Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to muszę sobie w końcu zrobic bilans prądowy centralki aby zobaczyc ile mi ucieknie z tego UPSa.

 

A można zwiększac akku w centralce ? Czy te 17Ah to jest maks ?

 

Fantom

 

Od czterech lat u mnie zdaje egzamin --> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?9326-Instalacja-alarmowa-raz-jeszcze&p=4398495#post4398495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna pakowąc większe i jest ok :).

No ale mam ciagle dwa tematy. chciałbym abyzej nie c ten akku zmieścił mi się w skrzynce. Czyli taki z 24 Ah wpakuję, ale musi być wąski. Nie moge nic znaleźć na rynku :( Jakiś CTM niby jest, ale niegdzie nei mogę go znaleźć do kupna.

Po drugie, raczej nie chciałbym mieć w domu takiego dużego akku kwasowego ! Te akumulatory są nieszczelne i chyba nawet jest "zakaz" uzywania ich w pomieszczeniach zamkniętych przeznaczonych na pobyt ludzi.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam zastanawiać się nad alarmem do mojego domu który chcę zamontować po wstawieniu okien czyli jak pozwoli pogoda to w styczniu :) sprzedawca polecił mi zestaw Ropam do tej pory byłem zdecydowany na Satela i teraz sam już nie wiem co wybrać.

Od alarmu będę wymagał mało czyli poza jego głównym przeznaczeniem chcę mieć możliwość sterowania oświetleniem zewnętrznym przez pilota czyli jak wjeżdżam otwiera bramę,garaż i zapala światło przed domem. Ma obsługiwać 7 czujek wewnętrznych + 6 kontaktronów (cztery w oknach,garaż,drzwi wejściowe), czujka czadu.

 

Za ropamem przemawia jeszcze obsługa w smartfonie na androidzie ale tracę możliwość podziału domu na strefy co nie będzie może kłopotem ale jednak tracę taką możliwość i teraz sam nie wiem co wybrać :(

 

Mam taką ofertę na ten alarm czy to dobra konfiguracja ? (czujki bingo ze względu na koty)

http://i.imgur.com/tYBJpMp.jpg

 

Czy może zainwestować w Satela Integre (32-64) co wiąże się z większymi kosztami i nie wiem czy go wykorzystam czy kupić Ropama i w razie czego rozbudować system. Jak by nie było w ropamie mam na dziś dzień wszystko co potrzebuję za rozsądne pieniądze.

 

Proszę o poradę i opinię użytkowników tego systemu.

 

Przykładowy zestaw Satela który biorę pod uwagę

 

- płyta główna Satel INTEGRA 32

- akumulator bezobsługowy 12V 7Ah (lub większy)

- manipulator dotykowy Satel INT-TSG-BSB lub INT-TSG-SSW

- 8 x czujka Bosch GEN2 BPR2-W12 (trzeba zmienić na tolerujące zwierzęta do 25 kg)

- moduł powiadomienia i sterowania GSM Satel GPRS-T4

- antena czterozakresowa Satel ANT-OBU-Q

- obudowa do modułu GSM Satel OPU-2 A

- sygnalizator zewnętrzny Satel SP-4001 R

- obudowa metalowa MPL220 wraz z transformatorem 40VA

- instrukcja,oprogramowanie

- piloty 2szt

- okablowanie 100m

 

cena około 2600zł więc różnica w cenie około 800zł które mógłbym przeznaczyć na rozbudowę Ropama.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania przez telefon to w Integrze też jest. Używam od kilku tygodni - działa.

 

Fantom

 

To że jest to wiem ale ropama mam za 1800 zł i jest prawie kompletny i żeby tak samo złożyć integrę muszę dołożyć 900-1000zł .

Pytanie czy warto jak pisałem wyżej alarm praktycznie będzie tylko do ochrony może poza dwoma trzema funkcjami z "automatyki"

 

Szukam potwierdzenia że ropam to dobry lub zły system.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się ubzdurało, czy gdzieś kiedyś widziałem taką opcję w Integrze : zapisywanie do pamięci zdarzeń naruszenia wejścia (czujka) nawet przy wyłączonym czuwaniu.

Jest takie coś czy źle pamiętam ? Nie moge znaleźć teraz.

Z helpa:

Zapisuj do pamięci zdarzeń - opcja dla typu reakcji 47: BEZ AKCJI ALARMOWEJ i 63: AWARIA. Naruszenie wejścia skutkuje zapisaniem zdarzenia odpowiedniego dla typu reakcji wejścia (w przypadku reakcji 47: BEZ AKCJI ALARMOWEJ zapisywana informacja zależy dodatkowo od opcji NIE MONITORUJ NARUSZEŃ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest to wiem ale ropama mam za 1800 zł i jest prawie kompletny i żeby tak samo złożyć integrę muszę dołożyć 900-1000zł .

