Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Chłopaki, potrzebuję pilnie namiar na kogoś z referencjami do projektu i wykonania instalacji w Warszawie (segment 3-kondygnacyjny) - ochrona obwodowa + inne do dogadania. Zbychu chyba na urlopie, bo nie odpowiada. Piszcie na PV i zareklamujcie kogoś, kogo polecacie albo siebie :-) byle szybko bo znajomi zrobią to w firmie ulotkarskiej i wiadomo jak będzie.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Optymalnie to 3 manipulatory:

1) wiatrołap

2) piętro

3) garaż

 

Z piętra ewentualnie można zrezygnować, ale wygoda podglądania systemu bez schodzenia do wiatrołapu jest jednak istotna.

Nie wiadomo czy ma garaż.

Ja nie dałem manipulatora w garażu jak dla mnie mało przydatny skoro i tak garaż musi być w strefie wej/wyj.

Chce opóźnić linię Kontaktron brama i PIR garaż ale tylko po otwarciu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenie nie myślałem, w sensie że musi to kosztować ile musi :) A konkretnie to cena powinna być najniższa z możliwych pozwalająca zrealizowanie założeń które przedstawiłem, jednocześnie z zachowaniem dobrej jakości.

 

Trzeci manipulator widział mi się w salonie, bo np. siedzę tam w nocy i oglądam film i mam sygnał że coś się dzieje w układzie obwodowym - chcę zobaczyć gdzie: na piętro dość daleko a w wiatrołapie może już jest nieproszony gość którego chciałbym spotkać już jakoś przygotowany.

Mało przydatny jeśli ma służyć tylko do podglądu stanu i miejsca naruszenia. [zanim zlokalizujesz to włamywać zwieje lub będzie w środku]

Tablica synoptyczna albo odpalony program z wizualizacją byłby w tym bardziej pomocny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenie nie myślałem, w sensie że musi to kosztować ile musi :) A konkretnie to cena powinna być najniższa z możliwych pozwalająca zrealizowanie założeń które przedstawiłem, jednocześnie z zachowaniem dobrej jakości.

 

Trzeci manipulator widział mi się w salonie, bo np. siedzę tam w nocy i oglądam film i mam sygnał że coś się dzieje w układzie obwodowym - chcę zobaczyć gdzie: na piętro dość daleko a w wiatrołapie może już jest nieproszony gość którego chciałbym spotkać już jakoś przygotowany.

 

Nie wiem jak u innych ale u mnie po skonfigurowaniu całego systemu fascynacja nagle minęła systemem alarmowym, i służy tak na prawdę do tego do czego został skonstruowany :)

Dla mnie strata kasy na manipulator w salonie ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki : jeżeli ktoś ma Integre, i używa oprogramowania do inteligentnego domu Domoticz, to jestem w trakcie tworzenia modułu do integracji. Mam już jakąś pierwszą działającą wersję.

Na razie nie wrzucam kodów do svn-a, bo leży od kilku dni. Mogę dać skompilowaną binarkę.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie,

 

chciałem zamontować do istniejącej instalacji alarmowej czujki zbliżeniowe (na zew. budynku). Czy możecie polecić jakieś (oczywiście nie za drogie ale dobre ;-)).

Z tego co się zorientowałem wstępnie zakres cenowy bezprzewodowych jest poza moim zasięgiem więc pozostają tylko przewodowe ...

 

Z góry dziękuję

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie go chcesz PROGRAMOWO wyłaczyć? w płycie którą jak piszesz zaraz wypniesz?

b z tego co zrozumiałem to masz zamiar odpiąć sygnalizator od płyty głównej.. zajrzałem do dokumentacji tego sygnalizatora i tam jest tak jak napisałem - konfig jest zworkami które mogą być ustawione różnie.. i możesz albo zrobić jak napisałem albo go odpiąć po prostu, będzie wył tyle ile ma ustawione (parę minut) i przestanie..

sygnalizarot to proste jak cep urządzenie i nie "gada" z centralą jakoś finezyjnie

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

Chcę zamontować kontaktrony Alarmtech MC-740p Problem jest taki że magnes jest bardzo mocny i "puszcza" od około 4cm. Okna jakie posiadam to Vetrex v82. Kontaktron chcę zamontować w dolnej ramie. Szczelina pomiędzy kontaktronem a magnesem to tylko ok. 1cm. Czyli muszę dość szeroko otworzyć okno aby kontaktron zadziałał. Czy mogę zmienić magnes na jakiś malutki neodymowy? Czy może zostać przy tym magnesie co jest i jego odsunąć dość sporo na bok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę dość szeroko otworzyć okno aby kontaktron zadziałał. Czy mogę zmienić magnes na jakiś malutki neodymowy? Czy może zostać przy tym magnesie co jest i jego odsunąć dość sporo na bok?

 

Magnes to... tylko magnes. Nie jest jakoś szczególnie spolaryzowany, czy inaczej "dopasowany" do kontaktronu. Możesz go wymienić na jakikolwiek inny, który będzie wystarczająco silny by w normalnej pozycji zewrzeć styki kontaktronu. Oczywiście nie zalecana jest przesada w którąkolwiek stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...