Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam,

 

Dostałam właśnie wycenę z agencji ochrony Juwentus.

Nie mam zielonego pojęcia czy mnie nienaciągają :-? - ta cena chyb jest trochę duża?

 

Lp.

Wyszczególnienie

J.m.

Ilość Cena jednNetto PLN Wartość

Netto PLN

1

Centrala PC 5020 Szt.1 350,00 350,00

2

Klawiatura PC 5501 Szt.2 295,00 590,00

3

Obudowa centrali 17/40 Sz1 85,00 85,00

4

Akumulator 17 Ah/12V Szt.1 128,00 128,00

5

Detektor DG 55 Szt.9 59,00 531,00

6

Detektor RK 410 DT Szt.1 100,00 100,00

7

Sygnalizator TSZ 2 Szt.1 109,00 109,00

8

Radiolinia RSU 1/2 Szt.1 130,00 130,00

9

Kontaktrony TANE 60 Szt.3 20,00 60,00

10

Przekaźnik PK 4 Szt.1 60,00 60,00

11

Moduł PC 5108 Szt.1 64,00 64,00

 

Materiały według cen zakupu 2.207,00

Materiałyinstalacyjne 220,00

RAZEM 2.427,00

Instalacja,oprogramowanie,podłączenie 1,060,00

 

 

ŁĄCZNY KOSZT SYSTEMU (Netto)

3.487,00

 

 

DO POWYŻSZYCH CEN NALEŻY DOLICZYĆ VAT 22% (czy jesli z montażem danej firmy ochroniarskiej to muszę płacic 22 vat?)

 

I mam jeszcze pytanie - czy przy tymzestawie moge pilotem wyłączy np czujkę ruchu w kuchni (na dole) a zostawić włączone inne -rszta parteru i garaz?

 

 

Bardzo proszę o pomoć

Dziękuję

 

Co do pytania, to powinnaś je zadać Juwentusowi. Odnośnie cen - myślę, że nie są zawyżone. Widzę tu inny problem: bardzo ciekawa konfiguracja systemu ... :o

a) czujka PIR+MW szt.1 (pewnie garaż)

b) kontaktron szt. 3 (pewnie okna)

c) czujka stłuczenia szkła szt. 9 (pewnie okna)

Ja na taki system alarmowy w swoim domu bym się nie zdecydował. Potrzebna jest opinia Zbych-a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Dostałam właśnie wycenę z agencji ochrony Juwentus.

Nie mam zielonego pojęcia czy mnie nienaciągają :-? - ta cena chyb jest trochę duża?

 

Lp.

Wyszczególnienie

J.m.

Ilość Cena jednNetto PLN Wartość

Netto PLN

1

Centrala PC 5020 Szt.1 350,00 350,00

2

Klawiatura PC 5501 Szt.2 295,00 590,00

3

Obudowa centrali 17/40 Sz1 85,00 85,00

4

Akumulator 17 Ah/12V Szt.1 128,00 128,00

5

Detektor DG 55 Szt.9 59,00 531,00

6

Detektor RK 410 DT Szt.1 100,00 100,00

7

Sygnalizator TSZ 2 Szt.1 109,00 109,00

8

Radiolinia RSU 1/2 Szt.1 130,00 130,00

9

Kontaktrony TANE 60 Szt.3 20,00 60,00

10

Przekaźnik PK 4 Szt.1 60,00 60,00

11

Moduł PC 5108 Szt.1 64,00 64,00

 

Materiały według cen zakupu 2.207,00

Materiałyinstalacyjne 220,00

RAZEM 2.427,00

Instalacja,oprogramowanie,podłączenie 1,060,00

 

 

ŁĄCZNY KOSZT SYSTEMU (Netto)

3.487,00

 

 

DO POWYŻSZYCH CEN NALEŻY DOLICZYĆ VAT 22% (czy jesli z montażem danej firmy ochroniarskiej to muszę płacic 22 vat?)

 

I mam jeszcze pytanie - czy przy tymzestawie moge pilotem wyłączy np czujkę ruchu w kuchni (na dole) a zostawić włączone inne -rszta parteru i garaz?

