Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy nikt nie montował kontaktronów z rezystorami w drewnianej ościeżnicy drzwi wejściowych??????

 

Nie wierze.

Ale w czym konkretnie masz problem?

 

Rezystory montujesz po zamontowaniu kontaktronu i zostawiasz w piance poliuretanowej. Przy awarii kontaktronu nie musisz się dostawać do rezystorów, tylko delikatnie wyciągasz kontaktron (wkręcając weń wkręt, za który wyciągasz kombinerkami kontaktron), odcinasz go, dolutowujesz przewody od nowego kontaktronu i wciskasz nowy kontaktron. Naprawdę da się to zrobić. Możesz przewody nad ościeżnicą włożyć w kawałek peszla, to nie wkleją się w piankę i jeszcze łatwiej będzie wyjąć uszkodzony kontaktron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym konkretnie masz problem?

 

Rezystory montujesz po zamontowaniu kontaktronu i zostawiasz w piance poliuretanowej. Przy awarii kontaktronu nie musisz się dostawać do rezystorów, tylko delikatnie wyciągasz kontaktron (wkręcając weń wkręt, za który wyciągasz kombinerkami kontaktron), odcinasz go, dolutowujesz przewody od nowego kontaktronu i wciskasz nowy kontaktron. Naprawdę da się to zrobić. Możesz przewody nad ościeżnicą włożyć w kawałek peszla, to nie wkleją się w piankę i jeszcze łatwiej będzie wyjąć uszkodzony kontaktron.

 

 

Mój problem i pytanie to jak zapewnić dostęp serwisowy do rezystorów. Kontaktron to zawsze da się wymienić. Ale jak mieć dostęp do rezystorów.

 

W przypadku okien PCV mam dostęp do rezystorów które są schowane w komorze okna PCV.

 

W przypadku drewnianej ościeżnicy nie mam pomysłu jak to osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem i pytanie to jak zapewnić dostęp serwisowy do rezystorów. Kontaktron to zawsze da się wymienić. Ale jak mieć dostęp do rezystorów.

 

W przypadku okien PCV mam dostęp do rezystorów które są schowane w komorze okna PCV.

 

W przypadku drewnianej ościeżnicy nie mam pomysłu jak to osiągnąć

Tylko po co Ci ten dostęp do rezystorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postanowione. Biorę IORS. Teraz jak to połączyć najlepiej z łącznikiem roletowym, a roletą aby mięć kontrolę nad częściowym uchylaniem rolety.

 

Skłaniam się ku metodzie IORS-roleta ydyp 4x1,5mm2 (gora, dol, N, PE), łącznik roletowy 2 przyciskowy ytdy 3x0,5mm2 (dam 6x0,5) do IORS (Z1, Z2 , Com)

Iors jest może i ładny ale już pae razy mi się zdażyło że przekazniki w nim się sklejają , wole rozwiązanie ca64OPc i przekażniki na szynie, zawsz emoge sam wymienić np jeden a nie wysyłac cały moduł intors do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse że trzeba będzie wymieniać rezystor są niewielkie ale jak już trzeba to co wtedy???

 

Trzeba wszystko pruć.

Jak chcesz to możesz zawsze zainstalowac kontraktron w dystansie do drzwi metalowych , otwór będzie wtedy większy i dostę p jest lepszy ale nie wiem czy to nie przesada.Nie wiem czy ma m po prostu szczęście ale nie miałem jeszcze potrzeby wymiany rezystorów a trochę tego montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz zawsze zainstalowac kontraktron w dystansie do drzwi metalowych , otwór będzie wtedy większy i dostę p jest lepszy ale nie wiem czy to nie przesada.Nie wiem czy ma m po prostu szczęście ale nie miałem jeszcze potrzeby wymiany rezystorów a trochę tego montuje.

 

Takie wnioski wyciągnąłem czytając ten wątek tzn że należy mieć dostęp serwisowy do kontaktronów.

 

Co to znaczny kontaktron w dystansie do drzwi metalowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro: uprawiasz sztukę dla sztuki? Szansa na uszkodzenie rezystora jest może i nie zerowa, ale bardzo temu bliska. W zasadzie możliwości zepsucia wcześniej sprawnego elementu są tylko dwie: uszkodzenie mechaniczne, albo przyłożenie zdecydowanie przesadnego prądu (czy też ogólniej ostre przegrzanie). Przed pierwszym problemem zabezpieczyć się dość łatwo, a w przypadku drugim uszkodzony rezystor będzie najmniejszym z Twoich problemów... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek.P wymyślił dostęp serwisowy do rezystorów:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?9326-Instalacja-alarmowa-raz-jeszcze&p=4220615&viewfull=1#post4220615

 

ale bardziej się to przydaje chyba do łączenia kilku skrzydeł/okien w jedną linię, no i do rozbudowy o jakiś nowy czujnik.

 

Też tak mam zamiar zrobić, i od razu mam pytanie: w którym miejscu powinno być łączenie kabelków kontaktrona z kablem?? To powinno być w profilu okna schowane, aby z otworu dało się wydłubać kontaktron, kabelek i to łączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając okna PVC pewnie chowałbym to połączenie w profilu, u mnie są jednak okna drewniane, dlatego zrobiłem to tak, że całe połączenie wraz z niewielkim nadmiarem przewodu jest ukryte w wydłubanym palcem wgłębieniu w piance pod framugą okna (widać to zresztą na drugim zdjęciu tego linkowanego przez Ciebie mojego wpisu), a dziura na kontaktron jest wiercona na przestrzał przez całą framugę. Nie testowałem tego i obym nie musiał, ale liczę na to, że w razie potrzeby, kontaktron wydłubię i go po prostu wraz z tymi przewodami wywlokę przez jego otwór.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości odnośnie wersji elektroniki centrali Integra WRL 128. Przeglądając oferty płyt kilku sprzedawców łatwo dostrzec, że różnią się one znacząco:

 

 

 

 

Czy są jakieś znaczące różnice w funkcjonalności, ew. problemach między powyższymi wersjami?

Zakładam, że najlepiej kupić najnowszą wersję, tylko gdzie dostanę 2.01?

Czy na opakowaniu jest podany numer wersji? Interesuje mnie czy sprzedawca jest w stanie łatwo sprawdzić mi ten numer przed wysyłką.

 

Mr P.

Edytowane przez mr_p
format
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje _ZBYCH_ za bardzo szybką odpowiedź. Prostuję w takim razie: przez niewyraźne zdjęcie odczytałem "1.0", a w rzeczywistości to już wersja 2.x. Przed zamówieniem upewnię się u sprzedawcy czy nie trafię na jakieś znalezisko z dna magazynu. Ostatnio widziałem w kilku sklepach uniwersalne czytniki kart SD na USB, które nie obsługują SDHC czyli pojemności powyżej 2GB ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...