Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Znajomy powiedział mi, że centrala Satel integra 128wrl posiada wprawdzie moduł GSM i można nią zarządzać oraz otrzymywać od niej informacje za pomocą SMS. Są to wyłącznie suche komunikaty bez możliwości podglądu on line. Potrzebny jest moduł ETHM-1, który umożliwia nadzór systemu alarmowego przez internet za pomocą komputera i oprogramowania Guard X oraz za pomocą smartfona i dedykowanej do tego celu aplikacji.

 

Jest to prawda? Czy ktoś jest niedouczony? Czy naprawdę do integry 128wrl potrzeba tego modułu?

 

JerzyR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienie z kontaktronami montowanymi fabrycznie w oknach VETREX - posiadają atest VdS oraz certyfikat CE. Mój zaprzyjaźniony instalator twierdzi, że te fabryczne są niewiele warte, choć z tymi od VETREX nie miał do czynienia. Mogę jeszcze poprosić o domontowanie tych kontaktronów fabrycznych jeśli bym znalazł jakieś pozytywne opinie od instalatorów alarmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli nie zamierzam używać systemu ABAX to lepiej kupić Integre 128? Czy oprócz obsługi ABAX integra 128 różni się czymś od 128wrl

 

Integra 128 WRL poza ABAX-em umożliwia zdalne sterowanie systemem i/lub dołączonymi urządzeniami przez wysyłanie z uprawnionych numerów komunikatów SMS. W podstawowej wersji można sterować do 8 funkcji/urządzeń, a w rozszerzonej wersji (wykorzystując wejścia wirtualne) dodatkowo 32 funkcje. Tego nie zapewni żaden dodatkowy moduł GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienie z kontaktronami montowanymi fabrycznie w oknach VETREX - posiadają atest VdS oraz certyfikat CE. Mój zaprzyjaźniony instalator twierdzi, że te fabryczne są niewiele warte, choć z tymi od VETREX nie miał do czynienia. Mogę jeszcze poprosić o domontowanie tych kontaktronów fabrycznych jeśli bym znalazł jakieś pozytywne opinie od instalatorów alarmów.

 

Słowo "fabryczne" jest tu mocnym nadużyciem. Z mojego doświadczenia (21 lat) "fabrycznie" montowane czujniki = problemy dla klienta.

Spece od okien nie znają się na elektronicznych systemach zabezpieczeń i w związku z tym często nie potrafią właściwie zamontować czujników.

Dość często spotykam się z przypadkami, że nawet systemowe czujniki powiązane z pracą okucia (rozwiązania systemowe producenta okucia, np. WinkHaus, ROTO) nie są prawidłowo zamontowane (mimo, że są cholernie drogie i banalnie proste w montażu). Niestety, klient dowiaduje się o tym PO FAKCIE! Po zapłaceniu za okna - przy podłączaniu czujników do systemu alarmowego :(

 

Generalnie to wygląda tak, że klient jest mamiony reklamą na www producenta lub dostawcy okien lub w biurze przez handlowca, który ma pojęcie o czujnikach na poziomie wiedzy wyczytanej z ulotki, ale ma prowizję od wartości umowy, więc jemu zależy na tym, żeby klient zamówił „fabryczne” czujniki, a dalej niech się produkcja martwi...

Dodatkowo klient często jest straszony utratą gwarancji w przypadku montażu czujników przez instalatora systemu alarmowego. Wystraszony klient płaci spore pieniądze za czujniki i ich montaż. Czujniki montują zawodowo nie przygotowani do tego monterzy okuć i nie testują zamontowanych czujników.

W efekcie końcowym klient albo użera się z dostawcą okien, albo zleca monterowi systemu alarmowego poprawienie „fabrycznego” montażu czujników lub montaż nowych czujników...

 

Niedawno na jednej z budów były montowane drewniane, bardzo drogie i "wypasione" okna z Sokółki. Okucia WK 3, trzyszybowy pakiet z P4, nie kontaktrony, a elektroniczne czujniki otwarcia RFID (NOWOŚĆ!).

Full option! I co? Porażka! Sokółka - firma duża i znana, a ich główny technolog nie wie, jak zamontować czujniki RFID zgodnie z zamówieniem klienta!!!

Po kilkukrotnej wymianie e-maili i telefonów w końcu zamontowali te czujniki – niezgodnie z zamówieniem klienta (o poślizgu i niezgodności kilku okien nie wspomnę...). Ponad to w trzech oknach czujniki zamontowane odwrotnie, w taki sposób, że nie miały prawa działać! Teraz nie da się ich prawidłowo zamontować bez „rzeźby”.

To znaczy, że po montażu w fabryce nikt tego nie sprawdza, tylko montują na pałę!!!

Okna za 140 tyś. + 10 % za montaż i nie jest to jakaś wielka rezydencja...

 

 

Inny przykład, montaż „fabrycznych” czujników powiązanych z okuciem okna, niezgodnie z wytycznymi producenta. W wyniku niewłaściwego montażu, część czujników została zniszczona po kilku ruchach klamki...

