Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

no to teraz wypowiem sie ja, wspomniana 2 polowa Wojtego, ktora jest sceptycznie nastawiona do tego rozwiazania...;)

 

Powiedzcie mi, czy naprawde jest sens/warto wpuszczac kontraktony w nowiutkie okna z PCV, zwlaszcza ze pokazano nam ze te "niewidoczne" kontraktony, ktore wpuszcza sie w rame, nie mozna stosowac do okien z PCV, a jedynie do drewnianych. Do plastikowych zaproponowano nam takie duze, montowane na ramie - wygladajace jak odwodnienie okna. Prawde piszac nie chcialabym miec czegos takiego - widac to z daleka, wystaje z okna, nie mowiac juz o robieniu dziury w profilu :-?

Tylko wpuszczane kontaktrony mają sens!

Kontaktrony wpuszczane można zamontować w każdym rodzaju okna (drewnianym, PCV, Alu).

Pogoń tych "fachowców", którzy chrzanią takie bzdury!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nabyłem centrale DSC 5010 i we własnym zakresie staram sie ja zaprogramować.Częścipwo udało mi sie to , ale jeszcze nie do końca i własnie moja prośba: czy dostane gdzieś instrukcję programowania taką krok po kroku? Posiadam fabryczną instrujcję ale zaczynam sie powoli gubić.Dzieki.

W instrukcji instalatora jest wszystko, czego potrzebujesz.

Są jeszcze arkusze programowania, ale służą raczej doświadczonym instalatorom, którzy dobrze znają program centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki _ZBYCHU_ za odpowiedź. Mamy zatem co następuje:

 

Klawiatura LCD ........................240 x 2 = 480

Centrala Integra 64 ................................ 596

Obudowa centrali ......................100 x 2 = 200

Kontaktrony ..........................10 zł x 22 = 220

Czujki inercyjne .........................85 x 3 = 255

Czujki zbicia szyb .......................84 x 2 = 168 (jednak damy w 2 kluczowych miejscach, reszta z czasem)

Czujki dualne ...................................1 szt 145

Czujki PIR ..................................80 x 5 = 400

Ekspander ................................150 x 3 = 450

Sygnalizator zew Satel SD 3001.................160

Aq 17 Ah Europower..................................150

 

Razem................................................3224 plus kable i nadajnik.

 

Jest to niemało, ale jeśli sam z głową to pomontuję i tylko kogoś poproszę o konfigurację, to mam sensowny system w cenie sztampówki opartej na CA-5 i kilku PIRach oferowanej w standardzie przez agencje moitoringu za ok. 4 kawałki z montażem.

 

 

Jeszcze pytanko - Co to sa manipulatory typu S, L, K czy jest dla mnie jakaś praktyczna różnica czy mam brać ten który mi się podoba najbardziej i pasuje pod kolor oczu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Integra 64

Parter: kontaktrony na dole i górze okien, czujniki inercyjne, może jedna lub dwie czujki PIR (przynajmniej okablowanie)

Poddasze: kontaktrony, czujki zbicia szyby jedna czujka PIR

Prawidłowo :)

 

Garaż: kontaktrony, czujka dualna

Do rozważenia czujki inercyjne na bramę garażową.

 

Dodatkowo: czujki PIR zewnętrzne z powodów o których napiszę niżej.

 

Po przeczytaniu postów, instrukcji serwisowej wiedza moja rozszerzyła się ale pewne wątpliwości jeszcze pozostają, chciałbym je rozwiać. A oto one:

 

0.Czy GONG wewnętrzny ma tylko jeden ton? Czy można wgrać własny dzwięk z komputera?

Generalnie w klawiaturach funkcjonuje tylko jeden sygnał gongu, ale można zastosować dodatkowy moduł komunikatów słownych Satel VMG-16 i nagrać sobie dowolne komunikaty/dźwięki odtwarzane przez głośniczki (np. umieszczone pod klawiaturami, czy w innych miejscach). Moduł VMG-16 umożiwia nagranie do 16 komunikatów/ dźwięków odtwarzanych przy wystąpieniu dowolnych zdarzeń.