 

 

Bardzo proszę o pomoć

Dziękuję

 

Co do pytania, to powinnaś je zadać Juwentusowi. Odnośnie cen - myślę, że nie są zawyżone. Widzę tu inny problem: bardzo ciekawa konfiguracja systemu ... :o

a) czujka PIR+MW szt.1 (pewnie garaż)

b) kontaktron szt. 3 (pewnie okna)

c) czujka stłuczenia szkła szt. 9 (pewnie okna)

Ja na taki system alarmowy w swoim domu bym się nie zdecydował. Potrzebna jest opinia Zbych-a :wink:

 

 

musze ci poprawic czujnik DG55 to nie jest czujnik stłuczenia tylko czujnik ruchu firmy paradox.

ceny ogolnie troszke zawyzone ale to norma w firmach ochroniarskich

 

Nie znam projektu tego domu ale podejzewam ze standardowo zostaly zabezpieczone wszystkie pomieszczenia cz\ujnikami ruchu i drzwi wejsciowe kontaktronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. W każdym pomieszczeniu jest czujnik ruchu. Dodatkowo w 2 pomieszczeniach są czujniki na oknach.

Zastanawiam się czy maja sens czujniki ruchu na górze - gdzie są sypialnie bo chciałabym móc spac przy uchylonych oknach.?

 

I ta firma produkując czujki ruchu - chyba nie jest najlepsza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. W każdym pomieszczeniu jest czujnik ruchu. Dodatkowo w 2 pomieszczeniach są czujniki na oknach.

Zastanawiam się czy maja sens czujniki ruchu na górze - gdzie są sypialnie bo chciałabym móc spac przy uchylonych oknach.?

 

I ta firma produkując czujki ruchu - chyba nie jest najlepsza :-?

 

spac bedziesz mogl bo robi sie podzial np na 2 strefy i na noc nie załaczasz czujnikow sypialni.

Czujniki paradoxa sa ok...moze nie sa z gornej polki ale ogolnie dzialaja dobrze..chociaz mi osobiscie wyglad ich nie pasuje..ale to kwestja gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie jest skierowane pewnie do mnie ... :oops:

Trochę namieszałem, faktycznie DG 55 są to czujki PIR (DG 50 to czujka stłuczenia szkła DSC). W takiej sytuacji konfiguracja tego systemu jest typowa. Przepraszam za całe zamieszanie, a Merlin_ka powinnaś zdobyć jeszcze ze dwie oferty (niekoniecznie firm ochroniarskich) i wtedy podjąć decyzję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_u, dlaczego nie zdecdowałbyś się na taki zestaw ? Kompletnie nie znam się na alarmach - co w nim jest nie tak, proszę , napisz.

Monika

 

nie napisalem ze nie zdecydowalbym sie na taki alarm..napisalem tylko ze wyglad tych czujnikow mi nie odpowiada,ale jezeli chodzi o skutecznosc dzialania to sa ok.

taki system jak ci zaproponowali to jest niezbedne minimum,jezeli chcesz ydac wiecej kasy na bezpieczenstwo to warto zalozyc na kazdym oknie i drzwiach zew. kontaktrony i czujniki inercyjne. do systemu warto tez dolozyc czujnik pozarowy ,gazowy.

polecam tez centrale SATEL,chociaz DSC tez sa bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlinka, powiem tak - za tę cenę można mieć bardziej sensowny system, ale trzeba by poznać plan domu. Czujki ruchu są dosyć drogie, a nie są idealne, raczej jako uzupełnieni może. Też pytanie, jakie jest zagrożenie włamaniem w twojej okolicy.

_ZBYCH_ wiele razy wypowiadał się tu na forum, propagując oparcie systemu na kontaktronach we wszystkich otworach, przez które można by przeleźć, oknach też, do tego czujki inercyjne na tych bardziej zagrożonych lub witrynach a czujki ruchu jedynie jako uzupełnienie w kluczowych punktach domu.

Osobiście na Twoim miejscu faktycznie wszedłbym z nim w bezpośredni kontakt, na pewno zapłacisz mniej za klocki, być może trochę więcej za montaż za to konfiguracja będzie taka jak Ty chcesz a nie jak pasuje Juwentusowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałam właśnie wycenę z agencji ochrony Juwentus.

Nie mam zielonego pojęcia czy mnie nienaciągają :-? - ta cena chyb jest trochę duża?

...

 

Naciągają Cię na pewno! Może nie tyle wysoką ceną, to miernej jakości systemem :-?.

