Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Mam centralke SATEL i dwa manipulatory LCD. Chciałem dołożyć trzeci w garażu żebym mógł rozbroić wszystkie strefy jak wjade samochodzem ale nie uśmiecha mi sie zakup kolejnego manipulatora LCD. Czy można jakoś zakombinowac w konfigu żeby wyłączać wszystkie strefy klawiaturą INT-S-GR która standardowo obsługuje tylko jedną strefe ??

 

utwórz sobie strefę wirtualną i nią steruj klawiaturą strefową a resztę stref uzależnij od tej wirtualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale wtedy nie moge uzbrajac pojedynczych stref (np. na noc)

 

musisz być niegrzecznym chłopcem, że sypiasz w garażu :)

 

a tak na poważnie, zakładam że chcesz mieć trzy fizyczne strefy: poddasze (piętro), parter, garaż

na parterze i poddaszu masz manipulator w garażu strefową

manipulatory obsługują wybrane strefy (czyli te które chcesz)

strefowa tylko jedną

jak idziesz spać chcesz załączyć parter i garaż - nie widzę problemu bo na poddaszu masz manipulator (chyba że śpisz na parterze)

jak wychodzisz z domu chcesz załączyć alarm we wszystkich strefach - nie widzę problemu bo przy wyjściu zapewne masz manipulator

jak chcesz wyjść albo wejść przez garaż to strefową załączasz wirtualną, a ta załącza resztę stref czyli piętro, parter i garaż

 

jaśniej już nie potrafię

 

PS. ja mam też trzy strefy , jeden manipulator i dwie strefowe i działa, ale w garażu jeszcze nie sypiam; może kiedyś :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem powiadomienie z przed kilku stron a że znam na to odpowiedź (może się komuś przydać) to odpowiadam:

Integra potrafi zarejestrować naruszenie tego samego wejścia co ok. 3 sekundy, więc raczej Twój pomysł nie da się zrealizować...

Po wgraniu aktualizacji z tego roku integra potrafi odczytywać impulsy z wejść bardzo szybko (kilka na sek.). Sprawdzałem i działa.

Osobiście byłem w Satelu (i wgrali mi) bo na stronie nie mają jeszcze tej aktualizacji a mi była "nieprzeciętnie niezbędna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii: sterowanie żaluzjami wewnętrznymi:

Mam w domu żaluzje wewnętrzne z czego 2 są sterowane poprzez Integrę 128WRL i pilota ABAX APT-100.

Wykorzystałem do tego wyjścia OC centralki (typ 105/106 - roleta w górę/dół) sterujące przekaźnikami na czas 70sek (tyle potrzeba na opuszczenie/podniesienie żaluzji) Niestety zaadaptowana funkcja sterowania rolet w wypadku żaluzji nie w pełni się sprawdza. Praktycznie niewykonalne w powyższym ustawieniu jest sterowanie położeniem lamelek żaluzji (ich uchylenie lub zamknięcie) gdyż trwa to ułamki sekund. Wyjściem jest skrócenie czasu działania wyjścia do 1sek, ale wtedy aby opuścić/podnieść żaluzje zapewne musiałbym trzymać przycisk na pilocie przez te 70 sek. (czego chciałbym uniknąć).

Czy jest jakaś możliwość aby krótkie (np. do 2 sek) przyciśnięcie przycisku na pilocie sterowało położeniem lamelek, a długie naciśnięcie (np. powyżej 2 sek.) dawało czas działania wyjścia 70 sek, aby opuścić/podnieść żaluzje?

Na jednej budowie miałem podobny dylemat z tym, że były jeszcze moduły INT-IORS'y i aby w pełni wykorzystać rolety wewnętrzne musiałem zastosować 2 modyły Easy firmy Moeller. W nich jest taka funkcja - długie naciśnięcie powyżej 2 sek, opuszcza/podnosi roletę a do 2 sek zmienia położenie lamelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem powiadomienie z przed kilku stron a że znam na to odpowiedź (może się komuś przydać) to odpowiadam:

 

Po wgraniu aktualizacji z tego roku integra potrafi odczytywać impulsy z wejść bardzo szybko (kilka na sek.). Sprawdzałem i działa.

Osobiście byłem w Satelu (i wgrali mi) bo na stronie nie mają jeszcze tej aktualizacji a mi była "nieprzeciętnie niezbędna".

 

To jaka masz teraz wersję? 1.10 czy 1.11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu aktualizacji z tego roku integra potrafi odczytywać impulsy z wejść bardzo szybko (kilka na sek.). Sprawdzałem i działa.

