Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Słuchajcie, w jaki sposób z poziomu apki MobileKPD sterowac wyjściami skonfigurowanymi jako typ "mono"?

 

Mam dość nagłą potrzebę zdalnego sterowania wyjściami wykorzystywanymi do sterowania urządzeniami zewnętrznymi. Normalnie steruję nimi lokalnie za pomocą pilota ABAX, no ale jak pisałem, jest potrzeba zrobić to zdalnie, przez telefon.

Usiłuję konfigurować polecenia "hasło + strzałka" na manipulatorze ETHM (przez DloadX) - nie działa.

Pod Ethm jest osobna zakładka od obsługi GuardX oraz MobileKPD, tam można zdefiniować makra. Super, zdefiniowałem. Jak te makra wywołać z MObileKPD????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Są. W międzyczasie specjalnie kupiłem wersję PRO, udało mi się zaimportować makra i niestety nie działają. Tworząc makro mam jedynie możliwość włączenia wyjścia bądź wyłączenia wyjścia, próbowałem zarówno tylko włączać wyjście (licząc na to, że skoro jest skonfigurowane jako mono, samo się wyłączy), jak i wykonywać sekwencję poleceń włącz i wyłącz. W obu przypadkach brak reakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypisałem te grupy przez DloadX. Klawiatura nic nie robię.

I wtedy w mobilekpd się pojawiają te grupy w "Sterowanie"

 

Fantom

ps. Z instrukcji :

* w trybie serwisowym w manipulatorze przy pomocy funkcji GRUPY WYJŚĆ;

• w programie DLOADX w oknie „Grupy wyjść” (okno otworzy się po naciśnięciu przycisku

„Grupy wyjść” w oknie „Wyjścia”).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKaMa - tak, to wszystko zrobiłerm. Makra się ukazały, ich wybranie skutkuje spytaniem o hasło (za pierwszym podejściem, potem już o hasło nie pyta), po podaniu hasła otrzymuję komunikat "zakończono". Tylko, że nie wywołuje to kompletnie żadnej reakcji systemu, nawet na podglądzie stanu wyjść nic nie widzę, nawet nie drgną. Jednocześnie używam tych wyjść wyzwalając je z pilota abaxo, więc nie jest to kwestia złej konfiguracji samych wyjść (chyba, że im trzeba jakoś specjalnie zezwolić na sterowanie ich z makra).

 

@szczukot - pisałem, że ja obsługi terminala za bardzo nie czuję, proszę dokładniej, gdzie jest to "sterowanie", bo nie mogę zlokalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem w końcu inną drogą i skonfigurowałem sterowanie SMSami, przy okazji chyba odkrywając w czym jest problem z makrami: sterowanie wyjściem typu MONO najwyraźniej jest jakąś typową dla Satela tajemnicą, bo nie działa również i tutaj. Udało mi się osiągnąć potrzebny rezultat konfigurując pobudzanie smsem wejścia, tego, na którym mam skonfigurowany pilot abaxo. Natomiast jeśli chciałem to zrobić jako funkcję, z działaniem: pobudzenie wejścia mono, to tak samo jak przy makrze, miałem raport, że polecenie wykonane, ale brak reakcji systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustalaniu Definicji do MAKR podajesz hasło z odpowiednimi uprawnieniami i zaznaczasz opcję lub nie "Pytaj o hasło" Jeśli nie zaznaczysz to w Mobile wykona polecenie jeśli wpisane hasło ma odpowiednie uprawnienia.

 

BTW mobile łączy się z centalą?

 

Tak, oczywiście łączy się i jak pisałem wyżej, wygląda na to, że problemem jest sama obsługa wyzwalania wyjścia mono, bowiem ten konkretny etap nie działa również i przy obsłudze sms. Tamże mogłem to skonfigurować inaczej, przy makrach trochę nie mam pomysłu, jak to zrobić inną metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa definicji, hasło (powtórzyłem swoje, administracyjne), zaznaczone mam "pytaj o hasło", pozostałe opcje nie są zaznaczone. Komenda zaś to "Załączenie wyjść: 6". Wyjście 6 mam skonfigurowane jako typ 14 "naruszenie wejścia", z ustawionym czasem działania 1 sekunda (tyle mi jest potrzebne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem :)

Widzę, że kombinujesz coś z makrami, a chyba potzrebujesz coś dokładnie takiego samego jak ja. Czyli wyjścia którymi steruje z pilotów abaxa, mogę tez obsługiwać telefonu z mobilekpd (nawet nie pro).

Ja to robiełm z DloadX - kilka kliknieć myszką.

Z tego co widzę, to z klawiatury musisz zrobic tak:

- wejść jako instaloator w tryb serwisowy

- i tam będzie menu "Grupy wyjść".

- tworzysz grupę o jakiejś nazwie (np brama wjazdowa) i przypisujesz jej wyjście które cie interesuje (lub kilka ale to chyba nie o to chodzi).

- taka grupa pojawia się wtedy w mobilekpd i jak ja klikniesz to naruszaja sie wyjścia które są w tej grupie (czyli np brama się otworzy)

 

Jeżeli zrobisz tylko jedną grupę, i przypiszesz do niej wszytskie wyjścia jakie cie interesuja, to w mobilekpd nie poajwi sie ta grupa tylko od razu nazwy tych wyjść (enu sterowanie w moilekpd)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie dam.

Znaczy, zrobiłem, oczywiście od nowa wyeksportowałem plik itd., nie działa dalej.

 

Jedno mnie jeszcze zastanawia. Makro nazywa się "Otwieranie Bramy". Gdy je wywołuję w MobileKPD, ukazuje się komunikat "Otwieranie Bramy {(0)}".

Co znaczy to zero w klamrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się, jak dodać wyjścia do grup wiem, zrobiłem to z DloadX i tam jest to trywialne.

Nie wiem natomiast, gdzie ukazują Ci się nazwy tych wyjść w mobilekpd.

 

No pisałem. Wchodzisz w mobilekpd, wpisujesz user code i zatwierdzasz * (gwiazdką). A potem strzałeczka do góry i masz "sterowanie" i strzałeczka w prawo i masz wyjścia lub grupy (zależy ile grup zrobiłeś w DloadX)

 

Fantom

ps. Może zatwierdzasz # i dlatego nie widzisz żadnych opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...