Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłem już 2 satelowskie K2 i B2, jeden ma 9 a drugi 11mm.

Zastanawiam się jeszcze czy by nie użyć korkociągu albo czegoś w ten deseń :D

 

Skoro twierdzisz, że wklejony, to go nie wyciągniesz. Jeśli byłby tylko wciśnięty w odpowiedniej średnicy otwór, to wystarczy wkręcić w niego wkręt (np. czarny do płyt GK, bo ma ostry gwint i dobrze trzyma) i wyciągnąć szczypcami trzymając za wkręt. Jeśli jest wklejony, to go rozwierć ale wielostopniowo (wiertła np. 3, 5, 8 mm), po czym proponuję wymianę na B2, czyli rozwierć otwór wiertłem do metalu 9,5 - 9,7 mm na lewych obrotach, bo inaczej możesz wyrwać kawał drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tak rozmieszczone czujki jak na załączonym schemacie są poprawne?

Czujki będą PIR+MW ze względu na wentylację mechaniczną. Nad oknami w pokojach beda firanki zasłony + anomostaty

 

http://images.tinypic.pl/i/00737/5v1ftd27jdyrs.jpg

Edytowane przez lukasz1006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc sobie bym w pokojach pir-mw nie założył.. mam dwie boscha pir-mw przy wejściu i w gospodarczym, reszta to aritech tylko pir a mam zarówno WM jak i dosyć dużego psa (labrador) i kota - w zasadzie brak fałszywych alarmów (tylko z antymaskingu jak wycieram z kurzu).. tyle ze czas reakcji linii odpowiedni, a jak potrzeba licznik założony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas wiesza mi się ETHM1. Wtedy wchodzę przez klawiaturę, zmieniam np nazwę jakiegoś wejścia, zapisuje się do flesha, robi restart centrali i ETHM1 znowu działa.

Jak to ominąć ??

Czy można np restartować centralę automatycznie cyklicznie ?

Albo jakaś szybsza metoda z klawiatury ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze z kolejnym tematem : jak zrobić, aby za pomocą jednego z przycisków pilota, zamknąć bramę (naruszyć jedno z wyjść) ale tylko wtedy, gdy kontrakton na tej bramie jest otwarty (narusza wejście).

Robię tak :

1) jedno z wejść jest wirtualne i naruszane przyciskiem pilota (działa)

2) jedno z wyjść jest wirtualne (A) i naruszane w/w wejściem (działa)

3) jedno z wyjść ma być wirtualne (B), i wskazywać kiedy brama jest otwarta a kiedy zamknięta (czyli pokazywać taki sam stan jak wejście podłączone do kontraktonu). JAK TO ZROBIĆ ?

4) tworzę wyjście wirtualne, iloczyn dwóch wyjść, A i B które poda sygnał na przekaźnik (powinno działać jak zadziałą pkt 3)

 

Chyba, że inaczej trzeba to rozwiązać ?

 

Fantom

ps. Wolnych wejść już nie mam, więc wirtualne wejścia odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) jedno z wyjść ma być wirtualne (B), i wskazywać kiedy brama jest otwarta a kiedy zamknięta (czyli pokazywać taki sam stan jak wejście podłączone do kontraktonu). JAK TO ZROBIĆ ?

No chyba dokładnie tak, jak pkt. 2, jedynie że robisz jako wskaźnik naruszenia czy coś takiego. Nie za bardzo rozumiem w czym problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyne co znalazłem to "Iloczyn logiczny wejść". Z tego co widze to wstępnie działa, choć to takie ominięcie problemu (podane jest tylko jedno wejście)

 

Fantom

ps. Jest jeszcze typ 17, ale to chyba nie do końca to.

ps2. Ale i tak chyba nie do końca to przemyślałęm, bo przekażnik mam podpięty pod jakieś wyjście MONO, a ono przecież musi być załączone ... wejściem :( A nie innym wyjściem ??

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyne co znalazłem to "Iloczyn logiczny wejść". Z tego co widze to wstępnie działa, choć to takie ominięcie problemu (podane jest tylko jedno wejście)

 

Fantom

ps. Jest jeszcze typ 17, ale to chyba nie do końca to.

ps2. Ale i tak chyba nie do końca to przemyślałęm, bo przekażnik mam podpięty pod jakieś wyjście MONO, a ono przecież musi być załączone ... wejściem :( A nie innym wyjściem ??

 

Tak to chodzi o typ 17. A to wyjście mono zmień jako iloczyn wyjść i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...