Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Ja to rozumiem tak, że masz okno (czy też w tym wypadku bardziej drzwi) dwu-skrzydłowe z ruchomym słupkiem, czyli jak otworzysz obie części, to zostaje jedna wielka dziura, zgadza się? Jeśli tak, to ja bym dał czujkę inercyjną blisko zaczepu głównego skrzydła (tego które się pierwsze otwiera), mozliwie blisko środka. Teoretycznie lepiej na dole

 

dzieki za poradę, takie własnie mam okno i tam własnie mam kabelki pod kontaktrony i dodatkowy kabel i tam planowałem zamontować czujke udarową..

salon mam od tyłu domu i tam pewnie bedzie najwieksze prawdopodobieństwo ewentualnego włamu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań).

 

kupiłem ostatecznie czujke Vibro OPTEX zamiast Satela VD-1, jest mniejsza i podobno lepsza ???

 

promien działania to 2,25m na PCV wiec powinno być OK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatecznie czujke Vibro OPTEX zamiast Satela VD-1, jest mniejsza i podobno lepsza ???

 

promien działania to 2,25m na PCV wiec powinno być OK..

 

Podobno ? Jest wiele czujek ale czy vibo jest najlepsza to bym się chyba nie zgodził, ja osobiście instaluje vd-1 satela i Impaq texecoma, vibro próbowałem i jakoś mi nie pasuje. Rzecz gustu i serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ten VMG-16 jest jakims rozwiazaniem. Bo juz mam kilka pomsylow na rozne sygnalizacje (np opady deszczu jak otwarte sa polaciowki itp)

 

Fantom

Jest już nowszy moduł int-vmg , można juz syntezować komunikaty a nie je nagrywać .I ma możliwośc nagrania do 32 komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań). Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, to bardziej podatne są czujki zbicia szkła niż udrowe (choć znów czułość na burzę będzie zależeć od sztywności ramy okna i miejsca montażu czujki udarowej).

 

CCS Glasstrek 457 - nie zauwazylem zeby wzbudzala falszywe alarmy a korzystam z "jej uslug" juz 3 lata.

Zdarzylo mi sie rzucic teczke papierowa na podloge -nie chcialo mi sie juz podchodzic i klasc i wowczas uruchomil sie alarm ale to zdaje sie ze zmiany cisnienia w pomieszczeniu na skutek owej teczki i jej "szybkiego" kontaktu z podloga :)

Sytuacja podobna ale ze szklankami w kuchni. Trzeci raz przyznam ze nie zlokalizowalem przyczyny, wydaje mi sie ze moj stary stolik musial narozrabiac (troche sktrzypial) ale nie mam pewnosci. To mozna uznac za falszywy alarm - choc malo prawdopodobne ale jednak...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujek inercyjnych i stłuczeniowych polecam czujki firmy XXX [moderowano - reklama debiutanta] na róźnych forach można poczytać jak działają. Ja instaluję i nie miałem ani jednego fałszywego alarmu. Cena podobna do Satela.

 

widziałam czarny i mi się podoba tego satynowego białego nie widziałam i chciałabym zobaczyc ot i wszystko....Pozdrawiam

Na tym kończę temat...

 

Ciekawy jestem Twojej opinii o takim manipulatorze? W zestawie z klawiaturą 4 wersje kolorystyczne i wymieniać można samemu.

 

ergo_mascherine.jpg

 

Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością, choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.

 

iPad_Ksenia_Composit.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujek inercyjnych i stłuczeniowych polecam czujki firmy XXX , na róźnych forach można poczytać jak działają. Ja instaluję i nie miałem ani jednego fałszywego alarmu. Cena podobna do Satela.

 

Dokładnie. Alarmtechy mam 3, a Satel jest przereklamowany.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem Twojej opinii o takim manipulatorze? W zestawie z klawiaturą 4 wersje kolorystyczne i wymieniać można samemu.

...

 

Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością, choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.

 

 

Świeżo się zarejestrowałeś, drugi Twój post na forum i druga reklama - jakoś nie brzmisz wiarygodnie...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=iselio;Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością' date=' choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.