 

1. Czujki zewnętrzne pełniłby rolę informacyjną czy ktoś kręci się po terenie. Zamierzam połączyć je z gongiem zewnętrznym (podłączonym do wyjścia centrali) o jakims cichym,nie drażniącym, miłym dla ucha dzwięku. Czy to jest możliwe niezależnie od stanu uzbrojenia alarmu? Czy możliwe jest skonfigurowanie tak aby czujki od strony ogrodu i frontowej uruchamiały dwa różne gongi zewnętrzne?

Owszem, jest możliwe osobne sygnalizowanie naruszenia dowolnej grupy czujek (np. przy pomocy modułu VMG-16 lub dowolnego urządzenia podłączonego do wyjść programowalnych (np. brzęczyki o różnej modulacji sygnału).

 

2. W przyszłości zewnętrzne oświetlenie domu chciałbym też powiązać z czujkami zewnętrznymi i dlatego jego instalację elektryczną chcę oprzeć na przekaźnikach bistabilnych. Widzę to tak: czujnik zmroku podłączony do wejścia centrali, aktywna czujka uruchamiałaby gong (jak w pkt.1) i dodatkowo oświetlenie na zewnątrz oczywiście tylko po zmroku. Możliwe też powinno być normalne, ręczne sterowanie oświetleniem. Czy tę koncepcje zrealizuje Integra?

Tak, aczkolwiek alarmowe czujki zewnętrzne dosyć długo analizują sygnały, więc stosunkowo późno mogą włączać oświetlenie, co może być denerwujące.

 

3. Analogicznie jak pkt.1 tylko gongi powiązane z otwarciem drzwi frontowych i tylnych od garażu?

j.w.

 

4. W moim obecnym mieszkaniu sprawdziło się rozwiązanie kontroli drzwi wejściowych zamkniętych na zasuwę: mkroswitch w futrynie uruchamiany przez wchodzący do futryny rygiel gasi migającą diodę, która znajduje się w widocznym miejscu w mieszkaniu (zona nie lubi siedzieć przy "otwartych dzwiach" a ja notorycznie nie zamykałem ich na zasuwę :( ) Czy będę mógł to zrealizować w Integrze odpowiednio konfigurując wejscie i wyjscie indywidualnie dla drzwi frontowych i drzwi do ogrodu w garażu (czyli dwie diody)? Czy będzie to działało niezależnie od uzbrojenia alarmu?

Oczywiście, jest to możliwe.

 

5.Chciałbym dodatkowo wykorzystać kontaktrony okien i drzwi balkonowych na poddaszu, do wyprowadzenia na parterze stałej sygnalizacji na LEDach. Czy Integra mi to umożliwi? Wiem, że do tego jest tablica synoptyczna ale cuś droga ona jest. Wiem też, że taką kontrolę umożliwia wyświetlacz manipulatora ale chciałbym to mieć tak, żeby wystarczł jeden rzut oka. Tak, jestem leniem - od urodzenia, ja określam to jako "lenistwo rozsądne" :) natomiast żona używa innego przmiotnika. :evil:

Oczywiście, jest to możliwe.

 

6.Czy jedno wejscie może należeć do dwóch lub więcej stref?

Nie. Każde wejście może być przypisane tylko do jednej strefy.

 

7.Nie bardzo zrozumiałem ideę partycji. Czy może mi ktoś to przybliżyć?

Strefa = grupa linii. Partycja = osobny podsystem (np. w osobnym budynku)

 

8.Czy jest jakis sygnalizator zewnętrzny przystosowany do zainstalowania na rurze, np. maszcie antenowym?

Nie.

 

9.Czy tablica synoptyczna CA-64 PTSA musi mieć własne zasilanie, czy może wykorzystywać zasilanie centrali? Czy może być podłączona bezpośrednio do centrali, czy też kabel od niej musi dochodzić do manipulatora?

Po co Ci to?

