Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gos**c
Niedawno wprowadziliśmy się do nowo wybudowanego domu na przedmieściach Warszawy. Dom jest świeży, umeblowany, dużo nowego sprzętu.

 

 

W tym przypadku pozostaje system bezprzewodowy. Popytaj o system Abaxa Satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam sobie na ten temat. A co powiesz o systemie Integra 128 WLR? Czytam sobie o jego możliwościach na https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/114,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-3.-duze-obiekty

i posiada praktycznie wszystko co niezbędne, w tym moduł gsm/gprs przy pomocy którego można sterować za pomocą sms/smartfona....

Będę wdzięczny jak za info jak on się sprawuje w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połączyć dwie czujki pod jedno wejście w centrali, aktualnie pracujące samodzielnie jako 2EOL ? Czyli np dwa skrzydła okienne pod jedno wejście chcę podpiąć. Dostęp do rezystorów praktycznie zerowy (pod ramę wciśnięte)

 

Fantom

ps.

Skończyły mi się wejścia w integra 64 (+ 3 ekspandery). W obudowie już więcej ekspanderów nie wcisnę (bo są tam jeszcze moduły przekażnikowe, ETHM1 itd). Nie chcę dostawiać obok kolejnej obudowy. Wejścia w klawiaturach też wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły mi się wejścia w integra 64 (+ 3 ekspandery). W obudowie już więcej ekspanderów nie wcisnę (bo są tam jeszcze moduły przekażnikowe, ETHM1 itd). Nie chcę dostawiać obok kolejnej obudowy. Wejścia w klawiaturach też wykorzystane.

 

Innymi słowy: próbujesz sobie zrobić na złość, bo nie chce Ci się wysilić i zrobić jak należy? ;)

 

PS. ETHM-1 jest sakramencko wielki (w porównaniu z ekspanderami CA-64E), a wcale nie musi być obok centralki (przecież to tylko "inny manipulator")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy "jak należy". Nikt nikogo nie zmusi, aby mieć np dwa skrzydła okna na osobnych wejściach. Są tego plusy, ale nie jest to żadna zasada ani nakaz ani nawet sugestia. Do tej pory tak maiłem, i jakoś przez te lata nie czułem potrzeby posiadania osobnych wejść. A jak się kiedyś okaże, że by się przydał, to przeżyję to jakoś. To jest naprawdę mało ważne.

ETHM1 też nie wyciągne w dowolne miejsce, bo musiałbym miec tam internet a po drugie mam go połączonego z płyta przez RS232.

 

Da się teraz jakoś to połączyć ?

Lub ewentualnie, czy jest moduł wejść/wyjść (abym mógł go wstawić zamiast CA64 i przekaźników) zasilany z płyty (aby nie wymagał akumulatora itp)

 

Fantom

ps. Mam tam jeszcze ACU-100 - czyli 4 wolne wejścia :) Jeżeli da się je normalnie używać to powinny mi wystarczyć. Choć na razie nie mogę znaleźć czy da się je użyć.

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połączyć dwie czujki pod jedno wejście w centrali, aktualnie pracujące samodzielnie jako 2EOL ? Czyli np dwa skrzydła okienne pod jedno wejście chcę podpiąć. Dostęp do rezystorów praktycznie zerowy (pod ramę wciśnięte)

...

 

Teoretycznie możesz - dalej linia zostałby jako 2EOL (jedno wejście) - niestety musisz mieć dojście do rezystorów - a to już raczej niewykonalne ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA-64PP ma własny zasilacz, ale już jego następca INT-PP nie ma. Pytałem o te przekaźniki raczej w kontekście, czy nie zajmują niepotrzebnie miejsca, które można by wykorzystać choćby na wsadzenie w ich miejsce takiego ekspandera I/O.

