Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Jestem początkujący i sam chciałem podłączyć alarm w moim domu.

Rozwiązałem już prawiewszystkie kwestie. NAapotkałem na pewin problem. Mianowicie: jak rozwiązać problem wjazdu do garażu. W garażu chciałbym zamontować w bramie garażowej czujniik otwarcia dzrwi i czujkę ruch z mikrofalami. ale problem polega na tym że chciałbym wjechać do garsżu i dopiero właczyć alarm. a nie wysiadać wchodzić do garażu przez wejści główne i dopiero wyłączyć alarm i otworzyć drzwi do garażu. Czy są jakieś piloty do sterowania bramą garażową i rozbrajaniem alarmu. Czy też jakieś inne rozwiązania. Chciałbym jako centrale użyć Satel integra 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamontowaniu alarmu (Satel Integra 64) stwierdziłem że można całkowicie wyłączyć alarm pozbawiając go prądu przełącznikiem w tablicy rozdzielczej - to jest dla mnie niedopuszczalne - tablica znajduje sie w garażu dokąd przecież bardzo łatwo się włamać przez bramę garażową.

 

Ja wyobrażam sobie że ręczne wyłączenie prądu spowoduje uaktywnienie alarmu, chyba że wcześniej sam kodem wyłącze alarm.

 

Człowiek który instalował alarm mówi że można ten problem obejść

podpinając alarm przed bezpiecznikiem - ale że tak sie nie robi.

 

W każdym razie sytauacja że można wyłączyć alarm jednym przełacznikiem w garażu jest dla mnie niedpouszczalna

 

Co radzicie?

 

A ten "specjalista" nie podłączył Ci akumulatora? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkujący i sam chciałem podłączyć alarm w moim domu.

Rozwiązałem już prawiewszystkie kwestie. NAapotkałem na pewin problem. Mianowicie: jak rozwiązać problem wjazdu do garażu. W garażu chciałbym zamontować w bramie garażowej czujniik otwarcia dzrwi i czujkę ruch z mikrofalami. ale problem polega na tym że chciałbym wjechać do garsżu i dopiero właczyć alarm. a nie wysiadać wchodzić do garażu przez wejści główne i dopiero wyłączyć alarm i otworzyć drzwi do garażu. Czy są jakieś piloty do sterowania bramą garażową i rozbrajaniem alarmu. Czy też jakieś inne rozwiązania. Chciałbym jako centrale użyć Satel integra 64.

 

Zobacz to: http://www.satel.pl/produkty/sterowniki.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o wskazówki montażowe co do kontaktronów w vece.

Polecam uważną lekturę ostatnich stron wątku. Są nawet rysunki, w jaki sposób montować czujnik i magnes.

 

No i jeszcze - jak je założyć do zamontowanych drzwi balkonowych? Od dołu wiertarką nie podejdę...

No to rozwiązania masz dwa :D

- albo zdejmiesz skrzydło

- albo weźmiesz lusterko i przykleisz magnes

 

Jaka jest minimalna bezpieczna odległość od przewodu instalacji alarmowej do elektrycznej?

5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!

 

Mam pytamie do ZBYCHa .

 

Poniżej rzut parteru domu który buduję, w budynku jest rozprowadzone okablowanie do instalacji alarmowej, do każdego okna parteru i drzwi wejściowych są doprowadzone przewody na kontaktrony, do każdego pomieszczenia doprowadzony jest przewód do czujki alarmowej nawet w łapaczu i kotłowni.

Poddasze-nie mam rzutu ale może trochę opiszę, doprowadzony jest kabel do przedpokoju na czujkę, łazienka przewód na czujkę skierowaną na okno połaciowe i w pomieszczeniu na poddaszu jest kabel na czujkę i tam ma być centralka, są jeszcze trzy pomieszczenia na poddaszu do których wchodzi się z tego samego przedpokoju tam nie planuję żadnego zabezpieczenia są okna ale wysoko ok. 4m.

Czy możesz mi doradzić: jakie kontaktrony okna mam PCV, jakie czujki, no i w ogóle jaki zestaw zebrać do kupy żeby to dobrze działało.

Nadmieniam że mam pieska do 40kg i dwa kocury.

Z góry dzięki!!!!!!

 

http://www.lipinscy.pl/project_projections.xml?id=54300&mirror=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdziem nie ZBYCH ale trochę poczytałem (także w tym wątku i także posty ZBYCHA ;-) ) i wywnioskowałem, że czujki PIR warto wydzielić jako osobną strefę. Jeśli sierściuchy zamykasz w domu, uzbrajasz tylko kontaktrony. Jeśli dom jest pusty, dołączasz PIRy.

