Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Ja mam instalację alarmową w oparciu o centralę DSC. Jakoś jestem przywiązany do tej firmy. Poprzedni alarm też był tej firmy, ale czytając wątki alarmowe (nie jestem instalatorem) widzę że Satel robi dobre centrale jeżeli nie lepsze do DSC, czego potwierdzeniem są możliwości Integry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam instalację alarmową w oparciu o centralę DSC. Jakoś jestem przywiązany do tej firmy. Poprzedni alarm też był tej firmy, ale czytając wątki alarmowe (nie jestem instalatorem) widzę że Satel robi dobre centrale jeżeli nie lepsze do DSC, czego potwierdzeniem są możliwości Integry.

 

tak DSC to dobre centrale ale satel robi bardziej przemyslane centrale i w dobrej cenie...i wspierajmy o polskich producentow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Doczytałem do 5-tej strony i zaczeła mnie boleć głowa :( Trochę za wysoki poziom dla mnie. Wezmę APAP i spróbuję dalej, ale w międzyczasie może się ktoś ulituje nade mną :roll:

 

Wkleję linka do wątku w którym wpisałem moje rozterki, ale streszczę je jeszcze raz:

1. Odbieram mieszkanie na parterze, okna są już zamontowane (bez parapetów).

2. Okucia WK-1 i szyby P4

3. W mieszkaniu mam kota.

4. Nie ufam czujkom ruchu, regulowanym na ignorowanie zwierząt, bo:

- czy da się to precyzyjnie wyregulować?

- czy to się nie rozreguluje?

- czy jak kot się rozpędzi to czujka nie rozpozna większej masy?

- czy taka czujka nie zgłupieje na chodzącym po niej pająku?

- czujka może zareagować jak kot coś zrzuci ze stołu itp?

5. Skłaniam się ku rozwiązaniu: kontaktrony + czujki indukcyjne.

 

I teraz problemo/pytanie:

 

Chciałbym zamontować kontaktrony wpuszczane, ale:

1. Czy to możliwe w okuciach WK-1 - tam chyba jest metalowa listwa?

2. Czy jest to realne w oknach już osadzonych bez ich demontażu; czy brak parapetów jest jakimś ułatwieniem?

 

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i .... zabieram się do czytania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Skłaniam się ku rozwiązaniu: kontaktrony + czujki indukcyjne.

 

I teraz problemo/pytanie:

 

Chciałbym zamontować kontaktrony wpuszczane, ale:

1. Czy to możliwe w okuciach WK-1 - tam chyba jest metalowa listwa?

2. Czy jest to realne w oknach już osadzonych bez ich demontażu; czy brak parapetów jest jakimś ułatwieniem?

Czujki INERCYJNE, nie indukcyjne.

Co do okuć to się nie wypowiadam, ale z tego co pamiętam opisy montażu to jeśli nie ma parapetów to chyba jest szansa to zrobić w miare porządnie.

Ale lepiej niech praktycy się wypowiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Chciałbym zamontować kontaktrony wpuszczane, ale:

1. Czy to możliwe w okuciach WK-1 - tam chyba jest metalowa listwa?

2. Czy jest to realne w oknach już osadzonych bez ich demontażu; czy brak parapetów jest jakimś ułatwieniem?

 

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i .... zabieram się do czytania :o

Przyjąłeś słuszną koncepcję :D

 

W każdym typie okna da się zamontować kontaktronowy czujnik wpuszczany! Kwestia dobrania czujnika i magnesu.

Na 22 stronie tego wątku masz rysunki, jak to ma wyglądać. Po prostu zamiast standardowego magnesu trzeba zastosować specjalne, neodymowe magnesy pierścieniowe i przykręcić je pod wkręt mocujący okucie lub przykleić do listwy okucia :)

Oczywiście brak parapetów jest ogromnym ułatwieniem, bo jest dostęp do spodu okna i można swobodnie przeciągnąć przez profil przewody i połączyć pod parapetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pająki są zmiennocieplne więc raczej nie ma strachu ;-)

 

kropi, nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Owady mogą powodować fałszywe alarmy!!! Nie jest to kwestia ciepła owadów, tylko przysłaniania przez nie pola widzenia czujki, a tym samym zmiany "widzianej" przez czujkę temperatury tła (otoczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość

mam pytanie:

często piszecie o satelu - czy to jedyne centrale warte polecenia ?

jeśli nie to na jakie jeszcze warto zwracać uwagę podczas zakupów a jakich raczej unikać i dlaczego ?

