Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Co do kamer to Ci nie podpowiem, bo nie robiłem nic z kamerkami. Co do klawiatur to wydaje mi sie, że nie ma takiej potrzeby, po prostu wystarczy ustawić czas pozwalajacy Ci wyjść z posesji po uzbrojeniu alarmu z klawiatury i podobnie opóżnienie pozwalające wejść i rozbroić alarm. Ale to też może lepiej niech się specjaliści wypowiedzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego! Ja tu nie siedzę 24h na dobę, tylko wpadam czasem w wolnej chwili.

Zanim tu wszedłem po Twoim zapytaniu, to inni koledzy już napisali, co trzeba sprawdzić i zrobić, a Ty dalej swoje.

Rozbawiła mnie odpowiedź bajcik-a, to się trochę pośmiałem.

W czym mam Tobie pomóc? Masz gwarancję - wyślij do serwisu i nie kombinuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Ja tu nie siedzę 24h na dobę, tylko wpadam czasem w wolnej chwili.

Zanim tu wszedłem po Twoim zapytaniu, to inni koledzy już napisali, co trzeba sprawdzić i zrobić, a Ty dalej swoje.

Rozbawiła mnie odpowiedź bajcik-a, to się trochę pośmiałem.

W czym mam Tobie pomóc? Masz gwarancję - wyślij do serwisu i nie kombinuj...

 

Żartowałem z tą pomocą, mnie też ta odpowiedź rozbawiła. A gwarancji już nie mam, bo dwa lata mineły gdzieś w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym firmware Satela ? Gubię się.

Np w ETHM1 miałem kiedyś 1.07. Coś się sypało. Wgrałem jeszcze raz i było ok. Okazało się, że to jakaś "inna" 1.07

A teraz znowu widzę, że jest kolejna "niwa" wersja 1.07

 

W ten sposób nie da się upilnować jaką wersje fw ma się wgraną do sprzętu :(

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Satel ma certyfikat (byle)jakości ISO i musi unikać ujawniania wpadek. Akurat w oprogramowaniu to, jak zauważyłeś, banalnie proste, więc korzystają. Niestety żeby utrzymać ISO i nie ryzykować kolejnych audytów kontrolnych, trzeba mieć stałe właściwy zestaw dokumentacji (w szczególności nie ujawniający zbyt wielkiego "odsetka" awarii/uszkodzeń/błędów). Ot taki objaw "nowoczesności".

 

A żeby było trochę mniej off-topic: w przypadku systemu alarmowego zdrowym podejściem jest IMHO stare jak świat: skoro działa - nie naprawiaj. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po tym, jak w wyniku audytu ISO (prowadzonego przez starego inspektora BHP, takiego, co to do swej pracy podchodził z pełnią zaangażowania i zamiłowania, a doświadczenia wywodził jeszcze ani chybi z podstawówki, gdzie zapisywał na kartce nazwiska uczniów gadających podczas lekcji) przeprowadzonego u mojego pracodawcy musieliśmy oddawać do kalibracji mierniki uniwersalne warte jakieś 20% kosztu tejże kalibracji oraz (uwaga, proszę usiąść) LUTOWNICĘ Wellera z regulacją temperatury grota, chyba już nic mnie w tym temacie nie zdziwi. Ani mej opinii na temat ISO nie zmieni.

 

PS: Wyklejanie na stole ramki z taśmy PVC jako specjalnego wydzielonego miejsca na odkładanie modułów też przerabiałem. Jakoś wtedy wykleiłem sobie na biurku tąże taśmą specjalne pole do odstawiania kubka z herbatą. Inspektor widział, pochwalił, ironii nie wyczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak najlepiej podpiąć kontrakton do Integry ?

Zawsze wydałwało mi się , że 2EOL/NC (czyli jeden rezytsor w szeregu i jeden równolegle) jest ok.

Ale zamontowałem właśnie kontrakton Satela, i w instrukcji sugerują inaczej : http://www.satel.pl/pl/download/instrukcje/s123_io_pl_0711.pdf

 

Jak mam to zrobić ??

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ->TAKĄ WIZJĘ. I zrealizowałem ją.

 

Wcześniej - mały nieład w centrali, "kieedyś to się uporządkuje".

bylo.jpg

 

Teraz: jeden przewód-pępowina 30parowa (30 żył). Okablowuje wszystko, w tym rs232, a rezerwa wyokrzystana na zasilanie niskonapięciowe.

centrala.jpg

 

Przy okazji - ład na stryszku gdzie porobiłem wiązki i pochowalem pod podłogą

wiazki.JPG

 

Niektóre trzeba było sztukować (lutowanie, termokurcze)

sztukowanie.jpg

 

Linie rozpięte na łączówkach

lsa-linie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pępowinę" od centrali rozszyłem na 3 górnych rzędach

pepowina3.jpg

pepowina4.jpg

 

Opisówki, żeby było wiadomo co gdzie

opisowki.jpg

Jak widać - na jednej łączówce są 3 linie/pary plus na końcu zasilanie.

 

Purysta doradziłby aby w centrali też użyć łączówek, i dopiero od nich okablować. Nawet byłoby miejsce. Ja jednak na ten pomysł wpadłem dosyć późno i już mi się nie chciało.

lsa-w-centrali.jpg

 

Po takiej modernizacji warszat pracy robi się bardziej komfortowy :)

warsztat-pracy.jpg

 

Podziękowania dla Jarka_P za garstkę krosowniczych porad.

 

PS nie śmiejcie się z pustych przestrzeni i pęków zasilaczy w mojej "serwerowni" - przyjdzie czas to zajmę sie i tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...