Osobiście byłem w Satelu (i wgrali mi) bo na stronie nie mają jeszcze tej aktualizacji a mi była "nieprzeciętnie niezbędna".

 

Proszę, proszę, Satel się złamał. ;) A jeszcze jakiś rok temu się zaklinali, że tego się nie da zrobić, a już na pewno oni tego nie zrobią... Tak, czy owak, to bardzo dobre wieści, bo faktycznie funkcja może być mocno przydatna. Pozostają dwa pytania: 1) czy to kiedykolwiek trafi do oficjalnego firmware (a mam trochę wątpliwości, czy przypadkiem nie zechcą z tego zrobić "wersji specjalnej") 2) czy opcja dużej częstotliwości odczytu wejść jest konfigurowalna "per wejście", czy cały system tak działa? Ta druga wersja w pewnych sytuacjach była by mocno nie wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, d..a blada ze sterowaniem z Integry?

Chodziło mi o to, że impuls sterujący położeniem lamelki wynosi około 0,2-0,3 sek. Przy 0,3 mamy dwie pozycje pośrednie między lamelki w pionie i lamelki w poziomie.

A przerwa min 1s. jest potrzebna przy nagłej zmianie kierunku np, nacisnęliśmy przycisk w górę a chcieliśmy w dół. Normalne systemy IB/ID tak mają.

 

Integra nadaje się do sterowania roletami, nie żaluzjami.

Potrzebny jest jakiś dodatkowy sterownik żaluzjowy do którego podepniemy włączniki,a którym Integra będzie mogła sterować ale tylko opuść/podnieś np z timera lub przy uzbrojeniu/rozbrojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie..ale jesli strefe wirtualna zrobie zalaczana haslem i do niej podepne manipulator to pozostale strefy musze zrobic AND lub OR, a wtedy nie moge ich pojedynczo uzbroic hasłem

 

musisz być niegrzecznym chłopcem, że sypiasz w garażu :)

 

a tak na poważnie, zakładam że chcesz mieć trzy fizyczne strefy: poddasze (piętro), parter, garaż

na parterze i poddaszu masz manipulator w garażu strefową

manipulatory obsługują wybrane strefy (czyli te które chcesz)

strefowa tylko jedną

jak idziesz spać chcesz załączyć parter i garaż - nie widzę problemu bo na poddaszu masz manipulator (chyba że śpisz na parterze)

jak wychodzisz z domu chcesz załączyć alarm we wszystkich strefach - nie widzę problemu bo przy wyjściu zapewne masz manipulator

jak chcesz wyjść albo wejść przez garaż to strefową załączasz wirtualną, a ta załącza resztę stref czyli piętro, parter i garaż

 

jaśniej już nie potrafię

 

PS. ja mam też trzy strefy , jeden manipulator i dwie strefowe i działa, ale w garażu jeszcze nie sypiam; może kiedyś :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pozostają dwa pytania:

1) czy to kiedykolwiek trafi do oficjalnego firmware (a mam trochę wątpliwości, czy przypadkiem nie zechcą z tego zrobić "wersji specjalnej")

2) czy opcja dużej częstotliwości odczytu wejść jest konfigurowalna "per wejście", czy cały system tak działa?

Ta druga wersja w pewnych sytuacjach była by mocno nie wskazana.

Centrale mają tylko 1.10 ale ja aktualizowałem INT-IORSy. Do nich było podłączone całe oświetlenie budynku i kilka obwodów gniazd. Pstrykanie przyciskami zwiernymi i odliczanie 3sek było nadwyraz "męczące". Po aktualizacji sterowanie/przełączanie wejściami (a one sterowały wyjściami/oświetleniem) było możliwie tak szybko jak naciskało się klawisze zwierne (dzwonki) lub na manipulatorze elementem w grupie wyjść.

Żaden przełącznik bistabilny czy monostabilny nie był podłączony bezpośrednio do płyty centrali czy do modułu CA-64E tylko do INT-IORSów.

Indywidualne aktualizacje INT-IORSów są niemożliwe i nigdy nie będą dostępne. Jedyna opcja to odesłać je do firmy lub osobiście je zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam sterowanie roletami z pilota elmes. Naruszenie wejścia w integrze aktywuje mi wyjście na int ors.

 

Ale jak zrobic ze gdy uzbrajam system rolety sie opuszczają?

Jak zrobić ze automatycznie o określonej godzinie sie podnoszą i opuszczają?

