Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

jak rozwiązać problem: Integra 64,

dwie strefy, główna i nocna, główna załączana z opóźnieniem 180s, nocna 1s. Nocna załączana hasłem z manipulatora nocnego, dodatkowo jako strefa zależna uzbraja się jak główna zostaje uzbrojona (wyjście głównej jako wskaźnik czuwania i wejście nocnej jako załaczanie/wyłaczanie zalezne od wyjścia czuwania). Problem jest taki że jak uzbrajam główną to nocna jest od razu zazbrojona, nie ma opóźnienia, wywołując alarm z naruszanych wejść. Jak zrobić żeby nocna również miała opóźnienie ale żeby z manipulatora nocnego uzbrajała się natychmiastowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Strefa "noc" nie ma czasu na wyjście. Strefa "Całość" ma. Dodatkowo drzwi wejściowe są traktowane oddzielnie w strefie "Noc" i w strefie "Całość". W tej pierwszej jako obwodowa, w drugiej wejścia/wyjścia.

strefa "noc" to obwodowa, ją uzbrajam jak idę spac, więc po wbiciu kodu uzbraja się po 1 sekundzie. Nie da się jednego wejścia w (moim przypadku drzwi wejściowe) do dwóch stref, w integrze jedno wejście może byc do jednej strefy. Chyba że jakoś inaczej to można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano trzeba inaczej. Drzwi wejściowe mam zdublowane jako wirtualne. Jest ono aktywne gdy czuwa "noc" i naruszone jest fizyczne wejście drzwi. Fizyczne wejście drzwi jest w strefie nie załączanej razem ze strefą "noc" (tu niestety musiałem pójść na kompromis i mam je w innej strefie niż fizycznie przynależą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepnij rownolegle do piezo - bedzie bez zniszczen. Chyba, ze nie ma jak rozkrecic sterownika.

Albo jakies gotowce wykrywajace dzwiek. ale wtedy nie wejdziessz :) Bo trzeba by zestroic takie urzadzonko tylko na tego piezo, a to juz troche zabawy i gotowca nie znajdziesz.

 

http://sklep.avt.pl/p/pl/492677/czujnik+ruchu+i+dzwieku.html

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emesaj

A ja odgrzeję starszego nieco kotleta - tak z okolic strony 90 tego wątku.

 

Do rzeczy: na stronie 90 jest mowa o miesjcu nawiercenia okna połaciowego od Velluxa. Na forum, rówież na tym wątku niestety nie ma mowy gdzie wsunąć (odwiercić uprzednio) kontaktron w połaciowe od Fakro.

 

Zatem proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. Nie wiem czy tak na bezczela pisać: kolego Zbych - możesz uchylić rąbek warsztatu w tej sprawie? Może inni koledzy instalatorzy z tego wątku?

 

Pozdrawiam,

Emesaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała "filozofia" montażu kontaktronu w połaciówce to wyciągnięcie przewodu do kontaktornu w pomieszczeniu (a nie na dachu). Ponieważ okna połaciowe montowane są praktycznie na zewnątrz pokrycia dachowego, to żeby przewód wychodził w pomieszczeniu trzeba wywiercić otwór "z zakrętem". A miejsce można sobie wybrać w zasadzie dowolnie (byle w jakieś elementy zawiasów nie trafić - tu się to niczym nie różni od zwykłych okien. Krótko mówiąc: tamta instrukcja jest wystarczająco szczegółowa... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zagadnienie z Integry 128. Cały dom jest jedną strefą, część czujników blokowanych przy braku wyjścia. Do jednego z wejść centrali podpięty czujnik zmierzchowy, który steruje przez jedno z wyjść przekaźnikiem do załączania oświetlenia zewnętrznego.

Jeśli czujnik zmierzchu jest aktywny (noc), przy próbie uzbrojenia alarmu manipulator sygnalizuje naruszenie i pyta czy wyświetlić wejścia czy uzbroić. Dla tego wejścia opcja "kontrola przy załączeniu" jest wyłączona (przy włączonej w ogóle nie da się uzbroić). Jak elegancko pozbyć się informacji i pytania przy uzbrajaniu nocą? Obecnie zrobiłem tak, że wejście sterowane czujnikiem przeniosłem do drugiej strefy, specjalnie do tego celu utworzonej, ale to rozwiązanie mi się nie podoba. Jest jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...