Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry wieczór wszystkim.

 

Mam może głupie pytanie, ale szukałem trochę na forum i znalazłem sprzeczne informacje.

 

Czy da się zainstalować kontaktron wpuszczany w już zamontowanych oknach? Jeśli tak, to w jaki właściwie sposób? Jeśli dobrze rozumiem, kontaktron składa się z dwóch części: magnesu i rurki podłączonej przewodem do instalacji. Wyobrażam sobie mniej więcej jak przed montażem okna można by ten przewód poprowadzić, żeby nie było go widać, ale czy da się to zrobić w oknie już zamontowanym? Chodzi mi przede wszystkim o estetykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz tynki i parapety. Jeśli "tylko" osadzone okna to nie ma problemu.

 

Powiedziałbym nawet, że większy problem będzie przy oknach jeszcze nieosadzonych ;-)

 

Parapety i tynki da się "obejść", ale wymaga to sporej wprawy w operowaniu wiertarką. No i chęci łatania tynków już po robocie.

Aha, jeśli parapety są tylko z jednej strony, to znacząco ułatwi to zabawę (hint: przewody można pociągnąć także po zewnętrznej ścianie budynku, choć z oczywistych przyczyn jest to rozwiązanie wysoce niezalecane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satel ma czujniki bezprzewodowe AMD-100, wbudowane dwa kontaktrony pozwalające na wybór sposobu montażu. Rozwiązanie droższe i wymagające centralki z Abaxem, ale odpada konieczność wiercenia ościeżnic i właściwie jedynie rozwiązanie jak już wszystko jest wykończone.

 

Zapomniałeś tylko dodać, że to kontaktrony nawierzchniowe. Ot, taka drobna różnica... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim.

 

Mam może głupie pytanie, ale szukałem trochę na forum i znalazłem sprzeczne informacje.

 

Czy da się zainstalować kontaktron wpuszczany w już zamontowanych oknach? Jeśli tak, to w jaki właściwie sposób? Jeśli dobrze rozumiem, kontaktron składa się z dwóch części: magnesu i rurki podłączonej przewodem do instalacji. Wyobrażam sobie mniej więcej jak przed montażem okna można by ten przewód poprowadzić, żeby nie było go widać, ale czy da się to zrobić w oknie już zamontowanym? Chodzi mi przede wszystkim o estetykę.

 

Oczywiście, że da się zamontować czujnik kontaktronowy w już zamontowanych oknach (nawet z zamontowanymi parapetami, choć jest to o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne, więc w wykonaniu fachowca będzie droższe, niż standardowy montaż).

Nie mam teraz czasu wklejać zdjęcia, ale poświęć chwilę na wyszukiwanie, a znajdziesz na forum wiele moich zdjęć i opisów, jak to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satel ma czujniki bezprzewodowe AMD-100, wbudowane dwa kontaktrony pozwalające na wybór sposobu montażu. Rozwiązanie droższe i wymagające centralki z Abaxem, ale odpada konieczność wiercenia ościeżnic i właściwie jedynie rozwiązanie jak już wszystko jest wykończone.

 

Polecam rozwagę i zachowawczość w stosowaniu systemów bezprzewodowych. Szczególnie Satel Abax nie jest prostym systemem dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość pawdor

Dzień dobry,,

 

Prosiłbym o pomoc w doborze przewodowego systemu alarmowego do domu jak w projekcia http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-moringach-m4b5d9c3a80f33

Dom w stanie surowym, 3 psy do 10kg, 1 kot. Chciałbym powiadamianie sms ew. sterowanie z aplikacji. Dostałem jedna chyba ciekawą propozycję:

 

-centralka OptimaGSM-PS

-ekspander wejść - 3szt

-panel dotykowy 3,5" podtynkowy TPR-1F - 2sztuki,

-obudowa duża Pulsar 256 + trafo 50VA i sabotaż

-akumulator duży 18Ah Alarmtec,

-czujnik dualny BDL2-WP12G do salonu i kotłowni ew. kuchnia

-sygnalizator zew. SP-4001,

-antena GSM

-sterownik radiowy Ropam RF-4-2K,

-czujka DG1-TCM - 2szt

-czujka DG1-CO - 2szt

-czujka DG1-LPG - 1szt

-czujka dymu FCP-O320 - 2szt

-PIR BOSCH BPR2-WP12 - 8-9szt

-zewnętrzne GJD D-Tect 1 - 4szt

-kontaktron B-2T - 11szt

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj do czujek YTDY 6x0,5 do manip. 8x0,5 jezeli będzie to model bardziej rozbudowany to także osobno skrętkę LAN

manip. to manipulator? jeżeli byłaby to integra 64 lub 128 to czy jakbym zrobił zazbrajanie i rozbranjanie przez sms-a/pilota a wprowadzanie funkcji przez lapka podpiętego przez centralę to manipulator jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...