Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ICS nie jest jedynym dystrybutorem.

 

 

No właśnie, my zawsze od OMC braliśmy Paradoxa

 

P.S. Bardzo fajne centrale szczególnie seria Evo ale i Esprite jeżeli chodzi o cene jest git

 

No i Magellan bezprzewodowy jest gites, choć z "bezkablowych" mimo wszystko wolę Jablotrona, no i Micra Satela jest ok gdyby nie obsługa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz moduł IP-100. Obecnie jest program płatny pod nazwą" iParadox - Alarm System" dostępny na appStore ( koszt 8 euro) Aplikacja bezpłatna iParadox Lite pokazuje tylko pulpit i nie pozwala na żadne operacje. Trzeba pamiętać że aby IP-100 współpracował z tymi aplikacjami trzeba wgrać mu najnowszy Firmware v5_10_006.

 

Dzieki, pogrzebie troche w sieci i dowiem sie wiecej na jego temat.

Swoja droga, bylem przekonany ze to jest tylko na "ogryzka" a tutaj niespodzianka- pojawil sie w "play-google" na androida.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z montażem kontaktronu wpuszczanego w drzwiach

oscieznica jest metalowa i skraca sie dystans do poprawnego zadziałania (zwarcia) kontaktronu

 

najpierw testowałem paradoxa, potem sprzedawca polecił mi specjalne kontaktrony Satela metalowe, które miały działać

 

niestety w obu przypadkach gdy normalnie kantaktron zwiera w odległości około 2,5cm od magnesu to po zamontowaniu "bazy" w metalowej oscieznicy trzeba magnes przysunąć na jakies 8mm

 

problem jest taki że drzwi są około 1cm od oscieznicy - wysunięcie magnesu nie wchodzi w gre

 

mogę ostatecznie przenieść bazę w próg ale z kolei tam drzwi mają metalową listwe...

 

ma ktoś sprawdzony typ konktaktronu który zadziała osadzony w metalu, czy po prostu się nie da ? bo ten Satela niczym nie rózni się w działaniu od plastikowego paradoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż plastikowy dystans (kołnierz) do jakiegokolwiek kontaktronu i będzie działać.

 

dziekuję za poradę !

tak proste że aż genialne

 

mam tylko nadzieje że to zadziała, bo jak wywiercę otwór fi 20mm w oscieznicy i dalej bedzie to samo to nie bedzie smieszne

 

umieściłem kontaktron w kluczu oczkowym na próbę i mimo ze nie stykał z metale to tez skracał sie zasięg zadziałania

Edytowane przez audiquattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za poradę !

tak proste że aż genialne

 

mam tylko nadzieje że to zadziała, bo jak wywiercę otwór fi 20mm w oscieznicy i dalej bedzie to samo to nie bedzie smieszne

 

umieściłem kontaktron w kluczu oczkowym na próbę i mimo ze nie stykał z metale to tez skracał sie zasięg zadziałania

 

Napewno zadziała tylko zwróć uwagę na rózne średnice kontraktronów i otworów w dystansach alarmtecha, najlepjej oczywiście mieć wpuszczany kontraktron alarmtecha. Druga rzecz to czasami inimalna szczelina między drzwiami a futryną na górze (są dystanse mocowane na srubki (np mc300 -s11) i kilka razy ocierały o siebie same dystanse więc teraz staram się stosować tylko te wciskane.

Ps. Jak jesteś z okolic warszawy to mam rózne rodzaje i moge ci jeden odstąpić.

Edytowane przez ar***pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zadziała tylko zwróć uwagę na rózne średnice kontraktronów i otworów w dystansach alarmtecha, najlepjej oczywiście mieć wpuszczany kontraktron alarmtecha. Druga rzecz to czasami inimalna szczelina między drzwiami a futryną na górze (są dystanse mocowane na srubki (np mc300 -s11) i kilka razy ocierały o siebie same dystanse więc teraz staram się stosować tylko te wciskane.

Ps. Jak jesteś z okolic warszawy to mam rózne rodzaje i moge ci jeden odstąpić.