 

pozdrawiam

 

Satel CA 64 lub Satel Integra nie mają odpowiednika w centralach tej klasy produkowanych przez inne firmy (polskie i zagraniczne).

 

Mają takie rozwiazania sprzętowe i programowe, jakich nie mają żadne inne centrale!

 

Co prawda i one posiadają jeszcze błędy w oprogramowaniu (nie mające wpływu na poziom zabezpieczenia obiektu), ale przynajmniej te błędy są usuwane przy nastepnej wersji oprogramowania. W innych firmach jest to nie osiągalne! (np. DSC).

 

Do tego obecnie mamy do wyboru kilka ładnych i porządnie wykonanych klawiatur (jakiś czas temu zunifikowali wszystkie klawiatury do CA 64 i Integry).

 

Możliwości tych central są naprawdę ogromne! POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pająki są zmiennocieplne więc raczej nie ma strachu ;-)

 

kropi, nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Owady mogą powodować fałszywe alarmy!!! Nie jest to kwestia ciepła owadów, tylko przysłaniania przez nie pola widzenia czujki, a tym samym zmiany "widzianej" przez czujkę temperatury tła (otoczenia).

No tak, nie pomyślałem, że działając jako przesłonka taki pająk może stanowić "negatyw" źródła ciepła :oops:

 

A propos czujek PIR (a zupełnie nie a propos pająków ;-) ) to "potestowałem" je sobie w kilku miejscach, w których pracuję (tu miejsce na gratulacje dla instalatorów, którym nie chciało się wyłączać diod :p ) i tak sobie pomyślałem, że stosowanie JEDNEJ czujki na pomieszczenie jest troszkę działaniem pozornym, ponieważ przy odrobinie wprawy można do niej powoli podpełznąć i zapsikać jakimś szuwaksem - i po czujce :( . Jedynie słusznym rozwiązaniem wydaje mi się montaż DWÓCH czujek wzdłuż JEDNEJ ściany tak, by idąc wzdłuż wiązek jednej być zmuszonym przeciąć wiązki drugiej. Niestety, typowym sposobem montażu przez firmy monitorujące to np. jedna czujka w końcu długiego korytarza albo tuż nad drzwiami wejściowymi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Większość PIRów ma kąt patrzenia 90-110 stopni. W ten sposób zamontowana w rogu obejmuje zasięgiem całe pomieszczenie, sprawdzałem u siebie - nie da się przejść bez uruchomienia czujki, a próbowałem też "przemykać" pod ścianami, szybko i wolno, zawsze czujka zadziałała. Może po prostu kupiłem dobre czujki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Większość PIRów ma kąt patrzenia 90-110 stopni. W ten sposób zamontowana w rogu obejmuje zasięgiem całe pomieszczenie, sprawdzałem u siebie - nie da się przejść bez uruchomienia czujki, a próbowałem też "przemykać" pod ścianami, szybko i wolno, zawsze czujka zadziałała. Może po prostu kupiłem dobre czujki :D

 

dokladnie podstawa to dobry czujnik a jeszcze bardziej wzane jest jego prawidlowy montaz i regulacja!!!

montaz np 2 PIRow w jednym pokoju to przesada chyba ze pokoj ma specyficzny ksztalt i wieloksc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czujki Aqua Satela, tylko takie mieli w hurtowni, która łaskawie zechciała dac mi upust - i tak bez rewelacji, bo tylko 10% - za to na wszystko.

 

Te które "sprawdzałem" - jedne były montowane przez Solid w komplecie z centralą Matrixa a drugie nie wiem. Pic polega na tym, by w miare jednostajnym powolnym ruchem przybliżać się idealnie w kierunku czujki, wtenczas się nie wzbudza. Można też przemknąć się popod czujką - jeśli jest zamontowana zbyt wysoko, wtedy zwyczajnie nie widzi. Te od matrixa na dodatek widzą tylko w zasięgu jakichś 4-5 metrów, dalej można se śmigać wzdłuż i w poprzek :lol: - albo są tak genialnie ustawione. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...