Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Tak w skrócie, to nie ma czegoś takiego jak rolety antywłamaniowe. Złaszcza za 200zł za m2. Zwłaszcza z napędem. Są antywłamaniowe kraty rolowane, ale nie za tą cenę... ;) Osobiście natomiast cenię sobie rolety zewnętrzne i IMHO warto, ale na pewno "się nie opłaca". Oczywiście funkcji antywłamaniowej nie mają żadnej - no może poza jedną - jak zostawisz otwarte, to nie widać na pierwszy rzut oka, że Cię nie ma w domu... ;)

Owszem, są rolety antywłamaniowe (atestowane), ale kosztują powyżej 500 zł /m2.

Takie rolety antywłamaniowe zdecydowanie różnią się od zwykłych rolet aluminiowych.

 

 

http://zbychdom.republika.pl/rozne/Rolety_antywlamaniowe.jpg

 

W tym domu w Jastrzębiu były zwykłe rolety aluminiowe. Zapewne były jakimś utrudnieniem dla strażaków, bo nie było widać, co w środku się dzieje.

Wyrwanie płaszcza takiej zwykłej rolety zajmuje kilka sekund (szczególnie na większych oknach).

Rolety_antywlamaniowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Echhh...

 

to jak wygląda koszt utrzymania czegoś takiego

 

Pierwsze z brzegu porównanie prepaidów telefonicznych z netu:

http://www.conowego.pl/porady/porownanie-ofert-prepaid-operatorow-komorkowych-4396/

 

I sobie wybierz. Interesuje Cię koszt wysłania jednego smsa i ważność karty bez doładowania.

 

Obawiam się, że zamontują mi centralkę w jakimś miejscu, gdzie sygnał będzie słaby i może dojść do sytuacji, że będzie poza zasięgiem. Jak ustrzec się takiej sytuacji.

 

Spytać instalatora, jaką kartę ma zamiar wsadzić w alarm? Ewentualnie samemu zadbać o to, żeby była to karta sieci, która w danym miejscu ma dobry zasięg?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem, że może firmy montujące alarmy maja jakieś umowy B2B z operatorami i własne cenniki, albo wliczone w koszt montażu lub serwisu.

Co do doboru karty to uważałem, że skoro mam wybulić kilkanaście tyś. za system to może instalatorzy mają jakieś skanery do siły sygnałów i dobierają, a nie montują ot tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner siły sygnału nazywa się telefon. Każdy jest w stanie zmierzyć siłę sygnału emitowanego przez dowolną stację bazową (nie tylko "macierzystego operatora" wsadzonej weń akurat karty sim). Nie każdy aparat za to potrafi ową siłę sygnału ładnie pokazać. Jeśli wolisz zapłacić za dobór odpowiedniej karty, miast się samemu zainteresować, to przeciez nikt Ci nie zabroni (a co najmniej jeden to się nawet ucieszy) ;)

 

Owszem, są rolety antywłamaniowe (atestowane), ale kosztują powyżej 500 zł /m2.

 

Dlatego napisałem, że przy limicie 200zł/m2, można przyjąć, że takich rolet nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle

Akurat już parę razy korzystałem z takiego skanera tel. i niestety nie pokazuje on zbyt rewelacyjnie. To tak jakbym chciał zmierzyć śrubę linijką, a nie suwmiarką - rozmiar będę miał ale obarczony większym błędem :)

Ogarnę jak do tego podchodzi firma, która może będzie mi to zakładała i jak coś to sobie zakupię skaner gsm, bo przy takich kosztach to żadna różnica, a na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać.

Swój temat uważam za zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicę gwintu możesz mierzyć suwmiarką, ale jeśli takowej nie masz, to zamiast biec do sklepu celem jej kupienia, czasem prościej jest przymierzyć kilka nakrętek znanej średnicy :) (da to też pewność nie tylko co do średnicy, ale i co do rodzaju gwintu, śrubki calowe są dość często spotykane, niestety).

Ale, jeśli stać cię na wywalenie równowartości centralki alarmowej z wyższej półki na skaner tylko dla jednorazowego zastosowania, w dodatku moim zdaniem całkowicie zbędnego, to faktycznie nie ma o czym mówić.

 

 

Sprawdź sobie tutaj: http://mapa.btsearch.pl/ jakich sieci BTSy masz najbliżej domu i tej sieci kup prepaida. A jeśli koniecznie chcesz, możesz zainwestować dodatkowe 10zł i kupić dodatkowo prepaida innej sieci i porównać na miejscu, który odbiera z lepszym poziomem sygnału. Potem jeden wyrzucisz albo dasz dziecku wraz ze starą komórką.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle
Taka mapka też za dużo nie wnosi, bo przecież czasem w budynku znajdzie się miejsce gdzie jest brak sygnału spowodowany dużą ilością ścian oraz inną elektroniką, która sieje i wpływa negatywnie na inne urządzenia. No przemyślę jeszcze, aczkolwiek znalazłem firmę w której można wypożyczyć sprzęt do testów i mają właśnie taki skaner w sprzedaży, więc bez inwestycji się obejdzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mapka też za dużo nie wnosi, bo przecież czasem w budynku znajdzie się miejsce gdzie jest brak sygnału spowodowany dużą ilością ścian oraz inną elektroniką, która sieje i wpływa negatywnie na inne urządzenia.