 

10.Czy dobrze zrozumiałem, że można tak zaprogramować Integrę zeby wyłączyła termę elektryczną o godz 7.38 i włączyła ją o 15.12 ale tylko od poniedziałku do piątku i tylko wtedy kiedy prędkość wiatru przekracza 3 m/s ? Zkładam, że na jednym z wejść podłączony jest czujnik prędkości wiatru ustawiony na zwarcie powyżej 3m/s. Czy w tym celu trzeba utworzyć strefę która zawiera ten czujnik? Przykład oczywiście bez sensu ale chodzi mi o zrozumienie mozliwości. :o

Dobrze zrozumiałeś :) Nie trzeba tworzyć osobnej strefy.

 

Nie mam jeszcze urządzonka, które spełni mi rolę gongu zewnętrznego o kilku dzwiękach wyzwalanych oddzielnymi wejściami(inny dzwięk na każdym wejściu). Na allegro widziałem dzwonek drzwiowy z możliwością wgrania własnych plików .wav ale miał tylko dwa wejscia (dla drzwi frontowych i furtki). Gdyby miał min. cztery byłby dobry do mojej koncepcji różnych dźwięków w gadającym domu. Może ktoś spotkał się czymś podobnym co by spełniło swoją rolę? Może jakiś generator mowy tylko nie miałem z nim styczności i nie znam jego możliwości? Komputer wykluczam ze względu na zbyt duży pobór prądu w stanie czuwania. :lol:

Owszem, generator komunikatów słownych (lub dźwiękowych) Satel VMG-16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie: czy są czujki inercyjne zintegrowane z kontaktronami? Skoro przeważnie umiejscowione sa na dole i posrodku ramy to gdyby zawierały kontaktrony i odpowiedni profil dało by się cos takiego stworzyć :roll: To tylko takie moje wymysły... :oops:

Owszem, są czujki inercyjne z wbudowanym czujnkiem kontaktronowym (wierzchnim) np. Aritech GS711 (obecnie GE)

ale nie są warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż: kontaktrony, czujka dualna

Do rozważenia czujki inercyjne na bramę garażową.

Dzięki :) Oczywiście, ze tak.

 

9.Czy tablica synoptyczna CA-64 PTSA musi mieć własne zasilanie, czy może wykorzystywać zasilanie centrali? Czy może być podłączona bezpośrednio do centrali, czy też kabel od niej musi dochodzić do manipulatora?

Po co Ci to?

Już po nic :lol: Dzięki Tobie i innym Forumowiczom wiem, że to co chciałem, załatwi mi sama centrala :)

Owszem, generator komunikatów słownych (lub dźwiękowych) Satel VMG-16

Wielke dzięki! To jest to! A byłem tak blisko... Gdybym przeczytał o funkcjach wszystkich kart rozszerzających Integrę nie zawracałbym głowy. Ale nasunęło mi się inne pytanie: nigdzie nie znalazłem czy komunikaty słowne zapisywane są w pamięci nieulotnej, tzn. czy po wyłączeniu zasilania nie są tracone?

 

8.Czy jest jakis sygnalizator zewnętrzny przystosowany do zainstalowania na rurze, np. maszcie antenowym?

Nie.

Szkoda :( Będę musiał przyspawać metalową płytkę i dopiero sygnalizator.

 

Trochę nurtuje mnie problem unieszkodliwienia sygnalizatora i dlatego chcę go wynieść na maszt antenowy, który planuję zbudować na zasadzie dwusegmentowego teleskopu :lol: Tzn. jedna rura wychodząca przez dach ze strychu użytkowego nad garażem. Garaż przylega do ściany budynku i ta rura bedzie przymocowana do ściany domu wewnątrz pomieszczenia strychowego i wychodzić ok. 0,5m ponad dach. W nią bedzie włożona druga rura, którą będę mógł wysunąć ok. 2,5 - 3 m ponad dach, a do konserwacji, z pomieszczenia strychowego będę opuszczał niżej, tak żeby z poziomu dachu był łatwy dostęp. Pozostaje tylko problem uszczelnienia teleskopu, ale mam nadzieję, że ta czynność będzie rzadka. Jak to oceniacie? Proszę o wady tego rozwiązania bo narazie zapaliłem się do tego pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy do wszystkich czujek daje się przewód 6x0,5 mm2? A między manipulatorem a centralką jaki?