 

Oto "Fabrycznie" zamontowane czujniki WinkHaus zmasakrowane w wyniku niewłaściwego "fabrycznego" montażu...

 

http://zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Wink_Haus1.JPG

 

http://zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Wink_Haus2.JPG

 

 

 

Odnośnie Twoich okien i czujników – wystarczy fachowym okiem przeczytać bzdury, na ich stronie www (na czerwono mój komentarz ;) )

 

„Kontakt magnetyczny Safe+ (zwykły kontaktron wierzchni zamontowany w środku okna...) pozwala na bezpośrednie podłączenie okien i drzwi do centrali alarmowej. To innowacyjne zabezpieczenie, składające się z dwóch płytek magnetycznych Alnico 5 oraz obudowy z plastiku ABS (Bzdura! Po pierwsze żadne to innowacyjne zabezpieczenie – zwykły wierzchni kontaktron, po drugie czujnik nie składa się z dwóch płytek magnetycznych – ignorant to pisał i nikt nie sprawdził..., ale Alnico 5 robi wrażenie! Cokolwiek to znaczy... ;) ), jest fabrycznie („fabrycznie” – mocne nadużycie...) montowane na profilu między ramą a skrzydłem okna lub drzwi, nie zakłócając przy tym ich estetyki. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej (taa... bogata gama kolorystyczna - białe lub brązowe...) Safe+ pozwala na dobór zabezpieczenia do jasnych lub ciemnych profili. Specjalna konstrukcja kontaktu umożliwia ułożenie skrzydła okiennego w pozycji uchylnej bez niebezpieczeństwa włączenia alarmu. (żadna to specjalna konstrukcja – kontaktron zamontowany na dole okna nie wykrywa uchylenia – standard...) Kontakt magnetyczny Safe+ wyposażony jest w pętlę sabotażową - wysokiej jakości zabezpieczenie (buahaha... a co pętla sabotażowa ma wspólnego z wysokiej jakości zabezpieczeniem? Puste slogany!), stosunkowo od niedawna dostępne na polskim rynku (taaaa...), które może pracować w temperaturze od -400C do +700C (WOW! ;) ). Gwarancją wysokiej jakości Safe+ jest atest VdS oraz certyfikat CE, który potwierdza, że produkt ten spełnia wymogi określone w dyrektywach Unii Europejskiej (taaa... czysty marketing...).

Moim zdaniem - nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kontaktronów już wbudowanych nie mam doświadczenia

 

ale kontaktron to kontaktron dobrze jakby były parametryczne

Parametryczna, to może być linia, a nie kontaktron ;)

 

Jako praktyk z doświadczeniem, nie zgadzam się również z twierdzeniem "kontaktron to kontaktron".

Kontaktron kontaktronowi nie równy! Wielu się już przekonało...

 

To tak, jakby napisać samochód, to samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie z wbudowanymi rezystorami, i możliwością podpięcia pod 2eol aby linia stała się parametryczna

Tak tylko sa różne centralki i mają różne parametry rezystorów , najlepiej rezystory zamocować samemu , pozatym nie każda firma produkująca kontraktrony robi je w wykonaniu 2eol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chodzi o satela taże 2eol w tym przypadku najlepsze a wartość rezystorów można w integrze zmienić

Problem w tym, że tylko Satel produkuje kontaktrony z wbudowanymi rezystorami i IMHO nie są dobre czujniki.

Alarmtech produkuje takie kontaktrony tylko na zamówienie - minimalna ilość 100 szt.

Ponad to jak w domu są dwuskrzydłowe okna ze stałym słupkiem, to przy kontaktronach 2EOL trzeba na takie okno przewidzieć dwie osobne linie, a w przypadku kontaktronów zwykłych można je połączyć szeregowo i dopiero do dwóch kontaktronów podłączyć rezystory i wykorzystać jedną linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

jestem na etapie montażu systemu alarmowego u siebie w domu. I mam prośbę do znawców tematu czy dobrze rozplanowałem czujki pir?? czy może coś zmienić? Proszę o jakieś podpowiedźi? plus jeszcze są okna dachowe w holu na górze i łazience, ale tam nie dawałem czujek wydaje mi się że niema sensu.

alarm parter.jpg

alarm poddaszze.jpg

Edytowane przez romanek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Potwierdźcie...

 

Nie wolno podłączać do jednego transformatora dwóch urządzeń z zasilaczem!!!

Mój trafo zasila centralkę plus moduł SMS, expander pilotów, i expander wejsc i prądu jest z lekkim zapasem ale nie za dużym. Chciałem rozbudować system o dodatkowe czujki i moduł ETHM-1. Dodatkowe czujki chciałem podłączyć z expandera z zasilaczem- czy muszę dokupić nowy trafo i aku? Dobrze rozumiem ten zapis w instrukcji czy o coś innego chodzi.

Pozdrwiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...