Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

U nas komplet Centrala CA10 + Manipulator LCD + 8 czujek + Akumulator + Sygnalizator + Zasilacz + GPRST2 + Antena do GPRS kosztuje 1624 zł i jest to normalna cena detaliczna dla Satela.aa i jeszcze 80m przewodu.
No w końcu jakaś firma przyjazna forumowiczom , od chwili jak się agencje ochrony przestały reklamować dawno takiej oferty nie było. :) Jeszcze jakiś dobry rabat dla forumowiczów by się przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie, właśnie głupia sprawa mi się przydarzyła (satel integra 128 wrl)

Na manipulatorze wszedłem w użytkownika serwisowego, uruchomiłem dload, podłączyłem się RSem z komputera, patrzę na różne cyferki i puf! ... hasło serwisowe wyparowało mi z głowy! Mimo że użyłem go dziesiątki razy - całkowity reset kawałka głowy :eek:

 

Pytanie: czy/gdzie można je zresetować mając wciąż otwartego DloadX?

 

EDIT: już sobie przypomniałem :) Chociaż i ta jestem ciekawy czy się da, czy trzeba uruchamiać z kołków.

Edytowane przez bajcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podepne sie pod temat.Posiadam domek ok 120 m szukam alarmu ktory bedzie obslugiwal 2 czujki i 7 tych okiennych zeby posiadal pilot ,dostalem oferte zeby kupic light sys 2 ale przyznam sie ze moje pojecie na ten temat jest marne ;/ aaa i czujki ruchu chce aby byly przewodowe a te w oknach to chyba i tam sa bezprzewodowe ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wątek o komunikację przez port szeregowy manipulatora...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1102459

 

a tam ktoś zareklamował swoje gotowe rozwiązanie:

http://mobintegra.wix.com/mobintegra

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.feltom.satelita.demo

 

Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , własnie dzowniłem do znajomego z zapytaniem co ma na stanie i powiedział mi ze VERSE I CA10 , powiem ze nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc co wybrac ??? Maja te alarmy wbudowane powiadamianianie SMS ??? Bardzo prosze o porode bo jutro chciałem jechać kupić. Pozdrawiam

CA-10 i Versa-10 nie niema wbudowanego nadajnika GSM.

Odp. na poprzedni post:

Radiolinii też brak w CA-10, Versa posiada sterowanie za pomocą pilotów [oczywiście trzeba dokupić osobno piloty]

Jeśli masz możliwość położenia kabli to nie pakuj się w systemy bezprzewodowe [nie dotyczy sterowania pilotem i GSM]

Bezprzewodowe kontaktrony i tak posiadają kawałek kabla i skrzyneczkę z elektroniką i bateriami [do wymiany co jakiś czas]

oraz czasami gratis problemy z zasięgiem.

Edytowane przez Pawlo111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA-10 i Versa-10 nie niema wbudowanego nadajnika GSM.

Odp. na poprzedni post:

Radiolinii też brak w CA-10, Versa posiada sterowanie za pomocą pilotów [oczywiście trzeba dokupić osobno]

Jeśli masz możliwość położenia kabli to nie pakuj się w systemy bezprzewodowe [nie dotyczy sterowania pilotem i GSM]

Bezprzewodowe kontaktrony i tak posiadają kawałek kabla i skrzyneczkę z elektroniką i bateriami [do wymiany co jakiś czas]

oraz czasami gratis problemy z zasięgiem.

 

Dziekuje za szybką odpowiedz , powiem tak mam pociagniete kable dla klawiaturki , centrali i dla 2 czujek Z211_rzut1_0_0_tl_normal.jpg (sciany zamazanej na czerowno brak a pkt w rogach to sa czujki ktore chce zamontowac ) do okien nie mam pociagnietych kabli ale to zaden problem da sie zrobic :) a możesz polecic jakis model inny warty uwagi czy brac ta Verse + modul gsm i do pilota czy kupic np juz integre albo slyszal ktos o LightSys 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wskazanych miejscach na parterze dwie czujki wystarczą, kontaktrony też lepiej okablować, od każdego elementu osobny kabel do centrali [dwa skrzydła okna jako jedna wspólna linia] Drzwi - kontaktron.

Nie zapomnij o sygnalizatorze zewnętrznym i ewentualnie kablu do nadajnika GSM

Integra 24 jest dość podobna do Versy.