 

do czujnikow wystarczy 4x0,5mm...ale lepiej zawsze dac zapas i pociagnij do czujnikow i klawiatur 6x0,5mm wyjatek kontaktrony w ktorych dajesz min 2x0,5mm (najlepiej 4x0,5mm).do przyszłego nadajnika do monitorowania przez firme ochroniarska tez pociagnij z centrali do np strychu (pewniejszy zasieg w przypadku nadajnika radiowego)minimum 6x0,5mm + zasilanie np YDY 3x1,5mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów a w szczególności kolęgę Zbycha.

Jestem nowy na tym forum i przeczytałem niemal wszystkie widomości znajdujące się tu. Jestem pełen uznania dla kolegi Zbycha za jego cierpliwe i fachowe wypowiedzi i porady. Jeżeli mógłbym też skorzystać z porady to byłbym wdzięczny, nie jestem fachowcem w sprawach zabezpieczeń elektronicznych obiektów, ale troszeczkę się orientuję o co chodzi.

Mam założoną centralkę CA 6 firmy Satel. Do centralki podpięte jest 5 czujek: 3 Aqua, 1 Cobalt Dual, 1 SRDT 15 Dual oraz jeden kontaktron drzwi wejściowych na wejściu Z-1. To wszystko w konfiguracji EOL. Dwa sygnalizatory SP-500 i SPW-100. Wszystko połączone jedna czujka na oddzielnym przewodzie i do jednego wejścia. Z Z-2 czyli Z-8 na klawiaturze wyprowadzony przewód na wyłącznik obudowy i z niego na sabotaż w sygnalizatorze wewnętrznym, wyjście sabotażu wewętrznego na sabotaż sygnalizatora zewnętrznego i dalej z sabotażu poprzez rezystor 2,2 kilo na tamper czujki Z-2 i dalej szeregowo na dalsze czujki i do COM.

Chcialbym to przerobić na konfigurację 2EOL/NC.Wiem że każda czujka podłączona jest oddzielnie poprzez połączenie Z..n na NC rezystor 1,1kilo na NC rezystor 1,1 kilo na tamper i drugi tamper na COM. Czy Linia sabotażowa wychodząca z sygnalizatora zewnętrznego poprzez rezystor 2,2 kilo podłączona musi być do każdego tampera każdej czujki czy tylko do jednego COM. Czy linia sabotażowa musi być zaprogramowana w jakiejś kofiguracji (FS 25) czy jako brak czujki a FS 26 programowanie typu reakcji wejść na 08 24H głośna.

I jeszcze dwa pytania. Czujkę SRDT-15 Dual dałem na zewnątrz , ale jest ona pod zadaszeniem i deszcz i słońce na nią nie pada. Dalem tak dlatego aby się nie wpędzać w koszta i ze względu na temperaturę pracy od -25 do 50 C

Obudowa centralki posiada złącze na uziemienie, czy wskazne jest aby to uziemienie podłączyć np. do kaloryfera, w mieszkaniu brak jest lini PE są tylko dwa przewody. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

Wladysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tez zaczynam przygode z systemem alarmowym i dla 100% pewności proszę o weyfikację poniższych schematów:

 

http://republika.pl/askala/alarm/1.JPG

 

 

http://republika.pl/askala/alarm/2.JPG

 

 

http://republika.pl/askala/alarm/3.JPG

 

 

http://republika.pl/askala/alarm/1bis.JPG

 

 

 

 

 

 

Obudowa centralki posiada złącze na uziemienie, czy wskazne jest aby to uziemienie podłączyć np. do kaloryfera, w mieszkaniu brak jest lini PE są tylko dwa przewody. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

 

U mnie w instrukcji jest napisane, że jeśli nie ma uziemienia ten zacisk zostawić wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym to przerobić na konfigurację 2EOL/NC.Wiem że każda czujka podłączona jest oddzielnie poprzez połączenie Z..n na NC rezystor 1,1kilo na NC rezystor 1,1 kilo na tamper i drugi tamper na COM. Czy Linia sabotażowa wychodząca z sygnalizatora zewnętrznego poprzez rezystor 2,2 kilo podłączona musi być do każdego tampera każdej czujki czy tylko do jednego COM. Czy linia sabotażowa musi być zaprogramowana w jakiejś kofiguracji (FS 25) czy jako brak czujki a FS 26 programowanie typu reakcji wejść na 08 24H głośna.

