tylko, że jesteś ignorantem niemającym bladego pojęcia o keeloqu.

Numerek z nagrywaniem kodu pilota działa tylko na filmach i w systemach z kodem stałym. Nie działa z żadnym kodem dynamicznym.

Czy znasz znaczenie słowa jamming?

Kolejna próba wykazania się ignoranta. Po prostu żal.pl.

Po tej waszej wymianie zdań ewidentnie widać kto jest ignorantem w tym temacie. Podpowiem: nie jest nim ravbc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej waszej wymianie zdań ewidentnie widać kto jest ignorantem w tym temacie. Podpowiem: nie jest nim ravbc.

Może "Poczytaj mi mamo" będzie lepszą literaturą dla ciebie, niż sposób działania keeloq. O dziwo zarówno BMW, jak Aston Martiny, Mercedesy i inni używają w swoich alarmach i immobilizerach keeloqa i o dziwo na ogół kradzione są poprzez wywiezienie na lawecie, zamiast prostego sposobu rodem z filmów z Bondem czy waszych teoretycznych, niedziałających pomysłów.

 

Zresztą po co całe to łamanie keeloqa, wydawanie 10 000€ na chmurę, po co te wyrafinowane metody skoro wystarczy miejska legenda, mówiąca o nagranie kodu pilota lub wejście na forum muratora aby poczytać jak to "eksperci" muratora łamią super zabezpieczenia.

Może zanim zaczniecie pisać podobne brednie, spróbowalibyście tych waszych pomysłów w praktyce. Youtube czeka.

Ps.

Gadżety z filmów Bond, 60 sekund itp to tylko wymysły scenarzystów. Mają efektownie wyglądać.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek z nagrywaniem kodu pilota działa tylko na filmach i w systemach z kodem stałym. Nie działa z żadnym kodem dynamicznym.

 

Widzę, że bez przykładu się jednak nie obędzie. Tylko potem nie piszcz, że podaję gotowe rozwiązanie.

Powiedz mi w takim razie jak zareaguje 90% odbiorników (i ich użytkowników) w sytuacji, gdy w momencie użycia pilota przez właściciela, aktywny będzie nadajnik "obcy" zagłuszający sygnał z pilota?

 

Bo według mnie są możliwe tylko dwie reakcje:

1) alarm sabatożawy (wykrycie zagłuszania) - pewnie część odbiorników alarmowych ma taką funkcjonalność, ale raczej nie wszystkie (a wręcz mało które, bo piszemy o odbiorniku pilotów na nie komunikacji bezprzewodowej elementów systemu alarmowego) - pomijam tu fakt, że wykrycie zagłuszania może być nietrywialne (zwłaszcza w komunikacji jednokierunkowej)

2) z tytułu braku reakcji systemu, ponowne użycie pilota przez właściciela

 

Powiedzmy, że sytuacja 1 jest bezpieczna (choć może to powodować fałszywe alarmy sabotażowe w przypadku "zaśmieconego" pasma w okolicy).

Natomiast co się stanie w sytuacji 2, jeśli zakłócanie będzie aktywne także przy drugim użyciu pilota, ale przez cały czas (zarówno przy pierwszym, jak i przy drugim użyciu) aktywny będzie odbiornik "obcy" zwyczajnie rejestrujący sygnał (zakłócacz może spokojnie używać anteny kierunkowej, piloty mają zwykle antenę dookólną, więc nie stanowi problemu taka lokalizacja obcego odbiornika, by był w stanie odebrać sygnał pilota mimo pracy zagłuszacza). Jeśli teraz tuż po drugiej transmisji zostanie wyłączony zakłócacz i "odtworzony" zostanie z obcego nadajnika sygnał nadany przy pierwszej próbie użycia pilota, to jakim cudem odbiornik zorientuje się, że to jest "stary" kod, skoro go jeszcze nie widział, a szyfrowane są wartości zwyczajnie incrementowane, nie zawierające znacznika czasu (prawie wszystkie tanie systemy transmisji jednokierunkowej tak niestety mają)?

 

Może faktycznie wiesz coś więcej o odbiornikach pilotów bezprzewodowych niż ja - napisz więc jak uniknąć sytuacji numer dwa?

 

PS. A co do kradzierzy aut, to skąd wiesz jak są najczęściej kradzione? ;-P Choć tak na szybko, to IMHO wywiezienie ma jedną poważną zaletę nad wyjechaniem - można zlikwidować zasilanie (lub w ostateczności nadawanie) wszelkich urządzeń nadawczych reportujących położenie auta, czyli znacząco utrudnić szybkie wykrycie kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem się już zorientować że obrażanie zamiast merytorycznych argumentów jest główną metodą jaką stosujesz w rozmowach z innymi. Niestety w ten sposób nic nie zyskasz. Nie wiem dlaczego oceniasz mój poziom wiedzy, skoro nic na ten temat nie wiesz. Nie wiem dlaczego uważasz że ravbc jest ignorantem w tym temacie, skoro jego odpowiedzi świadczą zupełnie o czymś innym.

 

A co do Twojego argumentu: Hormann, wiodący producent bram i napędów, stosuje nadajniki z kodem stałym. Czy to oznacza że taka transmisja jest także bezpieczna? Stosowanie przez jakiegoś producenta tego, czy innego rozwiązania wynika z wielu czynników.

I kolejna uwaga: kradną na lawetach, bo chcą całe auto, a nie tylko wejść do niego. To po pierwsze. Po drugie: po co siedzieć i podsłuchiwać transmisję (czekając na użytkownika), skoro można wywieźć całe auto w dowolnym momencie (chociaż na ogół po zmroku).

 

Podsumowując tę dyskusję: każdy robi jak uważa. Ja nie rozbrajam alarmu z pilota, bo nie uważam żeby to w jakimkolwiek stopniu ułatwieniem dla mnie. Mam podpięte uzbrajanie z pilota, ale rzadko kiedy z tej opcji korzystam. Nie uważam jednak, żeby stosowanie do tych celów pilota stwarzało wielkie zagrożenie. Ktoś, kto potrafi przechwycić transmisję pilota, zakłócić i włamać się, nie będzie chciał wchodzić do mojego domu, chyba że "dla sportu".

 

A jeśli jeszcze raz mnie obrazisz, postaram się aby moderatorzy zablokowali Twoje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...