Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam

 

Co sadzicie o takim zestawie osprzętu na alarm:

 

* Centrala Integra 64

* Ekspander wejść CA-64

* 2x manipulator INT-KLCD GR

* Obudowa AWO256

* 2x sygnalizator SP4001

* Aku 18Ah

* PIR Satel Aqua Plus (11szt)

* Dual Satel Cobalt (3szt)

* Moduł GPRS-T2

* Ekspander pilotów INT-RX

 

Proszę o uwagi co sądzicie o w/w produktach, ew na co byście zamienili. Zastanawiam się czy warto dać jeden sygnaliz. normalny, drugi z aku?

 

W przyszłości dokupie to tego czujki inercyjne i stłuczeniowe; kontaktrony mam zamontowane w oknach.

 

W ktorych pomieszczeniach dalibyście czujki dualne? Poczatkowo planowalem garaz, kotlownia, wiatrolap, salon z kominkiem i kuchnia. Zastanawiam sie czy jest jednak sens dawac w wiatrolapie i kuchni z plyta indukcyjna; podobnie w kotlowni jesli nie bedzie patrzyla na piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

T1 to "konwerter" komunikatów Pager na SMS, co objawia sie tym, ze może Ci wysłać kilkanaście (a może nawet dzisiąt) różnych SMSów. T2 to tylko prosta "bramka SMS" - ma bodaj 4 wejścia i dla każdego z nich można ustalić pojedynczą treść SMSa (czyli wysyłać Ci może tylko 4 różne SMSy). T2 ma jedną zaletę - AFAIR ma jakieś wyjście, więc można spróbować "wbudzić" system SMSem.

A co do sygnalizatora: on jest potrzebny tylko w dwóch celach - po to by włamywacz usłyszał, że wyje i po to by ekipa interwencyjna widziała gdzie ma jechać. Czyli wyć może gdzie bądź, świecić powinien na drogę dojazdową. Jak masz drogę z dwóch stron to być może dwa sygnalizatory się przydadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, warto zainwestować.

Sterowanie takim manipulatorem dotykowym to przyjemność.

 

Aha, biały nie jest biały tylko satynowy.

 

szkoda ze go nigdzie nie można w sklepie zobaczyć jak wygląda ta satyna...

Edytowane przez Teska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No biały jest. ;) Tyle że z połyskiem ;) No i brzydki, choć może mniej brzydki niż pozostałe manipulatory Satela. Ale za to wściekle drogi...

 

sam pisałeś że o gustach się nie dyskutuje wiec nie ciągnij tematu ...a że drogi? no przecież nie Ty kupujesz.....

Miłego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to inaczej: znajdź sobie w Szczecinie dystrybutora Satela (jest ich kilku - znajdziesz w dziale dystrybucja na stronie Satela) i odwiedź któregoś. Sprzedać Ci pewnie nie będą chcieli, a jak ładnie poprosisz, to pokażą (chyba, że jakichś patałachów wybierzesz). Ja bym w każdym razie nie dołożył do tego takiej kwoty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań). Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, to bardziej podatne są czujki zbicia szkła niż udrowe (choć znów czułość na burzę będzie zależeć od sztywności ramy okna i miejsca montażu czujki udarowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie okno wygląda tak że jest podzielone na 4 czesci i ma 2 okiennice na środku które się otwierają (bez ramy pionowej)

 

okno jest juz sztywno podmurowane ale największe drgania sa na srodku własnie, ponieważ jestem na etapie konczenia okablowania zastanawiam się nad tym:

czy instalować czujke udarową

w którym miesjcu ?(na górze / na dole okna.... od wewnetrz ?)

na razie mam kable na dole przygotowane pod kontaktron wpuszczany w ramę okna

 

mysle ze udarowa lepsza bo zbicie szkła to juz po ptokach i PIRy (PIR+MW) wykryją intruza a ja chciałbym wykryć żula który zacznie gmerac przy oknie , szarpać z okno, podważać breszką itd

 

ps. do ZBYCHa napisałem emaila w zeszłym tygodniu i czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie okno wygląda tak że jest podzielone na 4 czesci i ma 2 okiennice na środku które się otwierają (bez ramy pionowej)

 

Ja to rozumiem tak, że masz okno (czy też w tym wypadku bardziej drzwi) dwu-skrzydłowe z ruchomym słupkiem, czyli jak otworzysz obie części, to zostaje jedna wielka dziura, zgadza się? Jeśli tak, to ja bym dał czujkę inercyjną blisko zaczepu głównego skrzydła (tego które się pierwsze otwiera), mozliwie blisko środka. Teoretycznie lepiej na dole (bo tam jest większe prawdopodobieństwo "ataku", np. wbicia łomu), aczkolwiek dla czujki może być dość niezdrowe umieszczenie na środku przejścia...

Niestety taki montaż ma też sporą szansę na problemy z wykrywaniem uderzeń w bardziej odległych częściach (zwłaszcza tych dwóch pozostałych kwater, jak podejrzewam fiksow). Aha: dla zwiększenia szansy wykrycia próby zbicia szyby zdecydowanie warto zamontować wzmocnione pakiety szybowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...