Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuję pilnie rady, bo właśnie zaczynam

samodzielnie montaż kontaktronów ( a lutownice mam właśnie

w ręku pierwszy raz w życiu).

 

To dopiero wyzwanie! :)

 

1. Czy ma to znaczenie którymi bokami kontaktrony są zwrócone do siebie ?

 

Owszem, ma znaczenie.

 

2. Czy mogą być rozsunięte na boki względem siebie żeby reagowały już po odchyleniu okna o np. 0,5 cm a nie 2,5 cm ?

 

Nie, czujniki kontaktronowe oraz magnesy nie mają stałych parametrów. W zależności od warunków pracy (np. temperatury) ich parametry się zmieniają. Ustawienie teraz czujnika na zadziałanie przy odchyleniu okna 0 0,5 cm, może w przyszłości powodować fałszywe alarmy.

 

3. Widzę na onomierzu że reakuję jak przyłożę do kontaktronu jakikolwiek magnez , anie tylko ten z kpl. - Czy to znaczy że jak przyłożę ten obcy magnez to alarm nie zadziała ?

 

Dlatego kontaktrony powinny być wpuszczane w ramy (tzn. niewidoczne przy zamkniętym oknie).

 

PROSZĘ SIĘ NIE ŚMIAĆ ! :oops:

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy ma to znaczenie którymi bokami kontaktrony są zwrócone do siebie ?

 

Owszem, ma znaczenie.

 

Czy możesz to rozwinąć ?

Może źle zadałem pytanie ? , chodzi o to czy magnes może

być obracony w w osi. np o 90 st. - bo przecież nie są mocowane

na jednej płaszczyźnie ( kontaktron na ramie a magnes na skrzydle ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie rady, bo właśnie zaczynam

samodzielnie montaż kontaktronów ( a lutownice mam właśnie

w ręku pierwszy raz w życiu).

 

To może daj do polutowania komuś bardziej doświadczonemu...

Albo chociaż naucz się lutować najpierw na jakiś resztkach kabelków.

 

Trochę głupio by było za parę miesięcy szukać zimnych lutów...

Pamiętaj że lut nie może być ani przegrzany, ani niedogrzany i że musi zwilżyć druciki - najlepiej najpierw je sobie pobiel cyną.

Zresztą najlepiej poczytaj sam:

http://www.easy-soft.tsnet.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o kontaktronach Roto MVS? Podobno monitorują nie tylko otwarcie okna ale także ruch klamki/okucia czyli próbę otwierania okna. Czy mając taki kontaktron warto inwestować w klamki z przyciskiem/kluczykiem?

 

Czy manipulator LCD INT-KLCD-BL od Integry będzie pasował do CA-64? Czy jest lepszy od manipulatora LCD INT-KLCDK-GR stosowanego z CA-64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o kontaktronach Roto MVS? Podobno monitorują nie tylko otwarcie okna ale także ruch klamki/okucia czyli próbę otwierania okna. Czy mając taki kontaktron warto inwestować w klamki z przyciskiem/kluczykiem?

 

Czy manipulator LCD INT-KLCD-BL od Integry będzie pasował do CA-64? Czy jest lepszy od manipulatora LCD INT-KLCDK-GR stosowanego z CA-64?

 

klawiatura od integry pasuje tylko do integry i tak samo jest z CA 4 , 6, 10, 64..

 

jezeli chcesz koniecznie klawiature integry to jezeli jeszcze nie kupiles plyty centrali to kup plyte integry (cena nizsza od CA64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takie instalacji alarmowej czy to drogi wydatek

 

co masz na mysli pod pojeciem "takiej instalacji...)?

koszt systemu alarmowego w domkach moze sie wachac od 500zł.......do 10tys...a jak ktos lubi bajery i wynalazki to i 10tys bedzie malo.

zeby wycenic system trzeba widziec obiekt i realnie ocenic stan zagrozenia..przynajmniej daj linka do projektu twojego domu to cos sie wymysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o kontaktronach Roto MVS? Podobno monitorują nie tylko otwarcie okna ale także ruch klamki/okucia czyli próbę otwierania okna. Czy mając taki kontaktron warto inwestować w klamki z przyciskiem/kluczykiem?

 

Czy manipulator LCD INT-KLCD-BL od Integry będzie pasował do CA-64? Czy jest lepszy od manipulatora LCD INT-KLCDK-GR stosowanego z CA-64?

 

klawiatura od integry pasuje tylko do integry i tak samo jest z CA 4 , 6, 10, 64..

