Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam forumowiczów, mam pytanie: w domu, który buduję garaż jest w bryle budynku z bezpośrednim przejściem do domu. Jak sensownie uzbrajać system alarmowy(jest cały na czujkach ruchu i jeden kontaktron w bramie garażowej) tak aby po otworzeniu bramy alarm od razu się nie załączał. Myślałem żeby kontaktron przy bramie garażowej odliczał czas do opóźnienia zanim wyłączę alarm na klawiaturze w wiatrołapie. Jakie są inne ciekawe rozwiązania, dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chce zasięgnąć Waszej rady. Planuje samodzielnie położyć kable do alarmu (chodzi o czujki ruchy) - zerknijcie na plan i zobaczcie czy dobrze je porozmieszczałem (w albumie dwa zdjęcia parter i góra). Powiedzcie gdzie byście umieślili centralkę.

 

http://www.fotosik.pl/u/jaremy/album/1220828

 

Proponuję takie usytuowanie czujek , aby nie "patrzyły" w okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam pytanie: w domu, który buduję garaż jest w bryle budynku z bezpośrednim przejściem do domu. Jak sensownie uzbrajać system alarmowy(jest cały na czujkach ruchu i jeden kontaktron w bramie garażowej) tak aby po otworzeniu bramy alarm od razu się nie załączał. Myślałem żeby kontaktron przy bramie garażowej odliczał czas do opóźnienia zanim wyłączę alarm na klawiaturze w wiatrołapie. Jakie są inne ciekawe rozwiązania, dziękuje.

1) Użyć pilotów z systemu alarmowego do otwierania bramy i jednocześnie blokowania czasowego czujek

2) Użyć dodatkowego odbiornika, który po odebraniu sygnału z pilota bramowego przekaże informacje do centrali i zablokuje czasowo czujki

3) Wyciągnąć sygnał z napędu bramy (np: przekaźnik podłączony do lampki oświetlenia), ten sygnał o pracy bramy dać do centralki alarmowej i zablokować czasowo czujki.

 

Sposób 3 jest najtańszy (1 zwykły przekaźnik) i działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek.P wymyślił dostęp serwisowy do rezystorów:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?9326-Instalacja-alarmowa-raz-jeszcze&p=4220615&viewfull=1#post4220615

 

ale bardziej się to przydaje chyba do łączenia kilku skrzydeł/okien w jedną linię, no i do rozbudowy o jakiś nowy czujnik.

 

Też tak mam zamiar zrobić, i od razu mam pytanie: w którym miejscu powinno być łączenie kabelków kontaktrona z kablem?? To powinno być w profilu okna schowane, aby z otworu dało się wydłubać kontaktron, kabelek i to łączenie?

 

Tutaj masz wszystkie schematy jak należy łączyć kontaktrony i czujki alarmowe:

http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_PLC2011B0_PLC2011C0_circuits.pdf

 

Zapinasz całe okno 2 skrzydłowe 4 kontaktrony na jedą parę drutów albo nawet na jedną żyłę. W symie można wygospodarować w kablu 10 żyłowym 3 masy, zasilanie +/-12 do czujek i jeszcze 20 czujek, kontaktronów, PIR-ów czegokolwiek.

 

Ale to pod warunkiem, że masz taki alarm PLC. Jak nie masz wielkich potrzeb to 8 styków przekaźników na 1-wire i 4 wyjścia OC obskoczą ci jeszcze bramy, światło. No i wszystko w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff dobrnęłam do końca wątku proszę o wyrozumiałość:(:(...i zadaję pytanie...lepiej mieć centralkę która ma już moduł telefoniczny czy lepiej mieć bez i dokupić moduł gps.

Chodzi mi o to że narazie to posiadam telefon stacjonarny z tepsy, i poki co telefon stacjonarny będzie dzwonił na moją komórkę, ale nie wiem jak długo telefon będę posiadała....jakie jest lepsze rozwiązanie telefon stacjonarny czy smsy? - technicznie nie jestem rozgarnięta a chciałabym chociaż wiedzieć na co się zgadzać...

instalacja alarmowa DSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczukot o jakim kabelku piszesz??? telefon mam radiowy i żaden kabel od tel nie wychodzi poza dom.Całe ustrojstwo mam na poddaszu.

 

Co z zasilaniem telefonu w przypadku braku prądu? Karta GSM jest w centrali i korzysta z awaryjnego zasilania tejże. Dostaniesz SMS o braku zasilania i kolejne info o ewentualnych zdarzeniach. Słuchawka bezprzewodowa ma bateryjkę, ale co z zasilanie bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKaMa

 

jak nie ma prądu telefon wiadomo ,nie działa....ale nie mam z tym problemu bardzo ale to bardzo żadko zdarzają się teraz wyłączenie prądu.

Centralkę mam z modemem telefonicznym...szkoda teraz dpkupować za następne 400 zł modem gsm...jak już kiedyś pozbędę się telefonu stacjonarnego ( bardziej kiedyś niż teraz) wtedy będzie gsm...

 

czy dobrze rozumiem nie trzeba teraz mieć na strychu drugiej komórki?

powiem tak..nie mam chopla na punkcie rozbudowanego alarmu- od 8 lat miałam alarm i ani razu go nie właczałam:( zawsze ktoś był w domu - zawsze. Teraz nasz tzw stróz:D wyniósł się do innego miasta i alarm być wiadomo musi właczony, chociaż uwazam dalej że dobry sąsiad lepszy od alarmu...na naszej wsi w zeszłym roku były włamania- facet ma wypasiony alarm no nic alarm wył złodzieje laptopy pod pachę i poszli...po 20 minutach ochrona się zjawiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pradu to brak pradu, a odciecie zasialania przez potencjalnego zlodzieja to inny temat. Podchodzi do skrzyneczki, wylacza FRa i pradu nie masz.

 

Fantom

ps. Ja akurat mam kilka obwodow na UPSie wiec ten prad by tam byl jeszcze przez jakis czas :) Do tego dokladam przelacznik faz - ze jak jakiejs "Waznej" fazy zabraknie, to zasili sie z innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...