 

Masz zamiar codzinnie zmieniać lokalizację centrali alarmowej, albo przynajmniej anteny jej nadajnika GSM? ;) Wszystko czego potrzebujesz to miejsce w domu gdzie masz w miarę dobry zasięg sieci wybranego operatora i dość przestrzeni by zamontować nadajnik, albo choć samą antenę. To na prawdę jest aż tak proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle
Wszystko będzie na stałe. Jestem po prostu człowiekiem, który wychodzi z założenia, że jak coś robić to najlepiej jak się da :) A "w miarę dobry zasięg" nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ przy złych warunkach pogodowych może spaść tak, że nie będzie go w ogóle, prawdopodobieństwo włamania w takim momencie jest bardzo małe ale zawsze jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czego potrzeba, żeby w miarę dobry zasięg spadł z powodu wpływów atmosferycznych tak, żeby nawet SMSy nie przechodziły (zakładam, że nie zamierzasz montować alarmu zimą, mieszkając w środku lasu liściastego ;) )? W taką nawałnicę nawet złodzieje mogą co najwyżej poprosić o schronienie... ;)

Poza tym jakby komuś zależało, to zamiast czekać na nawałnicę kupi lub zmontuje po prostu zagłuszacz GSM za kilkadziesiąt złotych, który odetnie Cię na kilka godzin w słoneczny dzień i to niezależnie od siły sygnału operatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boogiewoogijungle

Praktycznie nie powinno być różnicy ale na tym odludziu przyznam, że mam problem z zasięgiem w pochmurne dni z mżawką ;) a najbliższy BTS mojego operatora jest jakieś 2 km w linii prostej.

Dobra nie rozwijajmy tego tematu już bo uważam, że troszkę zaspamowałem forum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem z zasięgiem, to kłania się zewnętrzna antena GSM wyniesiona gdzieś pod dach albo nawet nad dach, jeśli jest naprawdę źle. W skrajnych przypadkach można zastosować nawet kierunkowe anteny z dużym zyskiem zamontowane na maszcie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę założyć monitoring w swojej firmie. 12-15 kamer na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, położone już są kable do wszystkich miejsc, koncentryk antenowy i zasilanie. Tak wiec rozmieszczenie już jest. Poza tym alarm, czujki jako osobna intstalacja są i działają.

Monitoring chcę zamontować przede wszystkim w celu zwiększenia ochrony obiektu (również w nocy), ale także aby mieć wgląd w pracę pracowników.

Zdecydowanie zależy mi na tym, aby móc też poprzez internet sprawdzać co się dzieje na poszczególnych kamerach.

 

Tak więc, może być hasłami, czego szukać, za czym się rozglądać, ewentualny sprzęt? Czy w ogóle zabierać się za coś takiego samemu, jaki byłby przybliżony koszt takiej instalacji?

Czy jest to trudna sprawa?

Chcę poznać wasze zdanie i opinie.

 

Pozdrawiam

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zerknijcie na graty, które zaproponowała mi jedna z firm i podpowiedzcie czy ewentualnie można coś dać innego:

 

Płyta centrali alarmowej INTEGRA-64 SATEL

Obudowa z zasilaczem INT-64OBU PULSAR

Akumulator 12V/17AhEUROPOWER

Klawiatura z wywietlaczem LCD INTKLCDGR SATEL (na dole klawiatura główna, na górze klawiatura dodatkowa)

Cyfrowa czujka podczerwieni NEXT QUES VISONIC (10szt.)

Czujka dualna NEXT DUO VISONIC (1 szt.)

Czujka gazu DG-1ME SATEL (1 szt.)

Sygnalizator wewnętrzny SPW-100 SATEL

Sygnalizator zewnętrzny SPL-2010R SATEL

Konwerter monitoringu GPRS/SMS GPRS-T2 SATEL

Antena do modułu GSM 900/1800 SATEL

 

 

 

Ja np. zamiast w/w sygnalizatora zewnętrznego dałbym sygnalizator satel spl-2030R.

Jeśli możecie piszcie czy zestaw jest ok czy coś zmienić

Edytowane przez jaremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulator proponowany przeze mnie jest dwukrotnie droższy (INTKLCD: ~370zł, INT-KSG: ~750zł), ale sam porównaj wygląd:

 

http://www.satel.pl/img/products/xl/INT-KLCD-GR.jpg

 

http://satel-sklep.pl/45-311-thickbox/int-ksg-manipulator-sensoryczny-satel.jpg

 

I tu po prostu twoja decyzja, czy warto dopłacić te trzy i pół stówy, czy nie :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...