Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ja ser2net odpalam tylko na czas sesji, więc nie wiem jak to "w dłuższym okresie czasu" się zachowuje. W każdym razie nie uważam za szczególnie szczęśliwy pomysł wystawienia stałego dostępu do centrali alarmowej, nawet gdyby miał być tylko w sieci lokalnej (zwykle i tak wystawionej przez wifi)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "w międzyczasie" restartujesz centralę (np. przez zapis do pamięci flash), to może faktycznie coś takiego się zdarzyć, bo się komunikacja rozsynchronizowuje, ale z tego co kojarzę najczęściej wystarcza reconnect na hw-vsp. W każdym razie ja jakichś większych problemów nie odnotowuję i generalnie jestem z tego rozwiązania zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem zadowolony, bo zaoszczędziłem trochę gotówki na ETHM-1 - przynajmniej na razie. Głównie zależało mi na dostępie przez sieć lokalną, znacznie wygodniej monitoruje/programuje się urządzenie z fotela. Również w przypadku testów czujek jest to przydatne. Jeszcze raz dzięki za podzielenie się tym sposobem.

 

A takie pytanie z innej beczki: mam integre 64 w wersji 1.06. Zastanawiam się na aktualizacją oprogramowania do najnowszej, ale nie chciałbym rozwalać działającego systemu, a wolnej płyty nie mam do testów.

1. Może ktoś mi powiedzieć na ile bezproblemowa jest taka aktualizacja?

2. Czy po aktualizacji centrala gubi ustawienia i trzeba ją programować od zera?

3. Czy programując można używać plików z wersji 1.06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pytanie: masz jakiś istotny powód by aktualizować soft centrali? ;)

A teraz odpowiedzi:

1) Ja problemów nie miałem, a cały mechanizm jest tak pomyślany, że nawet jak coś zepsujesz, to powinno nadal dać się centralę doprowadzić do użytku, bez wizyty w serwisie.

2) Nie pamiętam, ale chyba nie, albo też jest od razu programowana "od nowa".

3) Zdarzają się niezgodności między wersjami softu, ale o ile wiem nigdy nie było potrzeby tworzyć całej konfiguracji od zera (co najwyżej sprawdzić i ewentualnie poprawić zmienione ustawienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pytanie: masz jakiś istotny powód by aktualizować soft centrali? ;)

Konkretnego powodu nie mam, dlatego wciąż siedzę na 1.06. Ale jeśli proces jest bezproblemowy, to może warto zrobić? Czasem w oprogramowaniu jest dziura, o której producent nie wspomina, a naprawia ją w nowej wersji nic nie wspominając... ;)

Z jakiej wersji na jaką Ty robiłeś aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak, ale szczerze mówiąc już nie pamiętam ;) Jak teraz patrzę na zmiany do wersji 1.09, to jakichś tam drobiazgów faktycznie używam, ale czy one byly powodem aktualizacji, czy raczej używam ich, bo mogę (gdyż zaktualizowałem soft), tego już nie jestem w stanie sobie przypomnieć. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. Chciałbym sterować wejściami centrali za pomocą komputera. Mam do dyspozycji standardowe wyjścia (USB, RS, LPT) oraz interfejs 1-wire.

Moim pomysłem jest użycie do tego celu właśnie 1-wire za pomocą tego modułu: http://www.meraprojekt.com.pl/files/MP00220.pdf.

Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być raczej cos w stylu http://www.meraprojekt.com.pl/mp00221.html ?

Przekaźniki na 230V są raczej niepotrzebne, ale fakt że jakies trzeba wstawić. Z tym że wersja z przekaźnikami dużo droższa. W zasadzie to rozważam też DS2406, bo potrzebuję 1 góra 2 wejścia.

 

Lub mozna INT-RS uzyc.

No ale to tylko w przypadku gdy ktoś ma. Kupowanie do wysterowania jednego wejścia raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys temat poruszalem, ale nie uzyskalem info jak to zrobic :

Brama otwierana jest pilotem Satela - sterowanie przez wyjscie Integry.

No i jak zrobic, aby podczas zamykania bramy nastepowal ciag zdarzen :

1) pikniecie an wyjsciu - zamykanie bramy

2) po 30 sek sprawdzic czy brama zamknieta

3) Jak zamknieta koniec

4) jak otwarta piknac dwa razy i isc do pkt 1

 

Da sie cos takiego zrobic ??

Stan bramy jest znanay (kontrakton do integry wpiety)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...