 

Dzięki za podpowiedź z tymi magnesikami, faktycznie rozwiązanie proste i genialne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie kontaktronów wpuszczanych.

 

Jak rozwiązujecie sprawę gwarancji na okna plastikowe z profili.

W przypadku drewnianych sprawa jest chyba prostrza, ale wiercenie otworów w profilach jest , jakby tu powiedzieć lekko ryzykowne.

Problem jest trochę podobny do zakładania alarmów w nowych samochodach które mają np. kilka lat gwrancji na karoserię, a trzeba w nich zamontować np. czujnik pod maską silnika. W wielu wypadkach zakazuje się (pod grożbą utraty gwarancji na nadwozie) zakładania alarmów w innych niż autoryzowane stacje obsługi.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkujący i sam chciałem podłączyć alarm w moim domu.

Rozwiązałem już prawiewszystkie kwestie. NAapotkałem na pewin problem. Mianowicie: jak rozwiązać problem wjazdu do garażu. W garażu chciałbym zamontować w bramie garażowej czujniik otwarcia dzrwi i czujkę ruch z mikrofalami. ale problem polega na tym że chciałbym wjechać do garsżu i dopiero właczyć alarm. a nie wysiadać wchodzić do garażu przez wejści główne i dopiero wyłączyć alarm i otworzyć drzwi do garażu. Czy są jakieś piloty do sterowania bramą garażową i rozbrajaniem alarmu. Czy też jakieś inne rozwiązania. Chciałbym jako centrale użyć Satel integra 64.

 

Zobacz to: http://www.satel.pl/produkty/sterowniki.php

 

Sterowanie pilotem wewnętrznych obwodów alarmu nie jest rozwiązaniem profesjonalnym, choć nie jestem w tej materii profi ale każdy instalator to potwierdzi.

W tym przypadku powinno się zamontować drugą klawiaturę w garażu kontaktron na bramie garażowej zdefiniować jako linia druga opóźniona, dla której można ustawić czas opuźnienia na wejście inny niż dla linii z kontaktronem na drzwiach wejściowych. Czujka PIR powinna być zdefiniowana jako wewnętrzna z opcją możliwości załączenia alarmu przy naruszeniu. Taki obwód wywoła alarm natychmiastowy jak będzie pobudzona czujka bez naruszenia linii z kontaktronem, w drugim przypadku linia otrzyma czas na wejście.

Pilotami można i należy sterować strefy zewnętrzne budynku (bo inaczej się nie da (no prawie). Można zamontować manipulator na słupku ogrodzenia ale to z kolei naraża go na dewastację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest informacja zasłyszama od profesjonalistów, osobiście nie wiem. Być może są urządzenia które pozwolą skopiowac sygnał pilota i tym samym go zasymulować i to na odległość bez wzbudzania podejrzeń. Wyłączając alarm klawiaturą nie da się go wyłączyć inaczej jak podając właściwy kod.

O tym kopiowaniu sygnału wiem od specjalistów od podsłuchów a chodzi o nagrywanie sygnału pilota alarmu samochodowego.

Wiadomo, że byle kmiot tego nie zrobi ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest informacja zasłyszama od profesjonalistów, osobiście nie wiem. Być może są urządzenia które pozwolą skopiowac sygnał pilota i tym samym go zasymulować i to na odległość bez wzbudzania podejrzeń. Wyłączając alarm klawiaturą nie da się go wyłączyć inaczej jak podając właściwy kod.

O tym kopiowaniu sygnału wiem od specjalistów od podsłuchów a chodzi o nagrywanie sygnału pilota alarmu samochodowego.

Wiadomo, że byle kmiot tego nie zrobi ale zawsze.

 

W tej chwili wszystkie piloty do alarmów samochodowych, domowych i bram są robione w technologii kodu kroczącego. Skopiowanie sygnału nie umożliwi podrobienia pilota. Jedyna metoda to kradzież pilota, lub rozbój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak cie ktoś zmusza do rozbrojenia alarmu a zachowasz ostatki zimnej krwi to masz możliwość podania kodu wymuszonego który normalnie rozbraja alarm ale jednocześnie dyskretnie powiadamia monitoring o napadzie i w 2 minuty są chłopaki i leżycie wszyscy na podłodze. Taki kod trzeba znać w nocy o pólnocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...