Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

jeszcze dojdzie czas reakcji linii w centrali - na własnej d.. trżeba dojść do tego że wcale nie najkrótszy jest najlepszy i te parę ms nikogo nie zbawi..

 

btw. wreszcie zainstalowałem czujki u siebie w domu.. EV1012AM - chyba na bogato i to lekkie przegięcie ale cóż.. zawodowe skrzywienie.. wejście, gospodarcze, poddasze załatwia BOSCH ISC-PDL1-W18G.. całkiem przyjemny montaż zwłaszcza po czujkach za 30 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No cóż - tyle właśnie kosztuje doświadczenie...

 

Masz rację. Szkoda tylko, że nikt mi nie doradził na czas jak pytałem wcześniej. Teraz mam wywiercone dziury w ramie i w tych miejscach czujka już musi być. Teraz dołożę po prostu do okna narożnego jeszcze dwie czujki - na dole, jedną po środku dużej witryny i drugą pośrodku otwieranego okna. Podobnie dołożę dwie czujki na dole po środku tych wąskich okienek w wykuszu. Będzie wtedy dobrze?

 

Muszę dokupić te czujki i kolejne pytanie - czy dokupić te same czyli Satel VD-1 BR czy może Vibro-2000 lub IMPAQ+??? Cena podobna więc nie ma to znaczenia. Jedynie ze względów estetycznych skłaniałbym się ku Satelowi, bo wtedy będzie z jednej parafi. A Wy co doradzicie?

 

Aha, mam jeszcze HST 4m szerokie i 2,4 wysokie. W tej chwili założyłem jedną czujkę po środku na górze, ale jeszcze nie podłączona więc nie wiem jak się sprawuje. @_ZBYCH_, mam dokupić dodatkowe czujki na to okno? Jak tak, to gdzie je najlepiej teraz umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jaka instalacja alarmowa Satel mozecie mi polecic ? Dom 160 m2 uzytkowych, garaz w bryle. Chodzi mi o cos dobrego, w miare taniego, skutecznego, bez zbednych bajerów.

 

A ile to dla Ciebie w miarę tanio?

Co uważasz za skuteczne?

Co jest dla Ciebie bajerem?

W instalacji alarmowej nie tylko sama centralka się liczy ale i pozostałe komponenty.

Systemu alarmowego nie dobiera się na metr kwadratowy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jaka instalacja alarmowa Satel mozecie mi polecic ? Dom 160 m2 uzytkowych, garaz w bryle. Chodzi mi o cos dobrego, w miare taniego, skutecznego, bez zbednych bajerów.

 

Dobre i tanie to raczej zdania przeciwstawne :)

Zależy ile potrzebujesz czujek, kontaktronów itp.

 

Rozsądnym wyborem będzie CA-10 ma możliwość podpięcia 16 wejść, umożliwia programowanie 4 stref i podłączanie 4 manipulatorów, 3 jeżeli używasz ekspandera do rozszerzenia wejść do 16 szt. Chcesz sam to zakładać czy wynająć kogoś. Jeżeli sam to kup klawiaturę z wyświetlaczem LCD programowanie wtedy jest wyjątkowo proste.

 

CA-10 możesz spiąć z dowolnym systemem powiadomienia ochrony albo dokupic kartę GSM za 5 zł i moduł GPRST2 i będziesz dostawał powiadomienia o alarmie.

 

Opcjonalnie CA-5 będzie tanio i dobrze ale tu masz tylko 5 wejść więc chyba zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem w stanie sam takie cos podlaczyc ? Ogolnie z kablami nie mam problemu i znam się troszkę na tym, natomiast nie miałem z tym nigdy z alarmami do czynienia.

Nie wiem ile czujek powinno być w pomieszczeniu ale chciałbym do garazu, kotlowni, korytarza, salonu i wiatrolapu. Wiecej nie jest raczej potrzebne.

Dobry i tani dla mnie to taki w okolicach 1500-2000 zł za zestaw. Jeśli są dobre za mniejsze pieniadze to tez ok. Z bajerow nie potrzebuje dotykowego ekranu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz 5 wejść ok + warto pomyśleć o sabotażu na obudowie alarmu i syrenie. CA-5 ma 5 wyjść podstawowych plus 2 dodatkowe w manipulatorze, więc powinien pasować. U nas taki zestaw kosztuje 994 zł brutto z 4 czujkami za dodatkową czujkę w zależności od modelu trzeba dać ok 60 zł ale są tez tańsze po 35 zł.

