Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, mam pytanie do praktyków.

Jestem przed uruchomieniem instalacji alarmowej. Kable położone, teraz tylko samo podłączenie. System całkiem spory bo ok 80 linii (wejścia + wyjścia) więc do centralki (satel) będzie potrzeba sporo dodatkowych modułów I/O.

Macie jakieś sposoby na zgrabne upakowanie takiej liczby modułów I/O w sensownej obudowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktos sie moze orientuje co sie dzieje z forumowym ZBYCH em ? Czy dalej zajmje sie alarmami ?

Potrzebuje kontakt do niego.

 

Pozdrawiam wszstkich!

Żyję i mam się dobrze :)

Mój telefon jest aktualny, ale zarobiony jestem i często nie odbieram. Trzeba się nagrywać.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam.

Mam zapytanie związane z oszacowaniem poboru prądu w systemie alarmowym opartym na centrali Integra 64. W systemie na dzień dzisiejszy będzie:

6 czujek Aqua Plus, 1 czujka gazu ziemnego, 1 czujka czadu, manipulator dotykowy, klawiatura strefowa, moduł gprs-t4, sygnalizator zewnętrzny. Rozumiem, że powinienem zsumować maksymalny pobór prądu każdego urządzenia. A jaki pobór wziąć pod uwagę przy ładowaniu akumulatora? Powiedzmy, że zastosuję akumulator 18Ah. I mam jeszcze pytanie o pobór prądu centrali. Z karty katalogowej wynika, że maksymalny pobór wynosi 337mA. Czy muszę wziąć jeszcze coś pod uwagę jeżeli chodziłoby o centralę? Z góry dziękuję za pomoc w objaśnieniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

witam

chce pod moją instalację alarmową opartą na integrze 128 wpiąć czujnik satelowski CO i tu pytanie ma on wyjścia nc1, nc2, tmp1, tmp2, com, 12v. Ma ona też styk otwarcia obudowy. Myślałem ją spiąć tak nc1->Z1 w centrali,pomiędzy nc1-nc2 wstawić rezystor, pomiędzy nc2-tmp1 rezystor, tmp2->COM w centrali czy to będzie działać poprawnie? W ustawieniach centrali czujkę taką ustawia się jak normalną 2eol czy może jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wykonać instalację alarmową w moim domu. Czy mógłby mi ktoś znający temat doradzić jaki zestaw zastosować, jestem laikiem.

Założenia:

-instalacja kablowa ułożona

-7czujek

-2 klawiatury (wejście frontowe i tylne, z których korzystamy naprzemiennie)

-odblokowywanie i alarmowanie na telefon (internet + ewentualnie sms), piloty chyba nie są praktyczne?

-prosty niedrogi i niezawodny układ, myślałem o Satelu

-opcjonalnie możliwość rozbudowy o bezprzewodowe 3 czujki w garażu zewnętrznym

-czy jest sens wpinać do systemu kamerę zewnętrzną? do której też mam okablowanie

Będę wdzięczny za podpowiedzi lub zaoferowanie sprzedaży takiego układu. Montaż ma przeprowadzić znajomy elektryk, który na co dzień nie zajmuje się alarmami i nie bardzo potrafi doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

trochę się dziwię że montować ma ktoś kto sie na tym nie zna.. a dlaczego elektryki nie robi Ci hydraulik - powiesz mu co i gdzie i pewnie zrobi.. zastanówmy sie jakim bezpieczeństwa nas interesuje.. elektryk zamontuje centrale na parametrach default i dosc czesto kodach fabrycznych.. wiedza i doswiadczenie kosztuje, po to niektórzy studiują 2-3 lata + lata praktyki aby mieć pełną wiedze nt systemów bezpieczestwa. Nie mozna zrobić wywodu na forum lub wyceny na kolanie.. bardzo dużo zmiennych aby wykonanać system przede wszystkim taki abyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Zacząłem przygodę z integra 128wrl i int-tsi

Wstępnie mam podłączone wszystko ale zastanawiam się nad jednym. W instrukcji tsi pisze ze zasilanie trzeba wziąć z OUT1/2 wysokoprądowego zaprogramowanego jako zasilanie - to jest jasne.

Ale sygnalizator (sp-4003r) wg instrukcji też podłącza sie do OUT1 akustyka i OUT2 optyka, tylko że już jedno wyjście mam zajęte przez manipulator. Czyli w tym momencie optykę i akustykę podłączyć razem czy są inne sposoby na to??

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacząłem przygodę z integra 128wrl i int-tsi

Wstępnie mam podłączone wszystko ale zastanawiam się nad jednym. W instrukcji tsi pisze ze zasilanie trzeba wziąć z OUT1/2 wysokoprądowego zaprogramowanego jako zasilanie - to jest jasne.

Ale sygnalizator (sp-4003r) wg instrukcji też podłącza sie do OUT1 akustyka i OUT2 optyka, tylko że już jedno wyjście mam zajęte przez manipulator. Czyli w tym momencie optykę i akustykę podłączyć razem czy są inne sposoby na to??

Pozdrawiam Marek

 

Marek, jeśli zadajesz takie pytania, to jak Ty chcesz zaprogramować tak zaawansowane urządzenie, jak manipulator TSI? :roll:

Zastosuj podwójny moduł przekaźnikowy AWZ-512 i wyzwalanie sygnalizatora możesz podłączyć również do wyjść niskoprądowych OUT3 - OUT8.

Oczywiście możesz też podłączyć oba tory sygnalizatora do jednego wyjścia wysokoprądowego, ale to niepraktyczne, bo nie możesz np. sygnalizować tylko torem optycznym pewnych zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie co robię źle. Strefa 1 obwodowa parter (kontaktrony, udarowe, zbicia), strefa 2 obwodowa piętro (kontaktrony, udarowe), strefa 3 (PIRy parter). W pierwszej strefie kontaktrony drzwi i bramy garażowej ustawiony mają typ reakcji jako 1.Wejściowa, w strefie 3 PIR w garażu i wiatrołapie typ 3.Opóźniona wewnętrzna. W momencie gdy strefa 3 - zależna typu "AND" (1+2) czas na wejście odliczany prawidłowo, zaś gdy strefę 3 ustawię załączaną hasłem to czas na wejście jest zerowy mimo tych samych ustawień czasu opóźnienia na wejściach PIR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw PIR jako wej/wyj i już

 

Wszystko działa poprawnie ale tylko wtedy gdy strefa z PIR'ami jest uzbrajana zależnie od strefy z kontaktronem. W momencie gdy ustawiam "załączane hasłem" to opóźnienie nie działa. Po prostu chciałem wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Tak jakby opóźnienie działało tylko w danej strefie lub strefie powiązanej zależnym uzbrajaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Hej,

 

troszeczkę zmienił bym układ, mianowicie :

 

pomieszczenie lewe górne - czujkę dał bym po prawej stronie drzwi tak aby zaraz po otwarciu drzwi działa ruch

Prawe górne - ok

Kuchnia - dodałbym tam czujkę ponieważ masz tam okno

Klawiaturę dla wygody dał bym po lewej stronie drzwi tak abyś miał lepszy dostęp przy użytkowaniu

 

 

reszta ok

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...