I jeszcze dwa pytania. Czujkę SRDT-15 Dual dałem na zewnątrz , ale jest ona pod zadaszeniem i deszcz i słońce na nią nie pada. Dalem tak dlatego aby się nie wpędzać w koszta i ze względu na temperaturę pracy od -25 do 50 C

Obudowa centralki posiada złącze na uziemienie, czy wskazne jest aby to uziemienie podłączyć np. do kaloryfera, w mieszkaniu brak jest lini PE są tylko dwa przewody. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

Wladysław

 

Opis połaczen 2EOL/NC masz w instrukcji centrali i podlaczasz kazdy czujnik na osobnym wejsciu.

Linie sabotazowa z sygnalizatora zaprogramuj jako EOL (2,2kilo) i zaprogramuj jako 24H głosna ..lub cicha jezeli system jest podpiety do monitoringu.

Czujnik SRDT15 nie nadaje sie na zewnatrz..ale liczac sie z kosztami mozna sobie zamontowac na zewnatrz ale trzeba sie liczyc z mozliwoscia wystapienia fałszywych alarmow...i krotszym czasem dzialania bo wilgoc,mroz moze zaszkodzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/askala/alarm/1bis.JPG

 

Analogicznie jak w Twoim pierwszym rysunku, czyli tak:

http://members.chello.pl/w.rybinski/1bis.jpeg

 

w stanie czuwania w pętli powinien być jeden rezystor

w stanie alarmu w pętli są dwa rezystory

dzięki temu centrala może rozróznic jeszcze dwa stany pętli - czyste zwarcie i przerwę

 

Przy okazji pytanie do tych, którzy Satela mają w małym palcu:

czy wykorzystując wejście 2EOL/NC, te cztery stany pętli mogę przypisać do czterech wyjść? (chodzi mi o np. czterostopniową sygnalizację poziomu wody w zbiorniku) Czy też, przerwa w pętli automatycznie bedzie zdefiniowana jako sabotaż i wyzwoli alarm sabotażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis połaczen 2EOL/NC masz w instrukcji centrali i podlaczasz kazdy czujnik na osobnym wejsciu.

Linie sabotazowa z sygnalizatora zaprogramuj jako EOL (2,2kilo) i zaprogramuj jako 24H głosna ..lub cicha jezeli system jest podpiety do monitoringu.

Czujnik SRDT15 nie nadaje sie na zewnatrz..ale liczac sie z kosztami mozna sobie zamontowac na zewnatrz ale trzeba sie liczyc z mozliwoscia wystapienia fałszywych alarmow...i krotszym czasem dzialania bo wilgoc,mroz moze zaszkodzic..

 

 

A co z linią sabotażu czy linia sabotażowa wychodząca z sygnalizatora zewnętrznego poprzez rezystor 2,2 kilo podłączona musi być do każdego tampera każdej czujki czy tylko do jednego COM. I co z uziemieniem .

Wladyslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co z linią sabotażu czy linia sabotażowa wychodząca z sygnalizatora zewnętrznego poprzez rezystor 2,2 kilo podłączona musi być do każdego tampera każdej czujki czy tylko do jednego COM. I co z uziemieniem .

Wladyslaw

 

Sabotaz sygnalizattora podlaczasz wprost pod Zn i com (ewentualnie jeszcze z sabotazem obudowy centrali).

Sabotaz czujnikow jest rozrozniany przez centrale na podstawie rezystancji w czujniku (2EOL NC)

Jezeli nie posiadasz w instalacji osobnego przewodu PE (zolto-zielony) to zacisk na obudowie zostawiasz nie podlaczony..chyba ze chcesz robic specjalnie uziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Marcin-u

Sabotaz sygnalizattora podlaczasz wprost pod Zn i com (ewentualnie jeszcze z sabotazem obudowy centrali).