 

Jeżeli chodzi o konfiguracje we własnym zakresie to CA5 bez problemu. Satel ma bardzo dobrze napisane instrukcje. Jeżeli masz manipulator LCD to czas nauki nie i konfiguracji nie powinien trwać dłużej niż 2 dni :)

 

Jeżeli chodzi o połączenie przewodów to w CA5 jest to bardzo proste poza tym jest dobrze opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej GPRS T2 jest najprostszy w konfiguracji. Wysyła SMSy, można ustawić go na różne funkcje np uzbrojenie, rozbrojenie, alarm, napad itp. Nie pamiętam dokładnie ale masz chyba tam 5 wejść programowalnych i 4 albo 5 nr tel do zaprogramowania gdzie może wysyłać smsy.

 

Niestety do programowania GPRS T2 musisz mieć kabelek ok 50-70 zł, będziesz potrzebował też malutkiego przekaźnika, który będzie zwierał obwód w sytuacji alarmu podłączony np pod OUT2 albo OUT3 ale to tylko dla CA5, taki przekaźnik kosztuje grosze 2-5 zł na wolumenie.

 

Jeżeli chodzi o sabotaż to takie styki sabotażowe jeżeli próbujesz otworzyć skrzynkę od centrali albo rozebrać syrenę to włącza się alarm. Alarm działa 24h na dobę bez znaczenia czy alarm jest uzbrojony czy nie.

 

Jeżeli ustawisz czujki na 2EOL NC to też będziesz miał taki sabotaż w czujkach a dzięki 2EOL wystarczą tylko 4 przewodu w kablu a nie 6.

 

Jeżeli chodzi o programowanie GPRS T2 to tu już tak łatwo nie ma jak będziesz miał kabelek to myślę, że w przeciągu 2-3 dni powinieneś dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujki satela do szałowych raczej nie należą a pewnie AQUA+ masz na myśli.

Kontaktron choć w drzwiach wejściowych to minimum,

a i o strefie obwodowej raczej nie ma co marzyć.

Nie pisze że się nie da tylko cudów nie będzie.

Jeśli taniość to może moduł GSM2 Elmes?

Posiada cztery wejścia i cztery wyjścia a tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Ca10 za 300 już można kupić, 10 czujek po 50 chyba że mają być dualne, sygnalizator niech będzie 150, akumulator 100-150. Zostaje jeszcze około 900 zetów na obudowę, kable, moduł i kilka innych dupereli.

 

Zapomniałeś jeszcze

- manipulator LCD ok 250 zł

- obudowa z zasilaczem AWO ok 110 zł

- GPRST2 - 350 zł

- Antena GSM ok 50 zł

 

Wiec 900 zł szybko stopniało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za rady. Teraz mam pytanie odnosnie skutecznosci takiego zestawu ? Pisząc kolokwialnie: czy zlodziej jest w stanie to zlamac albo jakość obejsc, wylaczyc ?

Nie ubliżając - raczej nie pofatyguje się do ciebie włamywacz co by potrafił obejść system alarmowy.

Ale zawsze może wybić szybę lub wyważyć okno i nie specjalnie zawracać sobie głowę alarmem.

Ważne to nie eksponować centralki i sygnalizator dać dość wysoko.

System alarmowy nie zapobiega włamaniom a tylko informuje o dobry próbie/słaby włamaniu,

informuje SMS-em do właściciela, sygnałem do Monitoringu/Ochrony, sygnałem akustyczno-optycznym otoczenie

Oczywiście o ile nie będzie byle jak zrobiony z byle czego to nawet nie będzie za wiele fałszywych alarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Ca10 za 300 już można kupić, 10 czujek po 50 chyba że mają być dualne, sygnalizator niech będzie 150, akumulator 100-150. Zostaje jeszcze około 900 zetów na obudowę, kable, moduł i kilka innych dupereli.

ca-10 to już centrala dosyć leciwa już chyba bym wolał versę jak się kiedyś coś będzie chciało rozbudować to ca-10 jest dosyć ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...