Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niesamowity wątek, jeden z lepszych na tym forum.

Przeczytałem połowę, przeczytałem instrukcję obsługi różnych czujek ale nie mam czasu na instrukcję do centralki.

Zastanawiam się, czy da się podłączyć czujkę pir i stłuczenia szkła na jednym, sześciożyłowym przewodzie tak, żeby można było je uzbrajać oddzielnie.

Wydaje mi się że nie powinno być problemów, ale proszę o potwierdzenie albo wyprowadzenie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak rozumiem, że 2EOL to podstawa, tak będę robił.

_Zbych_ czy można w jakiś sposób przetestować czujkę zbicia w warunkach domowych, oprócz tłuczenia tależy ;)

 

Pozdrawiam.

Jest coś takiego jak Tester Indigo (tester czujek zbicia szkła). Nie wiem jaka jest jego skuteczność, ale można coś takiego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby sprawdzic czy zaproponowany schemat jest OK.

Jestem na etapie instalacji i chciałbym zrobic instalacje alarmową. Nie wiem na jakiej centrali. W oknach będą kontaktrony i czujniki wstrząsowe (w jednym). W drzwiach tyko kontaktrony.

 

[ATTACH=CONFIG]184195[/ATTACH]

 

https://www.box.com/shared/static/lssihzh7sovjehen20bt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko a zabezpiecznie okien z roletami. Czy montowac kontaktron w oknie plus kontaktron w rolecie czy jakies inne rozwiazanie np z czujnikiem inercyjnym ?

To zalezy czy chcesz mieć ochronę okien również podczas otwartej rolety czy nie . Ja bym założył i na oknie i na rolecie, ewentualnie na rolecie czujnik roletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość boogiewoogijungle

Witam wszystkich,

 

Mam takie pytanko. Jeżeli centralka alarmowa jako backup łączności wykorzystuje kartę SIM, to jak wygląda koszt utrzymania czegoś takiego i w jaki sposób instalator dobiera miejsce i operatora, żeby zasięg był najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, to nie ma czegoś takiego jak rolety antywłamaniowe. Złaszcza za 200zł za m2. Zwłaszcza z napędem. Są antywłamaniowe kraty rolowane, ale nie za tą cenę... ;) Osobiście natomiast cenię sobie rolety zewnętrzne i IMHO warto, ale na pewno "się nie opłaca". Oczywiście funkcji antywłamaniowej nie mają żadnej - no może poza jedną - jak zostawisz otwarte, to nie widać na pierwszy rzut oka, że Cię nie ma w domu... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te zdarzenie sprzed kilku dni - w zaczadzeniu zginely 4 osoby w domku - straz pozarna miala opoznione wejscie przez te rolety. Nie wiem czy nie chcieli wylamywac, czy faktycznie to im tyle zajelo czasu.

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pozar-w-jastrzebiu-zmarly-dwie-kolejne-osoby,325107.html

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle

Ponawiam pytanie,

 

"Mam takie pytanko. Jeżeli centralka alarmowa jako backup łączności wykorzystuje kartę SIM, to jak wygląda koszt utrzymania czegoś takiego i w jaki sposób instalator dobiera miejsce i operatora, żeby zasięg był najlepszy?"

 

Obawiam się, że zamontują mi centralkę w jakimś miejscu, gdzie sygnał będzie słaby i może dojść do sytuacji, że będzie poza zasięgiem. Jak ustrzec się takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...