 

u mnie jest około 1cm pomiedzy drzwiami a oscieżnicą

wygląda to tak:

 

http://images37.fotosik.pl/1741/f0a48741699b6980m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/262/0be997377c8d2bf5m.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/1579/f79759c60380295fm.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/375/0a8a2c4fc12eb725m.jpg

 

no i niestety nie działa jak widać na załączonych obrazkach, musi być około 8mm aby kontaktron zwarł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ audiquattro

przykręć do drzwi magnes pastylkowy i po kłopocie :)

 

czy chodzi o coś takiego ?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2570577319&c=1

 

to w sumie jeszcze prostsze rozwiązanie... no i mozna na chwile na tasme dwustronną podkleic na testy przed montazem

Edytowane przez audiquattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii: sterowanie żaluzjami wewnętrznymi:

Mam w domu żaluzje wewnętrzne z czego 2 są sterowane poprzez Integrę 128WRL i pilota ABAX APT-100.

Wykorzystałem do tego wyjścia OC centralki (typ 105/106 - roleta w górę/dół) sterujące przekaźnikami na czas 70sek (tyle potrzeba na opuszczenie/podniesienie żaluzji) Niestety zaadaptowana funkcja sterowania rolet w wypadku żaluzji nie w pełni się sprawdza. Praktycznie niewykonalne w powyższym ustawieniu jest sterowanie położeniem lamelek żaluzji (ich uchylenie lub zamknięcie) gdyż trwa to ułamki sekund. Wyjściem jest skrócenie czasu działania wyjścia do 1sek, ale wtedy aby opuścić/podnieść żaluzje zapewne musiałbym trzymać przycisk na pilocie przez te 70 sek. (czego chciałbym uniknąć).

Czy jest jakaś możliwość aby krótkie (np. do 2 sek) przyciśnięcie przycisku na pilocie sterowało położeniem lamelek, a długie naciśnięcie (np. powyżej 2 sek.) dawało czas działania wyjścia 70 sek, aby opuścić/podnieść żaluzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie wady umieszczenia manipulatora na zewnątrz w ganku, w puszce zamykanej na kluczyk?

 

U siebie tak zrobiłem na czas budowy, bo w środku żadnych drzwi i jak wchodzę to mnie ze 3 czujki widzą, ciężko zrobić sensowną "strefę opóźnioną". Teraz styropianuję i ... na razie zostawiłem jak jest - puszka we wnęce w styropianie. Strefa opóźniona jest ograniczona do wnętrza puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek prozaiczne pytanie: manipulator masz przystosowany do pracy w temperaturach ujemnych? Niby wielce ujemnych być nie powinno, jak zostawić to na ścianie, ale jak powiesisz na styropianie to już będzie sporo gorzej. Co więcej, skoro manipulator na zewnątrz, to i magistrala (mniej, lub bardziej, ale jednak) dostępna na zewnątrz. Oczywiście "w normalnych" warunkach nie powinno mieć to znaczenia, ale "tak się (raczej) nie robi". Jeśli już, to ja bym powiesił na zewnątrz czytnik transponderów rfid (pastylek, albo kart) i nim uruchamiał opóźnienie wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ audiquattro

przykręć do drzwi magnes pastylkowy i po kłopocie :)

 

chciałem zaraportować, że zgodnie z poradą zastosowałem magnes neodymowy 14mm srednicy z otworem pod wkret i problem rozwiązany !

 

obyło się bez plastykowych pierscieni dystansowych alarmtecha i wiercenia w drzwiach itd

 

wielkie dzięki za poradę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam centralke SATEL i dwa manipulatory LCD. Chciałem dołożyć trzeci w garażu żebym mógł rozbroić wszystkie strefy jak wjade samochodzem ale nie uśmiecha mi sie zakup kolejnego manipulatora LCD. Czy można jakoś zakombinowac w konfigu żeby wyłączać wszystkie strefy klawiaturą INT-S-GR która standardowo obsługuje tylko jedną strefe ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...