Pytanie czy warto jak pisałem wyżej alarm praktycznie będzie tylko do ochrony może poza dwoma trzema funkcjami z "automatyki"

 

Szukam potwierdzenia że ropam to dobry lub zły system.

Ja wole satela jednak, wole mieć większą możliwość rozbudowy i konfiguracji.Pozatym te klawiatury ropama wyglądają jak montowane w garażu. Co do czujek to nie wierzyłbym że te bingo nie złapią zwierza do 25 kg. Z innej beczki czy montował ktoś już czujniki Siemensa serii magic? Ja jestem dosyć zadowolony ale ciekawią mnie opinie innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm kupiony Ropam Neo, czujki Titan AG (7szt) , dwa piloty z odbiornikiem, akumulator 18 Ah, manipulator podtynkowy TPR-1F, ekspander EX-I8, sygnalizator SPL-5010R, obudowa z transformatorem 40 AV - całość 1700 zł

myślę że to rozsądna cena za taką konfigurację.

 

 

 

Ja wole satela jednak, wole mieć większą możliwość rozbudowy i konfiguracji.Pozatym te klawiatury ropama wyglądają jak montowane w garażu. Co do czujek to nie wierzyłbym że te bingo nie złapią zwierza do 25 kg. Z innej beczki czy montował ktoś już czujniki Siemensa serii magic? Ja jestem dosyć zadowolony ale ciekawią mnie opinie innych.

 

 

 

Co do wygladu to bez przesady, będzie wisieć w wiatrołapie gdzieś w kącie a nie w salonie obok TV :p wygląda to tak i nie jest tak strasznie jak to opisujesz :) Martwią mnie tylko te dwie strefy ale jakoś to przeżyję .

 

http://i.imgur.com/O9o2aPe.png

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole satela jednak, wole mieć większą możliwość rozbudowy i konfiguracji.Pozatym te klawiatury ropama wyglądają jak montowane w garażu. Co do czujek to nie wierzyłbym że te bingo nie złapią zwierza do 25 kg. Z innej beczki czy montował ktoś już czujniki Siemensa serii magic? Ja jestem dosyć zadowolony ale ciekawią mnie opinie innych.

O walorach estetycznych nie będę się wypowiadał, podłączanie przyjazne jak IR, funkcjonalnie jak na razie po trzech miesiącach użytkowania na plus dla siemensa.

Nowość w czujkach magic stwierdzam tylko w design reszta to dalej rodzina IR. A trochę serwisuję obiektów z Siemensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na etapie kładzenia kabelków do alarmu i chciałem się zapytać, w którym miejscu mam zamontować czujki inercyjne w dwóch nietypowych oknach. Pierwsze to okno w wykuszu, a dokładnie to trzy witryny, a drugie to okno narożne składające się z dwóch: mniejsze to okno otwierane, a większe to witryna. Poniżej zdjęcia tych okien.

 

okno narożne.jpgwykusz.jpg

 

Wysokość okien w wykuszu to 2,0 m, a szerokość to:

-boczne 0,6 m,

-środkowe 1,6 m.

 

Wysokość okna narożnego to 1,55 m, a szerokość to:

- mniejsze - 1,2 m,

- większe - 2,2 m.

 

Najbardziej interesuje mnie, czy w tych przypadkach da się zastosować tylko jedną czujkę (tak bym wolał, bo mniejszy koszt), czy jednak trzeba dawać dwie. Mam już zakupione czujki Satela.

Proszę o poradę w tej sprawie.

 

I jeszcze jedno: czy mogę montować czujki inercyjne na środku ramy u góry okna, czy lepiej na dole lub z boku od strony klamki?

Edytowane przez Horher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą podłączenia pilota do rolet pod ekspander CA-64 O-ROC.Poniżej załączyłem obrazek czy takie podłączenie jest ok ? .Ponieważ niestety nie chce zadziałać.pierwsze 4 wyjścia w module są oc.W pilocie od rolet wyciągnąłem przewody z przełącznika który załącza opuszczanie rolet i podnoszenie rolet.przewód od opuszczania rolet podłączyłem jeden pod C1 a drugi pod NO1,następnie podnoszenie popiołem pod C2 a drugi pod NO2, niestety nie chce zadziała co mogę robić źle czy podłączenie poniżej jest błędne?Wyjście oprogramowałem jako przełączniki mono stabilne.Z góry dziękuje za każdą pomoc.

P.s

Po zwarciu przewodów na krótko rolety są opuszczane i zasuwane czyżby były błędy w podłączeniu pod wyjścia OC.Jeżeli chodzi o wysterowanie to wyjście zmienia stan dioda zapala się obok wyjścia lecz niestety tak jakby nie zwierało i rolety nie opuszcza. Czy muszę zakupić dodatkowy przekaźnik aby to zadziałało ?

ROLETY.jpg

Edytowane przez jjjanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...