Druga opcja to podmiana jednego z CA-64E na INT-E, zaprogramowaniu mu dwukrotnie wyższej wartości rezystorów parametrycznych R1 (patrz instrukcja programowania centrali) i połączenie szeregowe tych dwóch linii. Aczkolwiek nie jestem przekonany, czy to będzie stabilnie działać (zwłaszcza w przypadku otwarcia obu skrzydeł) - dlatego pisałem o "robieniu sobie na złość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia w ACU100 służą sterowaniu urządzeń bezprzewodowych, a nie przekazaniu ich stanu na magistralę Integry, a poza tym, to są wejścia NO/NC i mogą sobie nie radzić z 2EOL. Jak już tak kombinować, to lepiej będzie zainstalować kontaktron AMD-100 i wpiąć jedną z tych linii jako "wejście zewnętrzne" w AMD-100. Tyle, że tam też jest NC i z 2EOL może nie zadziałać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam sobie na ten temat. A co powiesz o systemie Integra 128 WLR? Czytam sobie o jego możliwościach na https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/114,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-3.-duze-obiekty

i posiada praktycznie wszystko co niezbędne, w tym moduł gsm/gprs przy pomocy którego można sterować za pomocą sms/smartfona....

Będę wdzięczny jak za info jak on się sprawuje w praktyce...

 

W praktyce sprawuje się bardzo dobrze. Cechuje się wysoką stabilnością tzn nie ma czegoś takiego, że przestaje działać czy że wszczyna fałszywe alarmy. Podoba mi się też w nim to, że o każdej istotnej akcji (np uzbrojeniu czy rozbrojeniu alarmu) jestem informowany na smartfona. Przez telefon można nim również sterować np automatyką domową. Można go również w przyszłości dalej rozbudowywać. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się też w nim to, że o każdej istotnej akcji (np uzbrojeniu czy rozbrojeniu alarmu) jestem informowany na smartfona.

 

Mozesz coś więcej o tym powiedzieć ? Jak to się łączy z telefonem ? Jak wysyła te komunikaty ?

Wprawdzie mam Integre 64, ale przypuszczam, że jakiś moduł doodatkowy zrobi to samo.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś rozwiązanie typu Satel MP1 (http://www.satel.pl/pl/product/340/MP-1,Modul-przekaznikow) ale z większą ilością przekaźników niskonapięciowych ?

Czyli muszą być dwa na 230V i 4 niskonapięciowe. Oczywiście jak będzie 6-10 wysokonapięciowych to też może być. Ale to wtedy najczęściej droższe i większe.

 

Fantom

ps. Teraz mam i ten moduł i luxne pary przekaźników z Pulsara, ale chce to jakoś połączyć.

ps2. Coś znalazłem : http://sklep.avt.pl/avt1659.html - ale jeden z przekaźników muszę mieć Przełączalny a nie tylko NC lub NO :(

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam kontaktronów ze stykiem sabotażowym (coś takiego http://ivolta.pl/mc370_kontaktron_magnetyczny_wpuszczany/2717/produkt/?gclid=CPSWpqrvqMUCFcjnwgodTUYA3A ) czy są jeszcze inni producenci? bo niektórzy mylą styk sabotażowy z pętlą sabotażową.

 

Taki kontaktron podłącza się pod jedno wejscie? czy pod dwa?

NC_HS_270_470.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Nagle wszystkie wejścia z na plycie głównej zaczęły mi pokazywać naruszenie( sabotaż te, które są 2EOL, a naruszenie NC), włączyła się syrena mimo, że alarm nie był uzbrojony. Teraz cały czas mi pokazuje naruszenie tych wejść i co 10 minut moduł się restartuje. Padła mi płyta główna ? (integra 128 WRL). Mogę to jakoś naprawić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejne pytanie, nie znalazłem tego w instrukcji Satela.

W podcentrali (inne piętro niż Integra) mam kilka INT-E oraz INT-PP.

Chce to zasilić z APS-412 + aku.

 

APS ma wyjście dedykowane (3pin) do podłączenia pod moduł oraz wyjście skręcane gdzie mam 12V, COM i 3 wyjścia OC informujące o stanie akumulatora, ładowaniu i czymś tam.

 

Pytanie takie - jak podłącze dedykowanym wyjściem (3 pin) i przestawię dipa na moduł z zasilaczem (przełącznik 10), to czy moduł "otrzyma" pełną obsługę sygnalizacji stanu akumulatora, czy muszę dodatkowo podłączyć te wyjścia OC pod wejścia np INT-PP i tym samym stracić 3 wejścia w ekspanderze?

 

I tak na szybko edycja:

 

Obudowy mają takie styczniki sabotażowe przy drzwiczkach. Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, ale chciałem dokupić sztukę by zabezpieczyć obudowę obok, która nie ma takiego czujnika otwarcia. Może ktoś poratować jakimś oznaczeniem technicznym lub nazwą?

Edytowane przez ElemenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...