Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Czy możliwy jest montaż kontaktronów w ramach okiennych w sytuacji, gdy są już zamontowane i obrobione okna i parapety okienne (stan deweloperski)?

Jakich dodatkowych trudności ewentualnie to nastręcza?

 

Czytam ten wątek od kilku dni, ale nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możliwy jest montaż kontaktronów w ramach okiennych w sytuacji, gdy są już zamontowane i obrobione okna i parapety okienne (stan deweloperski)?

Jakich dodatkowych trudności ewentualnie to nastręcza?

 

Czytam ten wątek od kilku dni, ale nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Jeśli nie chcesz "ruszać" ścian / bo chyba tu jest główny problem - nie układać przewodów/, to pozostają kontaktrony bezprzewodowe i co za tym idzie odpowiednie dostosowanie systemu z wszystkimi tego konsekwencjami. Nie tak dawno sam "robiłem" mieszkanie deweloperskie. Proponowałbym jednak poprowadzić te parę przewodów od kontaktronów przewodowych.Trzeba trochę poryć w tynku / malarze uzupełnią/, ale : 1. zastosujesz kontaktrony jakie chcesz - np. wpuszczane w futrynę i ramę /co nie uda się , przy bezprzewodowych/, 2.nie będziesz musiał wymieniać okresowo baterii. Oczywiście wybór należy do Ciebie, ale sugeruję przewodowe. W końcu stan deweloperski, to jednak przed Tobą trochę roboty i to o wiele praco i gotówko chłonnej niż alarm. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwy jest montaż kontaktronów w ramach okiennych w sytuacji, gdy są już zamontowane i obrobione okna i parapety okienne (stan deweloperski)?

Jakich dodatkowych trudności ewentualnie to nastręcza?

 

Czytam ten wątek od kilku dni, ale nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

w 99% przypadków jest mozliwy ale przewód do okna musisz doprowadzić, jeśli chcesz mieć kontraktrony przewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwy jest montaż kontaktronów w ramach okiennych w sytuacji, gdy są już zamontowane i obrobione okna i parapety okienne (stan deweloperski)?

Jakich dodatkowych trudności ewentualnie to nastręcza?

 

Musisz uważać na zapisy gwarancyjne producenta okna czy umowę z developerem - warto tutaj zaciągnąć opinii, jedna mała Twoja ingerencja może być argumentem w sytuacji odmowy naprawy gwarancyjnej okna. Kiedyś miałem problem z przykręconym termometrem zewnętrznym ;) Na etapie kupowania i montażu okien przy ustaleniu z wykonawcą, producentem - nikt przeważnie problemu nie robi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podlicznik wody na ogród z zamontowanym impulsatorem co 1 litr (wirujący magnes i kontaktron). Jak skonfigurować Integrę żeby podczas podlewania (linie kroplujące) było aktywne dane wyjście, a po przekroczeniu określonego czasu (np. 2 godz.) zaczęło pulsować 0,5/0,5s. Natomiast po zamknięciu zaworu, wyjście przechodziło w stan spoczynku niezależnie w jakim położeniu zatrzyma się magnes - kontaktron zwarty lub nie. Przy podlewaniu impuls ok 200ms wychodzi co mniej niż jedną sekundę, więc centralka bez problemu rozpoznaje naruszenie wejścia jako stałe.

Główkuję już dłuższy czas i zaczynam wątpić... czy nie za wiele oczekuję od Integry :(

Pomożecie? :)

Edytowane przez Witalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukasz. Ja trafiłem mini-nadajnik

 

Jak na niego wejsc z menu ? Cale przewalilem i go nie znalazlem. Czy tylko taki jeden nadajnik na ich stronie jest ?

 

To radiopowiadamianie widziałem - zastanawiam się nad takim gotowcem.

"I czy ja dobrze rozumiem, ze mozna je podlaczyc pod zasilanie i bezposrednio pod wyjscia integry (bez przekaznikow itp) ?

http://elmes.pl/files/RP501%20polska_phpH97hzo.pdf

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na niego wejsc z menu ? Cale przewalilem i go nie znalazlem. Czy tylko taki jeden nadajnik na ich stronie jest ?

 

Jest w "Innych produkach". Nie wiem czy tylko ten jeden, ale o to chyba lepiej zapytać producenta...

 

To radiopowiadamianie widziałem - zastanawiam się nad takim gotowcem.

I czy ja dobrze rozumiem, ze mozna je podlaczyc pod zasilanie i bezposrednio pod wyjscia integry (bez przekaznikow itp) ?

 

Na to wygląda. Natomiast nadal będziesz miał zabawę, żeby zorganizować zasilanie odbiornika (no i samych elektrozaworów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć nadajnika 2-kanałowego MTX Elmes i wyzwalać go bezpośrednio z wyjść Integry. Ma on następujące możliwości wyzwalania :

zwarcie styków 1 i 3 (kanał pierwszy) lub 2 i 3 (kanał drugi),

podanie napięcia z zakresu od Vcc -3V do Vcc na wejście 1 lub 2,

Tak więc nie trzeba stosować przekaźników pomiędzy centralą a nadajnikiem, a wystarczy odpowiednio zaprogramować wyjścia. Dodatkowa zaleta, to b. małe rozmiary MTX .

Zasilanie przy elektrozaworach mam - wyprowadzone z oswietlenia ogrodka.

No to ide w tym kierunku : radiopowiadomienie wpiete bezposrednio w centralke.

A potrzebuje tylko 2 kanalow, wiec jak cos bede mogl dokupic jeszcze jeden odbiornik i do uzyc kolejnych dwoch - w przyszlosci do czegos.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten mtx z tego co widze ma jedna wade - wbudowana antene. A bede montowal to w metalowej obudowie centrali. Mam watpliwosci co do zasiegu tego nadajnika.

 

Zawsze możesz nadajnik umieścić poza metalową obudową (i raczej sugeruję zrobić to od razu, bo na to że zadziała z jej wnętrza szanse są marne). Co prawda nadajnik elmesa chyba swojego "opakowania" nie ma, ale zawsze możesz kupić jakiś uniwersalną plastikową obudowę do elektroniki i nawet zwyczajnie przykleić do obudowy centrali (byle nie przesłaniać zbytnio ścieżki nadajnik-odbiornik metalowymi elementami). Tak czy owak, jak z każdą radiówką, bez testów wiele nie wymyślisz... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...