Zaraz znowu będzie, że ZBYCH pojechał po "konkurencji", ale cóż, taka jest prawda :(

 

Szczegóły:

Klawiatura PC 5501 jest klawiaturą niby z wyświetlaczem, ale wyświetlają się na niej numery linii i/lub ikonki, a nie tekst! Uważam, że jeśli ma być taniej, to zdecydowanie lepiej jest zastosować klawiatury LED, czyli z kontrolkami (PC 5516) - będą tańsze od tych PC 5501, a na pewno czytelniejsze! Polecam zastosować w systemie przynajmniej jedną klawiaturę LCD PC 5500. Jest to klawiatura z wyświetlaczem tekstowym. Dzięki niej możemy np. przeglądać pamięć zdarzeń.

 

Czujka Rokonet RK 410 DT. Masz małego pieska, którego chcesz zamykać w jednym pomieszczeniu? Bo ta tępawa czujka tylko nie reaguje (niby) na małe pieski.

 

Sygnalizator TSZ 2. Cokolwiek kryje się pod tym tajemniczym symbolem, warto zastosować przynajmniej jeden porządny sygnalizator z własnym zasilaniem, np. MOS 20 (tańszy) lub SD 3001 + aku 1,2 Ah (droższy, ale ładniejszy i donośniejszy).

 

Kontaktrony TANE 60. Jak zwykle fajansiarze proponują czujniki wierzchnie :-?

Czy chcesz mieć na drzwiach/oknach takie okropne czujniki???

http://www.zbychdom.republika.pl/kontaktron/TANE60.jpg

Pomijając ich wątpliwą estetykę (nie do końca uwidocznioną na zdjęciu, bo dojdą jeszcze śruby mocujące czujnik i przewody wystające z kostki przyłączeniowej!), to nie bez znaczenia jest obniżenie skuteczności takich widocznych czujników!

 

Zdecydowanie lepiej wyglądają i zapewniają większą skuteczność czujniki wpuszczane, widoczne tylko przy otwartym oknie jako małe kropki :

http://www.zbychdom.republika.pl/kontaktron/1

 

Na środku okna widoczna jest czujka inercyjna Impaq+, ale jej "widoczność" jest bez znaczenia dla skuteczności zabezpieczenia (i tak nie ma czujek inercyjnych wpuszcanych - niewidocznych).

 

Żądaj zamontowania czujników wpuszczanych!

 

Odnośnie wyłączenia jednej czujki pilotem, to wszystko jest do zrobienia, jak trafisz na myślącego instalatora. Może się jednak okazać, że lepiej rozmawiać z nim o takich rzeczach poza oficjalną umową, bo w przeciwnym razie usłyszysz "nie da się" :(

 

Wiem, że masz ograniczone fundusze na system alarmowy, ale naprawdę rozważ jeszcze sposób zabezpieczenia swojego domu. Pamiętaj, że ta decyzja będzie wiążąca na lata! Może jednak warto wydać teraz 1000 - 2000 zł więcej na komfortowy i skuteczny system alarmowy, niż udawać, że masz zabezpieczony dom i mieć wieczny problem np. z psem, który włącza alarm. Miej na uwadze, że przy systemie opartym na czujkach ruchu, nocą sypialnie są BEZ OCHRONY!

 

Moja rada, skup się na systemie opartym na wpuszczanych w ramy czujnikach kontaktronowych i czujkach inercyjnych (wykrywających już uderzenia w okno/drzwi, próbę wbicia łomu, itp.) lub akustycznych czujkach zbicia szyby (wykrywających zbicie szyby w oknie), a do tego jedną - dwie czujki ruchu jako uzupełnienie systemu (nie koniecznie używane na co dzień). Rozważ zastosowanie nowoczesnej centrali Integra firmy SATEL. Bardzo dobry produkt za przystępna cenę!

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,napewno gdzieś wcześniej temat był poruszany,ale niestety nie umiem go znaleśc,jestem przed montażem okien i rolet zew.Integro,prosze doradzcie gdzie zamontowac czujki ikto to powinien zrobić pan od alarmów czy panowie robiący rolety dzieki za wszelkie odpowiedzi

Witam.

 

Nie zgadzam się z JANK. Akurat czujniki do rolet powinny być montowane w trakcie produkcji lub montażu rolet!

Oczywiście mam tu na myśli specjalne czujniki otwarcia rolet:

Czujnik otwarcia rolet

 

Wiem, że mało wykonawców zna te czujniki, ale proponuję ich zapoznać, bo NAPRAWDĘ WARTO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinnaś na ten temat porozmawiać ze Zbych-em :)

 

...

