Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest znana ADR-20R.

Wlasnie ja podlaczylem i cos mi nie gra :)

Wejscie w centrali ustawilem na NC.

A czujke podlaczylem tak, ze do C podlaczylem mase, a do NO (!!) 3 zyle. I wyglada, ze jest ok. Nie rozumiem. Po wlaczeniu zasilania, slysze 'pyk' w przekazniku. Czyli podczas czuwania C przewodzi do NO. Jakies przelacznik pracy gdzies jest ? Po co ma mi zrec caly czas prad.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy montować czujkę PIR w łazience na piętrze w której znajduje sie okno. Od zewnątrz do tego okna jest dostęp z balkonu, oczywiście balkon znajduje się na pietrze, czy powiesić ją w holu.

Kolejne pytanie co sądzicie o czujkach PIR Bosch BLp1 oraz VIDICON Bingo, na którą się zdecydować. Która będzie mniej awaryjna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję przyciskiem dzwonkowym otworzyć furtkę (zwolnić elektrozaczep) który jest podłączony pod moduł ca-64 sr.

Jak to zrobić? Myślałem żeby przycisk dać pod wejście typu NC w centrali, naruszenie tego wejścia mogłoby spowodować zwolnienie elektrozaczzepu ale w module nie ma opcji "zależne" :(

 

Dlaczego przyciskiem dzwonkowym? Ano dlatego żeby nie trzeba było wklepywać czterocyfrowego kodu w manipulatorze aby otworzyć furtkę.

 

Pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat z instrukcji CA-64 SR:

Ekspander posiada wejście ON sterujące działaniem przekaźnika niezale nie od czytników. Sterowanie przekaźnikiem za pomocą tego wejścia odbywa się w sposób identyczny jak zaprogramowany dla głowic. Wejście to mo na wykorzystać np. zamiast głowicy B do otwarcia drzwi podczas wychodzenia z pomieszczenia. W stanie normalnym na wejście ON powinna być podawana masa (0V). Aby włączyć przekaźnik, należy rozewrzeć wejście od masy. Do wejścia ON mo na podłączyć np. przycisk monostabilny typu NC lub sterownik radiowy.

Nie możesz tego wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

to mam jeszcze jedno pytanie, do tego modułu kupiłem jeszcze czytnik kart zbliżeniowych z przyciskiem dzwonka (CZ-EMM4), który chciałem podłączyć tylko, że dzwonek jest na 230V. Z czytnika wychodzi jeden przewód do dzwonka, jest to wyjście typu OC pod które chciałem dać przekaźnik Relpola ale niestety nie mogę bo to wyjście można obciążyć max 30 mA. Czy mogę to wyjście (ten przewód) podłączyć pod wejście w centrali jako NC i tym wejściem wysterować wyjście pod które podłączę przekaźnik?

Czy można w ogóle coś takiego zrobić żeby podłączyć wyjście pod wejście?

 

pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk dzwonka w czytniku CZ-EMM4 steruje wyjściem niskoprądowym typu OC. Naciśnięcie przycisku powoduje zwarcie wyjścia do masy. Do wyjścia przylutowany jest przewód w kolorze fioletowym. Mogę go podłączyć pod wejście w centrali i ustawić jako typ wejścia NC, tylko czy ta masa nie musi być wzięta z COM'a przy wejściu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę przełącz w tryb beznapięciowy.

minus (zasilanie) i "C" czujki zmostkuj - NC do centrali, wejście jako NC oczywiście.

koszty rocznego poboru prądu przez tą czujkę to około 1,02 zł tak więc nie ma strachu ;)

 

No fakt - byla przelaczona zworka w tryb napieciowy. Przelaczylem, zrobilem na NC wszytsko i jest ok.

Ale zastanawiam sie, czy takie polaczenie jest w sumie prawidlowe ? Czy nie powinienem przynajmniej sparametryzowac jakos tej linii ? Bo jak padnie jakis kabelek, lub czujak sie uszkodzi, to nawet nie bede wiedzial.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy osób z tego wątku nauczyłem się jak zamontować wpuszczane kontaktrony z resystory w oknach PCV i mieć dostęp serwisowy do nich.

 

Jak to zrobić w drzwiach wejściowych drewnianych gdzie jak mamy drewnianą ościeżnicę?

 

Nie bardzo wiem gdzie schować rezystory?

 

Ja montujecie w takich sytuacjach rezystory w pobliżu kontaktronu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem INT-RX, dodoalem do niego piloty, i dla przyciskow ustawilem wirtualne wejscia.

No i mialem ochote potestowac, czy to dziala. Wlaczylem na manipulatorze "test" i wciskalem przyciski. Ale wejscia nie zaznaczaly sie jako naruszone. Do logow poszla informacja o wcisnieciu przycisku. Co jest nie tak ??

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w konfiguracji integry. W skrócie na parterze mam 8 kontaktronów i 5 czujników ruchu. Na poddaszu mam 3 czujniki ruchu i 6 kontaktronów.

Teraz rozważam takie trzy sytuacje:

1. Nikogo nie ma w domu - uzbrajam wszystko

2. W domu jest tylko część domowników - uzbrajam tylko kontaktrony na parterze + czujnik ruchu w garażu, zostawiam czas na wejścia dla kontaktronu w drzwiach, garażu i czujce w wiatrołapie i garażu

3. Wszyscy domownicy są w domu - uzbrajam to samo co w przypadku drugim, ale bez czasów na wejście

4. Domownicy idą spać - uzbrajam pełny dół + kontaktrony na poddaszu, bez czasów na wejście

 

W prosty sposób osiągnąłem punkt 1,2 i 3, ale 4 jakoś nie mogę rozwiązać nie tworząc nowej partycji.

Punkt pierwszy to po prostu uzbrajam system hasłem, albo "0+#". Punkt 2 i 3 to odpowiednio uzbrajanie "2+#" i "3+#". Gdzie wszystkie czujniki ruchu, oprócz tej w piwnicy oznaczyłem jako "blokowane przy braku wyjścia". Oprócz czujników naruszanych podczas wejścia/wyjścia wszystkie czujniki są o typie reakcji "zwykła".

 

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać punkt 4 nie tworząc nowej strefy? Chodzi mi oto, aby uzbrajanie było jak najprostsze.

 

W instrukcji satela wyczytałem, że "1+#" uzbrajam system z blokowaniem czujników z zaznaczoną opcją "blokowanie czujników przy braku wyjścia", natomiast "2+#" i "3+#" to czuwanie bez wewnętrznych. Proszę o pomoc jak ustawić czujniki wewnętrzne, bo w chwili obecnej chyba coś namieszałem i "2+#" działa mi jak "1+#".

 

Z góry dzięki za pomoc

AR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...