Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po kilku popołudniowych godzinach wreszcie udało mi się podłączyć alarm satela versa10. Jednak sam system wymaga jeszcze poprawy. Zaprogramowałem centrale z klawiatury. Alarm działa. Jednak jest kilka mankamentów, których nie wiem jak rozwiązać. Pokazuje mi awarie - migający wykrzyknik.

- sabotaż na wejściu 31 (podejrzewam, że chodzi o obudowe centrali, nie podłączałem tego)

- pokazuje komunikat sygnalizator zewnętrzyny (alarm gdy się załączy to jest tylko sygnalizacja dzwiękowa, brak optycznej)

- gdy robie test wejść nie wykrywa mi wszystkich czujek

Jak programuje wejścia i wyjścia to ja zaprogramowałem do wejśc wszystkie czujki i sygnalizator zewnętrzny. Nie wiem czy sygnalizator nie powiniem być zaliczony do wyjścia? No i problem mam z modułem GSM Elmes2. Za nic nie moge nawiazać z nim połączenia przez komputer.

Może ktoś udzieliłby mi kilka wskazówek jak rozwiązać powyższe problemy? Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytania do znawców Abaxa :

1) Jak przetestowac czujke, nie w trybie testowym ? Bo w dloadX nie pokazuje mi naruszenia wejścia i nie wiem czy działa

2) Czy poziom sygału rzędu 20-25 % jest wystarczający do stabilnej pracy czujki ?

3) Na wykresie w DloadX słupki mówią o poziomie sygnału z czujki, ale sa tez rysowane dwie linie lekko sie zieniające (niebieskie). Co one zonaczają ?

4) Jak się ustawia "konfiguracje" czujki ? Czyli czułości czujki APD-150. Bo domyslnie mam wpsiane "2-1" i nie wiem co to znczy.

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytania do znawców Abaxa :

1) Jak przetestowac czujke, nie w trybie testowym ? Bo w dloadX nie pokazuje mi naruszenia wejścia i nie wiem czy działa

2) Czy poziom sygału rzędu 20-25 % jest wystarczający do stabilnej pracy czujki ?

3) Na wykresie w DloadX słupki mówią o poziomie sygnału z czujki, ale sa tez rysowane dwie linie lekko sie zieniające (niebieskie). Co one zonaczają ?

4) Jak się ustawia "konfiguracje" czujki ? Czyli czułości czujki APD-150. Bo domyslnie mam wpsiane "2-1" i nie wiem co to znczy.

 

Fantom

1.Jaką czujkę? ruchu kontraktron?

2.Takie wartości wg mnie są za małe trzeba zmienić położenie czujki ewentualnie odbiornika (chyba że to cała centrala)

3.Linie pokazuja poziom zakłoceń z "otoczenia"

4.Zobacz w instrukcji odbiornika abax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ruchu - APMD150

2) No to mam problem. Czujka jest jakieś 30m od odbiornika za dwoma ścianami.Mogę ją poprzenosić po 2-3 m i tyle. Raczej nic nie da. Chyba, że wzmacniacz po drodze ... Teraz po kilkunastu minutach system pokazuje, że nei widzi czujki. Dziwne.

3) Aha - no to są na poziomie 20 %. Skąd to mogą być sygnały ? Może jak je wyeliminuję to będzie lepiej dla czujki.

4) Dzięki - znalazłem.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przeczytałem prawie cały ten wątek ale nie wiem czy przeoczyłem tę informację czy też nie pojawiła się tu ona...

Czy czujniki inercyjne na oknie jednoskrzydłowym należy zamontować na środku ramy, czy też po stronie klamki (jak najdalej od zawiasów). Na pierwszy rzut oka wydaje się właściwa ta druga opcja, ale po przemyśleniach nie jestem już taki pewien.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przeczytałem prawie cały ten wątek ale nie wiem czy przeoczyłem tę informację czy też nie pojawiła się tu ona...

Czy czujniki inercyjne na oknie jednoskrzydłowym należy zamontować na środku ramy, czy też po stronie klamki (jak najdalej od zawiasów). Na pierwszy rzut oka wydaje się właściwa ta druga opcja, ale po przemyśleniach nie jestem już taki pewien.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

po przemyśleniach :) jeśli chciałbyś otworzyć okno przy pomocy łomu, z której strony łatwiej jest wyważyć szkrzydło? jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przemyśleniach :) jeśli chciałbyś otworzyć okno przy pomocy łomu, z której strony łatwiej jest wyważyć szkrzydło? jak myślisz?

 

Ta... Tylko może zapomniałem dodać, że okna mają okucia WK2 i to właśnie ten fakt wpłynął na te moje przemyślenia...

A więc zapytuję ponownie: okna jednoskrzydłowe, okucia WK2 - czy czujnik inercyjny powinien być zamocowany w linii klamki czy na środku, no bo linia zawiasów raczej odpada...

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

To z pewnością głupie pytanie, ale ja nadal nie jestem pewien,

Załóżmy, że mam integrę 64 i moduł IORS, czy to znaczy, że mogę zaadresować 72 wejścia (64 z integry i 8 z IORS), czy 64, ale IORS mi daje kolejne "fizyczne" wejścia?

 

I drugie pytanie, Mając integrę 64 mogę zaadresować 64 wejścia + 64 wyjścia (razem 128 we/wy), czy 64 we/wy (czyli np. 32 wejścia i 32 wyjścia)?

 

Edit: Dziękuję Kolorado!

Edytowane przez kerth
podziękowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z pewnością głupie pytanie, ale ja nadal nie jestem pewien,

Załóżmy, że mam integrę 64 i moduł IORS, czy to znaczy, że mogę zaadresować 72 wejścia (64 z integry i 8 z IORS), czy 64, ale IORS mi daje kolejne "fizyczne" wejścia?

To drugie, czyli 64 wejścia, IORS dodaje fizyczne wejścia do 16 które masz na płycie.

 

I drugie pytanie, Mając integrę 64 mogę zaadresować 64 wejścia + 64 wyjścia (razem 128 we/wy), czy 64 we/wy (czyli np. 32 wejścia i 32 wyjścia)?

64 we i 64 wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W nowo budowanym domu zainstalowałem alarm, bez wchodzenia w szczegóły oparty na centrali satela integra wrl 128. Do tego na elewacji wisi już syrena SP-4003R. Wszystko działa super ale nie wziąłem pod uwagę 1 rzeczy. Sąsiad ma identyczny dźwięk syreny jak mój. Trochę to irytujące ponieważ on chyba włącza sobie na noc jakąś strefę w domu i z rana nietomny często sam sobie włącza tą syrene- ok 6 rano zazwyczaj. Ja mam stresa że to u mnie. Czy jest opcja na zmianę "dzwonka" w tym sprzęcie u mnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...