_ZBYCH_ wiele razy wypowiadał się tu na forum, propagując oparcie systemu na kontaktronach we wszystkich otworach, przez które można by przeleźć, oknach też, do tego czujki inercyjne na tych bardziej zagrożonych lub witrynach a czujki ruchu jedynie jako uzupełnienie w kluczowych punktach domu.

Osobiście na Twoim miejscu faktycznie wszedłbym z nim w bezpośredni kontakt, na pewno zapłacisz mniej za klocki, być może trochę więcej za montaż za to konfiguracja będzie taka jak Ty chcesz a nie jak pasuje Juwentusowi.

 

Dzięki chłopaki za uznanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczyc pomieszczenie o wielkosci 1,5 x 1,5 m, w ktorym otwor okienny ma 60x60 cm, czyli szyba ma ok 15x15 cm?

Kontaktron - wiadomo. Ale co dalej - czujka inercyjna? zbicia szyby? a moze PIR?

W podstawowym zabezpieczeniu (prostszy i tańszy system) sam kontaktron się sprawdzi. Czujka zbicia szyby nie zadziała na tak małą szybę, a czujka PIR może dostać klaustrofobii w tak małym pomieszczeniu (fałszywe alarmy).

Jeśli system alarmowy ma być w lepszej opcji, to oczywiście czujka inercyjna na okno.

 

P.S. Po co Ci takie miniaturowe okno? Swiatła to nie daje, więc sądzę, że tylko do wietrzenia. Może lepiej zastsować wentylację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Po co Ci takie miniaturowe okno? Swiatła to nie daje, więc sądzę, że tylko do wietrzenia. Może lepiej zastsować wentylację?

Hmm, takie mialem w projekcie - to jest pomieszczenie gospodarcze.

Na etapie powstawania murow nie zastanawialem sie nad sensem tego okna.

Sa 2 takie, symetrycznie - bydunek lepiej z nimi wyglada. To jest sciana fronotowa, bez tych okienek sciana bylaby pusta - tylko 1 okno od kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowym zabezpieczeniu (prostszy i tańszy system) sam kontaktron się sprawdzi. Czujka zbicia szyby nie zadziała na tak małą szybę, a czujka PIR może dostać klaustrofobii w tak małym pomieszczeniu (fałszywe alarmy).

Jeśli system alarmowy ma być w lepszej opcji, to oczywiście czujka inercyjna na okno.

dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno - gdzie dac czujke? z lewej, prawej, o gory na dole? po stronie klamki? czy po przeciwnej? a moze bez roznicy?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowym zabezpieczeniu (prostszy i tańszy system) sam kontaktron się sprawdzi. Czujka zbicia szyby nie zadziała na tak małą szybę, a czujka PIR może dostać klaustrofobii w tak małym pomieszczeniu (fałszywe alarmy).

Jeśli system alarmowy ma być w lepszej opcji, to oczywiście czujka inercyjna na okno.

dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno - gdzie dac czujke? z lewej, prawej, o gory na dole? po stronie klamki? czy po przeciwnej? a moze bez roznicy?

:)

Generalnie zasada jest taka, że jeśli tylko konstrukcja okna na to pozwala, to czujkę montujemy jak najbliżej potencjalnego miejsca ataku, czyli na dole, ale przy tak małym oknie nie ma to większego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka, że jeśli tylko konstrukcja okna na to pozwala, to czujkę montujemy jak najbliżej potencjalnego miejsca ataku, czyli na dole, ale przy tak małym oknie nie ma to większego znaczenia :)

Moze glupie pytanie, ale dlaczego akurat dol jest miejscem potencjalnego ataku? Skoro okno otwiera sie na bok, to nie lepiej byloby lom wladowac wlasnie z boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinnaś na ten temat porozmawiać ze Zbych-em :)

 

...

_ZBYCH_ wiele razy wypowiadał się tu na forum, propagując oparcie systemu na kontaktronach we wszystkich otworach, przez które można by przeleźć, oknach też, do tego czujki inercyjne na tych bardziej zagrożonych lub witrynach a czujki ruchu jedynie jako uzupełnienie w kluczowych punktach domu.

Osobiście na Twoim miejscu faktycznie wszedłbym z nim w bezpośredni kontakt, na pewno zapłacisz mniej za klocki, być może trochę więcej za montaż za to konfiguracja będzie taka jak Ty chcesz a nie jak pasuje Juwentusowi.

 

Dzięki chłopaki za uznanie :D

 

Zbych czas pomysleć o klonowaniu :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...