Sabotaz czujnikow jest rozrozniany przez centrale na podstawie rezystancji w czujniku (2EOL NC)

Jezeli nie posiadasz w instalacji osobnego przewodu PE (zolto-zielony) to zacisk na obudowie zostawiasz nie podlaczony..chyba ze chcesz robic specjalnie uziom.[/quote]

 

 

 

Serdeczne dzięki za pomoc i proszę o jeszcze. Przełączyłem z EOL na 2EOL/NC jest to super sprawa tylko 4 przewody dwa mam w zapasie, antysabotaż działa, czujki działają super, ale mam jeden problem z antysabotażem -obudowa centralki, sygnalizatory to mi nie działa.

podłączyłem tak: z Z-2 czyli (Z-8)na NO w przełączniku obudowy z C na sabotaż sygnalizatora wewnętrznego drugi SAB na sabotaż sygnalizatora zewnętznego i wyjście drugim Sabem poprzez rezystor 2,2kilo na COM.

Chyba dobrze ,ale nie działa sabotaż obudowy i sygnalizatorów. Co może być przyczyną ? Drutów chyba nie pomyliłem sprawdzałem dwa razy i wydaje mi się, że połączone jest dobrze i jesze jedno dioda 8 pali mi się ciągłym światłem, zaprogramowałem jako EOL i 24H głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Marcin-u

Sabotaz sygnalizattora podlaczasz wprost pod Zn i com (ewentualnie jeszcze z sabotazem obudowy centrali).

Sabotaz czujnikow jest rozrozniany przez centrale na podstawie rezystancji w czujniku (2EOL NC)

Jezeli nie posiadasz w instalacji osobnego przewodu PE (zolto-zielony) to zacisk na obudowie zostawiasz nie podlaczony..chyba ze chcesz robic specjalnie uziom.[/quote]

 

 

 

Serdeczne dzięki za pomoc i proszę o jeszcze. Przełączyłem z EOL na 2EOL/NC jest to super sprawa tylko 4 przewody dwa mam w zapasie, antysabotaż działa, czujki działają super, ale mam jeden problem z antysabotażem -obudowa centralki, sygnalizatory to mi nie działa.

podłączyłem tak: z Z-2 czyli (Z-8)na NO w przełączniku obudowy z C na sabotaż sygnalizatora wewnętrznego drugi SAB na sabotaż sygnalizatora zewnętznego i wyjście drugim Sabem poprzez rezystor 2,2kilo na COM.

Chyba dobrze ,ale nie działa sabotaż obudowy i sygnalizatorów. Co może być przyczyną ? Drutów chyba nie pomyliłem sprawdzałem dwa razy i wydaje mi się, że połączone jest dobrze i jesze jedno dioda 8 pali mi się ciągłym światłem, zaprogramowałem jako EOL i 24H głośna.

 

sabotaz obudowy centrali i sygnalizatora podłacz szeregowo i jeden koniec do Zn a drugi koniec do COM..i oczywiscie wstaw w sygnalizatorze rownierz szeregowo rezystor 2kilo.Linie programujesz jako EOL NC i 24h Głosna.

Sprawdz miernikiem czy po zamknieciu obudowy sygnaliozatora i obudowy centrali masz linie zwarta NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabotaz obudowy centrali i sygnalizatora podłacz szeregowo i jeden koniec do Zn a drugi koniec do COM..i oczywiscie wstaw w sygnalizatorze rownierz szeregowo rezystor 2kilo.Linie programujesz jako EOL NC i 24h Głosna.

Sprawdz miernikiem czy po zamknieciu obudowy sygnaliozatora i obudowy centrali masz linie zwarta NC.

 

 

Marcin serdeczne dzięki, zrobiłem. Uśmiejesz się jak Ci powiem co było, otóż trzy razy sprawdzałem i niewidziałem poprostu pomyliłem punkty lutowania na wyłączniku obudowy. Co ślepemu po oczach. Jeszcze raz serdeczne podziękowania za pomoc i szybkie odpowiedzi

Władysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...