 

[ATTACH=CONFIG]130174[/ATTACH]

 

O ile dobrze kojarzę , te systemy produkują Włosi. Jest to wyższa półka systemu Iniim. Nie miałem okazji jeszcze poznać bliżej tego systemu ale z informacji które posiadam zapowiada się bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murator - ciekawe Forum :)

 

W regulaminie nie ma wzmianki o tym, iż nowe osoby nie mogą udzielać konkretnych odpowiedzi. Z całym szacunkiem do tego forum i osób które mają po tysiące postów, czy jakość i trafność odpowiedzi oceniana jest po ilości postów.

 

Drogi Zbychu, dla Twojej i nie tylko Twojej informacji nie jestem "NOWY" na tym forum, niestety z mojego starego konta nie mogę udzielić odpowiedzi, mogę się zalogować ale możliwość odpowiedzi i zakładania tematów jest przyblokowana, możliwe że zbyt długo tu nie zaglądałem.

Niemniej jednak nigdy nie nabijałem sobie postów odpowiedziami niemerytorycznymi typu "...drugi post .... reklama .... Twoja wypowiedź jest niewiarygodna", powiedz mi proszę co ona wnosi do tematu rozmowy?

 

Wypowiedz się może czy czujniki Alarmtecha czy wibracyjne czy stłuczeniowe są lepsze czy gorsze od innych konkurencyjnych i nie mówię tu o Satelu są jeszcze firmy DSC, CROW, Risco, Texecom i wiele wiele innych, może też jakiś komentarz na temat drugiego niewiarygodnego posta. Sam przecież pisałeś "Panowie, czy te wasze posty coś wnoszą do tego wątku? Bardzo proszę pisać na temat." :)

 

Przejrzałem Twoje posty i tu ciekawostka .... Twój drugi post wyglądał tak "Potrzebujesz specjalny czujnik do rolet. Karta katalogowa jest tu (pdf 255kb)" czyż to nie jest reklama? Z resztą w co 2 czy 3 merytorycznym poście sam reklamujesz jakieś rozwiązania do których jesteś przekonany :) i to też jest reklama czy to urządzeń, firm czy swoich usług.

 

Moja odpowiedź była konkretna i pokazywała jedynie jakieś nowości lub znane już a może niedoceniane urządzenia.

Nie napisałem że Satel jest do niczego i dlatego wybierz Alarmtecha. Satel nie jest zły, jeśli chodzi jednak o niektóre produkty są rzeczy moim zdaniem lepsze, bardziej stabilne a często ładniejsze i tańsze.

 

Dodatkowo ile można mielić stare rzeczy o których się już pisało, lepiej chyba jeśli ktoś napisze o czymś nowym innym.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy rzeczywiście mają doświadczenie i z którymi tu polemizowałem m. innymi ZBYCH, todaks, SJS i paru innych których nie wymieniłem.

 

Pozdrawiam

Iselio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

Mam pytanie do ludzi ktorzy "siedza" albo znaja sie na systemach Paradox'a.

Dokladnie chodzi mi o centralke EVO48 i Magellan RTX3 (bezprzewodowy dostep) - czy znacie jakis soft na Androida zeby miec prosty dostep do zarzadzania systemem w domu?

Wiem, ze moge to robic przez strone Paradox'a ale chodzi o cos prostszego niz logowanie sie w witrynach etc.

Qrcze, szukalem i nic takiego mi nie wpadlo w rece. Jest jakis program ale na "ogryzka".

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

Mam pytanie do ludzi ktorzy "siedza" albo znaja sie na systemach Paradox'a.

Dokladnie chodzi mi o centralke EVO48 i Magellan RTX3 (bezprzewodowy dostep) - czy znacie jakis soft na Androida zeby miec prosty dostep do zarzadzania systemem w domu?

Wiem, ze moge to robic przez strone Paradox'a ale chodzi o cos prostszego niz logowanie sie w witrynach etc.

Qrcze, szukalem i nic takiego mi nie wpadlo w rece. Jest jakis program ale na "ogryzka".

 

Pzdr.

 

Rozumiem że masz moduł IP-100. Obecnie jest program płatny pod nazwą" iParadox - Alarm System" dostępny na appStore ( koszt 8 euro) Aplikacja bezpłatna iParadox Lite pokazuje tylko pulpit i nie pozwala na żadne operacje. Trzeba pamiętać że aby IP-100 współpracował z tymi aplikacjami trzeba wgrać mu najnowszy Firmware v5_10_006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...