 

jezeli chcesz koniecznie klawiature integry to jezeli jeszcze nie kupiles plyty centrali to kup plyte integry (cena nizsza od CA64

Jest kilka typów czujników kontaktronowych Roto MVS. Jedne z nich wykrywają już ruch klamki. Wadą takiego rozwiązania jest to, że nie można pozostawić na noc uchylonego okna i jednocześnie pod ochrona systemu alarmowego.

Mając jakikolwiek zestaw czujników na oknach nie należy rezygnować z zabezpieczeń mechanicznych, typu wzmocnione okucie (WK1/WK2) szyby (od P1 Do P4) oraz klamki z przyciskiem lub zamkiem.

 

Widzę, że kolega Marcin nie jest w temacie.

Obecnie wszystkie klawiatury do CA 64 i Integry pasują do obu central.

To, który manipulator jest ładniejszy, to rzecz gustu.

Manipulator z niebieskim podświetleniem dosyć jasno świeci, co może denerwować .

 

Ponad to cena centrali Integra 64 nie jest niższa od ceny CA 64. Przeciwnie, jest droższa o 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że kolega Marcin nie jest w temacie.

Obecnie wszystkie klawiatury do CA 64 i Integry pasują do obu central.

To, który manipulator jest ładniejszy, to rzecz gustu.

Manipulator z niebieskim podświetleniem dosyć jasno świeci, co może denerwować .

 

Ponad to cena centrali Integra 64 nie jest niższa od ceny CA 64. Przeciwnie, jest droższa o 60 zł.

 

cały czas myslałem ze jednak nie pasuja klawiatury..nie sprawdzalem..ale człowiek sie uczy całe zycie wiec juz bede wiedział.

Co do cen..

integra 64- 596,58

CA64------ 608,78

wiec jednak integra tansza...

nie zawsze tez trzeba wykozystywac 64 wejscia i wystarcza tylko 32 i wtedy koszt integry 32--413,58zl , inegra 24---315,98zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas myslałem ze jednak nie pasuja klawiatury..nie sprawdzalem..ale człowiek sie uczy całe zycie wiec juz bede wiedział.

Co do cen..

integra 64- 596,58

CA64------ 608,78

wiec jednak integra tansza...

nie zawsze tez trzeba wykozystywac 64 wejscia i wystarcza tylko 32 i wtedy koszt integry 32--413,58zl , inegra 24---315,98zl

Kurde, Ty przespałeś unifikację klawiatur, a ja przespłem zmianę cen :evil:

 

Ostatnio Integra 64 kosztowała 608,78 zł, a CA 64 549,98 zł :(

Nawet nie zauważyłem, że promują ceną nową centralę :(

 

Odnośnie mniejszych modeli Integry, to oczywiście masz rację. Ja nie wykonuję systemów poniżej 32 linii, więc patrzę przez swój pryzmat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mniejszych modeli Integry, to oczywiście masz rację. Ja nie wykonuję systemów poniżej 32 linii, więc patrzę przez swój pryzmat 8)

 

warszawka to "kraj" ludzi bogatych i dla ciebie system ponizej 32lini to prawie kiosk ruchu... w moim "kraju" to brardzo czesto na 32 liniach sie konczy..niestety finanse ograniczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może napiszecie mi Zbychu lub Marcinie co lepiej wybrac: CA64 czy Integre64.

 

CA64 -model sprawdzony przez lata i raczej zadnych problemow.

Integra- dosc młode "dziecko" satela i jak narazie nie stwierdziłem z ta centrala problemow.

 

Wybierz intgre nawet ze wzgledu na na nizsza cene, ale i na wieksze mozliwosci programowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do speców od alarmów - czy centrala musi mieć tyle wejść, ile jest zamontowanych czujek, czy też na każdej linii można podłączyć po kilka czujek. Od czego to zależy?

 

 

Nie jestem specem ale po przeczytaniu tego wątku wiem, że mocno zalecane jest aby czujka lub czujnik = 1 linia. Nie ma później problemów z serwisem gdy coś jest nie tak. Ale montaż szeregowy także jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :wink: Jeszcze nikt nie odpowiedział na moje poprzednie pytania :( a ja już mam następne :oops:

1. Czy przy szybach P 4 stosuje się czujniki inercyjne?

2. Jeśli tak, to jakie?

Z góry dziękuję za wszystkie rady

 

Takie szyby są idealne do zastosowania czujek inercyjnych - jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że alarm się włączy na długo przed dostaniem się intruza do środka.

 

W doborze czujek pomogą obecni tu fachowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...