Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy dwóch przewodach nie ma sensu instalować rezystorów. Chyba, że w celach estetycznych

...ale i tak nie mam pomysłu jak by je wtedy podłączyć przy centralce :o

 

Można wpiąć np. między COM i COM :lol:

Można sobie zrobić wisiorek, niektóre rezystory są bardzo ładne, szczególnie te ze złotym paskiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jeszcze jedna kwestia. System alarmowy ma często kilkadziesiąt linii i definiuje się je jako deol aby mieć możliwie ich dużą funkcjonalność (cztery stany). Jezeli z jakiś powodów (o których było wcześniej) nie da się założyć rezystorów w czujnikach to jest to mniejsze zło montując je w centrali dla np. dwóch linii niz zmieniac definicję linii dla całego systemu. EOL czy DEOL ustawia się dla wszystkich linii a nie dla każdej z osobna (przynajmniej tak jest w DSC). Może Satel i inne mają inaczej choć nie podejrzewam.

Druga sprawa to nie popadanie w paranoję. Preferuję należyte użycie rezystorów paramertyzujących linie tj. w czujkach, ale czasem trzeba coś zmienić jak już sa tynki i ściany wygładzone, np trzeba dodac nowe czujki, o których wcześniej nikt nie pomyślał. Wtedy od czujki można pociągnąć kabelek i podpiąć drugą na osobnych przewodach, ale jak ich brak to dwie czujki na jednym obwodzie. Nie jest to dobre rozwiązanie ale lepsze niż brak ochrony w jakimś miejscu.

Wiadomo, że jak centrala wykrywa cztery stany to cała sieć jest dobrze chroniona, ale w praktyce zadajmy sobie pytanie, czy złodziej będzie szukał gdzie w ścianie pod tynkiem ida kable? Jeżeli nie zamaluje czujki lub jej nie zniszczy to na pewno nie będzie próbował rozgryść systemu połączeń alarmu.

W przypadku kiedy system alarmowy jest podłączony do stacji monitoworwania jest jeszcze lepiej, bo złodziej wie ile ma czasu i w takim przypadku łapie co popadnie i da się łatwo wynieść. Na pewno nie będzie analizował alarmu tylko przyjdzie na żywca biorąć np. TV LCD bo to łatwo spieniężyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Jak w konfiguracji 2 przewodowej chiałbyś włączyć rezystory przy centralce?

Ucz się od kropiego!!!

Przeczytaj instrukcję instalacji i przestań pisać bzdury, bo ktoś wyrywkowo czytając ten wątek trafi na Twoją wypowiedź i pomyśli, że dobrze radzisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną kwestię poruszył krzysztofh.

Nie wszystkie centrale alarmowe oferują funkcję wyboru typu parametryzacji osobno dla każdej linii (np. DSC).

W takim przypadku oczywiście jeśli nie ma innej możliwości, to lepiej zamontować rezystory w centrali, niż rezygnować w ogóle z parametryzacji wszystkich linii!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Specjalistów w dziedzinie alarmów.

Podczas przegłądania oferty rynkowej alarmów natrAFIŁEM na Alarm DSC 1565. Co Panowie sądzą o ty zestawie.

Kompletny zestaw alarmowy do domu, sklepu lub biura.

Centrala alarmowa DSC 1565 (płyta główna DSC PC 1565 - 6 linii dozorowych, wbudowany dialer telefoniczny, podział na 2 podsystemy, klawiatura PC1555RKZ - dodatkowa linia dozorowa, obudowa metalowa z zasilaczem), akumulator bezobsługowy 7 Ah, czujki ruchu Encore EC-301 z uchwytem obrotowym szt.6, sygnalizator zewnętrzny akustyczno-optyczny MOS-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek napisał:

Czekaj... Jak w konfiguracji 2 przewodowej chiałbyś włączyć rezystory przy centralce?

 

Ucz się od kropiego!!!

Przeczytaj instrukcję instalacji i przestań pisać bzdury, bo ktoś wyrywkowo czytając ten wątek trafi na Twoją wypowiedź i pomyśli, że dobrze radzisz!

Może źle się wyraziłem... Chodziło o to, że przy zostosowaniu tylko 2 przewodów sygnałowych (i rezystorach przy centrali) nie da się odróżnić stanu alaram od sabotaż więc stosowanie rezystorów przy centrali mija się wtedy zupełnie z celem. Równie dobrze wystarczy przestawić wejście z tryb NC i wywalić rezystory. Natomiast jeżeli przewody sygnałowe są 4 to wtedy rezystory mają sens - tym bardziej, że punktem wyjścia jest podłączenie 2 czujek na oddzielnych kablach do jednego wejścia. Oczywiście przy jednaj czujce na jedno wejście prawidłowe rozwiązanie to rezystory przy czujce.

Czy teraz nadal uważasz, że piszę bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamontowaniu alarmu (Satel Integra 64) stwierdziłem że można całkowicie wyłączyć alarm pozbawiając go prądu przełącznikiem w tablicy rozdzielczej - to jest dla mnie niedopuszczalne - tablica znajduje sie w garażu dokąd przecież bardzo łatwo się włamać przez bramę garażową.

 

Ja wyobrażam sobie że ręczne wyłączenie prądu spowoduje uaktywnienie alarmu, chyba że wcześniej sam kodem wyłącze alarm.

 

Człowiek który instalował alarm mówi że można ten problem obejść

podpinając alarm przed bezpiecznikiem - ale że tak sie nie robi.

 

W każdym razie sytauacja że można wyłączyć alarm jednym przełacznikiem w garażu jest dla mnie niedpouszczalna

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamontowaniu alarmu (Satel Integra 64) stwierdziłem że można całkowicie wyłączyć alarm pozbawiając go prądu przełącznikiem w tablicy rozdzielczej - to jest dla mnie niedopuszczalne - tablica znajduje sie w garażu dokąd przecież bardzo łatwo się włamać przez bramę garażową.

 

Ja wyobrażam sobie że ręczne wyłączenie prądu spowoduje uaktywnienie alarmu, chyba że wcześniej sam kodem wyłącze alarm.

 

Człowiek który instalował alarm mówi że można ten problem obejść

podpinając alarm przed bezpiecznikiem - ale że tak sie nie robi.

 

W każdym razie sytauacja że można wyłączyć alarm jednym przełacznikiem w garażu jest dla mnie niedpouszczalna

 

Co radzicie?

 

 

Lepiej pogon tego pseudo fachowca!!!

alarm zawsze podpina sie za bezpiecznikiem a w centrali podpina sie akumulator o pojemnosci takiej zeby alarm pochodzil min 2-3dni (bez wycia syreny..bo ona tez sporo pobiera)

 

Ps. a nie denerwuje cie wyswietlajaca sie usterka braku akumulatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy instalatorzy, mam problem z kontaktronami wpuszczanymi - jak je zamontować w profilu weka? Mam pewne obawy, że nie zmieści się magnesik w skrzydle, macie jakieś sugestie?

 

 

choć nie jestem instalatorem

 

jak sie nie zmieści oryginalny magnesik to trzeba użyt takiego

http://www.neodymowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...