 

Najlepiej aby przy rozbrojeniu rolety szły w gore w godzinach od 6-22 a przy uzbr zawsze się opuszczały. ale w godzinach nocnych przy rozbrojeniu systemu, rolety chcialby mieć zamknięte....

 

da sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam sterowanie roletami z pilota elmes. Naruszenie wejścia w integrze aktywuje mi wyjście na int ors.

 

Ale jak zrobic ze gdy uzbrajam system rolety sie opuszczają?

Jak zrobić ze automatycznie o określonej godzinie sie podnoszą i opuszczają?

 

Najlepiej aby przy rozbrojeniu rolety szły w gore w godzinach od 6-22 a przy uzbr zawsze się opuszczały. ale w godzinach nocnych przy rozbrojeniu systemu, rolety chcialby mieć zamknięte....

 

da sie ?

 

Wyjście powiązane z timerem wysyła komendę(telegram) "załącz/wyłącz" w na adres grupowy 2/2/2, w której umieszczone są wszystkie rolety mające reagować na określoną godzinę.

 

Wyjście powiązane z uzbrojeniem/rozbrojeniem alarmu wysyła komendę(telegram) załącz/wyłącz na adres grupowy 2/2/3, w której umieszczone są wszystkie rolety mające reagować na uzbrojenie alarmu

 

Wyjście powiązane z alarmem pożarowym wysyła komendę(telegram) wyłącz na adres grupowy 2/2/4, w której umieszczone są wszystkie rolety mające podnieść się w przypadku alarmu pożarowego.

Sorki zapomniałem się. Tak jest w Integrze podłączonej do KNX .:rolleyes:

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście powiązane z timerem wysyła komendę(telegram) "załącz/wyłącz" w na adres grupowy 2/2/2, w której umieszczone są wszystkie rolety mające reagować na określoną godzinę.

 

Wyjście powiązane z uzbrojeniem/rozbrojeniem alarmu wysyła komendę(telegram) załącz/wyłącz na adres grupowy 2/2/3, w której umieszczone są wszystkie rolety mające reagować na uzbrojenie alarmu

 

Wyjście powiązane z alarmem pożarowym wysyła komendę(telegram) wyłącz na adres grupowy 2/2/4, w której umieszczone są wszystkie rolety mające podnieść się w przypadku alarmu pożarowego.

Sorki zapomniałem się. Tak jest w Integrze podłączonej do KNX .:rolleyes:

 

KNX nie mam i nie mam zamiaru instalowac ponieważ jest mi niepotrzebny..

 

Rolety zrobilem przez pilota naruszenie wejścia aktywuje wyjście.

Oraz gdy uzbr to idą w dół i rozb to w góre.

 

Tylko teraz opcja timera.

 

Ze gdy rozbrajam od 22-6 to rolety nie podnoszą sie.

Może znajdę tą opcje ale mała podpowiedz mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tak jak ja mam, używam zmierzchówki z przekaźnikiem, rolety podnoszą się gdy słoneczko wstaje (wejście nieaktywne), a opuszczają gdy zachodzi (wejście aktywne):)

 

nie mam przewodu pociągniętego do zmierzchówki niby można przy syrenie ale to tez nie za pięknie będzie wyglądać...

 

ale juz wiem jak zrobic :) iloczyn logiczny wyjsc a a w nim wyjście- timer 6-22 i wyjście roleta góra i powinno działać tylko w ty godzinach?

 

tylko pytanie jesli pilotem bede chciał podniesc rolete o 23? podniesie sie ?( pilot który aktywuje wejście przypisane do wyjscia roleta góra.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko pytanie jesli pilotem bede chciał podniesc rolete o 23? podniesie sie ?( pilot który aktywuje wejście przypisane do wyjscia roleta góra.)

 

To akurat jest nieistotne. Ważniejsze jest zabezpieczenie przed zmianą kierunku przy pomocy pilota, jak timer zacznie wykonywać ruch. Brak takiego zabezpieczenia może być bardzo BŁYSK-otliwy.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam przewodu pociągniętego do zmierzchówki niby można przy syrenie ale to tez nie za pięknie będzie wyglądać...

 

ale juz wiem jak zrobic :) iloczyn logiczny wyjsc a a w nim wyjście- timer 6-22 i wyjście roleta góra i powinno działać tylko w ty godzinach?

 

tylko pytanie jesli pilotem bede chciał podniesc rolete o 23? podniesie sie ?( pilot który aktywuje wejście przypisane do wyjscia roleta góra.)

 

Jak się pobawisz sumami i iloczynami to się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...