Nie zajmuję się małymi systemami to nie mogę nic konkretnego polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedz , powiem tak mam pociagniete kable dla klawiaturki , centrali i dla 2 czujek [ATTACH=CONFIG]304773[/ATTACH] (sciany zamazanej na czerowno brak a pkt w rogach to sa czujki ktore chce zamontowac ) do okien nie mam pociagnietych kabli ale to zaden problem da sie zrobic :) a możesz polecic jakis model inny warty uwagi czy brac ta Verse + modul gsm i do pilota czy kupic np juz integre albo slyszal ktos o LightSys 2 ??
Versa wyjdzie ci trochę taniej ze względu na tańsze klawiatury ale ja osobiście wolałbym jednak integrę Przynajmniej int32 , poza tym wersa ma mało wyjść programowalnych na płycie a dokupienie modułu z kolejnymi to już wydatek chyba teraz koło 200zł, ja jako minimum stosuję Int64 ma mocniejszy zasilacz niż 32 a to jest jednak różnica jeśli planujesz moduł gsm..Wg Mnie odpuść sobie tego lightsysa może to i tanie ale nie wiadomo jak długo będą to produkować , pozatym trąci mi to chińszczyzną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , dostalem oto takie zestawienie prosze powiedziec czy wszystko jest ok ? bo podopbno skrzynka jest troszke za mala i cos za mały aku do tego zestawu ? 20150218_164120.jpg Prosze o opinie ewentualnie jeżeli jest możliwosc prosze o rozpisanie (dobranie) mi zestawu z micra , integra bede naprawde wdzieczny :)

 

PS czujek kontaktron ma byc 13 , zle obliczylem bo na skrzydło wyjdzie 6 a na całe okno kolejne 6 +1 drzwi :) Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Bogus36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator dobiera się odpowiednio do centrali i bilansu prądowego systemu.

Obudowa czym większa tym lepsza ma pomieścić płytę główną + transformator -powinien być na wyposażeniu dobrany do potrzeb płyty głównej,

+ ewentualnie płytki ekspanderów rozszerzeń i oczywiście akumulator pojemności jak wyżej.

Kontaktrony grupuje się najczęściej jedno okno [jeden, dwa lub więcej] = jedna linia dozorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , dostalem oto takie zestawienie prosze powiedziec czy wszystko jest ok ? bo podopbno skrzynka jest troszke za mala i cos za mały aku do tego zestawu ? [ATTACH=CONFIG]305039[/ATTACH] Prosze o opinie ewentualnie jeżeli jest możliwosc prosze o rozpisanie (dobranie) mi zestawu z micra , integra bede naprawde wdzieczny :)

 

PS czujek kontaktron ma byc 13 , zle obliczylem bo na skrzydło wyjdzie 6 a na całe okno kolejne 6 +1 drzwi :) Pozdrawiam serdecznie.

Wg mnie to nie najlepiej, weź sobie wycen integre 32 , klawiaturę int klcdrg i jakies inne czujki ruchu przynajmniej graphite te aqua satela to wg mnie nędza , nie instaluje ich już od dwóch lat -ciągłe samozałączenia z nich były. Versa w standardzie ma chyba dwa wyjścia programowalne więc nie wykorzystasz w pełni 5 wejść modułu gsm t2 ,może już lepiej weż t-1 ale programowanie dla laika może być trudniejsze.Satndardowe klawiatury do versy są dosyć małe już lepiej kupic tą większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie najlepiej, weź sobie wycen integre 32 , klawiaturę int klcdrg i jakies inne czujki ruchu przynajmniej graphite te aqua satela to wg mnie nędza , nie instaluje ich już od dwóch lat -ciągłe samozałączenia z nich były. Versa w standardzie ma chyba dwa wyjścia programowalne więc nie wykorzystasz w pełni 5 wejść modułu gsm t2 ,może już lepiej weż t-1 ale programowanie dla laika może być trudniejsze.Satndardowe klawiatury do versy są dosyć małe już lepiej kupic tą większą.

 

A jak z amu do tego i obudowa jakies propozycje i moze modul gsm 4 ? Ewentualnie jakis zestaw ropam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z amu do tego i obudowa jakies propozycje i moze modul gsm 4 ? Ewentualnie jakis zestaw ropam ?

Ja ropama nie znam i nie instaluję, osobiście mi nie odpowiada ani funkcjonalność ani wygląd.Sam ten system będziesz instalował? Bez sensu jest kupowanie gsm4 przy versie .Ja bym ci polecił : integra 32 lub 64 , czujniki Graphite satela lub pdl12 Siemensa , obudowa awo 356 akumulator europower 17Ah do tego jakiś gsm t-2 albo t-6 .możesz również zaszaleć i kupić integrę 128wrl i będziesz miał wszystko na płycie łącznie z dwukierunkowym gsm i modułem bezprzewodowym abaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...